İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

youtube mahkeme kararı ile yine kapatıldı

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
angelo seni haklı bulmuyorum. çocuk oyuncağı değilki bu aç - kapat tabikide yapılan suç ilgili makamlara iletilmeli ama direk siteyi kapatmak bence işin kolayına kaçmaktır. ekleyen kişi amacına ulaştıktan sonra kaldırdıktan sonra tekrar açsan ne fayda? Tüm dünya görmedimi bu video yu? suçlular yakalanmalı ve videonun kaldırılması için youtube ikaz edilmeli. uyarı gönderdikten sonra kaldırılmaz ise o zaman çözüm kapatmaksa kapatılır. En mantıklısı budur bence..

B_o_R_a_N

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtubenin engellenmesi güzel bir olay sevindim. onlarda iltre koysunlar bence ben papaya bir soz soylesem yayınlamazlar bence güzel bir karar .

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
uyarı gönderdikten sonra kaldırılmaz ise o zaman çözüm kapatmaksa kapatılır. En mantıklısı budur bence..

Kesinlikle katılıyorum. Bu demektir ki her isteyen bu tür siteleri kapattırabilir. Pikniktube ün şimdi 2 kat dikkatli olması lazım.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
angelo seni haklı bulmuyorum. çocuk oyuncağı değilki bu aç - kapat tabikide yapılan suç ilgili makamlara iletilmeli ama direk siteyi kapatmak bence işin kolayına kaçmaktır. ekleyen kişi amacına ulaştıktan sonra kaldırdıktan sonra tekrar açsan ne fayda? Tüm dünya görmedimi bu video yu? suçlular yakalanmalı ve videonun kaldırılması için youtube ikaz edilmeli. uyarı gönderdikten sonra kaldırılmaz ise o zaman çözüm kapatmaksa kapatılır. En mantıklısı budur bence..

Dikkatli okuduysan ben de dedim ki ikaz edilip edilmediğini nereden biliyorsun, bu 5. kez filan oluyor. Youtube'un en önemli ilk 3-4 müşterisinden biri Türkiye. Bu durumda hassasiyet göstermesi gereken onlarken, biz hem lafı yediğimizle kalıyoruz, hem de kendimizi aşağılıyoruz. Benim sinirlendiğim bu.

Zaten amacına ulaştı, herkes gördü şeklinde devlet millet politikası olmaz. En hızlı şekilde sonuç nasıl alınıyorsa o şekilde alınır. Bu şekilde yapınca bak 2-3 gün içinde sonuç alacağız. Suç duyurusu da yapılmıştır, videoyu ekleyen hakkında merak etmeyin. Olayları bizim bildiğimiz çerçevede varsayıp yorum yaparsak yanlış olur.

Her isteyen değil, Türkiye'deki kanuni nizamı sağlayan Cumhuriyet Başsavcılığı kapattırmış Youtube'u, alelade bir adam kapatmış gibi konuşmuşsun iyinet.

Yine söylediklerim saçma geliyorsa size Youtube açılınca dediğim başlıklı alay eden bir videoyu yükleyin, o zaman belki anlarsınız. Hani zaten iki üç kişi kalmış hakkını/değerlerini savunmaya çalışan ülkede, diğerleri de tantana yaratıp onların az çıkan sesini de bastırıyor, birileri suratımıza tükürse yarabbi şükür diyeceğiz. Çünkü yüce Youtube'daki videolarımıza erişim olmayacak 2-3 gün.

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
internet baya hızlandı ama :)

arada kapansın youtube iyi olur ;) bidaha silin dedilermi fazla beklemezler.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakia bunu denedi ama olmadi oda..

google batmadan,kapanmadan isterseler 20 tane hakia açsınlar,bir işe yaramaz.

Grafix rüyalarımı süsleyen satırlar kullanmışsın ama bizler herzaman birilerini taklit ederek işler yaptığımızdan bu dediklerin herzaman rüyaları süslemeye devam edecek bu gidişle.

