İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

YÖK Başkanına saldırı girişimi

M

MasterTR

Misafir
ordu neye mudahale ediyor anlamadim?
derdiniz ne sizin anlamiyorum demokrasiden bu kadar korkuyorsunuz demek. halbuki demokrasiye saygi gosterilmeli diyende sizdiniz..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Angelo 1996 Hükümeti ve o zamanki Ekonomi durumuz hakkında birşeyler biliyormusun? Eger biliyorsan o hükümetide indirdiler oradada bişeyler iyiye gidiyordu bence bakış açısıyla ilgili bunlar.. Herşey oturduğumuz yerden baktığımız gibi olmadığını düşünüyorum AB ye ve IMF ye karşıydı bu hükümet, başarı elde etmeden önce bunlarla çalışmayacağız dediler ama böyle olmadı tabi durumu sende biliyorsun eli vermişiz bi kere öyle ha deyince elimizi geri çekemeyiz ama çekilemez demiyorum çekilecektir.

Bugunku durumda boyle simdi birileri yine hükümeti indirmeye çalışıyor çünkü sağ görüşlü bir hükümeti istemeyenler var ama işini birde ilginç yanı halk bu adamları seçti ve ezici bir büyüklükleri var bence sende buna dikkat etmelisin..

Bence bu olanlar düşündüğümüz kadar basit değil ve bence YÖK konusuda bir komplo, suikast komplosu.. Eminimki yeni Cumhurbaşkanı ve hükümet birçok şeyi çözecektir sadece insanların biraz iyiniyetli bakması gerekiyor.. Yağ için ekmek için tüp için girilen kuyrukları bilenler anlatıyor sol ve sağ farkı sadece biraz fırsat vermek gerekiyor..

Bu lutfen son tartışmamız olsun ve forumumuzda siyasetle ilgili bişeyler olmasın lütfen. Webmaster kalalım.. sadece webmaster..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ya ben komplo vardır yoktur, 96'yi kim indirdi 2001'i kim çıkardı tartışmasında değilim zaten. Ben diyorum ki ezici çoğunluğun varsa, herşeyi millet iradesi deyip yapabiliyorsan, bu sorunları da kaldırsaydın, kavgayı bitirseydin. Ama bunlar oy için kullanılıyor, benim bildiğim bu. 96'da öyleydi şimdi de öyle, ve hiçbir zaman değiştirmeye kimsenin niyeti olmadığı için böyle devam edecek. Ona bakılırsa ne iyi gidiyordu ben anlayamadım, şişkin enflasyonla sıcak paraya bağlı büyümeye ekonomide iyileşme denmiyor benim bildiğim. Kaldı ki aynı kişilerin arkadaşları da Sincan'da ilginç işler peşindeyken, büyük abiler İsrail (?) ile zamanın en büyük modernizasyon ihalesini görüşüyorlardı. Bu da unutulmamalı.

Asker lafı duyunca kendisini Fransa'da, Amerika'da yaşıyormuş gibi demokrasiden yasakpara geçen arkadaşları da garipsiyorum. Bizim ülkemizi ve demokrasimizi gezerken yeni kıta bulup oraya ülke kuran tüccarlar kurmadı, bizimkini ordu kurdu. Bu kuruluş da kanla, demirle, kılıçla oldu. Masada kravatla oturup demokrasi canavarlığıyla olmadı. Lozan'ı imzalamaya giden Türk heyetinin başında asker kıyafetli bir insan bulunuyordu. Dolayısıyla ordu en ufak bir tartışmada olaya direk muhattap olarak müdahil olur. Bizim gibi ülkelerde orduya sen karışma, demokrasi olmaz deme lüksü yoktur. Seçilen geçici hükümetler de sadece bu devleti geçici olarak yönetme yetkisi almış insanlardır, süregelmiş yıllar boyu oluşmuş devlet gelenekleri ve organlarıyla küserek hiçbir sorunu çözemezler, o gider bu gelir, devletin geleneği değişmez. Gelen geçici insan kimse devletin geleneğini devam ettirmek durumundadır. Yanlış olduğunu düşünüyorsa da bunu değiştirebilecek tek etken millettir. Millet istiyorsa değiştirsinler, yoksa da sussunlar. Bu kadar basit bir düz mantık bu.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Millet bişeylere itiraz etmişki ordunun istemedikleri gelmiş yanlışmıyım? yoksa hilemi var diyeceksin sen bu işte?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Valla Türkiye'de ordunun istemeyeceği türde reform yapmak isteyen birilerinin %30larla değil, en az %51, mantıklı olarak da %70-80'lerle gelmeleri lazım.

