İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

www.beyazitozturk.com - Alan adı satılıktır.

Adamin1i

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doldurulması zorunlu alanlar
Domain adresi: www.beyazitozturk.com
İstenen minimum fiyat: 1000 YTL
Domain kayıt tarihi: 10 kasım 2006
Banlı olduğu sponsor varmı: Yok.
Banlı olduğu arama motoru varmı: Yok.
Sitenin satışında herhangi hukuki bir problem varmı, telif hakkı vb..: Yok.

Doldurulması opsiyonel alanlar
Satma nedeni (opsiyonel): Maddi problem yaşıyorum.
Satış sonlanma tarihi (opsiyonel): Süresiz.

Satıcının eklemek istediği notlar: Alan adı gerçekten çok kıymetli bir alan adı. Üzerinde çalışmalar yapabilseydim çok güzel yerlere getirebilir ve çok ciddi gelirler elde edebilirdim fakat şuan paraya sıkıştığımdan ötürü bu fiyata vermek zorunda kaldım. Alacak olan arkadaşıma şimdiden hayırlı olsun domain.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Satış baltalamak gibi olmasın ama alan kişiyi ve satan kişiyi hukuki sorumluluk altına alacaktır diye biliyorum.
Beyaz ile iletişime geçip, hayranı olduğunuzu o yüzden domaini aldığınızı ve maddi yetersizlikten dolayı siteyi isteiğiniz şekle getiremediğinizi söyleyin. O sebeple domaini kendisine devretmeyi düşündüğünüzü anlatın.
Direkt satmaya giderseniz hakınızda dava açılabilir.
Kesin bilgim yok, nedense aklımda böyle kalmış.

simple

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Satış baltalamak gibi olmasın ama alan kişiyi ve satan kişiyi hukuki sorumluluk altına alacaktır diye biliyorum.
Beyaz ile iletişime geçip, hayranı olduğunuzu o yüzden domaini aldığınızı ve maddi yetersizlikten dolayı siteyi isteiğiniz şekle getiremediğinizi söyleyin. O sebeple domaini kendisine devretmeyi düşündüğünüzü anlatın.
Direkt satmaya giderseniz hakınızda dava açılabilir.
Kesin bilgim yok, nedense aklımda böyle kalmış.

Yanılmıyorsam com.tr olursa öyle bir durum söz konusu olur. Mantıkende öyle olsaydı ismi ahmet olan herkes şu anda ahmet.com kimdeyse ona dava açabilirdi. Yinede iyice araştırmak lazım.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ortada isim soyisim var ve bu satılık durumda.
Satmamak yani ticari çıkar elde etmeden hayran sitesi yapılmış olsa belki o zaman problem yaşanmaya bilir.
Domain satılık olunca işler değişir diye düşünüyorum.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Yanılmıyorsam com.tr olursa öyle bir durum söz konusu olur. Mantıkende öyle olsaydı ismi ahmet olan herkes şu anda ahmet.com kimdeyse ona dava açabilirdi. Yinede iyice araştırmak lazım.

COM.tr alan adını Adı geçen kişi nüfüs cüzdanı beyanı ile alabilir dolayısıyla COM.TR alması zaten imkansız Adı Beyazit Öztürk değil ise...

Yine de CemYilmaz.com örneğinde olduğu gibi (Mahkeme ye verildi kazanıldı ve alan adı alındı elinden) Beyazit Özturk te bu alan adını isterse dava açarak ALABİLİR...

Bilginize

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
COM.tr alan adını Adı geçen kişi nüfüs cüzdanı beyanı ile alabilir dolayısıyla COM.TR alması zaten imkansız Adı Beyazit Öztürk değil ise...

Yine de CemYilmaz.com örneğinde olduğu gibi (Mahkeme ye verildi kazanıldı ve alan adı alındı elinden) Beyazit Özturk te bu alan adını isterse dava açarak ALABİLİR...

Bilginize

Beyaz la ilgili site yapılsada buna pek imkan tanımıyorum.Çünkü türkiye de beyazıt öztürk adında tek kişi o değildir, büyük ihtimalle.Bu sebeple com uzantılı domainlerde, kişilik haklarına saldırı, marka kötüleme filan olmadıkça yapılabileceğini sanmıyorum.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Beyaz la ilgili site yapılsada buna pek imkan tanımıyorum.Çünkü türkiye de beyazıt öztürk adında tek kişi o değildir, büyük ihtimalle.Bu sebeple com uzantılı domainlerde, kişilik haklarına saldırı, marka kötüleme filan olmadıkça yapılabileceğini sanmıyorum.

Peki MARKA Olması durumunda ???
CemYılmaz bir marka biliyorsunuz ?

