İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yerleştirme sanatı :)

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DefauLt' Alıntı:
http://www.free-software-programs.com/freeware/remove-about-blank.html

2. sıra local listing, adsense değil. O yüzden banlanmıyor. Sonuç gibi gösteriyor bir çoğumuzun yaptığı gibi.

Google'dan bayağı hit çeken bir site. Banlanması gerekiyor olsaydı çoktan banlanırdı diye düşünüyorum.

E o zaman bizim neyimiz eksik.

Biz de böyle siteler yapalım. Sonra ne olacak çöplük.

Atmıcaklarını bilsem bu tarzda 10 tane site açarım. Sonra da gezer tozarım.

Atarlar merak etmeyin. Her sayfaya bir tane küçük yazı 3 tane adsense ohh ne ala be?

Umarım biri ispiyonlar :D

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu işi ilk yapan site bu sitedir ( http://www.studentcreditcards.cc/ )ve ilk makaleyide digitalpointse 6 ay kadar önce ilk bu adam yazmıştı.herkez süper taktik falan demişti.sonra birinin domuz çiftliği vardı.domuz resimleri koydum adsense üzerine %400 tıklamalarım arttı falan demişti.topic çok ilgi gördü.bende gelişmeleri takip için okuyordum.ancak 2 hafta sonra iki sitede adsenseden banlandıklarını üzülerek yazmışlardı.kimseyede tavsiye etmiyorlardı.google bunu %100 hile olarak algıladıgını belirten bir mail atmış adamlara sebebini sorduklarında.
http://www.studentcreditcards.cc/ buradaki kredi kartı resimlerinin altında adsense vardı.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence böyle boş işlerle ugraşmaktansa olayı daha bilimsel boyutta incelemek en iyisi.böylece daha çok kazanmayı başarabiliriz.
adamlar çalışıyor biz öküzün trene baktıgı gibi bakıyoruz bazı gelişmeleri. bakınız yapılan bir araştırmanın öyküsü aşagıda.insanların sayfayı algılamasına dair süper bir makale
http://www.poynterextra.org/eyetrack2004/main.htm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam tersine.. Mesela örneğini verdiğim site Google'ın hakimiyetine. Adsense içeriğe göre reklam gösterdiği için Google'ın işine gelir. Webmasterlar ona çalışıyor.

Reklam veren için en iyi seçenek: Google
Reklam alan için en iyi seçenek: Google

İnternetin geleceğini belirleyecek: Google

Bugün arama motorunda/pr sisteminde yapacağı bir değişiklik kaliteyi bir anda arttırabilir. Çok stratejik oynuyorlar :)

M

Metalirik

Misafir
Şirket ilanlarında en çok aranan BT pozisyonları:
*Bu kısma adsense kod gelecek - Geniş dikdörtgen*
Yazılım Geliştirme Uzmanı /Yazılım Uzmanı: 15.5
Yazılım Mühendisi: 10.6
Sistem Destek Elemanları: 5.3
Web Tasarımcısı: 5.3
ERP Danışmanı: 5
Network Yöneticisi: 3.9
Sistem Yöneticisi: 3.9

2 nokta üst üstte koyduk ve ilk satıra adsenseyi yerleştirdik böyle, Bu şekilde yapılan bir metin içi gömmekte o zaman hile mi oluyor? İlla o zaman metin sonu veya başına mı koyacağız :)

M

Metalirik

Misafir
Dijitalsanat verdiğim olay harbi hileye mi giriyor, şok oldum valla.. Geniş dikdörtgeni ben o zaman nasıl yerleştircem yav.. :)

M

Metalirik

Misafir
Şaşırdım vallahi hilesiz kazanç mantığı ile yola çıktık, sadece güzel yerleştirdiğimi sanıyordum, yani hileli ise gösterdiğim yukardaki şekil o reklamı en başına veya en altınamı eklicem? Doğrusu ne :D

M

Metalirik

Misafir
Metalirik' Alıntı:
Şirket ilanlarında en çok aranan BT pozisyonları:
*Bu kısma adsense kod gelecek - Geniş dikdörtgen*
Yazılım Geliştirme Uzmanı /Yazılım Uzmanı: 15.5
Yazılım Mühendisi: 10.6
Sistem Destek Elemanları: 5.3
Web Tasarımcısı: 5.3
ERP Danışmanı: 5
Network Yöneticisi: 3.9
Sistem Yöneticisi: 3.9

2 nokta üst üstte koyduk ve ilk satıra adsenseyi yerleştirdik böyle, Bu şekilde yapılan bir metin içi gömmekte o zaman hile mi oluyor? İlla o zaman metin sonu veya başına mı koyacağız :)

Güzel diyorsunda ben bu örnek için demiştim. Bu yasak ve hile mi oluyor. Hile olacaksa benböyle bir metin varsa neresine kodu koymalıyım?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yasaktır bu içerikle farklı olmak zorunla reklamlar.

kodu şirket ilanlarında en çok aranan.. ın üstüne koyabilirsin. kendi örneğini yukarıdakilere uygulayabilirsin..
anlaşılmıyorki burdan reklamı nasıl yerleştireceğin. verdiğin örnekte de birçok reklam uygulanabilir..

