İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube'a erişim yasağı

YouTUBE yasağı çözüm mü?

• Evet

Kullanılan: 30 23.8%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 1.6%
  • Hayır

Kullanılan: 94 74.6%

• Kullanılan toplam oy
    126

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ona calmak diyemeyiz sonucta kendileri dağıtıyorlar. Api bile veriyorlar.

Bu cevap niteliğinde kanımca.

Yakında Google de türkleri banlarsa hiç şaşırmayacağım.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65

Pardon ozaman yorumumu geri aliyorum, API verdiklerini bilmiyordum.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122

evet bunu bende düşündüyorum bir nevi soğuk savaş gibi bişey.Ama okdar cesareti olduğunuda sanmıyorum

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Hala cesareti yok demeyin arkadaşlar. Cesareti olduğunu daha nasıl göstercek.

Google banlarsa yine üzülen türk webmasteri olacak.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Hala cesareti yok demeyin arkadaşlar. Cesareti olduğunu daha nasıl göstercek.

Google banlarsa yine üzülen türk webmasteri olacak.

iyide zaten yolunu bilenler hariç kimsenin giremediği site giremeyenleri banlasa ne olacak.Ama kalkıpta potansiyeli çok yüksek bi ülkeyi arama motorundan banlarsa (ki okdar ülkede ,ülke bazında bizde google fazla kullanılıyo) işte ozaman kaybeder

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Artik videolarimizi Beyazin pikniktupu ile pisirecegiz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
mathiaxbars' Alıntı:
iyide zaten yolunu bilenler hariç kimsenin giremediği site giremeyenleri banlasa ne olacak.Ama kalkıpta potansiyeli çok yüksek bi ülkeyi arama motorundan banlarsa (ki okdar ülkede ,ülke bazında bizde google fazla kullanılıyo) işte ozaman kaybeder
Sana bir örnek verecem.

Google tüm "türkiye" ve "turkey" kelimesi geçen arama sonuçlarının ilk sayfasını "kürdistan" ile ilgili bir site yaparsa o zaman görürüz google mi kaybediyor yoksa türkiye mi.

aklıma gelen başıma gelmesinde başka birşey istemem.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Amerika bize ilaç uçak satmazsa gebeririz demek gibi bir şey bu. Sattığı sürece ne isterse yapabilir diyorsak parayla neyimizi sattığımızı düşünüp ona ne derler onu da hatırlamak lazım.

Varsın banlasınlar, vesile olsun sırtını kimseye dayamadan ayakta durabilmeye. Varsın turkey sorgusunda istediği sorguyu çıkarsın kendi kalitesinden ödün vermek hem suçlu hem güçlü durumunda olmak istiyorsa.

Amerika'ya da, onun ticari şebek-lerine de, şakşakçılarına da lanet olsun. Bu ülkeyi amerika mı kurdu amerikanın şirketleriyle kurtulacağız, onların şirketlerinin yaptıklarıyla batacağız veya çıkacağız.

Peh..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Sana bir örnek verecem.

Google tüm "türkiye" ve "turkey" kelimesi geçen arama sonuçlarının ilk sayfasını "kürdistan" ile ilgili bir site yaparsa o zaman görürüz google mi kaybediyor yoksa türkiye mi.

aklıma gelen başıma gelmesinde başka birşey istemem.

güvenilirliğini kaybeder , armalara hile soktuğunu kabul etmek zorunda kalır , türkiyeyi karşısına alır......Bence türkiyeyi çok küçümsüyosun , hala çok güçlü bi ülkeyiz öyle olmasak hiç bi ülke yüzümüze bile bakmaz , Boşuna mı ülkeyi bölmeye çalışıyolar.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Amerika bize ilaç uçak satmazsa gebeririz demek gibi bir şey bu. Sattığı sürece ne isterse yapabilir diyorsak parayla neyimizi sattığımızı düşünüp ona ne derler onu da hatırlamak lazım.

Varsın banlasınlar, vesile olsun sırtını kimseye dayamadan ayakta durabilmeye. Varsın turkey sorgusunda istediği sorguyu çıkarsın kendi kalitesinden ödün vermek hem suçlu hem güçlü durumunda olmak istiyorsa.

Amerika'ya da, onun ticari şebek-lerine de, şakşakçılarına da lanet olsun. Bu ülkeyi amerika mı kurdu amerikanın şirketleriyle kurtulacağız, onların şirketlerinin yaptıklarıyla batacağız veya çıkacağız.

Peh..

Lutfen bir sitenin yaptiklari yuzunden bir ulkeyi yermeyiniz! Buna hakkiniz yok!

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Ben güçsüzün demiyorum, ama turist sayısı her sene azalıyor diye ağlıyoruz. Bu yüzden azalıyor. Yurt dışında tanıtımımız kötü. İyice kötüye gidebilir.

Kimse kimseye yalakalık yapmayacak ama bir adım atarken bu adımın doğuracağı sonuçları önceden düşünmek zorunda.

Korumaya çalıştığınız Atatürk bu ülkenin başında şuan olsaydı, bir şeyi yapmadan önce iyi planlar kurar ve iyi analiz ederdi.

Şu andaki gibi "kapatın kapatın hemen", türü bir hareket sergilemezdi.

Kurtuluş savaşını 18 yaşından beri planlayan bir adamdı. Zamanını iyi biliyordu planını uzun seneler yaptı.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Lutfen bir sitenin yaptiklari yuzunden bir ulkeyi yermeyiniz! Buna hakkiniz yok!