Mevcut payın içinde de, benim tanıdığım akrabalarım olsun arkadaşlarım olsun AKP'ye oy verenler, Ecevit'den veya Mesut Yılmaz'dan bıkkınlık geldiği için aha da buna bastım diye oy vermişlerdi. Özellikle ordudan ya da devletten bıktık diye bu partiye oy vermediler. Bence yüksek oranda böyle bir grup da vardır. Yani bu insanların kıyafetleriyle üniversitelere girememelerinde bir problemleri yoktu, ama yine de oy verdiler.

Milli görüş'ün bence gerçek tabanı %10 civarında. Milli Görüş gerçekten milli olsaydı severdim hem, yukarda da yazdım. Çıkıp açıkça söylemiyorlar hiçbirşeyi, birileri bunları islam devleti kuracaklar diye eleştiriyor, bunlar çıkıp batıyla Israil'le sıkı fıkı. Kimin partisi hangi devletin topraklarında kurulmuş açıkçası çok belli değil, ben o yüzden partilerin görünen ideolojilerinden çok yaptıkları üzerinden konuşmayı tercih ediyorum. Hep aynı partiyi konuşmayalım, örneğin MHP'de teröristbaşı yakalandığında bu yolla prim yaptı, başa geldiğinde hepimizin gönlünde gizli yatan şeyi uygulamadı/uygulayamadı. Sonra iktidardan düştü yeniden meydandan bağırmaya başladı.

Mevcut hiçbir parti dişe dokunur birşey üretmemiştir. Ekonomik göstergelerin iyiliğini yurtdışından kurulma dış yatırımlar ve el konulan malların ve devlet kitlerinin satışı olduğunu biliyoruz. Ben bunlara bakarım, o yüzden de Türkiye hakkında geleceğe yönelik bir umudum yok. Her 6-7 senede bir ekonomik kriz ile dibe vuran bir ülke, ondan sonra tepkiyle başa gelmiş insanların biz herşeyi düzelttik, şimdi de AB'ye giriyoruz lafları kaldı bir tek aklımda. Ne onların bir tanesi bile şu an sahnede, ne AB'ye girdik, ne de gerçek anlamda ulusal bir ekonomi programımız var.

Bütün güçlü abilerin toplumsal kargaşa yaratmak istediği bizimkisi gibi güçlü olmaması gereken ülkelerde düzelmeyi demokrasiyle sağlayabileceklerine de inanmıyorum. 1932'de Almanya'daki milli uyanışın çevre ülkelerine zararsız versiyonunu sağlayabilmek lazım, o da sen cumaya gittin ben sinagogda yattım, öbürü üniversite kapısında kaldı gibi 100 yıllık kimsenin çözmek için uğraşmadığı problemlerin konuşulduğu ortamda olmaz.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Loi arkadaşın kesinlikle anlama problemi var bunu mesajlarından anlayabiliriz..

Arkadaş Türklükten girmiş Nurullah Fethullah .. Allah cc isimlerinden çıkmış
Asıl tehdit oluşturan kışkırtıcı mesajlar senden geliyor arkadaşım yavaş ol ya bak işine sen (Normal Tartışamıyorsan) git Adsense den para kazan Allah sana daha bol kazançlar versin bırak gözlerinde ateş çıkarmayı arkadaşım ya :D hay allahım yarabbim ya

Ordunun müdahelesi değil ufak bir öksürüğü de yeter merak etme
BU kelimem aslında Ülke elden gidiyor yaygarası yapanlara GÖZ DAĞI idi.. Umarım anlarsın ne demek istediğimi

Tamam *** mesaj alındı bizde oyumuzu kullanacağız
BU arkadaşımız oy kullanmanın öneminden bahsetmiş ben de ona istinaden bu cümleyi kurdum

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sudan sebeplerle tartışıyoruz hep. Nasıl barış, toplumsal uzlaşı sağlanırı aramaktansa sürekli bir ego tatmin savaşları dönüyor. Kimin daha fazla tartışma yetenekleri var yarışması gibi, ne dendiği pek önemli değil, kim karanın ak olduğunu en iyi savunabilir gibi.

Halbuki, ihtiyacımız olan misyoner değil vizyoner insanlar. Ufak hesaplara takılmış, sürekli kendi amacına ulaşmak için siyaseti kullanan insanlar da değil, hangi kesimden olursa olsun, zaten kesim lafı başlı başına üretilmiş bir kavram -bkz. 70'ler ve sonrası.

