İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yeni ve Eski Üyelerimize uyarılar..

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni üyelerimiz yeni arkadaşlarımız hoşgeldiniz.. öncelikle unutmayınki forum.iyinet.com forumu belirli bir seviyenin üstündeki webmasterların ve web konusuna ilgili insanların buluştugu sosyal bir ortamdır... forumumuzun küfür argo seviyesiz mesajlara aşalayıcı tutumlara karşısındakine saygı duymayan hiç bir kullanıcıya tahammülü yoktur.. foruma mesaj atmadan önce lütfen forumu biraz okuyunuz.. insanların nasıl konuştugunu görünüz.. bunları yerine getirdiğinizde ve olgun bir insan gibi davrandıgınız sürece kapımız size sonuna kadar açıktır...

tanıdıklarımız avatarını ezberlediğimiz "eski" üyelerimiz yukarıdaki özellikleri taşımanız gerektiğini mutlaka öğrenmiş oldugunu düşünüyorum.. yoksa zaten "eski" olamazdınız burada.. ancak sizin dolayısıyla benimde üstüme düşen fazladan bir görev var.. bilen bilmeyen herkese sabırlı davranmak ve bildiğimizi öğretmek bizim görevimiz.. tercih meselesi belki bu ama hiç birimizin bir diğerine (yeni yada eski olması farketmez )aşalayıcı söz kullanma hakkını vermediğini bildiririm eğer birgün bunu benim yaptıgımı görürseniz lütfen bana bildirin size uyguladıgım yaptırımı kendimede uygulayacağımdan emin oldugunuzu biliyorum...

sevgi saygı ve arkadaşlık çevresinde kul hakkının değil bilgi paylaşımının yapıldıgı forumumuzda hepinize iyi günler diliyorum...

oyunlar99

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yaklaşım için teşekkürler. Yeni üyelerimizde bu konuyu okusunlar derim.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yeni veya eski üye farketmez, siz siz olun ve kimseye ahkam kesmeyin. Burası kendini kanıtlama platformu değil. Burada bilgi paylaşımı esastır.

Genckolik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni veya eski üye farketmez, siz siz olun ve kimseye ahkam kesmeyin. Burası kendini kanıtlama platformu değil. Burada bilgi paylaşımı esastır.

Sonuna kadar haklısın, ama elbette bunu anlayamayanlar, bilmeyenler olacaktır. İşte o zaman da sakin ve olgun olup anlayanlar anlamayanlara bu şekilde anlatmalıdır.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Neye göre eskilik yenilikki ? Ben Genckolik ' e göre eskiyim, iyinet ' e göre yeniyim, kıyaslama mantığı neyki :) Ama cidden sert cevaplar çok soğutuyor insanı, kendimden bilirim.Php konusunda sorduğum bir soruya vip üyelerimizden birinin verdiği sert cevap yüzünden tek kelime bile yazmadım.Eminim yeni arkadaşlar dahada alınıyorlardır, ortamı bilmedikleri için.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Neye göre eskilik yenilikki ? Ben Genckolik ' e göre eskiyim, iyinet ' e göre yeniyim, kıyaslama mantığı neyki :) Ama cidden sert cevaplar çok soğutuyor insanı, kendimden bilirim.Php konusunda sorduğum bir soruya vip üyelerimizden birinin verdiği sert cevap yüzünden tek kelime bile yazmadım.Eminim yeni arkadaşlar dahada alınıyorlardır, ortamı bilmedikleri için.
2008 şubat itibariyle,2007 şubatta buraya katılan bir üye eski sayılabilir.Eskilikten kasıt edilen sadece zaman kavramıyla değerlendirildiğine göre bir üyenin eski olabilmesi için en az 1 yıldır üye olması gerekir.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
2008 şubat itibariyle,2007 şubatta buraya katılan bir üye eski sayılabilir.Eskilikten kasıt edilen sadece zaman kavramıyla değerlendirildiğine göre bir üyenin eski olabilmesi için en az 1 yıldır üye olması gerekir.

1 yıl önce üye olmuş, 2-3 mesaj yazmış adammı eskidir ? yoksa 1 hafta önce üye olmuş, forumda daha çok katılım yapmış, 20-30 yazı yazmış kişimi ?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
1 yıl önce üye olmuş, 2-3 mesaj yazmış adammı eskidir ? yoksa 1 hafta önce üye olmuş, forumda daha çok katılım yapmış, 20-30 yazı yazmış kişimi ?

