İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yılın İlk Derbisi : Beşiktaş - Galatasaray

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Derbinin muhtemel 11'leri!
Türk futbolunun kalbi yarın Dolmabahçe'de atacak. Turkcell Süper Lig'de 2007'nin ilk derbi maçında ezeli rakipler Beşiktaş ile Galatasaray, yarın karşı karşıya gelecek.

BJK İnönü Stadı'nda saat 19.00'da başlayacak ve Lig TV'den naklen yayınlanacak maçı FIFA kokartlı hakem Fırat Aydınus yönetecek. Derbi maçta Fırat Aydınus'un yardımcılıklarını Serkan Ok ve Alpaslan Dedeş yapacak. Dev maçın 4. hakemi ise Kuddusi Müftüoğlu.

Öte yandan derbide federasyon temsilciliklerini Recep Arı ve Hasan Mazlum, hakem gözlemciliklerini ise Doğan Şen ile M.Serdar Tatlı yapacak.

Ezeli rakipler, maçın hazırlıklarını bu akşam basına kapalı yapacakları idmanlarla tamamlayacak ve kendi tesislerinde kampa girerek, maç saatini beklemeye başlayacaklar.

-ZİRVEDE ''TAMAM MI, DEVAM MI'' MAÇI-

Beşiktaş-Galatasaray derbisi öncesi her iki takım da sıkıntı günler geçiriyor.

Lider Fenerbahçe'nin sürpriz puan kayıplarına rağmen, 22. haftanın sonunda Galatasaray 6, Beşiktaş ise 8 puan geriden zirveyi takip ediyor.

Beşiktaş, 2'si lig, 1'i de kupa olmak üzere deplasmanda üst üste yaptığı son 3 resmi maçı da yitirdi.

Galatasaray ise 2'si Turkcell Süper Lig, 1'i de Fortis Türkiye Kupası olmak üzere son 3 resmi maçını kazanamadı. Ligde bu süre içinde toplam 5 puan yitiren sarı-kırmızılı ekip, kupaya ise çeyrek final rövanş maçında Kayseri Erciyesspor ile kendi evinde 1-1 berabere kalarak, sürpriz biçimde veda etti.

-BEŞİKTAŞ İÇERDE İYİ, GALATASARAY DEPLASMANDA KAYIP-

Dolmabahçe'deki derbi öncesi Beşiktaş, iç sahada oynadığı maçlarda genelde başarılı sonuçlar alırken, Galatasaray ise rakip sahalarda galip gelmekte zorlanıyor.

Siyah-beyazlılar, kendi evinde yaptığı son 8 resmi maçı da kazanırken, Galatasaray ise bu sezon ligde dış sahalarda oynadığı 10 maçın sadece 2'sinde galibiyet alabildi, rakip sahadaki son 3 lig maçında ise galip gelemedi.

-BEŞİKTAŞ CEPHESİ-

Derbinin ev sahibi Beşiktaş'ta, Galatasaray maçında sakatlıkları bulunan Gökhan Zan ve Kleberson forma giyemeyecek.

Son lig maçında omzundan sakatlanan ve hafta içinde kupa maçında oynayamayan Baki'nin yarınki derbide forma giyebileceği, kupa maçında sakatlanan Nobre'nin ise bu akşamki son idmanda deneneceği ve durumuna göre karar verileceği açıklandı.

Ancak Brezilyalı futbolcunun büyük olasılıkla derbide forma giyeceği öğrenildi.

-GALATASARAY CEPHESİ-

Galatasaray'da ise derbi maçta sakatlığı nedeniyle Orhan forma giyemeyecek, bir diğer sakat oyuncu Cihan'ın da oynama olasılığının çok az olduğu açıklandı.

Sarı-kırmızılı takımda ayrıca Hasan Şaş ile Inamoto'nun durumlarının bu akşamki idman öncesi yapılacak kontrolde belli olacağı bildirildi.

Diğer yandan, sarı kart cezası ve hastalığı nedeniyle takımını son 2 resmi maçta yalnız bırakan Song ise derbi maçla birlikte sahalara dönecek.

-MUHTEMEL 11'LER-

Derbi maça ezeli rakiplerin şu 11'lerle çıkması bekleniyor:

Beşiktaş: Runje, Ali Tandoğan, İbrahim Toraman, Baki, İbrahim Üzülmez, Delgado (Burak), Serdar, Koray, Ricardinho, Bobo, Nobre.

Galatasaray: Mondragon, Sabri, Tomas, Song, Ferhat, Hasan Şaş (Okan), Inamoto (Ayhan), Iliç, Arda, Ümit, Hakan.

