İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yardıma ihtiyacı olan bir arkadaşımız var!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
her kelime arasına " Allah Rızası İçin" sözcüğünü sıkıştırma ! Bu kelimeyi kullanarak insanları sömürenlerden geçilmiyor ülke zaten..

Mesaj içeriğin hiç güven vermiyor, tarzın hiç hoş değil..ve bu kadar durma üzerinde bu konunun..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
xccdark' Alıntı:
Tamam ya ben sizden allah rızası için istedim! daha doğrusu artıkta istemiyorum! bu kadar kurcaladınız! ben daha önce bir gazete yazarından da aldım yardım hiçte sorgulamadı adam allah rızası için yardım etti çokta minnatarım ona! sizden yardım mardım istediğimde yok saolun! yani uğraşmayalım dedik binbir türlü iş çıkarılıyo nedir bu ya! bi 5-10 milyonu biraya vermek kolayda hayrır işlemek için binbir türlü bahane bulmak bu kadar mı kolay!

istemeninde bir adabı vardır..... Unutmayalımke yeryüzünde aç ve muhtaç insanlar sırf bizim çevremizdekiler değil.. biz sadece gözlerimizin görebildiğni görürüz Herkes yardım etmek ister ama yaşadığımız zaman dilimi malum... Zamanın birinde sanal ortamdan 200 ytl bir insana yardımda bulunmuştum ismi mevzu yasakpara değil.. giden paraya hiç ama hiç acımadım sadece insanlığın bu derece alçalmışlığına üzüldüm... O yardımda bulunduğum insan şimdi benim kız arkadaşımla geziyor...
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

xccdark

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
4
favorites' Alıntı:
her kelime arasına " Allah Rızası İçin" sözcüğünü sıkıştırma ! Bu kelimeyi kullanarak insanları sömürenlerden geçilmiyor ülke zaten..

Mesaj içeriğin hiç güven vermiyor, tarzın hiç hoş değil..ve bu kadar durma üzerinde bu konunun..

bak ben dilenci falan değilim tamam mı! sokakta bir dilenci görsemde asla para vermem! benm burda gördüğüm muamele şaşırttı! yani ben kötü niyetli değilim! zaten araya düzgün bir uslum çıksaydı ben o kişiden korkardım gayet sade bir yardım talebi dolandırıcılık böle olur karşı tarafı inandırdın mı adı dolandırıcılık olur yani sen dolandırılmış olursun! ben allah rızasını her defasında gene kullanırım gene kullanırım eğer yardım eden biri olsaydın ben bunu allah rızası için yaptım eğer bu adam dolandırıcı ise bu para gene bana döner derdin! yada dersin ama burdan inanan biri olmadığın belli! neyse ben ardakşıma bir jest yapayım dedim sanırım olmayacak! ama ben elimden geleni gene yaparım! senin gibilerin yardımınada ihtiyacı yoktur sanırm! çünki burnundan getireceğin belli! her türlü belge istersin hangi liseyi bitirdin dilencilik için maliyeden belgen var mı! kimliğini göster senin yardıma ihtiyacı olduğunu nerden anlıcam falan filan! yani şu kadar şey yazdım doldum GERÇEKTEN İHTİYACI VAR! Ook gerçekten yani biraz anlayış arkadaşlar! yani yalan sölesemde bana yollayacağınız maddiyatla hesap numaramlamı neyse hemen bulursunuz bu kadarınada kafanız çalışıyodur! yani bi yapacağınız 10 yada 100 yada 200 ytl ile ben yabancı ülkeye kaçıcak değilim! BEN Bİ TALEPTE BULUNDUM KARŞILIĞI GELMİCEKSE ARTIK BU KONUYU KAPATABİLİRSİNİZ!

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bizim kafamıza çalışıyor çalışmasına..sen ona kafanı yorma. ama sanırım senin kafan tam performanslı çalışmıyor ki, böylesine tecrübeli insanların bulunduğu bir foruma, böylesine basit bir mesajı yazma gafletinde bulundun:)
neyse öğrenmiş oldun en azından..

hayır anlamadığım konu :

Hadi ihtiyacı var gerçekten bu kişinin, neden bazı arkadaşların sorularına cevap veremiyorsun? " tamam vermezseniz vermeyin" deyip üstüne üstlük birde sert çıkışıyorsun. Komik olan bu işte:)

her forumdan 200 ytl topladığını düşünsene..ohh ne ala memleket..tarla değil burası...

Neyse fazla tepki çekmeden konuyu uzatma en iyisi.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
xccdark ,

Bu kadar konuşana kadar kanıtlasaydın , yukarda bahsedilen belgelerle vs. yardımı alırdın.

Ama Sen diyorsun ki , böyle bir durum var. Hiç soru sormayın,irdelemeyin , 10 ytl,200 ytl bişi atın hesaba.

