İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yine ttnet Yine ttnet!

E

Erturk

Misafir
Hız konusunda problem yaşayan arkadaşlar için en güzel tavsiyem (ki bulunduğunuz şebeke 8 Mbit desteklemiyorsa devamlı hattan düşersiniz.) baglı oldugunuz Telekom Müdürlüğünü aramak. Numaralar genelde 555 ile baslar. 5551010 Numaralı telefon genelde il yada ilçe müdürünün telefon numarasıdır. Sorununuzu müşteri hizmetlerinden ziyade direkt baglı oldugunuz yer ile hallederseniz daha iyi olur. Çünkü TAS (Telekom Arıza Sistemi) diye bir sistemimiz bulunmakta. Müşteri hizmetlerini aradıgınızda soruna çözüm bulamazsa numaranızı TAS a ekler ve baglı oldugunuz il, ilçe müdürlüğüne otomatik düşer. Hat değerleriniz kontrol edildikten sonra yoğunluğa göre en geç 1 yada 2 gun sonra evinizde olurlar. Tabi sorun eve kalıyorsa. Aksi taktirde şebeke kablolarınız yenilenir ve gelip evinizde ölçü atılır (Gürültüye yakınlık, Download , Upload vs vs kontrolü). Modem kurulumu ve düzenlemesi size aittir. Bilişim kontrolünde eğer modem ayarlarınızda sıkıntı görünüyorsa aranıp "Modeminizi resetlemeniz yada kullanıcı kimliğinizi tanımlamanız" söylenir.

Ben şahsen bağlı olduğum ilçede hem xDSL hemde PSTN'lere bakıyorum. Gördüğünüz ve göremediğiniz kabloları çekiyorum. Ve bizim çalışma sistemimiz bu şekilde.

Baglı oldugunuz müdürlükte de farklı bir yöntem uygulanma şansı yoktur. Ama işin kolayına kaçıldığı kanaatindeyseniz TTNET yada Turk Telekom web sitelerindeki Öneri ve Şikayet kısımını kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü neredeyse Jet hızında bir dönüş yapıyorlar.

Sıkıntılarınızı burada paylaşmanız size bir fayda sağlamayacaktır arkadaşlar.

E

Erturk

Misafir
Ertürk Ben Tüm Samimiyetimle Söylüyorum Basvurmadığım Yer Kalmadı Bu Bilgisayar Sorunu İçin Kimse Kale Almıyor Her Teli Acan Müşteri Hizmetlerine Anlatmaktan Rüyalarıma Girmeye Basladı Şikayetlerim.
Madem Söylediğinizde Israrcısınız Ve Doğruları Söylediğinizi İddaa Ediyorsanız Benim Sorunu Cözün Adsl Numaramıda Verebilirim..
Eğerki Dediklerinizde Doğru İseniz Ve Cözerseniz Söz Veriyorum Binler Özür Dileyecem Sizden Eğer Ki Değilseniz O Zaman Lütfen Gelipte TTNETİ Savunupta Sizde Sadece Calısan Olarak İnsanların Bedduasını Almayın..
Bana Bu Konuda Ücretsiz Destek Verecek Avukat Bulursam TTNETİ Mahkemeye Verecem Vallahi Tazminat Manyağı Yaparım Onları Cevabınızı Bekliyorum

Şahsen benim vijdanım rahat dostum. Çünkü ben ve bağlı olduğum müdürlük işimizi 4x4 lük yapmaya çalışıyoruz. Yeri geliyor internet bagladıgımız kişi "Ben modem kurulumundan anlamıyorum" diyor ve modeminide kuruyoruz.

Azonceki yazıda birşey demeyi unuttum. Eğer devamlı kopma sorunu yaşıyorsanız bulunduğunuz müdürlüğü arayıp Bilişim Ağları servisinin numarasını isteyiniz. Oradaki arkadaslara bu durumu anlattıgınızda (ki artık sabit hız tarifleri kaldırıldı. Genelde 8Mbps kadar veriliyor.) hattınızı 4Mbit yada 2 Mbit'e düşürecektir. Hızınız santral tarafından sabitlenir fakat fatura olarak yine NETLIMITSIZ tarifesine göre ödeme yaparsınız.

Ayrıca senin sıkıntını tam olarak anlamadım dostum tekrar yazarmısın :S

sonefsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben SOrunum Şu
Benim Sözlesmeye Atılmıs İmzam Olmadan Benim Faturada Casper Bilgisayar Aldığımı Göstermişler Gecen Ay 135.00 Ytl Geldi Gecen Mesajlarda Yazmıstım Yüzlerce Kez Aradım Keza Yüzlerce Mail Attım Nafile Bi Kaç Gün Önce Müşteri Hizmetleri Aradı Durumu Yine İzah Ettim Israrla Bilgisayar Almamaısım Kampanyanızdan İmza Falanda Atmamışım Ve Faturaya Bilgisayar Kampanyasından Casper Bilgisayar Aldığım Gösteriyor , Tamam Dedi Kendisi İptal Etmek İstiyormusunuz Bende Tabiki İstiyorum Dedim Ve İptal Olduğunu Söyledi ALLAH Razı Olsun Dedim Ve Kapattım Telefonu..
Ve Meğer Satış Temsilcisi Bilgisayarı Kampanyadan Cıkarıp Tüm Parasını Tek Faturada Verilecek Olarak Göstermiş ( Bu Ayki Faturada )

webmasterciler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ttnet Bu İç Belli Olmnuyor İşi Ayrıca Sürekli Hat Kopmaları Bazen Oluyor Kısaca Uzatmayalım ama Ttnet Hizmeti Bence % 60 Diyorum 1 Haksızlık Var 2 Hizmet İyi Deil 3 Kampanyaların Hepsi Palavra
4 Beş Para Etmez :D
Ama Kullanıyoz :ıslık:

