İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

YÖK Başkanına saldırı girişimi

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç'e saldırı girişiminin zanlısı Nurullah İlgün'ün üzerinde, Irak yapımı ''Saddam 14'lüsü'' adı verilen bir tabanca bulunduğu öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, AŞTİ'de Ankara Terörle Mücedele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındıktan sonra, Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirilen
Nurullah İlgün (28), Cumhuriyet Savcısı Adil Kubat'ın gözetimindeki sorgusunda, olayı kendisinin gerçekleştirdiğini belirtirken, ''herhangi bir örgütle ilişkisi bulunmadığını'' ileri sürdü.

Zanlı İlgün'ün, Ankara İl Jandarma Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan görevlilerin de katıldığı sorgulamada, olayda kullandığı silahı
''bir süre önce İstanbul'da tanımadığı bir kişiden 500 YTL karşılığında aldığını'' söylediği bildirildi.

''YÖK'e girmeyi başarması durumunda Teziç'i öldürmeyi değil, ateş ederek korkutmayı amaçladığını'' ileri süren zanlının ''Teziç'in gazetelere verdiği demeçler ile televizyondaki konuşmalarından etkilendiğini'' ve ''eylemi kendisinin tasarladığını'' söylediği öğrenildi.

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan sağlık kontrolünün ardından Jandarma Alay Komutanlığına teslim edilen Nurullah İlgün'ü, yapılan yüzleştirmede YÖK'ün özel
güvenlik görevlileri teşhis ederken, olayın ardından İlgün'ün Kızılay'a kadar geldiği taksinin sürücüsü ise teşhis edemedi.

Alınan bilgiye göre, evli olan ağabeyi ile birlikte İstanbul'da kaldığını ve lise mezunu olduğunu kaydeden zanlının üzerinden, son zamanlarda toplumsal
gösterilerde ön plana çıkan bir derneğin İstanbul'daki şubesinden aldığını belirttiği bir kartvizit çıktı.

Öte yandan, İlgün'ün Erzurum ve İstanbul'daki arşiv bilgileriyle, bugüne kadar herhangi bir olaya karışıp karışmadığı ve ilişkilerinin araştırıldığı
kaydedildi.

AA

Arkadaşlar yorumlarınızı lütfen ilk önce T.C Devleti Kanunlarına ve forum kurallarına göre yapınız.. Konuyu ve çenenizi insanlara kapattırmak zorunda bırakmayınız. Teşekkürler

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Alınan bilgiye göre, AŞTİ'de Ankara Terörle Mücedele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındıktan sonra, Ankara Emniyet Müdürlüğüne getirilen
Nurullah İlgün (28), Cumhuriyet Savcısı Adil Kubat'ın gözetimindeki sorgusunda, olayı kendisinin gerçekleştirdiğini belirtirken, ''herhangi bir örgütle ilişkisi bulunmadığını'' ileri sürdü.

Örgütle işi yokmuş pehhh..
Ne için saldırıda bulundu o zaman? Kendi çıkarları için mi?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
artık konu açmak bile mesela oldu valla. visitistanbul tebrikler büyük cesaret:)
Bu saldırıyı kınıyorum. Her kim tarafından yapılmış olursa olsun alçaklık ve kahpeliktir. Üzücü, sinsice, planlanmış..
Allah sonumuzu hayr etsin ...

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Benden bir Yorum

Kim gelirse gelsin bu ülkenin başına kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın
Vatanımın yönetim şekli :CUMHURİYET
Temsili : AL BAYRAĞIMIZ
Dini: İSLAM
Sınırlarımız bellidir bunu kimse değiştiremez UNUTMAYINIZ Kİ bü ülkenin ASKERİ vardır ASKERİ ve duruşu bellidir onun için kimse beni korkutmuyor tehlikenin farkındamıyız falan hepsi bunların reklam para ben ASKERE inanır ASKERE güvenirim

Atatürk te bir asker di biliyorsunuz

Linkler sizinde bilgilenmeniz içindir mil.tr ve gov.tr uzantılıdır..

