İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube'a erişim yasağı

YouTUBE yasağı çözüm mü?

• Evet

Kullanılan: 30 23.8%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 1.6%
  • Hayır

Kullanılan: 94 74.6%

• Kullanılan toplam oy
    126

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Sayın admin, amerikayı çok seviyor olabilirsiniz ama yazdığım mesaj bu ülkenin açık bir düşmanına karşı yazılabilecek en üsturuplu mesajdır. Youtube da amerikan politikalarına ayak uyduran ve amerikan değerlerine ve diğer değerlere ayrı muamele uygulayan bir site(idi artık).

Eğer bunları söylemeye hakkım yoksa birşey yazmayabilirim bundan sonra.

Mehmet, bu yazdiklarin herhangi bir tabana oturmuyor.
Ben Ulkemi her ulkenin ustunde severim.
Amerika Turkiyenin acik dusmani degildir. Oyle ise benim haberim yok bundan.
Simdi ben sana cok fazla "Metal firtina okumussun" yada "Kurtlar vadisi beynini yikamis" desem senin sarfettigin sozlerden farkli bir soz soylemis olmam.
Zira seni tanimam etmem.
Tanimadigim insan icin de onu taniyormus gibi yorum yapamam.

O

OyunAlemi

Misafir
"ebesinin nikahı" lafınla boş olan bizim düşüncelerimiz mi yoksa sen misin pek anlayamadım?

tanımadığın kişilerle konuşurken hitaplarına dikkat etmelisin, biz senin dayı oğlun falan değiliz.

Bana göre senin düsüncen boş. Bir mahsuru mu var ?
Google öyle birsey yaparsa senden özür dilerim :)

Bu düşünce Türkiye de geçerli sadece :)
(bu da bir senaryo olmuş)

Ben Türkiye'de yaşadığımı zannediyorum. Hatta bundan eminim.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hala kavrayamadık sanırım olayı
konu Youtube Motube değil..
banene Youtube 'tan.Umurumda değil inanın

benim olayım bu " karanlık - engelleyici ve gerici " zihniyet ile..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Olayın kişiselleşmemesi için bu konuya bir daha mesaj yazmayacağım. Herkes yapılan yorumları kendi düşünce süzgecinden geçirip bir sonuca varabilir.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Amerika Turkiyenin acik dusmani degildir. Oyle ise benim haberim yok bundan.

Şöyle ifade edelim ortadoguda amerikanın kurdugu kumpasın farkında olmadıgınızı ifade etmişsiniz. Mezapotamya üzerinde hak hukuk sahibi olmaya çalışan herkez bizimle baglantılıdır. " Açık düşman " gögüs gögüse muharabe ise dogru daha savaşmadık. ancak arka bahçemizde olanlara gercekci bir gözle bakacak olursanız bizim Apacık düşmanlarımızı görebilirsiniz.

hala kavrayamadık sanırım olayı
konu Youtube Motube değil..
banene Youtube 'tan.Umurumda değil inanın

benim olayım bu " karanlık - engelleyici ve gerici " zihniyet ile..

Buda demek oluyor size göreTürk milletinin yasama organı gericidir.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Bana göre senin düsüncen boş. Bir mahsuru mu var ?
Google öyle birsey yaparsa senden özür dilerim :)

Ben Türkiye'de yaşadığımı zannediyorum. Hatta bundan eminim.

şu mesajından sonra bir mahsuru yok çünkü önemsenecek nitelikte olmadığının farkına vardım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Olayın kişiselleşmemesi için bu konuya bir daha mesaj yazmayacağım. Herkes yapılan yorumları kendi düşünce süzgecinden geçirip bir sonuca varabilir.

Olayi hem sen kisisellestiriyorsun Mehmet sonrada sanki ben kisisellestirmisim gibi "Olayın kişiselleşmemesi için bu konuya bir daha mesaj yazmayacağım" diye mesaj yaziyorsun.
Lutfen biraz saygili olalim, hatamizi hata ile ortmek yerine olgunluk gosterip agzimizdan ozur lafi ciksin. Burada ustunluk saglama yarisi yapmiyoruz.

Son birkac mesajda konuyu dagittigim icin herkesten ozur dilerim!

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Olayi hem sen kisisellestiriyorsun Mehmet sonrada sanki ben kisisellestirmisim gibi "Olayın kişiselleşmemesi için bu konuya bir daha mesaj yazmayacağım" diye mesaj yaziyorsun.
Lutfen biraz saygili olalim, hatamizi hata ile ortmek yerine olgunluk gosterip agzimizdan ozur lafi ciksin. Burada ustunluk saglama yarisi yapmiyoruz.

