İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yerleştirme sanatı :)

U

ultraturknet

Misafir
Hiledir diyen de haklı, değildir diyen de haklı..Adsense-tr'dekiler kimdir, nedir, neye göre özellikle şu metin gömme konusunda o kararı verirler bilmiyorum ama sorsan neyin tam olarak doğru neyin tam olarak yanlış olduğunu kendileri de söyleyebilirler miydi acaba?
Metin içine "float" ile reklam gömen siteler kurallara aykırıysa önce şu kendi verdikleri "uyumlu reklam" örneklerine bir baksınlar:
https://www.google.com/adsense/large-rectangle
Mailin içeriği gerçekten tam arkadaşın dediği gibiyse söyleyecek söz kalmamıştır artık.

Yoktur'un bahsettiği meseleyi biliyorum. 4'lü reklam üzerine dört resim yerleştiren kişilerden hangileri atıldı ben görmedim, ama herifler bu konuda google'a bir sürü mail gönderdiler,cevaplarda google "resim ve reklam arasına net bir ayraç koyulduğu sürece bunun kurallara uygun olduğunu" söyledi, zaten bir süredir reklamlarda sınır çizgisini artalandan farklı renkte vurgulayarak göstermeyi "tavsiye ediyorlar" millete. Buna uygun resim yerleştiren adamı hangi bahaneyle banlamışlar peki?

Artık Google'ın da neyin yanlış olduğunu net olarak ayırt edebildiğini sanmıyorum, ve tıklama sahtekarlığı dışında kalan, şekil, stil,tema vs. konularda kim ne derse desin herhangi bir kurala net olarak bağlı kalmadan, kısmen keyfi ve kişisel değer yargılarına göre banlama yaptıklarına inanıyorum. Her gün bir sürü forum ve makale okuyorum, buralarda milletin atılmasına neden olan teknikleri görüp kendi sitelerimde de uygulamaktan kaçınıyorum, buna rağmen gayet iyi biliyorum ki adamlar istedikleri anda bir kulp takıp paramın üstüne yatabilirler. Ben kurallara uygun yayınımı yaparım, buna rağmen banlarlarsa da paşa keyifleri bilir, umurumda bile değil.

YPN geliyor(betadan yeni çıkmasına rağmen deli gibi de yayıncısı var), MSN de yolda. Bunlar pastadan birer dilim kestikleri zaman görürüm o zaman adsense'i...Yüksek ve istikrarlı trafiği olan site her türlü para kazanır, önceden adsense yoktu da aç mı kalıyordu millet? Yemişim adsense'i..

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
ultraturknet' Alıntı:
4'lü reklam üzerine dört resim yerleştiren kişilerden hangileri atıldı ben görmedim, ama herifler bu konuda google'a bir sürü mail gönderdiler,cevaplarda google "resim ve reklam arasına net bir ayraç koyulduğu sürece bunun kurallara uygun olduğunu" söyledi, zaten bir süredir reklamlarda sınır çizgisini artalandan farklı renkte vurgulayarak göstermeyi "tavsiye ediyorlar" millete. Buna uygun resim yerleştiren adamı hangi bahaneyle banlamışlar peki?
Bahsi geçen 4'lü resim olayından dolayı bir kaç gün önce hesabım kapatıldı. YPN ve MSN konusunda düşündüklerine harfiyen katılıyorum. Ancak yazının başına koyulmaz ortasına koyulmaz tarzı keyfi yasaklar gerçekten can sıkıcı. Optimizasyon ipuçlarında bu tarz yerleşimlerin reklam performansını arttıracağını kendileri belirtmişler.

M

Metalirik

Misafir
1 arkadaşımız benden e-postanın ilişikli kısmını istemiş ben size tümünü paste'liyorum.
Buyrun ;

Merhaba xxx,

E-postanız için teşekkür ederiz.

Sorunuzu cevaplandırmak için elimizde olan bilgileri gözden geçirirken 11
haziran tarihinde www.xxx.net adresi için etkinleştirmiş olduğumuz
hesabınızı tespit ettik.

Hesabınızda bulunan 'Reklam düzen kodu' sayfasındaki AdSense reklam kodu Google
reklamlarını göstermek istediğiniz her sitenin her sayfası için geçerlidir.
Program kurallarımıza uygun herhangi bir sayfaya HTML kodunu eklemeniz
yeterlidir; tekrar AdSense'e başvurmanıza gerek yoktur, yeni siteniz otomatik
olarak tanınacaktır.Sayfalarınızdaki kodlar kurallarımızı ihlal ettiğini belirtip, kısa sürede
düzeltmenizi tavsiye ediyoruz. Eklediğiniz kod için uygun yerleşimler sayfa metinine ilişiklendirilmeden sağına, soluna ve/veya metin sonuna kodu ekleyebilirsiniz. Kodu yeni bir siteye yerleştirmek için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1. https://www.google.com/adsense adresinden hesabınıza giriş yapın.
2. 'Reklam Ayarları' bölümündeki 'Reklam düzen kodu' bağlantısını tıklayın.
3. İstediğiniz düzen için reklam kodunu kopyalayın.
4. Kodu sitenizdeki ilgili sayfaya yapıştırın.
5. Uygun yerleşim örnekleri : https://www.google.com/adsense/large-rectangle

Google reklamlarını yayınlayan sayfaları sürekli olarak izlediğimizi
hatırlatırız. Web sayfalarınızdan birinin kurallarımızı ihlal ettiğini görürsek
bunu size hatırlatacağız ve AdSense kodunu o sayfadan çıkarmanızı isteyeceğiz.

Sorularınız varsa, lütfen AdSense Destek sayfasını ziyaret edin
(https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı
bulamazsanız, lütfen bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi

U

ultraturknet

Misafir
"Eklediğiniz kod için uygun yerleşimler sayfa metinine ilişiklendirilmeden sağına, soluna ve/veya metin sonuna kodu ekleyebilirsiniz." derken "ilişiklendirmemek" nasıl oluyormuş acaba? Kendilerinin "blend-in" dedikleri https://www.google.com/adsense/large-rectangle adresindeki örnekte, zaten reklam sayfa metnine ilişiklendirilmiş. Neyse, desene onlar ne dediklerini biliyorlar mı ki:) Kulp hazır olduktan sonra onu takacak site nasılsa bulunur.

Sıktılar artık iyice. Onlar "metin ilişiklendirmeye" devam etsinler, millet kazancını deniyor şu anda YPN'de. Net sonuçları aldıktan sonra Adsense önce ABD, sonra da dünya pazarının önemli bir parçasıyla vedalaşacak. YPN ABD dışına da birkaç ay içinde açılır gibi görünüyor. O zaman çeki tahsil eder etmez(o güne kadar paramın üstüne yatmazlarsa tabii), yar saçların lüle lüle...

M

Metalirik

Misafir
ultraturknet ah bende bir anlasam ne demek istediklerini zaten :)
YPN nedir ? Sitesi, ismi, cismi yeri yurdu bellimi, sitesi vs. varsa veya bilgilendirirsen sevinirim.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4-ypn-ads.jpg

Yahoo Publisher Network.

Ayrıntılı bilgi için: https://publisher.yahoo.com/

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Yahoo da GoogLe tarzı bişeyler atmış bakaLım türk piyasasına girince türk reklam verenler yahoo mu diyce google mi ?

mahsen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ulan ne güzel yapmış adam bee bende mi yapsam ne :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5