İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Açtığım Sitenin Adsense Yerleşimi..Düşünceleriniz

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende dahil olmak üzere artık ziyaretçiler içerik yerine bir sürü link sunan sitelerden çok çabuk kaçıyorlar. eğer siteye giren bir ziyaretçi linke tıklayacak olsa haliyle önce senin reklama tıklar, bu kısım doğru fakat gelen ziyaretçilerin çoğu hiç bir linke tıklamayacaktır. bu kısım ise yanlış :)
bence böyle yapmak yerine, biraz bir içerik bul ve içeriği şu anda google reklamının olduğu bölümden başlat ve sağ tarafta şu anda boşta görünen kısma adsense yerleştir. eğer içerik bir sayfa boyunu geçiyorsa içeriği ikiye böl ve Homeopathy Page 2 >>> şeklinde ikinci sayfaya link ver. bu şekilde hem daha çabuk yüklenen bir sayfan olur (google için + puan, hem o sayfa da sayfa içeriği ile ilgili bir link bulunmuş olur (doğru adsense reklamı ve seo için bence yine bir artı) hem de kullanıcı okuyarak ve ya inceleyerek aşağı doğru gittiği zaman google reklamı gözden kaybolmamış olur.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
emirx bunu ben yapmış olsam, bir sürü laf sokarlar :) Sana cephe almıyorum ama sence bu yaptığın doğrumu ? Yani kullanıcıya bir faydası varmı yarattığın sitenin. Sadece bunu merak ediyorum. Mantıklı bir açıklaması varsa ben bundan daha iyisini yapabilirim.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ekshi' Alıntı:
emirx bunu ben yapmış olsam, bir sürü laf sokarlar :) Sana cephe almıyorum ama sence bu yaptığın doğrumu ? Yani kullanıcıya bir faydası varmı yarattığın sitenin. Sadece bunu merak ediyorum. Mantıklı bir açıklaması varsa ben bundan daha iyisini yapabilirim.
neden laf sokalım yaf.. üzüon falla beni. düşündüüm kadarı ile emirx in zaten amacı google kazancına yönelik site. kullanıcıya yonelik site açmış olsaydı bu şekilde koymazdı. sen yapsaydın ki zaten yapmışındır :D sanada bişi demezdik

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Henüz böyle birşey yapmadım. Fakat sakıncalı değilse ve sadece benim değilde herkes için yararı olacaksa yapabilirim. :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ekshi' Alıntı:

google buna izin veriyorsa bu emirx in suçu değil, interneti kirleten google ın bizzat kendisi.

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'ı kötü niyetli kullananlar kirletiyor interneti. Madem interneti kirlettiğini düşünüyorsun neden kullanıyorsun google'ı ? Destek çıkma bence.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya bazen burada görüyorum, böyle büyüklenenler oluyor, onlarda daha dünkü çocuklar ama şimdi tam sana söylemem gereken söz de bu yani. yukardaki son mesajındaki cümlen de tam bi "çoluk çocuk" edası var.

şimdiiiiii
>Google'ı kötü niyetli kullananlar kirletiyor interneti.
demişsin de. böyle bir sayfa yaparak google ı mı kullanmış oluyor emirx? ya da bu tür sayfalar google kullanılarak mı yapılıyor? son derece anlamsız bir cümle. ne demek istediğin anlaşılmıyor.
google spam a ve sadece linklerden oluşan toplama içeriğe prim vermese böyle sayfalar çıkmazdı ortaya ve bu içerik üzerinden para kazanılabilmesi konusunda taviz veriyorsa bu google ın suçu.
>Madem interneti kirlettiğini düşünüyorsun neden kullanıyorsun google'ı ?
ortada kirlenmiş bir internet ve belli başlı 2 arama motoru var. ya birini kullanacaksın ya diğerini. ikisi de bu kirlilik arasından en iyilerini ayıklamaya mecbur. bu konuda her ikisi de kötü ama kötünün iyisi şu an için google. yeterince açık mı?
(sakın senle tartışmaya girdiğimi falan düşünme, senle tartışmıyorum, sana öğretiyorum)
ayrıca bir önceki mesajın muhatabı sen değildin, senin postundan yola çıkarak google ı eleştirmiştim seni değil. bunu bile anlayamadın di mi?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ZIPPKIN' Alıntı:
google spam a ve sadece linklerden oluşan toplama içeriğe prim vermese böyle sayfalar çıkmazdı ortaya ve bu içerik üzerinden para kazanılabilmesi konusunda taviz veriyorsa bu google ın suçu.