F

fatihhk

Misafir
Öncelikle şunu söyleyeyim,bu mesaj ilk yazıldığından itibaren inanmadım sana kusura bakma.Fakat hiçbirşey söylemedim çünkü kendi günahım bana yeter kimsenin günahını almak istemem.
Ama kurguladığın senaryo gerçekçi değil.
Mesajlarında çelişki var.
Sorulan sorulara üstü kapalı cevap veriyorsun.
İstersen bunları tek tek ortaya dökmeyeyim.

emin ol geri çevirir! ya bende bundan korkuyodum! neyse kimseyi inandırmak zorunda değilim! ama vakıflar bildiğiniz gibi yardım etmiyo çoğu zaten tanıdığına yada torpil işi ben kendimden biliyorum bir devlet bursundan başka burs alamıyorum! neden millet torpil buluyo ve bu kuruluşlardan rahatlıkla burs alabiliyo! ben bu üniversiteye derece ile gedim ona rağmen alamıyorum! hem allah RIZASI demek dilencinin kavramı anlamına gelmiş devrimizde dinini yaşayan insanlar bunun manasını bilir! bende böle yardım isteyen kişilere yardım ettim! ama karşılığını öbür dünyadan bekledim! alıcağımada inanıyorum. Buarada Deniz feneri sence bu arkadaşımızla ilgilinir mi bence bir daha düşün!
bak ben dilenci falan değilim tamam mı! sokakta bir dilenci görsemde asla para vermem! benm burda gördüğüm muamele şaşırttı! yani ben kötü niyetli değilim! zaten araya düzgün bir uslum çıksaydı ben o kişiden korkardım gayet sade bir yardım talebi dolandırıcılık böle olur karşı tarafı inandırdın mı adı dolandırıcılık olur yani sen dolandırılmış olursun! ben allah rızasını her defasında gene kullanırım gene kullanırım eğer yardım eden biri olsaydın ben bunu allah rızası için yaptım eğer bu adam dolandırıcı ise bu para gene bana döner derdin! yada dersin ama burdan inanan biri olmadığın belli! neyse ben ardakşıma bir jest yapayım dedim sanırım olmayacak! ama ben elimden geleni gene yaparım! senin gibilerin yardımınada ihtiyacı yoktur sanırm! çünki burnundan getireceğin belli! her türlü belge istersin hangi liseyi bitirdin dilencilik için maliyeden belgen var mı! kimliğini göster senin yardıma ihtiyacı olduğunu nerden anlıcam falan filan! yani şu kadar şey yazdım doldum GERÇEKTEN İHTİYACI VAR! Ook gerçekten yani biraz anlayış ! yani yalan sölesemde bana yollayacağınız maddiyatla hesap numaramlamı neyse hemen bulursunuz bu kadarınada kafanız çalışıyodur! yani bi yapacağınız 10 yada 100 yada 200 ytl ile ben yabancı ülkeye kaçıcak değilim! BEN Bİ TALEPTE BULUNDUM KARŞILIĞI GELMİCEKSE ARTIK BU KONUYU KAPATABİLİRSİNİZ!

Deniz fenerine başvurdunuzmu dedik başvurduk yardım etmediler benim abim orada çalışıyor tınlamadı dedin.Peki dedim o zaman abinin adını-soyadını verki ilgilenelim.Gönderdinmi? Hayır.
Başka belgeler istendi yollladınmı? Hayır.
Peki bu forumda sözüne itibar edilir,güvenilir bilirmisin ki insanlar irdelemeden gönül rahatlığıyla bu adam söylüyorsa doğrudur diyebilsin? Hayır.
Ve sana birşey söylemek istiyorum.Kurduğun cümlelerden 13-14 yaşında toy bir delikanlı olduğunun anlaşılıyor.
Ömrünü bu işlerle harcama.Yolunu bu yollarla çizme.Onu bunu çarparak, elalemin 3 kuruş parasını yiyerek,tüyü bitmemiş yetimin hakkını sömürerek hiçbir yere varamazsın.
Ayrıca kimsenin dinini-imanını sorgulayamazsın.
Önerim tövbe edip bu yollardan dönmendir.
ALLAH sana hidayet versin.Hidayeti nasip değilse kahreylesin ki insanların duygularıyla oynayamayasın.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isine gelmeyince hemen saldiriya gecen modern dolandirici / dilenci modeli.
baska kapiya cocugum, burasi yeri degil, yardim istemenin yordami vardir. Her param yok cok ihtiyacim var diyen gelsin buraya topic acsin boyle is yapilmaz.
bide - rep verelim elimiz alissin. (allah rizasi icin veriyorum) :)

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
herif birde karşı saldırıya geçiyor bu çok ilginç 3 mesajdır dediğim belgeleri gösterseydin yardım alırdın diyorum cevap bile veremiyor... yazık.. ben utandım yerine

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neyse konu kapansın bence fazla irdelemeyelim.Zaten arkadaş daha uğramaz herhalde.:):)

F

fatihhk

Misafir
Neyse konu kapansın bence fazla irdelemeyelim.Zaten arkadaş daha uğramaz herhalde.:):)

konu zaten kapanmıştı niye hortlattın ki?

tam 5 ay olmuş konuya mesaj atılmayalı gereksiz mesajlarla mesaj sayınızı artırmanın bu forumda size hiçbir yararı olmaz;)

cortes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pardon arkadaşlar hepsini okudum tarihe bakmadım ama.Başka bir kategoride link verilmiştide..Gerçekten kusura bakmayın.@favorites merak etme kimbilir belki senden daha tecrübeliyimdir net hakkında ok.Herkesi aynı kefeye koyma canım:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5