İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yerleştirme sanatı :)

mc2media.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla birde resimlere karşılık 4 erli reklamlar gelse adam dört köşe olacak....

kral fahtı geçer yanı...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Resimlerde Tıklama özelliği yok. ve resimlerden görsel bilgi alamıyorsun. insan direk olarak bilgi ihtiyacını bir yere tıklamayla giderecek ve tek tıklama yeri google reklamları.
bence hileli bir durum

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TRinsanRehberi' Alıntı:
Resimlerde Tıklama özelliği yok. ve resimlerden görsel bilgi alamıyorsun. insan direk olarak bilgi ihtiyacını bir yere tıklamayla giderecek ve tek tıklama yeri google reklamları.
bence hileli bir durum
+1 guzel yapmış ama zorlama var resmen lınkı zorla tıkaltıyor...

haksever

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yerleştirme meşru olmalı

Başarılı bir yerleştirme aynı zamanda meşru da olmalıdır!

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Basbaya hile.

3 Tane yerleştirmiş sadece reklam sayfası.

Bunu bir Türk yapsaydı bu konunun başlığı Yerleştirme sanatı :) değil Hile Sanatı olurdu. Bravo diyorum size.

Bunun neresi kurallara uygun anlamıyorum. Next diyorsun aynı sayfa.

Beyler siteyi incelemediniz herhalde. Sadece adsense sitesi. site içeriğinde bir program indirme linki bulan varsa söylesin.

Yapmayın yaw. Bu da resmen bi hiledir. Bizim bir Türk bunu yapsa ne uyarısı direk şut ve gol.

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DijitalSanat' Alıntı:
Basbaya hile.

3 Tane yerleştirmiş sadece reklam sayfası.

Bunu bir Türk yapsaydı bu konunun başlığı Yerleştirme sanatı :) değil Hile Sanatı olurdu. Bravo diyorum size.

Bunun neresi kurallara uygun anlamıyorum. Next diyorsun aynı sayfa.

Beyler siteyi incelemediniz herhalde. Sadece adsense sitesi. site içeriğinde bir program indirme linki bulan varsa söylesin.

Yapmayın yaw. Bu da resmen bi hiledir. Bizim bir Türk bunu yapsa ne uyarısı direk şut ve gol.

+11 bide 3 blog yerine adam 4 reklam blogu koymuş direk kurallara ayrıkı

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bunu daha önce gitme.net de yapıyodu. Şu anda da belki yapıyodur bilmiyorum...

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Benim hesabım bu yöntem yüzünden 2 gün önce kapatıldı. Yaklaşık 1500$'da cabası. Kendinizi kandırmayın arkadaşlar. Reklama ilgi çekmek hileymiş. Gerçi policies'de de var bu. Görmezden gelmemek lazım. Ve o kuralları akıllıca genişletmek lazım. Google policies'de bazı maddelerin ucu açık dikkat ederseniz. Ve genelde o açıklardan gidiyor gidenler.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google reklam yayınlayanların kazanç bilgilerini başkalarıyla paylaşmasını yasaklar.
Arkadaşı mı kovduracaksın ??? :)

M

Metalirik

Misafir
hehe :)
İyi açıklamasında 1500 dolar biriktir atıl koyar adama :D
Demek ki hileli kazanç mevzusu :p
Zaten hilesiz hurdasız kazanan mı kaldı azınlık oldular genelde bakıyorum googlede birşey aratsam bile hep spam sayfalar bıktım artık:)

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Pin kodum gelene kadar mecburen birikti. Yaklaşık 2,5 ayda oldu. Site yerli yabancı karışık yani tek değildi. Hile işine gelince işin içinde bana göre hile yoktu. Sayfalar içerik sayfalarıydı. Ancak topicin bahsettiği gibi reklamların üstünde küçük image file'lar vardı. Hile sayılıyormuş sanırım ancak geç anladım. Sağlık olsun. Üstüne soğuk su içtim bile.

Bir ihtimal daha var. Hepimiz yaparız hani. Bir internet cafeye girince içimizdeki yaramaz adam dürter de default homepage'i kendi sitemiz yaparız ya. Ben de öyle yaptım. Ama saflık bu ya bunu yapmadan önce adsense panele o pc'den girdim. Ben tıklamadım ama benden sonra giren elemanlardan birisi/leri reklamlara tıklamış olabilir diye de düşünüyorum.

D

discoface

Misafir
google da yaptıgım aramalardan edindiğim bilgiler şunlar arkadaşlar;
1- hemen hemen hiçbir konuda yeterince içerik bulunduran sayfa yok
2- sayfaların cogu arkadaşların dediği gibi kopya sayfalar
3- dolayısıyla içerik olmadığı için de adsense in hile saydığı (özellikle de kısa zamanda ciddi kazançlar elde ediliyorsa) yöntemler kullanılıyor
4- Eğer böyle giderse ya google birkaç yıl içinde,sonuç bulunamayan aramalar yüzünden kayba uğrar-iflas eder ya da adsense tık başı 1 2 cent verir hale gelir cazibesini kaybeder ve dolayısıyla webmasterler adsense kullanmamaya başlar. Çünkü gerçekten içerik yok. Örneğin Amerika tarihi araştırması yaptım ve http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=amerika+tarihi&meta= sonuçlar burada.. çok alakasız sayfalar çıkıyor. Ben fazla para kazanamıyorum adsenseden çünkü fazla içeriğim yok. Ama hile yapma yoluna da gitmiyorum gitmeyeceğim. sonuç ortada çünkü

DijitalSanat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DefauLt' Alıntı:
Her sayfada local listing var. Dikkat etmediniz sanırım. Hilesiz ;)

Site senin mi bu kadar savunuyon hilesiz diye! :confused:

Böyle siteler olursa ne adsense 'in anlamı kalır ne de internetin.
Hala sanat diyosun gir benim siteye de gör sanat nasıl oluyo. :p Adı üzerinde dijitalsanat.

Bu siteyi yapanın gittiği yolun sonu Çıkış Kapısıdır söyleyim özenmesin kimse :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5