Zira geçtiğimzi yıllara nazaran bugüne baktığımızda değişen hiç bir şey yok.

rüyalarımızın gerçekleşmesi için google'nin tamamen bitmesi lazım ki, insanlarımız alternatif arayışı içinde olsun,atıyorum bilgi.com böyle bir durumda patlama yapar.

bakalım hayat uzun :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Bilişim hukukuna göre hangi malzeme sorunlu ise onun için uyarıda bulunmak gerekiyor.
Yani daha önceden o meteryal için uyarı yapılmış ve youtube uyarıyı dikkate almamış ise karar yerinde.
Ama youtube daha önce buna benzer meteryaller için uyarılıp bu meteryal için uyarılmadan bu karar alınmış ise, bu karar tartışılır.
Keşke bu kararı veren hukukçulardan biri aramızda olsaydı da konuya aydınlık getirseydi. Tahminler ile bir yere varmak mümkün değil, olan olmuş.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Peki şöyle yapalım. Ben burada bir topic açabilir miyim, Turco maymun diye. Ne olur, iyinet topigi siler dimi? Silmezse ne olur, içinizden bir çoğunuz bana küfür eder dimi, ben de size ederim. Bakın sansür yok ne hoş dünya. Nereye kadar özgürlük, nereye kadar sansüre karşılık dimi? Suç işlemiş olurum, ilgili topigin silinmesi yönünde kanuni yaptırım yapılır iyinete, silmezse de sitesi kapatılır. Çok doğal bir süreç bu. Aynısı Youtube için de işlemiştir. Belki iyinettekini fark etmeyebilirler ya da uzun sürebilir, Youtube'dakini hemen görüyorlar. ve de sahibinin Google olması kanunda bir muafiyet yaratmıyor maalesef.

Elli kere uyarı aldığını daha önceki olaylardan biliyoruz zaten, çok düşünmeye ya da yetkili açıklamaya ihtiyaç yok.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sıkıntı biraz bilgilendirmede eksiklikler olmasından kaynaklanıyor sanıyorum. Bir anda şak diye bir kapama, arkasından her kafadan bir ses, daha önceki olayların da ne olduğunu tam bilen yok öncesi sonrasını. Biraz o konuya eğilseler iyi olacak.

Bunun dışında, bu tip kararları her zaman desteklemişimdir, kapanması icab eden birşey varsa kapatılır.

Sanırım daha önce de konusu geçmişti, Bush'un Saddam Hüseyin gibi idam edildiğini hicveden artistik bir video 24 saatte kaldırılmıştı, ifade özgürlüğü işine geldiği gibi olursa ona herkes tahammül etmek zorunda değil. Soykırım yoktur diyeni İsviçre'de hapse at, sonra burda 301 bilmemne, aynı hesap işte.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
En azından iyinette daha önce dilegetirdiğim bir eksikliği giderdiklerine sevindim. Mahkeme ve dosya numarasının yazılması gerektiğini söylemiştim ki engellemede bunu görmek sevindirici. Bu arada hakim ve savcılar dışarıda yaptığımız haylazlıkları arar oldu, internette oturduğu yerden yaramazlık yapanların peşinde düştü. Yakında internet mahkemeleri kurulacak haberiniz olsun.

soytarilee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Youtube İçin Yapılması Gereken Neydi

Internet’ten anlamamanın daniskası.

Yasakçı zihniyetin düştüğü komik/acı durum :)

YouTube’a Türkiye’den yapılan erişimi engellemek de ne oluyor anlamadım ki. Biz zaten Atatürk’ün kim olduğunu biliyoruz. Önemli olan dünyanın geri kalanının bu videoya erişimine engel olmak. Türkiyeden youtube engel koyunca diğer ülkelerinde bu videoyu izlemesine engel olabiliyormusun hayır

Devekuşu misali kafamızı kuma gömüyoruz başka bir şey değil.

Ben ne yaptım peki ?
Aşağıda gördüğünüz metni Google Support’a gönderdim.

PHP:
From: msn@******.com
Subject: YouTube Support
Date: Mon, 5 Mar 2007 01:30:06 -0800

hi,

I am writing to inform you about an inappropriate video.