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyaz'a güzel bir fan club acılsa, Beyaz destekler..
Güzel çalışılabilir bu alan adı ile, ama uzun süre ve emek harcamak gerekir.

gafoloji

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Bilginize

domain yabancı bir firmada ise hiçbirey yapamaz.izel in bir web sitesi böyle olduğu için alınamamıştır kendi açıklama yapmıştı tv de.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Peki MARKA Olması durumunda ???
CemYılmaz bir marka biliyorsunuz ?

Markayı kötülemedikçe karalamadıkça logosunu v.s. kullanmadıkça sorun yokki ? İlk alan güle güle kullanır.. Misal ; iyinet adında marka oluşturup, gelip iyinet üstünde hak idda edemem.Ama ben iyinet markasını almışım, iyinet.com sitesinde beni kötülüyorsa, markamı iznsiz kullanıyorsa o ayrıdır.

Kişinin marka olması yok sanırım, isminin marka olarak kullanılması var.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şimdi ben iyinet diye bir dükkan acsam. Ismini yani markayı satın alsam. Logo satın alsam.
Bu alan adını mahmeke kararı ile alabilir miyim?

P.S.: Vallahi böyle bir niyetim yok :p sadece meraktan..

biologgg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lycosta aynısı yaşandı. Bildigim kadarıyla Antalya da Lycos adlı bir firma var.. Organik tarım (yanlış hatırlamıyorsam) ile ilgieniyordu. Dünyaca ünlü Lycos firması ise Türkiye pazarına girmek için mahkemelik oldular.. com.tr konusunda.. Ve isim Antalya'da kaldı..

http://www.takvim.com.tr/2008/01/17/eko116.html

Beyazıtöztürk meselesinde ise ismi kötülemek, ismi kullanarak para kazanmak, benzer bir işe girişmek (emrah-emral) gibi bir işe girişilmezse problem olmayacağını okmuştum.. Kendine özgü bir şey olursa Beyaz hak iddia edemez.. Ama tutupta beyaz fotografı baskılı tşort satılırsa Beyazın ismi kullanılmış olacagı için doman sahibinin hiç şansı kalmaz.

Şu aşamada satışın bir engeli yok kanımca.. Beyaz ile direkt ilişkisi yok çünkü..

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ortada isim soyisim var ve bu satılık durumda.
Satmamak yani ticari çıkar elde etmeden hayran sitesi yapılmış olsa belki o zaman problem yaşanmaya bilir.
Domain satılık olunca işler değişir diye düşünüyorum.

yine com.tr lerde geçerli hocam dava gibi bir durumda seni savunan bir avukatın olsun yeter .com tarlası özgür önce gelen kapıyor... .tr uzantılı domainler dışında sorun yaşayan tek bildiğim haberlerde çıkmıştı adamın biri yanlış hatırlamıyorsam playboy-tr domainiyle playboy kızlarını yayınlamış ondan dava açmışlar domain hala adamda diye biliyorum playboyda onun içeriğini onun ismiyle izinsiz yayınladı diye dava açmış...
başka bu tür durumları bilen varsa buraya bekliyoruz

arkadaşın konusunuda karıştırdık ama, iyi satışlar...

Malatya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hukuki açıdan sorun yaşanabilir.Bence en garantisi Beyaz ile iletişime geçmek. 1000 Ytl verdikten sonra domaini kaybetme ihtimali de var.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
kendi şahsi görüşümdür hiç bir hukuksal sorun olamaz. Dünyada aynı isim ve soy ismi taşıyan binlerce on binlerce insan var. Bizim soyağacında aynı ismi taşıyan en az 20 kişi vardır şimdi bunlardan bir tanesi çıkıp bir isim üzerinde ne kadar hak iddia edebilir. Bendede ardaturan.net domain adresi var .com adresi bundan 6 yıl önce alınmış. Büyük ihtimalle alan kişi kendi isim hakkını almış. Şimdi galatasaraylı arda turan çıkıp bunu o çocuktan nasıl alabilir ne hakkı var. ?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yahu beyazda amma cimriymiş, vermiyomu bi teklik sana bu domain için ?

istanbul99

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşin hukuksal boyutu çok açık,

com.tr alan adına sahip olan firma hiçbir şekilde com veya benzeri uzantılardaki domain sahiplerine hukuksal bir yaptırımda bulunamazlar.. Bu ister ünlü olsun ister büyük bir firma..

Eğerki başınıza böyle birşey gelmiş ise kesinlikle kulak asmayın. Çünkü avukatları aracılığı ile arattırıp dava açıldığını ve benzeri hususlarda gözdağı vererek çok cüzzi rakamlara satın alıyorlar. Başımıza geldi.

Sadece içeriğie dikkat edin yeterli...

Tedaylı bilgi almak isteyenler özelden ulaşsınlar

ruud

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bence çok saçma hiç bir dava böyle sonuçlanamaz, uluslar arası hukuk kuralları arasında böyle bir saçmalık yoktur. böyle bir saçmalık Türkiye'de başıma gelseydi Avrupa insan hakları mahkemesine bile giderdim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5