Dünyada kabul edilmiş bazı gerçekler var; eğitimde, yönetimde, sosyal yasalarda. Biz zaten aydınlanma devri geçirmiş, ve hatta bunu gerçek anlamda geçirebilmiş tek Müslüman toplumuz. Bunlar çok ciddi süreçler, öyle avrupa kupası kazanmak gibi şeyler değil, varoluş kadar ciddi. Sürekli aynı kısır meselelerde dönüp durmanın cidden hiç bir anlamı yok.

Politika bir soğuk savaştır, lakin sıcak savaştan en büyük farkı, düşmanın ve dostun kim olduğunu görmenin çok daha zor olması. Herkes yazmadan önce bir düşünmeli, ülkesinin gerçek dostu kim, düşmanı kim? Ben kimle neyi tartışıyorum? Kimi "karşı taraf" olarak görüyorum?

Kavga çıkarmak o kadar kolay ki. Bütün geri kalmış, cahil toplumlarda sürekli izliyoruz; bir savaş, suikast, kavga, bölünmüşlük hali. Aksini yapabilecek kadar vatansever miyiz, yoksa onlardan bir arpa boyu ilerde değil miyiz?

Bence mesele bu.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
VisitIstanbul birine anlamak ve kavramakla ilgili laf atmadan once, normalde kac kere okuyorsan bi metni bunun 2 3 kati kere okumayi dene.. Belki o zaman ne demek istedigimi anlarsin.. Gerci ben sende gectim artik ama neyse yinede bir vatandaş olarak anlamanı beklerdim..

Kim ne derse desin, bu ulkede sag gorusun liderliginden korkulmakta ve her sekilde onleri kesilmeye calismakta zaman zaman anlamasamda(bunlar dinsizmi diye) bu sefer insallah onleri kesilmez cunki digerlerini gorduk ben bu sefer bunlari gormek istiyorum.. Bana gore suana kadar cizdikleri cizgi guzel, en azindan digerlerinden cok cok iyi idi ben bu milletin bu hukumete sans vermeye devam edecegine eminim. Birileri ne kadar komplolarla mitinglerle onlerini kesmeye calissada..

Bu basliga buda son postumdur webmasterlik disinda yazilmasindan yana degilim ama birileri(meşhur 4 atlı) laf atmaya devam ettigi surece bende cevap vermekten geri durmayacagim..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Loi yok üstad sen anlamıyorsun aslında anlıyorsun ama sen gözlerinden ateş saçarak konuşmaya bayılıyorsun ....

Bu konuyu açmamdaki amaç ülkemiz üzerinde (İslamiyet Perdeli) oynanan oyunlar; isimlere kişilere takılmayınız bu bazı dış ülkelerin bizi içimizden oyunlar ile sallamak isemesi yoksa düşünürmüsünüz Türkiye de binlerce üniversite öğrencisi var ve kimsenin de yökün kararlarından Oys lerden OKS lerden OSYM den memnun olduğu söylenemez e bu zamana kadar öğrencilerden hangisi gidip te bahsi geçen kişiye saldırdı KİMSE...

Bu bizim işimiz değil bizim insanımızın yaptığı birşey değil bu bir ortalık bulandırma hemde islamiyet perdeli hemde Fethullah Nurullah isimlerinden bu senaryo yu kimse görmüyormu ya

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Dostum buraya kadar ben sana katılıyorum zaten buraya kadar yorum yapmadim bile ancak isin sonrasini tutup getirip oy vermeye secime dayattiniz iste ben buna itiraz ediyorum buna karsi cikiyorum... Aslinda beni anliyorsun biliyorum..

Ayrica senin dusundugun olasiligin bende farkli bir boyutunu dusunuyorum, sen islamiyet perdeli oldugunu dusunuyorsun bende kemalistim diye gecinip ortaligi birbirine katanlarin bir oyunu oldugunu dusunuyorum.. Birileri ortaligin karismasina neden olabilecek kisilere saldirip insanlari dine dusman etmeye bu karisik donemde iyice ortaligi karistirmaya calisiyor.. Bende vu vatanin evladiyim sende ve ikimizde bu milletin daha iyi yerlerde olmasini istiyoruz ancak ikimizde farkli yollari takip ediyoruz ve suan birileri senle beni dusman etmeye calisiyor ben istiyorumki gelmeyelim bunlara.. Inan tek derdim bu.. Bu yök suikastida bir oyun, inan bana oyun..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5