M

Metalirik

Misafir
İçerikle farklı olmak zorunda derken ne demek istiyorsun. Uzun bir anlatım metni var sonuçta o zaman metne başlamadan ilk satıra kodu koymalıyız sonra tüm metin gelmeli :)

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
yasaktır bu içerikle farklı olmak zorunla reklamlar.

Kusura bakma harbi saçmalamışsın. Sedo bile içerik gibi gösteriyor reklamları, hatta download.com bile. (Ads by Google || Sponsored links)

M

Metalirik

Misafir
Adsense-tr'ye mail çektim, net yanıtı almak için.
Siteniz incelendi, Metin içine kodu gömmek yasak dedi. Ziyaretcileri aldatıcı bir şekilde tıklamaya teşvik ettiğini belirtip düzeltmemi ve geniş dikdörtgen kodunu ancak metin içine değil ama sağında boşluka veya solunda veya metin bitiminden sonra metinle bağlantıl olmayacak şekilde en sonuna ekleyebilirsiniz denildi. En başada kabul etmedi :D
Napalım kalsın dikdörtgenler 4lü banner koyarız üstüne çaremi yok :p

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Metalirik' Alıntı:
Adsense-tr'ye mail çektim, net yanıtı almak için.
Siteniz incelendi, Metin içine kodu gömmek yasak dedi. Ziyaretcileri aldatıcı bir şekilde tıklamaya teşvik ettiğini belirtip düzeltmemi ve geniş dikdörtgen kodunu ancak metin içine değil ama sağında boşluka veya solunda veya metin bitiminden sonra metinle bağlantıl olmayacak şekilde en sonuna ekleyebilirsiniz denildi. En başada kabul etmedi :D
Napalım kalsın dikdörtgenler 4lü banner koyarız üstüne çaremi yok :p

buna emin değilim tabii ki reklamlarda yanıltıcı tıklama yasak ama en başa koyamazsın diye bir kural olduğunu sanmıyorum. mümkünse mailin ilgili bölümünü koyarsanız çok iyi olur..

saygılar...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
default önce saygılı ol.. kim nerede yapıyor göster sonra da bilelim!! aynı durum nerede var? senin legal diye gösterdiğin örnek de ortada..
bilmiyorsanız öğrenin bazı şeyleri.. sözleşmeyi okuyun. ya da yazılanları iyi anlayın! laf olsun diye birşeyler yazmayın... sonra neden öyle oldu diye sızlanıyorsunuz!
sizin yaptığınız kendi illegalitenize yandaş bulmak sanırım..
birçok insan sürekli soruyor uygun mudur değil midir diye.. ama mantığının da doğru olmadığını söylüyor! mantığın bile illegal diye söylüyorsa boşuna debelenmemek gerek!

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pigeon' Alıntı:
default önce saygılı ol.. kim nerede yapıyor göster sonra da bilelim!! aynı durum nerede var? senin legal diye gösterdiğin örnek de ortada..
bilmiyorsanız öğrenin bazı şeyleri.. sözleşmeyi okuyun. ya da yazılanları iyi anlayın! laf olsun diye birşeyler yazmayın... sonra neden öyle oldu diye sızlanıyorsunuz!
sizin yaptığınız kendi illegalitenize yandaş bulmak sanırım..
birçok insan sürekli soruyor uygun mudur değil midir diye.. ama mantığının da doğru olmadığını söylüyor! mantığın bile illegal diye söylüyorsa boşuna debelenmemek gerek!

Bir çok insan bir çok örneği gözden kaçırarak yorum yazıyor. Sen abarttın saçmalıyorsun. Konuyu dağıtmaya gerek yok.

Web örneklerle dolu. İşin inceliği zaten içerik gibi göstermekte yatıyor. Kimse sevabına clicklemez.

Bir örnek daha: http://www.roketdownload.com/java.php

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya anlaamdığım şunda banlanırsın şunda para kazanırsın sanki google yetkilisi ymiş giib değer biçiyorsunuz... yapmayın arkadaşlar kafanıza göre yorum koymayın. isteyen istediği yerde yayınlar reklamını hesabını sormak google ye kalmış bişey.. zaten google uygun bulmadığının hesabını siler. demek arkaşların yaptıkları google kurallarına uygunki yayınları devam ediyorlar... bence bunları burada yargılamak bizlere düşmez... varsa bi şikayetiniz derdiniz google baba ya sorun yanıtlasın dimi ama....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5