Son birkac mesajda konuyu dagittigim icin herkesten ozur dilerim!

Merhaba,

Rica ederim :)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır ben sizin kişiselleştirdiğinizi iddia etmedim, mesajınıza quote yapmadan cevap vermem bu yüzdendi, vereceğim örnekleri birileri üzerine alınacağı için o mesajı yazdım. Hata yaptığımı sanmıyorum siz ilk bana quote yaptığınız için size cevap yazmıştım, özür dilemem gerekirse dilerim gocunmam. Sizinle veya diğer kişilerle ilgili bir sıkıntım yok. Fikirlerin tartışılması güzel birşey, ama bence bu konu benim açımdan yeterince tartışıldı o yüzden kendi adıma başka yerlere sapmamak için daha fazla mesaj yazmayacağım.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son 1-2 sayfadır surekli karsılıklı yazısma halınde gecıyor ve de konudan kopmus bir bicimde bunu ozel mesaj denen teknoloji aracılıgıyla yapsanız daha guzel olmaz mı :)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Tartısma kopmus iyice :) parti olayına kim soktuysa bu tartısmayı...!!!???

Herneyse bu topic e donmemek uzere gidiyorum :) Zaten ceza da almısız niyeyse... En sevmediim seydir siyaset ama YUnanın yaptıgı gibi DEGERLERE saygısızlık edilince de insan rahat duramıyor.

Topicte YOUTUBE olayının konuslması dileklerimle Herkese iyi muhabbetler...

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Aslında bu tür tartışmalarda, konunun siyasete kayması gayet normal. Tartışılan Anayasayla belirtilmiş kanunların ihlali ve bu ihlal doğrultusunda verilen ceza. tabi ister istemez, vatan ve vatan severlik ön plana çıktığı için, bu eylemi yapanında bir yunan vatandaşı olmasından dolayı olay bu duruma gelmiştir.
Bu konu yeterince yoruma doymuştur, bu nedenle bu konu üzerinde yeni birşeyler üretemeyeceğimden iyi geceler diliyorum.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dostum sen ya webmaster degilsin ( webten kazaç elde etmiyorsun) yada maddi durumun cok iyi web işini keyfe keder yapıyorsun..

buradaki herkez googleden ekmek yiyor bana sayarmısın suan türkiyede kazaç elde edilen sponsor say ? 5 parmagı geçmicek sölim..
Permission resmen ne anladım biliyor musun? google bana para veriyor, ben de youtube'u savunuyorum. webten kazanç elde ediyorsun diye, Atatürk'e hakaret eden video sitesinin engellenmesi sana garip mi geliyor? senin Superonline bilmemne müdürünün hapse girdiğinden haberin var mı benzer sebepten? youtube burada "Türkiye hukukuna" göre %100 sorumludur ve cezasını almıstır. Youtube'a yapılınca Türkiye hukukunu elestirenler, Superonline sorumlusu hapse atılınca neden 25 sayfa yazı yazmadılar bana açıklayabilirler mi?

Hala cesareti yok demeyin arkadaşlar. Cesareti olduğunu daha nasıl göstercek.

Google banlarsa yine üzülen türk webmasteri olacak.
eğer böyle bir konudan banlayacaksa zaten bırak banlasın. 2 kurus için serefini 2 paralık edecek bir millet değil Türk milleti. Google gider, moogle gelir. resmen adamları ilah yaptınız, bu milleti Atatürk değil de, Youtube kurtarmıs gibi yorum yapıyorsunuz, hayretle okuyorum yazılanları.

Sana bir örnek verecem.

Google tüm "türkiye" ve "turkey" kelimesi geçen arama sonuçlarının ilk sayfasını "kürdistan" ile ilgili bir site yaparsa o zaman görürüz google mi kaybediyor yoksa türkiye mi.

aklıma gelen başıma gelmesinde başka birşey istemem.
Caesar sen zaten böyle bir seye inanıyorsan, hiç bir sey söylemiyorum :) Bu isin içindesin, Google'ın sistemine herhangi bir manuel müdahale bulunmamakta. Mümkün olduğunca otomatiğe bağlı sistem, bu yüzden manuel olarak site engellemelerin hayata geçmesi uzun sürüyor.

bilip bilmeden konusugun pek belli. youtube google üyesi. google de senelerdir "failure" kelimesinde abd başkanını çıkarmış bir site.

herşeye yorumunuz olmasın hiç yoktan bilmediğiniz şeylere.
failure kelimesinde birinci çıkmasına Google'ın müdahalesi yok. Google bomb diye aratırsan bulabilirsin neden olduğunu. hatta geçen günlerde açıklama yaptılar google bomb etkisini azalttık diye.
ben youtube un banlamasındaki sebebin Atatürke hakaretten ötürü olduğunu asla düşünmüyorum. Atatürk e hakaret eden bir yunanlı yüzünden siteye Türkiyeden erişimi yasaklamak Türklere bir cezadır resmen, ne alakası var Atatürk ile... Atatürk e hassasiyetimiz sonsuz fakat TT nin bu siteye erişimi engellemesi bu değildir.