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
Benden bir Yorum

Sınırlarımız bellidir bunu kimse değiştiremez UNUTMAYINIZ Kİ bü ülkenin ASKERİ vardır ASKERİ ve duruşu bellidir onun için kimse beni korkutmuyor tehlikenin farkındamıyız falan hepsi bunların reklam para ben ASKERE inanır ASKERE güvenirim

iyi söylüyorsunda , bu Ordu dediğin yani ikide birde müdahale doğru değil bence , halk olarak işin bu safhaya gelmesini istemeyiz , gelirsede ne olacağını tahmin etmek bile istemem.

yani sivil toplum olarak herkes üzerine düşeni yapmalıdır diye düşünüyorum.

ve mutlaka seçimlerde oyumu kullanacağım.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
iyi söylüyorsunda , bu Ordu dediğin yani ikide birde müdahale doğru değil bence , halk olarak işin bu safhaya gelmesini istemeyiz , gelirsede ne olacağını tahmin etmek bile istemem.
yani sivil toplum olarak herkes üzerine düşeni yapmalıdır diye düşünüyorum.
ve mutlaka seçimlerde oyumu kullanacağım.

Ordunun müdahelesi değil ufak bir öksürüğü de yeter merak etme ;)
Tamam wedding mesaj alındı bizde oyumuzu kullanacağız :)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Benden bir Yorum

bunda hepimiz hemfikiriz
ancak şu unutulmamalıdır. CUMHURİYETİN de bir anayasası var. Bu da bazı kurallar gerektirmekte. Bu kurallarla " oynamaya " çalışmak gerilimi artırıyor.
işte bu yüzden patlak veriyor herşey..
Bu konuda çok hassas olmalıyız.

Gerek coğrafi konudan, gerekse toplumsal açıdan " rahat olma " lüksümüz yok ulus olarak.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Komplo girişimide komplo, maksat ortaligi germek başka bişey degil.. Isteyen varsa kas gevşetici gönderebilirim post atan bi kaç kişinin ihtiyacı çok anlaşılan.. zaten uc bes kisi var uyuz oldum yemin ederim!!!!!!!

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Komplo girişimide komplo, maksat ortaligi germek başka bişey degil.. Isteyen varsa kas gevşetici gönderebilirim post atan bi kaç kişinin ihtiyacı çok anlaşılan.. zaten uc bes kisi var uyuz oldum yemin ederim!!!!!!!

Konu altındaki Uyarıyı oku da burada eczacılık yapma arkadaşım lütfen tartışamıyorsan konuya hararet koyma..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Kardesim yeter yaa burasi webmaster forumu ise birakin sadece webmasterlik ile ilgili seyler gorelim, aciyorsunuz boyle konular cevap vermek zorunda birakiyorsunuz bizi. Gidin haber sitelerinde yorum yapin!

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Kardesim yeter yaa burasi webmaster forumu ise birakin sadece webmasterlik ile ilgili seyler gorelim, aciyorsunuz boyle konular cevap vermek zorunda birakiyorsunuz bizi. Gidin haber sitelerinde yorum yapin!

Loi saçmalama arkadaşım ya lütfen yorum yapmak istemiyorsan .. Uzak dur kışkırtıcı bişey yok burada sen kendin kışkırıyorsun kışkırma kardeşim hadi..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bunlar güncel konular. Forumda da bu kategori olduğuna göre tartışılacak tabi

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Cevap vermek zorunda bırakıyorsunuz derken hangi mesaja tam olarak cevap verme ya da savunma yapmak durumunda kaldığını hemen açıklarsan sevineceğim. Bu arkadaşlar bazı değerleri savunmuşlar başlık altında, tam olarak hangi değeri savunmaları sana cevap hakkı doğurdu? Sonra başlıklar kapanıyor diyorsunuz, ortada birşey yokken yine bir havadan nem alma durumu var. Bir açıklığa kavuşturun da bilelim, kim kimi seviyor sevmiyor, derdiniz ne.

Bir de ünlem tuşuna basılı tutmayı engelleyici bir ilaç var mı acaba elinde?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Kışkırtıcı bişey yok diyorsun, ama zaten ortalik karismis durumda iyice karistirmak icin ortaya boyle sacma sapan komplolar atiyorlar sizde gelip burada bunu konu yapiyorsunuz.. Konuyla ilgili olan şahıs zaten hükümetle sürtüşen biri herkes KOMPLO yapildi KOMPLOSU bile ortaligi ayaga kaldiracak cinsten hep bir suclama hep bir karalama ne bu ya? Türk düşmanımısınız kardeşim siz ikide bir geriyorsunuz bizi?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bence okumadan yazıyorsun, kışkırtıcı birşey yok diye birşey yazmadım en azından. Böyle düşünüyor veya düşünmüyor olabilirim ama yazmadım. Ben sadece senin savunma hakkı oluşturulduğunu düşündüğün mesajı alıntılamanı istedim basitçe. Bu isteğim sürüyor.