Reborn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madem o kadar kaliteli firmasınız,,müşteri hizmetlerinizi düzeltin önce.salak salak adamları koymuşlar başa,,küfür etmedğin sürece ilgilenen yok..Ama bi sesini yükselt anında işin görülüyor..Böyle bi saçmalık olabilirmi ?

E

Erturk

Misafir
Ben SOrunum Şu
Benim Sözlesmeye Atılmıs İmzam Olmadan Benim Faturada Casper Bilgisayar Aldığımı Göstermişler Gecen Ay 135.00 Ytl Geldi Gecen Mesajlarda Yazmıstım Yüzlerce Kez Aradım Keza Yüzlerce Mail Attım Nafile Bi Kaç Gün Önce Müşteri Hizmetleri Aradı Durumu Yine İzah Ettim Israrla Bilgisayar Almamaısım Kampanyanızdan İmza Falanda Atmamışım Ve Faturaya Bilgisayar Kampanyasından Casper Bilgisayar Aldığım Gösteriyor , Tamam Dedi Kendisi İptal Etmek İstiyormusunuz Bende Tabiki İstiyorum Dedim Ve İptal Olduğunu Söyledi ALLAH Razı Olsun Dedim Ve Kapattım Telefonu..
Ve Meğer Satış Temsilcisi Bilgisayarı Kampanyadan Cıkarıp Tüm Parasını Tek Faturada Verilecek Olarak Göstermiş ( Bu Ayki Faturada )

Bu konuyla alakalı yaşadıgım bir örneği vermiştim dostum.

Bu %98 satış departmanındaki mühendis yada tekniker arkadaşımızın hatasından kaynaklanmıştır. Yapılan her sözleşme sisteme girildikten sonra arşivde saklanır.

Yapacağınız tek şey sözlü değil yazılı şekilde bağlantı kurmak.

Önce baglı oldugunuz müdürlüğün müşteri hizmetleri yada muhasebe departmanıyla görüşün telefonda. Yetkilinin adını ve fax numarasını alıp aşağıdaki gibi bir dilekçe yazıp gönderin. 1 hafta içerisinde size geri dönüş yapılmazsa dava açma hakkınız doğar. Eğer Telekom kaynaklı bir hata varsa bilgisayar kampanyalı fatura itibariyle ödemiş olduğunuz para ya geri ödenir yada bundan sonraki faturalarınıza yansıtılarak para ödememeniz saglanır.

Not: Hat sahibi kimse onun yazması gerekmektedir.

02121212222 Numaralı PSTN ve 1885005000 nolu ADSL hattının sahibiyim. Hiçbir sözleşme imzalamama rağmen 2010 Kasım ayı faturamda ADSL hattım üzerinden Casper Nirvana Marka bilgisayar alındığı görülmektedir. Genel merkez müşteri hizmetleriyle yaptığım telefon görüşmesi sonrasında iptal edilmiştir. Lakin Aralık ayında bilgisayarın toplam ücreti olan 1580TL faturalandırılmıştır. Sözlü yada yazılı olarak hiç bir kampanyaya dahil olmadığımı bilgilerinize sunar, fazladan ödediğim ücretin şahsıma ödenmesi konusunda gereğinin yapılmasını önemle arz ederim.

Abone Adı vs vs. Tarih muhakkak atın.

ss waffen

0
Yasakli Uye
Reaction score
6
ttnetten kurtuldugum gunu evde bayram ılan etmıstım dertlı olan arkadaslara tavsıye ederım

E

Erturk

Misafir
Evet Örnek Vermiştiniz Anlamadım Diyince Tekrar Yazmak Zorunda Kaldım Hat Sahibi Benim Yine Mail Atacam Bakalım

Dilekçe olarak yazmanızı tavsiye ederim.

Türk Telekom gerek şebeke gerekse yeni yatırımlarıyla günden güne gelişiyor arkadaslar. Her sene 3000 e yakın tekniker ve mühendis işe alınıyor. Her ne kadar mühendis te olsanız Şebekeyi bilmedikten sonra Telekom'un çalışma mantığını anlamanız biraz zor. Her ne kadar işinizin erbabı olsanızda şirket içerisindeki çalışma sistemine uyum sağlamanız zaman alıyor. Çoğu şikayetler bu tecrübesizliğin getirdiği sıkıntılardan oluşmakta. Ama Türk Telekom hem müşterisine hemde çalışanına çok önem veriyor. Bunu bir Telekom çalışanı olarak can-i gönülden söylüyorum. Çünkü Telekom'a girene kadar bende aynı sıkıntıları çekiyordum :) 12 gün internetim yoktu mesela. Ama işin içerisine girince "hImmmmmmmmmmmmmmm" diyerek karşınızdakilerede hak veriyorsunuz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5