Ve sadece şahsi fikrimi söylüyorum:

son zamanlarda youtube da AKP hükümetine karşı propaganda içerikli videolar çoğaldı. (örneğin Cumhuriyet gazetesi reklamının internettte yayılmasını sağlayan en büyük etken youtube)

Bence AKP hükümeti kendine zararı olduğunu düşündüğü için kapattırdı bu siteyi.. + Biraz açık saçık olmasıda eklenebilir belki buna.. Yani asıl sorun Atatürk videosu değildi...
Hala anlamadığımız bir nokta var. Atatürk'e hakaret bir suçtur. Su an internet sitesinde Atatürk'ü asağılayan bir kisiyi aynı gün içeri attırabilirsin. Senin yazdığın daha çok komple teorisi. ben ülkemizde hukuka hükümet etkisi olduğunu zannetmiyorum açıkçası.

emresa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube kapanmis,mutlu olsun türkiyeye bi kaç çapulcunun videosu yüyüznden aapandiysa bile kötü,komedi olarak izliyodum zaten.

mk++

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar konuyu butunleyelım v asıl konumuza donelım bugun cnnturk tekı haberde ataturk u asalayıcı vıdeolar kalktıgı taktırde ban acılacagı soylendı acıklamada ınsallah en kısa zamanda kalkar ınsanlar kullanabılır... temennimiz

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaşlar salak salak konuşmayın youtube fln kapatılmadı.

o vidyolar orada duruyor sadece türkler giremiyor o vidyolar orada durduktan sorna biz girip görmemişiz ne olucak ? adamlar kendilerini tatmin edicekler bizde ayakta uyuycaz böle salaklık olmaz.

öte yandan birde komplo teorisi var,

sınırlı adsllerin kotalarını youtube da harcıyorlar, kota sistemide iyi calısıyor ay sonu tam 3gb da bırakıyorlar. ttnet internet kullanımını azaltmak için bunu yaptı peeeeeh.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
içeriği ne olursa olsun, bir video için siteye erişim engellenmez!
benzer videoları daha önce de gördük. ya da tersi bölücülük yapanların sitelerine erişimlerin hala kapanmadığını da görüyoruz!

olaylara bu kadar basit bakmayın. başına buyruk başlayan mahkeme kararları ve üzerine bu örnek. birileri internetimizle oynuyor.
internet bilgi, bilgilenmek demektir. altında bir arkadaşın dediği gibi AKP de olabilir, altında insanımızın bilgiye ulaşmasını engellemek ya da buna alıştırmak da olabilir, bilemiyorum. ama bir video olamaz!
bu kapatma ve hemen ardından yazıldığı üzere geri açma davası bir yerlere, birşeylere mesajdır. ne hukuk bu kadar hızlı işler, ne de hukuk devletinde bunlar olur..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapılan yanlıştan bir an önce dönülmeli. Bunun açıklaması şu: türkiyenin elektriğini kes karanlıkta kalalım tüm dünyada elektrik olsun aydınlansın. Gerçekten büyük saçmalık olmuş. Eğer geçici bir kararsa uyarı mahiyetinde tavsip etmesemde doğruluk payı verilebilir.

google nin gücünü görüyormusunuz! bu kadar insana 2 günde 250 nin üstünde mesaj attırdı bu sadece bu forumda.. düşününce gerçekten etkileyici..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

o vidyolar orada duruyor sadece türkler giremiyor o vidyolar orada durduktan sorna biz girip görmemişiz ne olucak ? adamlar kendilerini tatmin edicekler bizde ayakta uyuycaz böle salaklık olmaz.

öte yandan birde komplo teorisi var,

sınırlı adsllerin kotalarını youtube da harcıyorlar, kota sistemide iyi calısıyor ay sonu tam 3gb da bırakıyorlar. ttnet internet kullanımını azaltmak için bunu yaptı peeeeeh.

Merhaba,

Bu nasıl bir hitap tarzı biraz daha insanlara karşı hoş kelimeler seciniz lütfen.

netistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merak ettim, youtube google.com.tr idex ve kayıtlı sayfaları bu kapama ile değişir değil mi..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5