The media contains nothing but insulting expressions and humiliating
scenes against founder of contemporary Turkiye, Mustafa Kemal Ataturk
http://en.wikipedia.org/wiki/Mustafa_Kemal_Ataturk

The feeds below are subject.
http://www.youtube.com/watch?v=oK0cXxOwSjc
http://www.youtube.com/watch?v=Jdpytzjx-m0

I want your immediate action, which will make YouTube Site a better place
than a quarrel space.

Thank you in advance.

username: musti21234
Language: en
subject: complaint
videolink: TANAGA AND KEMAL ATATURK
name: 
userlink:
IssueType: policy

Yapılması gereken de buydu zaten. Başka bir şey değil.

haber ile ilgili bilgilerede haber sıtelerınden ulaşabilirsiniz :) http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=294270

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
google ye bunu göndermekle youtube erişim sorununun alakası nedir ? sonuçta bu iş tr mahkemeleriyle google arasında çözülecek, tamam dediğin doğru atatürkün kim olduğunu zaten bizler biliyoruz ama bu maildeki amaç nedir ?

soytarilee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google ye bunu göndermekle youtube erişim sorununun alakası nedir ? sonuçta bu iş tr mahkemeleriyle google arasında çözülecek, tamam dediğin doğru atatürkün kim olduğunu zaten bizler biliyoruz ama bu maildeki amaç nedir ?

Youtubeye Türkiye'den erişimin kapatılmasının sebibi bir videodur haber linkinide oyuzden verdım ordan okursan konunun özüne inmiş olursun yukarıdada o video için erişimin engellenmesine gerek yok konuyu anlatıp ilgili linkleride gönderirsen o video ile ilgili bağlantılar silinicektir ve sorun halledilecektir.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Yakında internet mahkemeleri kurulacak haberiniz olsun.

bir siteni tescil ettirtmedin diye elinde hiçbir yasal hakkın olmuyor, adam sitenin kopyasıyla ortalıkta cirit atıp birde uyarına tenezzül edipte cevap bile yazmıyor, internet mahkemeleri kurulsa ne olacak dava açsan bu tip insanlara mahkemeler 40 dereden su getirtecek belkide haklı olduğun davadan haksız çıkacaksın ayrıca bir aralar iyinet saldırıdan dolayı haftalarca kapalı kaldı suçlunun durumu ne oldu bilemem ama sitelerde 1 günlük zararın bedeli bile çok büyük oluyor saldıran kişi üyeleri siteden soğutmakla birlikte saldırısına günlerce devam ediyor, internet mahkemeleri kurulacak iyi güzelde alt yapısının hazırlanıp hızlı şekilde işlemesi ayları belkide yılları alır...

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
maildeki amaç ilgili videonun silinmesi yönündedir

dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış diyorsun yani, çok düşüncelisin belki google iyineti girip sana +rep verir :D

emin ol sen bu maili daha yazmadan ilgili videolar üzerinde çalışmalar yapılmıştır ve youtube'nin türkiyede tekrar aktif edilmesi için girişimler başlatılmıştır

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Siz hala olayın " youtube ve Atatürk " olduğunu sanıp 6 sayfa yorum yazmışsınız ya..Helal olsun size..

soytarilee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dağ dağa küsmüş dağın haberi olmamış diyorsun yani, çok düşüncelisin belki google iyineti girip sana +rep verir :D

emin ol sen bu maili daha yazmadan ilgili videolar üzerinde çalışmalar yapılmıştır ve youtube'nin türkiyede tekrar aktif edilmesi için girişimler başlatılmıştır

Doğru olanda o zaten bak bir çok arkadaşın sitesi bakıma girdi :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
He o barda sürekli suç işlenir o bar suç makinası haline gelirse tabikide kapatmak en mantıklısıdır.

Youtube bu tanıma uyuyor. Kaç kere daha önce böyle şeyler olmuş inceleyerek görülebilir. Demek ki bu adamlar yayınladıkları içeriği filtrelemekten aciz.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Asıl komik duruma düşen 3 gün dandirik video sitesinden para kazanamayacağı için tantana yapan adamdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi