İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni Bir Sömürge Düzeni :Telekom

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne yapacağız bilen söylesin.Telekom müthiş bir sömürücü olmaya başladı.Geçen ay 6,5 GB kullanmışım diye fatura gelmiş.Video izlemeden canlı radyo tv izlemeden program vs indirmeden günlük birkaç saat site gezinerek bunu doldurmuşum.
İki adsl aboneliğimiz var bir ay biri diğer ay diğeri uçuyor.Bu ay öbür hesap normal gelmiş.Bu katlanmış.

4440375 dolandırıcılığın diğer ayağı arayınca bekletilmeye alınıyorsun ve bu yarım saat falan sürüyormuş rivayete göre sonunda ulaştığın kişide tatmin edici cevaplar vermiyormuş.Ben daha müşerrref olamadım 5 dak dan sonra çaldıkları senfonilerle beynim uğuldamaya başladığından ( + sinirden ) ..
Ne olacak ya.Bunun bir neticesi yokmu.
Yemin ediyorum bu ayki sorunu çözemezlerse İptal edecem.Ben böyle hizmetin ..

Böyle özgür yaşamaktansa kafelerden internete girerim.Lanet olsun böyle anlayışa .Sahipsizliğimize lanet olsun.Son olarak diyorum ki Allah ın ne kadar laneti varsa BİZİ SOYMAYA AND İÇMİŞ lerin üzerine olsun!!!
Değerli form arkadaşlarımdan çıkışım için özür dilerim.Konu hakkında bilgisi yada aynı durumu yaşayanlar olursa buradan paylaşmasını rica ediyorum.

saygılar..

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
herşey telekomun özelleşmesiyle başladı

özelleşme gerçekleşince kendi kendime diyordum sonunda internette tüm dünyada olduğu gibi bizdede ucuz olacak diye ama daha düşüncem başlamadan telekomun şehir içi ve şehir dışı tarifeyi eşitlemesi ile hüsran oldu.

gördüğünüz gibi bu türkiyeye has bir durum. yani sadece bizim vatandaşlarımızı suçlamayın şöyle böyle diye. sistem bu şekilde işliyor. elialem aldı telekomu sonra türkiye usulü ile işletmeye devam ediyor.

eğer telekom özelleşmeseydi devlet bu kadar zam yapmazdı bence en azından bu şekilde. çünkü tt devletin elindeyken adsl bağlantısı ücretleri sürekli gerileme eğilimindeydi. ama özelleşmeden sonra kb ayarları ile oynamaya başladılar.

alternatifimiz olmadığı için mecbur katlanacağız.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence suçu ne Telekom yönetiminde ne de Telekom'u özelleştiren yöneticilerde aramak lazım..Tek suçlu o yöneticileri kendine vekil yapan halktır..Bizim halkımız hala basit yalanlara kanıp dini duygularla oy kullanırsa,kusura bakmayın ama halkımıza herşey müstahaktır..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
e peki şimdi ne yapacağız.Yani sömürge mömürge bir yere kadar birde kurtuluş savaşı var.İnternette toplu bir eylem yapılsa ne biliyim mutlaka buna bir dur denebilmeli.Atıyorum ücret 20 misline çıksa interneti kesip bu devirde karanlıkta mı kalacaz.B hakları varmı.Devlet satarken al tepe tepe kullan mahvet bizi ipler sende mi dedi.Yokmu bunları bağlayan şartlar.
Herkes sitesinde bunlara tepki koyacağı bir kurdela koysa ? Siyah çelenk ?

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
türkiye şartlarında istediğin sonuca ulaşman için çok çaba sarfetmen gerekiyor.

dediğin tarzda bazı siteler mevcut ama onları bile kaale alan yok

sonuçta herşey menfaate dayandığı için arkanda bir çıkar grubu olmadıktan sonra çığlıkların sahipsiz bir yankı olarak kalacaktır.

birde şöyle düşün türkiye insanların fırsat avcılığı yaptığı bir memleket.

sermayesiz ticaret,
altyapısız teknoloji vaatleri,
emeksiz kazanç,
vs vs...

girdiler yüksek olunca insanlar bu yüksek maliyetlere katlanıyor ama marjinal faydasını yükseltmek için imkanları resmen sömürüyor hatta bizim sektörde resmen emiliyor. (bknz; spamcılık, alaksız içerikle google ads., alakasız meta taglerle arama sonuçlarında çıkma..................... )

o yüzden sana tavsiyem kendi ticaret ahlakın neyse ona göre en sonuna kadar imkanları kullan.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla haklısın iş varolma mücadelesine döndü.Yani şu noktada telekomu sömürebilsem sömürürüm çalandan çalmalı.En azından hakkımızı alalım.Öğlenden beri arıyorum telefonlara çıkan yok son bir yer çıktı başka numara verdi orayı aradım orasıda sekretere yönlendirdi.Not bırak diye.Sanki kurum değil de özel ofis ev vs..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
pcnet'in yaptığı telekom protestosunu, pcnet'siz ve pcnet reklamı olmadan kendi aramızda yapıp en azından tepkimizi bir yerlere gösterebiliriz.