haklısın.. taviz veriyor ve suçlu !

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ZIPPKIN' Alıntı:
ya bazen burada görüyorum, böyle büyüklenenler oluyor, onlarda daha dünkü çocuklar ama şimdi tam sana söylemem gereken söz de bu yani. yukardaki son mesajındaki cümlen de tam bi "çoluk çocuk" edası var.

şimdiiiiii
>Google'ı kötü niyetli kullananlar kirletiyor interneti.
demişsin de. böyle bir sayfa yaparak google ı mı kullanmış oluyor emirx? ya da bu tür sayfalar google kullanılarak mı yapılıyor? son derece anlamsız bir cümle. ne demek istediğin anlaşılmıyor.
>Madem interneti kirlettiğini düşünüyorsun neden kullanıyorsun google'ı ?
ortada kirlenmiş bir internet ve belli başlı 2 arama motoru var. ya birini kullanacaksın ya diğerini. ikisi de bu kirlilik arasından en iyilerini ayıklamaya mecbur. bu konuda her ikisi de kötü ama kötünün iyisi şu an için google. yeterince açık mı?
(sakın senle tartışmaya girdiğimi falan düşünme, senle tartışmıyorum, sana öğretiyorum)
ayrıca bir önceki mesajın muhatabı sen değildin, senin postundan yola çıkarak google ı eleştirmiştim seni değil. bunu bile anlayamadın di mi?

bu tür sayfalar maalesef googleyi kullanarak yapılıyor.Adam duyuyor sağdan.Şu kelime iyi veriyor hemen o siteden açıyor.Giriyor googleye o kelimeyi yazıyor, karşısına ilk gelen siteyi kopyalıyor.Bunu bende yapıyorum..Suç kimde googledemi ? Napsınlar sizce ? Kapasınlarmı adsenseyi ? Yeni üyemi almasınlar ? Dahamı sıkı kontrol etsinler.bunlara gerek yokki.Zaten google bu tür salakça işler yapanlara, uyanık sanıp kendini copy-paste yapanlara ceza veriyor.. Alt sıralarda çıkarma, sandobx v.s.