Sayın admin, amerikayı çok seviyor olabilirsiniz ama yazdığım mesaj bu ülkenin açık bir düşmanına karşı yazılabilecek en üsturuplu mesajdır. Youtube da amerikan politikalarına ayak uyduran ve amerikan değerlerine ve diğer değerlere ayrı muamele uygulayan bir site(idi artık).

Eğer bunları söylemeye hakkım yoksa birşey yazmayabilirim bundan sonra.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sayın admin, amerikayı çok seviyor olabilirsiniz ama yazdığım mesaj bu ülkenin açık bir düşmanına karşı yazılabilecek en üsturuplu mesajdır. Youtube da amerikan politikalarına ayak uyduran ve amerikan değerlerine ve diğer değerlere ayrı muamele uygulayan bir site(idi artık).

Eğer bunları söylemeye hakkım yoksa birşey yazmayabilirim bundan sonra.

bilip bilmeden konusugun pek belli. youtube google üyesi. google de senelerdir "failure" kelimesinde abd başkanını çıkarmış bir site.

herşeye yorumunuz olmasın hiç yoktan bilmediğiniz şeylere.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilip bilmeden konuşma konusunda senin kadar uzmanlığım olmasa da, belli bir keyword'un kullanıcılar tarafından manipüle edilebileceğini ve bu tip manipulasyonların google tarafından dönem dönem temizlendiğini bilmediğine göre araştırıp öğrenebilirsin.

Kaldı ki ben bu konuyla alakalı bir yorum yapmadığım gibi youtube'un kime bağlı olduğunu iyi bilirim merak etme.

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben youtube un banlamasındaki sebebin Atatürke hakaretten ötürü olduğunu asla düşünmüyorum. Atatürk e hakaret eden bir yunanlı yüzünden siteye Türkiyeden erişimi yasaklamak Türklere bir cezadır resmen, ne alakası var Atatürk ile... Atatürk e hassasiyetimiz sonsuz fakat TT nin bu siteye erişimi engellemesi bu değildir.

Ve sadece şahsi fikrimi söylüyorum:

son zamanlarda youtube da AKP hükümetine karşı propaganda içerikli videolar çoğaldı. (örneğin Cumhuriyet gazetesi reklamının internettte yayılmasını sağlayan en büyük etken youtube)

Bence AKP hükümeti kendine zararı olduğunu düşündüğü için kapattırdı bu siteyi.. + Biraz açık saçık olmasıda eklenebilir belki buna.. Yani asıl sorun Atatürk videosu değildi...

Youtube u kötüleyen ve Türkiye ne kaybettiki youtube gidince diyenlere ise; Youtube internette önemli bir alana sahip, bunu inkar edemeyiz. Youtube her ne kadar birkaç senelik bir oluşum olsada internette en fazla kullanılan en fazla ihtiyacımız olan içeriğe sahip sitelerden bir tanesi..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bilip bilmeden konuşma konusunda senin kadar uzmanlığım olmasa da, belli bir keyword'un kullanıcılar tarafından manipüle edilebileceğini ve bu tip manipulasyonların google tarafından dönem dönem temizlendiğini bilmediğine göre araştırıp öğrenebilirsin.

Kaldı ki ben bu konuyla alakalı bir yorum yapmadığım gibi youtube'un kime bağlı olduğunu iyi bilirim merak etme.

dostum sen ya webmaster degilsin ( webten kazaç elde etmiyorsun) yada maddi durumun cok iyi web işini keyfe keder yapıyorsun..

buradaki herkez googleden ekmek yiyor bana sayarmısın suan türkiyede kazaç elde edilen sponsor say ? 5 parmagı geçmicek sölim..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet güzel bir noktaya değnmişsin, güzel olmasının sebebi; buradaki yaygaranın esas sebebi youtube gitti youtube bot uyla topladığım videolar gitti kazancım düştü meselesi. Samimiyetle özgürlük mevzusunu savunan kaç kişi var merak ediyorum.

Benim ne kazandığım vs hiç mühim değil, yapılması gereken neyse o yapılır parayla ölçülmez bazı değerler. Varsın doğru olan yapılsın aklını emeğini ortaya koyan kullanan aç kalmaz bu ülkede. Ama sırtını biryere dayayıp emek harcamadan bugun ne kadar gelmiş video sitemden diyenler biraz sıkıntı yaşayabilir o bu topic'in mevzusu değil.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Artık elimizden bişey gelmez oldu bikere durumu zaman gösterecek.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet güzel bir noktaya değnmişsin, güzel olmasının sebebi; buradaki yaygaranın esas sebebi youtube gitti youtube bot uyla topladığım videolar gitti kazancım düştü meselesi. Samimiyetle özgürlük mevzusunu savunan kaç kişi var merak ediyorum.

Benim ne kazandığım vs hiç mühim değil, yapılması gereken neyse o yapılır parayla ölçülmez bazı değerler. Varsın doğru olan yapılsın aklını emeğini ortaya koyan kullanan aç kalmaz bu ülkede. Ama sırtını biryere dayayıp emek harcamadan bugun ne kadar gelmiş video sitemden diyenler biraz sıkıntı yaşayabilir o bu topic'in mevzusu değil.

yanlış yargıdasın.. ben video sitelerinden gelir elde etmiyorum. o konuda yanıldın işte benim bahsettiğim google-ads bir anbargo uygularsa dedim.. youtube kapanması ise sadece video sitelerinden kazanç elde eden ark. larım var emege yazık. sonuçta video dagıtılma olayını youtube api sini knedi verip sitenize koyun diye veriyor. kimse çalıp çırpıp veya siteye sırtını yaslamıyo benim video sitem demiyor.

youtube kendi veriyor kodu sitenize koyun diye.. sanırım düşünce farklılıgı bu sanırım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5