Kaynak : AA

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
inönüde yeneceğiz biz beşiktaşı...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Bu maç berabere bitecek gibi görünsede ibre yinede beşiktaştan yana.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Galatasaray kendine fazla güvenmesin derim.
İki takımda çok stresli olacak. Bu maç izlenir. Fenerbahçeli olarak maçı izleyeceğim. Gönlüm Gs den yana, lige heyecan gelmesi ve fb gs derbisinin tansiyonu açısından.
Tabi gönül isteyince olmuyor. Gs nin sinir haribine dayanıklı adamı yok. Hasan Şaş oynarsa kesin kart görür diyorum. Ve maçı bjk alır.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Galatasaray kendine fazla güvenmesin derim.
İki takımda çok stresli olacak. Bu maç izlenir. Fenerbahçeli olarak maçı izleyeceğim. Gönlüm Gs den yana, lige heyecan gelmesi ve fb gs derbisinin tansiyonu açısından.
Tabi gönül isteyince olmuyor. Gs nin sinir haribine dayanıklı adamı yok. Hasan Şaş oynarsa kesin kart görür diyorum. Ve maçı bjk alır.

Merhaba,
Galatasaray uzun süredir bu stresi atamadı üstünden. bir fenerli olarak sizin gönlünüzün gs den yana olmasına renkdaşlarınız çok gücünecek :) zira fenerliler arasında yapılan bir anketde hangi takıma daha yakınsınız denmiş.
%70 Beşiktaş %5 Galatasay %25 ikisinede uzagim cıkmış.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Merhaba,
Galatasaray uzun süredir bu stresi atamadı üstünden. bir fenerli olarak sizin gönlünüzün gs den yana olmasına renkdaşlarınız çok gücünecek :) zira fenerliler arasında yapılan bir anketde hangi takıma daha yakınsınız denmiş.
%70 Beşiktaş %5 Galatasay %25 ikisinede uzagim cıkmış.
Ben nedenini söyledim. Eğer Fb Gs derbisine puan farkıyla gidersek o zaman yeterince heyecan vermeyecek. Fenerbahçe artık heyecan vermez oldu. Heyecanı yakalamak için puan farkının azalması gerek.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben nedenini söyledim. Eğer Fb Gs derbisine puan farkıyla gidersek o zaman yeterince heyecan vermeyecek. Fenerbahçe artık heyecan vermez oldu. Heyecanı yakalamak için puan farkının azalması gerek.

Merhaba,
unutmadan geçen sene sırf bu heyecan fantezisi yüzünden son maç şampiyonluk gitti.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla bilmiyorum ben beşiktaşlı olarak bu maçı galatasarayı zorla verilecegine inanıyorum + geçen senenin kopyasını yaşıcaz bu şekilide gs şampiyon bjk kupada sonra yine bjk supercupta gs i devirir üzülmez bu yüzden saygılar...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla bilmiyorum ben beşiktaşlı olarak bu maçı galatasarayı zorla verilecegine inanıyorum + geçen senenin kopyasını yaşıcaz bu şekilide gs şampiyon bjk kupada sonra yine bjk supercupta gs i devirir üzülmez bu yüzden saygılar...

Merhaba,
Geçen sene başkanımızın yaptıgı gaf yüzünden takım o maça konsantre olamadı ve bizi zor durumda bıraktılar. Ancak şimdi şartlar degişti biz GS yi yenersek 2.lik şansı dogacak GS bizden 3-5 puan önde olursa mümkün degil bu anlayışla 2. olmamız Şampiyonluk zaten hayel.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Geçen sene başkanımızın yaptıgı gaf yüzünden takım o maça konsantre olamadı ve bizi zor durumda bıraktılar. Ancak şimdi şartlar degişti biz GS yi yenersek 2.lik şansı dogacak GS bizden 3-5 puan önde olursa mümkün degil bu anlayışla 2. olmamız Şampiyonluk zaten hayel.

Kaybederseniz de 6. sıraya düşme riskiniz var. O yüzden BJK bu akşam yoğun bir baskıda oynayacak. Galatasaray emin olun daha rahat oynayacak.

M

maiL

Misafir
berabere biter açık ara farkla fenerbahçe şampiyon olur. :)

psycho

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar.

bu maçı kolay kolay BJK vermicek sanırsam, bu maç berabere bitecek büyük bir ihtimal BJK yenemicek ama berabere kalıcak ama ümidim BJK'li olarak inşallah alırız :)

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Runje faktörü göz önüne alınınca maç için umudum az ama umarım zevkli bir maç olur şu da bir gerçek Gs'yi yenersek şampiyonluktan kopmayız.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Runje faktörü göz önüne alınınca maç için umudum az ama umarım zevkli bir maç olur şu da bir gerçek Gs'yi yenersek şampiyonluktan kopmayız.

Merhaba,
Aslında Şampiyonluk için puan farkı okadar fazla degil oynanacak karşılaşmaları hesaba katınca ancak merak ettigim şu beşiktaşımız futbol karekterini sahaya koyabilecekmi bizdeki en büyük sorun oyun karekterinin olmaması futbolcu kalitesi acısından eksigimiz yok gs den hele hele cok kat fazlamız var ya hırsımız disiplinimiz?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5