Senin dediğin gibi zıpkın ortada 2 arama motoru var ve birisini kullanacaksın.Aynı mantıkla seninde önünde iki yol var.Ya hileyi kullanacaksın, yada hilesiz.İnternet çöplük olmuş, aradığımı bulamıyorumu bırakmalıyız.O bizim değil googleden milyarlar alan mühendislerin işi.Eminimki onlar demiyordur, Zıpkın ne kadar kazanıyor, beceriksizin çeki eline geçdimi.Arkadaşın yapdığıda bir tarz hiledir.Ama önemsemiyorum.Google bunu aramalarda büüyk ihtimalle çıkarmaz.Çıkarsada, trilyonları kazandırmaz.Ya site sahibi bıkar host parası ağır gelir kapar, yada google sandboxa sokar.Sonuçta geçde olsa spamlar temizliniyor.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben kendi sitelerimi kopyaladım zamanında ve malesef kopya olan sitem daha sonra asıl sitenin çok çok önüne geçti. her şey bizim düşündüğümüz gibi değil, bizim olması gerektiğine inandığımız cezalandırmalar yapılmıyor. google ın bir sitenin spam yapıp yapmadığını anlamaması imkansız ötesi.
ben ilk defa spam la Turkey hotels, istanbul hotels kelimeleri için Seo yapmaya çalışırken tanıştım ve bu aramalarda çıkan tüm sitelerde aynı şey vardı. <marquee etiketi içersine alınmış, sitenin başına ortasına sonuna her yerine yüzlerce kelimeler yerleştirilmiş siteler... hımmm dedim, işin sırrı olin de değil spam da. hemen girdim word tracker a, ardından adwords keyword toola, ne kadar alakalı kelime varsa doldurdum siteye. eee ne oldu şimdi, google bana spam yapmayı önermiş oldu. hala da bir sürü site var böyle ve binlerce hit alıyorlar. ben artık spam ı bıraktım, yemin ederim taa en başında beri nefret ettiğim bi olaydı, ilk sıradakilerle mücadele edebilmek için şarttı. daha önce de söylediğim gibi askerden geldim geleli de spam içerikli sitelerin tamamını tek tek temizleyip değiştiriyorum.
yukarda bir önceki söylediklerime örnek olarak, icemtour.com var. spam ın en müthişini bunlarda gördüm o zaman ve bir süre önce ban yiyene kadar devam ettiler, ohhh dedim iyi oldu, yediler banı oturdular kıçlarının üzerine ama kaç senedir aldıkları hit yanlarına kar kaldı dedim. 1 ay sonra bi kontrol edeyim dedim, baktım halen banlı, 2 hafta sonra turkey hotels diye bi arama yaptım. icemtour.com banın ardından müthiş bir dönüş yapmış ve ilk sırada, aha dedim google senin algoritmanı yiyim.

işin özü, google bir amerikan şirketi ve amerika devletinin nasıl sinsi politikaları varsa google ın da aynen var ve en büyük politikası senin benim aklımdakilere tam olarak hiç bir zaman uymamak ve akıl erdirilebilen bir şirket olmamak. bizce spam olmamalı, google da öyle diyor ama sadece diyor. bunun için elinden geleni yapmıyor. spam siteler üzerinden para kazanılmasına dolaylı veya direkt olarak hiç farketmez, sonuçta prim veriyor ve internetin kirletilmesine sebep oluşturuyor hemde büyük bir sebep. çözüm adsense i kapamaları değil, çözüm her gün crawl ettikleri sitelerin içersinde ard arda gelen, virgüllerle ayrılmış ve aynı kelimenin türevi olan kelime guruplarının yer aldığı sitelere hiç taviz vermeyecek. spam siteleri önlere alıp asıl firma sitelerinde yani kurumsal sitelerde spam olma ihtimali daha az olduğu için onların belli bir oranını arama sonuçlarında arkaya atarak adsense e yönelmek zorunda bırakarak reklam gelirlerini artırma adına bu pisliğe izin vermeyecek. hepsi bu kadar kolay işte.

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekshi' Alıntı:
Arkadaşım burda benim bunu göstermemin sebebi kendimce güzel bir yerleşim olduğuna inanmam ve burda sevip saydığım arkadaşlarımında bu konuda yorumlarını almaktı.
Kullanıcıya bi faydası var mı demişin ben bu yerleşimi bi yerden gördüm ve kendi sitemdede uyguladım yani belki burdanda hoşuna giden birisi olur ve uygular.
Aklımda ne zamandır bir sağlık sitesi açmak vardı bende açtım kodları koydum.Yani aramızdan kaç kişi googledan para kazanmak için site açmıyor ki.
Zıpkın ve Beceriksiz_acemi'nin söylediklerinede sonuna kadar katılıyorum teşekkürler..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Emirx sitene baktım da.. şuanda sitene hiç google reklamı koymamışsın ?
Sadece reklam birimi var..

Buradaki tavsiyelerden sonra koyacaksan bir de şunu dene istersen..

Tüm makalelerin yanına resim koy.. Makaleler resimli olursa çok iyi olur. Google reklamlarının yanına da resim koyacaksın tabi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5