Kışkırtıcılıktan rahatsız isen gel "Konuyla ilgili olan şahıs" zamirini Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı diye düzeltelim. Sonra hükümetle sürtüşen biri olmasının vurulmasıyla veya buradaki mesajlarla ne gibi bir ilgisi olduğunu açıklamanı senden rica edelim. Yani bağcıyı dövmeye hazırsın ama üzümü de tatmamışsın gibi bir durum ortada. Vurulmayla, hükümet sürtüşmesini aynı cümlede yazman biraz gereksiz bir ayrıntı olmuş.

Gözümüzden alev çıkarak yazı yazmayalım.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bence okumadan yazıyorsun, kışkırtıcı birşey yok diye birşey yazmadım en azından. Böyle düşünüyor veya düşünmüyor olabilirim ama yazmadım. Ben sadece senin savunma hakkı oluşturulduğunu düşündüğün mesajı alıntılamanı istedim basitçe. Bu isteğim sürüyor.

Kışkırtıcılıktan rahatsız isen gel "Konuyla ilgili olan şahıs" zamirini Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı diye düzeltelim. Sonra hükümetle sürtüşen biri olmasının vurulmasıyla veya buradaki mesajlarla ne gibi bir ilgisi olduğunu açıklamanı senden rica edelim. Yani bağcıyı dövmeye hazırsın ama üzümü de tatmamışsın gibi bir durum ortada. Vurulmayla, hükümet sürtüşmesini aynı cümlede yazman biraz gereksiz bir ayrıntı olmuş.

Gözümüzden alev çıkarak yazı yazmayalım.
angelo sana yazmadim ben bir onceki postumu, ben yazarken sende yazmisssin seninki once gelmis ben biraz gec bastim cevapla butonuna.. Yazdigimin muhattabi devlet elden gidiyor yaygarasi yapanlar..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Senin gerginlik olarak anladığın bunu tedbir olarak anlayan insanlar da var. İnsanlar birşeylerini korkarak, korurlar. Korku her zaman her milletin her insanın içinde olacaktır ki, sahip olduklarını koruyabilsin. Katılmıyorsan uyuz olmana, sert mesajlar yazmana gerek yok. Asıl sen korkmuyorsan, sıkıntı duymuyorsan mutlu mesut durmalısın. Korkan insanı ferahlatmanın metodu, sen neden korkuyorsun senden uyuz oldum yetti demek değil, korkularını dindirecek şeyler vermektir. Ha senin gayretin yok veya baydı, hiç karışmazsın herşey süt liman devam eder senin için.

Benim yine son söyleyeceğim şey, böyle bir haberin tartışıldığı yerde zaten bu kişi hükümetle sürtüşüyordu gibi bir cümle fevkaladenin fevkinde yanlış bir cümle. Birisiyle sürtüşsün sürtüşmesin bir insanın vurulmasını gerektirebilecek hiçbir sivil olgu, caiz değildir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Angelo ben kimse ölsün veya öldürülsün demiyorumki ayrıca bir ölümü ben nasıl normal veya gerekli görebilirimki?? aksine ben bu işin karşısındayım ama anlatamıyorum, insanlarin bişeylerin farkına varmamasından herşeyi oluşum zamanlarına göre değerlendirmemesinden rahatsızım ve kaldıki burası siyaset forumu felan degil.. 4 kişi var forumda hep böyle şeyler tartışıyorlar hepde konuştukları konular kapatılıyor.

Bu ülke ne zaman adam gibi şeyler yapmaya başlasa hep bir suikast haberi yada buna benzer şeyler oluyor ama ne hikmettirki ölenler ve ölmeyenleri gruplayınca ortaya cok ilginc bir tablo cıkıyor. Ölenler hep milleti savunanlar yada savunmamaya karşı gelenler ama ölmeyenler ise hep bişeylerin önü tıkayanlar oluyor.

Yine yeni bir güzelliğin arefesindeyiz yine yeni bir suikast haberi, ama bu sefer kimsenin canı yanmıyor.. Dilerimki kimsenin canı yanmaz ama bu safsatayı yemeyin arkadaşlar.. Suikastide düzenleyenler ne hikmetse ya abdullah ya nurullah ya feytullah yada ...allah..

Rahatsız oluyorum hatta uyuz oluyorum işte sırf bu yüzden.. Biz bu tur haberlere pirim veriyoruz bırakın webmasterlık ile ilgilenelim yeterince üzülüyorum bu olanlara zaten.. Emin değilim beni anladığınızdan ama ben gerçekten üzülüyorum, ben bu milletin bir evladıyım kendime göre başarılıda biriyim ayrıca dil mezunuyum ama ben yök denen kurum yüzündende eğitimime istediğim alanda devam edemiyorum alan dışı seçim mevuzusu yüzünden.. Birilerinin önünü tıkayacağız diye herşeyin önünü tıkayabilen bir yönetim vardı hep başımızda şimdi yine ortalık karıştırılmaya çalışılıyor tek dertleri önümüzdeki seçimler..

Ayrıca konu yine seçim ve siyaset değilse ve ben yanlış anlamışsam eger şunu bana biri açıklayabilirmi?

Ordunun müdahelesi değil ufak bir öksürüğü de yeter merak etme
Tamam wedding mesaj alındı bizde oyumuzu kullanacağız

Ordu neye mudehale edecek arkadaş? etmesini gerektiren durum nedir? Oyle ustu kapali konusup geciyorsunuz banada cevap hakkı doğuyor.. Ya ben salağım yada sen anlatmak istediğini caktırmadan anlatıp birde işi yanlış değerlendirdiğimi söylüyorsun(sözüm angelo'ya degil ayrica) bırakın bunları işimizle ilgilenelim..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ya şimdi işimizle ilgilenelim olmaz, kendin diyorsun benim önümü tıkadılar diye. Kendince bir problemin var ve görmezden gelmen anlamsız olur. Sen iyi şeylerin arefesinde olduğunu ve bazılarının farkına varamadığını söylesen de, yine kendi itirafınca bu işi yapanların hepsinin nüfus cüzdanındaki isimler böyle. O zaman bazıları ya yanlış kişiler tarafından yönlendiriliyor, dolayısıyla kafaları çalışmıyor, ya da temsil ettikleri değerleri bilmiyorlar.

Ordunun pek birşey öksüreceği yok zaten de, hükümetin sürtüşmede olmadığı devlet organı zaten kalmadı. İyi birşeylerin arefesinde olsaydık bunlarla barışmak için yeterli çabayı göstermişlerdi şimdiye kadar diye düşünüyorum. Bir ülke cumhurbaşkanıyla, yök'le, anayasa mahkemesiyle, yargıyla sürekli sürtüşmede olursa bunda birşeyler araştırmak lazım. Senin dediğin gibi birşey elden gitmeyecek olsa bile, hükümet cumhurbaşkanını bile son gün aday gösterip, istediğimizi seçeriz tarzı bir yaklaşımı gösterebilecek kadar güçlü bir yapıda ise, bu söylediğin sorunların çözümü için neden bir adım atılmadı, ya da sürekli ortaya atılan bazı şeylerin çözümü için. Ne yardan ne serden vazgeçiyorlar gibi hissediyorum ben. Çünkü senin onun başkasının bu hassas değerlerinden yana gibi görünüp çözmeyerek hem devlet organlarından sizi soğutuyorlar, hem de kendi tabanlarını genişletiyorlar. Cumhurbaşkanı AKP'li olsun, gene çözmeyecekler. Bu artık çok net, 5 senedir o konularda hiçbir icraat yok. YÖK kötüye, üniversite böcüyse hepimiz o sıralara oturuyoruz, hepimiz ordan çıkıyoruz, düzeltmek hepimize ama öncelikle mecliste çoğunluk olan kişilere düşer. Düzeltsinler herkes rahatlasın. Kaldır kamusal alandaki kıyafet yasaklarını, herşey de millet iradesi tecelli etti diyorsun, getir bunu da kaldır, ben o zaman samimiyetlerinden dolayı kendilerini kutlarım, konuya olumlu olumsuz düşüncem ayrıdır.

Ben şahsen o protesto edilen konu başlıklarında hassas olsam veya hayatımı etkiliyor olsa bu hükümeti kesinlikle desteklemezdim. Ilımlı islam diye bir nane atıyorlar ortaya, zaten islam ılımlıdır kardeşim, radikal islam diye birşey olamaz, yoktur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5