İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube'a erişim yasağı

YouTUBE yasağı çözüm mü?

• Evet

Kullanılan: 30 23.8%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 1.6%
  • Hayır

Kullanılan: 94 74.6%

• Kullanılan toplam oy
    126

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayırlı olsun tekrar. az öncede dediğim gibi böyle bir tepkinin olması güzel oldu benim görüşüme göre. bizden giden mailleri dikkatte almadılar böyle bir yönteme başvuruluncada olay çook fazla büyümeden kapandı. umarım tekrarlanmaz birdaha böyle bir olay. ne youtube.com a böyle bir video eklenir nede bizden böyle yasak gelir...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tek tek cevap vermeyeceğim. genel olarak "hukuk" ne demek onu öğrenin bence ilk olarak. eğer sitenizde yasal olmayan bir dosya/yazı/görüntü/sarkı olursa siteniz kapatılır bu kadar basit. bu kadar mp3 sitesinin yasaklanması kadar basit bir konu bu aslında. uygulama doğrudur/yanlıstır bunu bilemem, fakat su an ülkemizde süregelen uygulama bu yöndedir. yok youtube'a ilk biz göndermisiz de, sonra onlar cevap olarak onu göndermis de. bunları geçiniz, sonuç olarak Atatürk'e hakaret etmek, kanunlarımıza göre ağır suçlardandır. son olarak ünlü lafım:
haticeye değil neticeye bakarım :D

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Açıldı, şu anda giriş yapabiliyorum modeminize rest atın veya bekleyin.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Youtube Kapatıldı

evet arkadaşlar youtube.com kapatıldı..türkiyeden giriş yok..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Söz konusu video yu ilk konu olarak açmış sonra gelen tepkiler üzerine kaldırmıştım. yine hayret verici acıklamarı izliyorum. Behrin birinde Atatürk'e hakaret nedeni ile yıllarca hapis yatanlar vardı ve hali hazırda Atatürk'ün kurdugu cumhuriyet tehlikede diyenler var ve sayılacak yüzlerce örnek bunlara ceza verilir Youtube yapinca bişi olmaz ? Dogru zaten bu anlayışın ne zaman gücü USA ve işbirlikcilerine yettiki? Açık ve net kim üzerine alınır bilemiyorum. Bizler Menfeatlerimiz ve Nefsimiz yüzünden dogru bildiklerimizi yalan sayan bir topluluk olmuşuz. Bu memleketin onuru şerefi herşeyden üstün kazanılacak 50$ danda üstün iki tane komedi iki tane şebeklik gösteren videodanda daha neyin peşindesiniz..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tek tek cevap vermeyeceğim. genel olarak "hukuk" ne demek onu öğrenin bence ilk olarak. eğer sitenizde yasal olmayan bir dosya/yazı/görüntü/sarkı olursa siteniz kapatılır bu kadar basit. bu kadar mp3 sitesinin yasaklanması kadar basit bir konu bu aslında. uygulama doğrudur/yanlıstır bunu bilemem, fakat su an ülkemizde süregelen uygulama bu yöndedir. yok youtube'a ilk biz göndermisiz de, sonra onlar cevap olarak onu göndermis de. bunları geçiniz, sonuç olarak Atatürk'e hakaret etmek, kanunlarımıza göre ağır suçlardandır. son olarak ünlü lafım:
haticeye değil neticeye bakarım :D

İnsan topluluklarında kişiler arasındaki ya da kişilerle devlet arasındaki ilişkileri düzenleyen ve uyulması devletin yaptırım gücüyle sağlanmış bulunan izin verici, düzenleyici ve yasaklayıcı davranış kurallarının bütününe "hukuk" adı verilir.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
BENCE BU TEPKI yerindedir. Yasak youtube u şerefsiz yunanlıları değil bizi cezalandırsa da DIKKAT cekmesi acısından GÜZELDİR. YOUTUBE un büyük bi ziyaretci kitlesini azalmasına seyirci kalmak yerine GİDİP o YUNANLIYA gerekli yaptırımları uygulaması daha mantıklı gelir sanırım. Yada en azından bir daha bu tür rezilliklere izin vermez.

YADA illaki devam edecekse YUNANLILARINEDGER VERDIKLERI SEYLERIN LISTESİNİ yapmaya baslayalım biz de.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
YouTube dan karşılık geldi. Türkler Banned!

Ortalıkta çıkan dedikodulara göre YouTube türk iplerini tamamen banladı arkadaşlar.

Medyanın "YouTube" özür diledi yalanlarına karşı bir gönderme olsa bu gerek.

TTNet dnslerini baz almayıp direk

http://208.65.153.253/

yazarak sisteme girmeye çalıştığımızda giremeyeceğinizi göreceksiniz.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Aynen :)

Kısaca düzgün dille "siz bizi istemiyorsanız biz sizi hiç istemiyoruz" diyorlar.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bizede kendileri bilir demek düşüyo.Bence bukadar uçmasınlar yüksek uçan yüksekten düşer çünkü

thereX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Youtube ve Mahkeme : )
Google ve Türkiye : )
Gerisini Düşünmek ve yorumlamak size kalmış : )

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Siteyi Turk IP lerine kapatmalarinin sebebi, Turkiyedeki youtube den video calan siteler olabilirmi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5