Cevap veriyorum : 1 yıl önce üye olmuş
Çünkü forumda çok kişi görüyorum 2005-6 üyeleri, sadece takip ediyorlar katılımda bulunmuyorlar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54

bence 1 yılı dolmuş ama 3-4 mesaj yazmış adamla 1 haftası dolmuş 30 mesaj yazmış bir adamla mukayeseyi bu tarz yapmamalıyız. Çünkü ;
"helal valla"
"pm alabilirmiyim"
"pm yolladım"
"siten çok güzel"
gibi mesajlarlada 30 mesajı doldurmuş olabilir.
Ben foruma post kasmasından yana, gerçekten bilgi verebilecek kişilerden bahsediyorum tabi...aksi halde post kasanda sevimli geliyorsa o ayrı birşey.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Eski yeni derken bir anlamda forumun davetiyesiz hale gelmesi konusunu düşünmüştük.

Eski-yeni bölmeden , 1. mesajda yazanları herkes üstüne alındığı taktirde sorun kalmayacaktır sanırım :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Vallahi ben sonucu söyleyim, ben bilmemkaç bin mesaj atmış üye olarak bile, sert bir cevapla karşılaştığımda üzülüyorum, kırılıyorum.Gerçektende başlık çok yararlı, mağdemki hep beraberce iyinetin sahip olduğu yeri dahada yükseltmek istiyoruz, bunun için çok daha dikkatli cevaplar yazmalıyız.
Birde sitemim olsun, bu kadar '' eski üye '' den neden kimse bildiklerini paylaşmıyor ?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Eski üye eski üyedir.
1 yılını doldurmul üye eski üyedir.
Orada anlamı çizgilendirmek gerekiyor.
Eski üye deyince kalın abi anlıyorsanız o zaman yararlı olması,üyenin saygıdeğer olması gibi diğer etkenleri de sayıyorsunuz demektir.

Her halükarda benim için bir üyenin kayıt tarihi her zaman önemli bir etkendir.
Bu sürede aktif olması,mesaj yazması ve yardımcı olması devamında gelir.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Eski ve yeni kavramını ilk msajda harika özetlemiş. Nickini avatarını hafızamızda bir yere kazıdığımız herkes eski üye sanırım.

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Eski üyeler veya yeni üyeler diye bişey vardır ama bunları telâfuz etmeye gerek yoktur.
Çünkü tamamen saçmalık.
Siteler, "barındırdığı formatta" bilgi vermek amacıyla açılmış oluşumlardır.
Hiç kayıt olmayan ve mesajları sadece okuyan birey =(eşittir) X.XXX mesaj yazmış üye.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eski üyeler derken bakın paragraf başında nasıl tırnak içine almışım o tırnak sizin bu tartışmaya girmemeniz içindi:D neyse herkesin bu konuda bilinçli olması ve yeterince dikkat etmeyen arkadaşlarında bundan sonra dikkat edeceğine eminim...

@beceriksiz_acemi

yav daha ne paylaşıyim sana ayda 100.000 ytl kazanma sırrı verdim :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
eski üyeler derken bakın paragraf başında nasıl tırnak içine almışım o tırnak sizin bu tartışmaya girmemeniz içindi:D neyse herkesin bu konuda bilinçli olması ve yeterince dikkat etmeyen arkadaşlarında bundan sonra dikkat edeceğine eminim...

@beceriksiz_acemi

yav daha ne paylaşıyim sana ayda 100.000 ytl kazanma sırrı verdim :)

Gözümsün firar :D Yok ben senin için demedim, rütbeli ama yazmayan arkadaşlar için dedim.Herkes 2şer makale yazsa forum canlanır bence.

X

Xman

Misafir
Vallahi ben sonucu söyleyim, ben bilmemkaç bin mesaj atmış üye olarak bile, sert bir cevapla karşılaştığımda üzülüyorum, kırılıyorum.Gerçektende başlık çok yararlı, mağdemki hep beraberce iyinetin sahip olduğu yeri dahada yükseltmek istiyoruz, bunun için çok daha dikkatli cevaplar yazmalıyız.
Birde sitemim olsun, bu kadar '' eski üye '' den neden kimse bildiklerini paylaşmıyor ?

Çok güzel bir konuya değinmişsin, bilgi paylaşımı anlamında belirgin bir kısırlık var forumda, bence bunun nedenleri enine boyuna düşünülmeli ve aksiyonu artırmak için gereken adımlar yönetim tarafından atılmalıdır. ( davetiyesiz üyelik yada ayın üyesine hediye dağıtımı gibi yanlış uygulamalar bence bir an önce sonladırılmalı, ayın üyesi yerine her ay webmater makale yarışması düzenlenmeli ve Ipod ödülü makale yarışması birincisine verilmeli, böylelikle hem beyinlerdeki bilgiler yazıya dökülmüş ve paylaşım artmış olur hemde foruma yüzlerce özgün makale girişi sağlanır )

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5