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Son Gelen Kayıt Zamanı 28-01-2007 13:28:59

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pcnet'in yaptığı telekom protestosunu, pcnet'siz ve pcnet reklamı olmadan kendi aramızda yapıp en azından tepkimizi bir yerlere gösterebiliriz.

Ben o tepkiyi bilmiyorum nasıl birşeydi devam ediyormu hala.Ben katılırım yapalım.
saygılar..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
o adamlara tepkiyle bişeyler anlatmak mümkün değil yüzsüzler bikere.Açarken açma parası kaparken bilmemne parası

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haklısın valla.Çıldırtıyorlar beni.Buraya yazıp yazıp gidip bir daha deniyorum nihayet mesaileri de bitti.Artık yarına kaldı.Gelecekte böyle devam ederlerse biz bu sektörde bunlarla nasıl devam edecez ya!

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ben ttnet in kötü amaç güderek halkı soyalım vs. diyerek bir takım işler yaptığına açıkçası inanmıyorum. Ama halka yazık yaw dediğinde inanmıyorum. Sonuçta ticari bir kar merkezi olarak kurulmuş bir yer. Ve bizlerde paramız karşılığında hizmet alıyoruz. Yani bir eylem planı varsa şayet bunu kullanırken değil accountları iptal ettirerek yapabiliriz ancak. Çünkü adamlar ticari karlılıktan kayıp vermediği sürece neden eyleme pozitif cevap versin ki? Çark dönüyor, seveseve! herkes ay sonu faturasını ödüyor. Bu durumda ttnet hala kazanıyor ve hala abone merkezleri yeni kullanıcılar için uzun uzun kuyraklarla dolu.Ve tabi en iç acısı verende alternatifimizin olmaması. Bana kalırsa banner vs gibi eylemlerle ses duyurmak imkansız.
Bence tüm forumlara duyuru yazalım, belli bir saatte anlaşalım ve binlerce insan olarak o dakika başlayalım zıplamaya...1 dakika bunu devam ettirelim. Eminim küçük çaplı bir deprem olacaktır. Yattıkları yerde bunu hissederlerse anlarlar :D...Genel müdürler hangi ilde bilmiyorum ama istanbul sa buna yakın çevrede toplanalım :D

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D hep beraber birşey yaparsak neticesi olur.Ne derseniz yapalım :D hep birden TELEKOM.gov.tr ye girmeye ne dersiniz ?????

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet öyle oldu .Ama venom dan çıktı :D bende bari faliyete geçsin fikir dedim.Evet dos saldırısı olur değilmi:) hep birden girsek telekomun sitesine.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
soyle bi 2 gun telekoma ddos mu yapsak :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
evet öyle oldu .Ama venom dan çıktı :D bende bari faliyete geçsin fikir dedim.Evet dos saldırısı olur değilmi:) hep birden girsek telekomun sitesine.

olan gine insanlara olur gibime geliyo hazır bahane varken siteyi kapatırlar kimse kotasına bakamaz ,faturalar çok gelir

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
evet evet hoşuma gitti bu olay :D
yıllar evvel yahoo ya yapmışlardı hatırlarsanız...binlerce kişi browsera domain adını yazıp aynı anda enter a basmışlardı :D...sadece siteye giricez bişi yapmıycazki :p

@mathiaxbars
e iyi o zaman belki adsl ide durdururlar yanarız diyip hiç bişe yapmayalım

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bakın o zaman şöyle yaparız ,buna çare bulununcaya kadar bu işlemi tüm sorumluların sitelerine yaparız :D
kaybedecek ne var.Bunu başarırsak bu toplu hareket her aklına eseni yapmaya çalışan tekele ders olur.Elektrikçilere sıra gelir bir ara da :p

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
hehehe :D
sora iski, botaş derken bilişim suçundan cezayı yiyince avluda tesbih dizeriz hep beraber :p...çıkınca google reklamlarını nereye koyarız diye ve seo üzerine sohbetler ederiz gecelerce :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5