İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yasal mp3 dağıtımı?

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Polis hirsizi yakaladiginda ikaz edip sali mi veriyor :)

Ne farki var bunda da sanatcinin hakkini calmis oluyoruz.

Ama benim aklimda ki tek soru isareti mp3 yasak mp3 'e mp3 denilmesinin nedeni .mp3 uzantisinda olmasi.

Ben bunu wma yaparsam boyut degisiyor kalite degisiyor ws degisiyor. Uzantisi da mp3 olmuyor zaten bana wma yasak demiyorlar ki .mp3 yasak diyorlar. hadi wma da yasak diger ses formatlari ?

Hadi onu da gectim ... mine type ile ben dosya ismini sezen_aksu_bahane.kernel yaptim ve internet uzerinden dinlettim veya download ettirdim. kucuk de bir program yazdim. program da bu kaydedilen dosyayi pc uzerinden istedigi bir formata cevirttiriyor. Bu da mi yasak ? veya yasak olan nedir ? sanatcinin sarkilarinin yayinlanmasi mi yoksa .mp3 uzantili dosya uzantisinin yayinlanmasi.

Sanirim kavrayamadigim ve kafamizi da bu kadar bulandiran sey bu...

.mp3 uzantili dosya turu mu yasak bir sanatciya ait sarkinin full versionunu yayinlamak mi yasak ?

Bence ikincisi yasak ...

Yoksa piyasaya hergun bu kadar cok mp3 player surulmez yeni modelleri cikmazdi. Gitsin once onlari mahkemeye versinler. Mp3 player olmazsa mp3 download orani acayip sekilde duser ... Neden mi bakin bakalim piyasada kac model mp3 player var. ve piyasa da bu kadar mp3 sitesi olmasina ragmen neden hala bir yenisi acilip kisa surede tutuyor.

Mp3 player sayisi mp3 download ile dogru orantilidir. Hangisi artarsa digeri de artar. KANAATIMCE BOYLE ... isterseniz buyuk pc firmalarinda tanidiklariniz varsa bir inceletin bakalim son 6 ay icinde mp3 player satislari ne kadar yukselmis.

Kolay gelsin ... mp3 yasaklanirsa usenmem wma yaparim usenmem wav yaparim usenmem bilmem ne yaparim

Bir CD 10 YTL olur mu yaw el insaf ...

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kimse yormasın kafasını arkasına iki-üç resim koyar flash a gömer koyarız;)

togan1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Bunlar Türkiye Olmayacak Şeyler Bence ..Bana Mp3süz Bilgisayar Gösterin .Bizi Sikayet Edecek Sanatcının pcsinde Mp3 vardır yani...Belki Bi 5 Sene Sonra Bi YAsa Gelir :> Oda Belki

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beni bu çemberimde gül oya dizisinin yapımcısının sekreteri aradı mahkemeye vericez faaln siz hırsızsınız diye bağarıyo.. Mp3 ü kaldırdım ilk önce.. sonra sakinleştirdim dedim ki bilgisayarınızda mp3 var mı.. o da bana evet var...dediim suç olduğunu biliyormusunuz dedim.. o sayılmaz dedi..........

Yani tabi ki bilgisayarında var..

togan1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baba böyle bişey olursa hepimiiz yandık ozaman

mp3arsivi.org da yazıyorya yalının albumu dagıtıcı firma istegi üzerine kaldırdık diye...

ozaman yakında bizede gelirler

Aman ne olacaksa olsun

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
togan1903' Alıntı:
baba böyle bişey olursa hepimiiz yandık ozaman

mp3arsivi.org da yazıyorya yalının albumu dagıtıcı firma istegi üzerine kaldırdık diye...

ozaman yakında bizede gelirler

Aman ne olacaksa olsun

bende de bi çok mp3 te böle telefon açıyolar durmadan :/

Mp3Master hadi sen gençsin yatar çıkarsın ben ne yapıyım bu yaştan sonra :)

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayırlısı olsun

yasak "*.mp3" olarak değil sanatçının parçasını izinsiz olarak yükletmenden dolayı

"*.wma","*.ogg" bunlar farketmez yani sonuçta sen onun parçasını izinsiz indirtiyorsun.

bizede bu tür uyarılar geliyordu sattık siteleri kurtulduk ;)

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
h4x0r themp3king.com un sahibisin değilmi??
ne zaman geldi bu uyarılar çok oldumu yani??

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim anlamadigim telefon numaranizi nerden buluyorlar :)

Benim de mp3 sitem var beni kimse aramiyor arasalar da az kontor kazansak :)

9 aydir kontor almiyorum da :)

U

ulukislali

Misafir
(konu disi, pardon:
ard24 adinda sitesi olan arkadas, sana almanyadan cok iyi hit gelebilir. ard Almanya'da 1. televizyon kanali. Türkiyedeki trt1 gibi birsey. "24 saat ard sizinle beraber" gibi bir sey düsünülebilir. Sen site adini neyi düsünerek verdin bilmiyorum, ama iyi secim yapmisin.)

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Az once baktim da al-sat bolumunde herkes 1 er 2 ser mp3 sitelerini elden cikartiyor bu haber cok korkutmus olamli :)

Yoksa dogruluk payi yuksekte biz mi bilmiyoruz :)

Hayirlisi olsun zaten 6 yil cezamiz var bi 2 senede 2 mp3 yuzunden yatariz zor degil ...

Kolay gelsin.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ulukislali' Alıntı:
(konu disi, pardon:
ard24 adinda sitesi olan arkadas, sana almanyadan cok iyi hit gelebilir. ard Almanya'da 1. televizyon kanali. Türkiyedeki trt1 gibi birsey. "24 saat ard sizinle beraber" gibi bir sey düsünülebilir. Sen site adini neyi düsünerek verdin bilmiyorum, ama iyi secim yapmisin.)
:) ya bu domain arkadaşın aslında.bana vermişti kullanmıyomuş bende mp3 sitesi açayım dedim ok dedi.kendisi almanyada oturuyo :).öyle düşünmüş olabilir hiç bilmiyorum.ama işte ziyaretçi gelmiyo.nasıl gelecek ziyaretçiii

U

ulukislali

Misafir
Arama motorlarindan gelebilirler. ard'yi aratan mutlaka cok insan olacaktir.
Almancan olsa, Türkiye'yi tanitici bir site yapsan ve buradaki forumlarda tanitabilsen fena olmazdi. Alman'larin Türkiye'ye ilgileri oldukca fazla. Tatil yörelerini anlatan bir site, bir de google adsense koydunmu, eh fena kazandirmazdi sana.

Asil konuya devam : Yasal mp3 dagitimi?

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
satmadan 1-2 hafta once uyarı aldım

themp3king in eski sahibiyim ama sattım kurtuldum

mp3lerim.com da çok yakında benden çıkacak merak etmeyin

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya buy kadarda pes yani devlet ilk başta şu pkk sitelerine ve bölücü sitelere bi el koysunda ondan sonra mp3 vs işlere baksın.birde internette öyle kolay degil bulmak insanı devlet sokaktakilerini toplayamıyorki internettekini toplasın.biraz akıllı olun

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
devlet bölücü siteleriyle niye uğraşşın ki.türk hekerlar o işi yapıyolar nede olsa o yüzden devlet şuanda hekerlara birşey yapmıyor.ama sonra heklerında fişlerini çekecekler.zaten bir çok Türk heker şimdiden takip ediliyomuş.önce mp3 ü filan yasaklar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5