İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube'a erişim yasağı

YouTUBE yasağı çözüm mü?

• Evet

Kullanılan: 30 23.8%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 1.6%
  • Hayır

Kullanılan: 94 74.6%

• Kullanılan toplam oy
    126

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zamanında brezilya da yasakladı yanlıs hatırlamıyorsam, bir mankenin görüntüleri yayınlandı diye. nasıl ki biz sitemizde atatürk'e küfür videosu yayınlarsak bizim sitemiz kapatılacağı gibi, youtube'da da bu yapılırsa kapatılması gayet doğal. bazen Türkiye'de yasayan insanlara inanamıyorum. bir video sitesi kapandı diye Atatürk'e yapılan hakareti görmezden geliyorsunuz. yok rezillikmis de, yok sansürmüs de. bu kadar mail atıldı, videoyu kaldırmayan youtube'un hiç suçu yok öyle mi? Türk adaleti gerekeni yapmıstır, kendisini tebrik ederim. yasa bellidir, Atatürk herseyin üzerindedir. ben baska bir sey de bilmem. dünya basını ne der diyenlere de: yabancı ezikliğin devam etsin, eğer bu iran gibi olmaksa ben 1000 kere iran olmaya da hazırım. yeter ki hassas konularda laf atılmasın. atılırsa da böyle cevabı gelir.
not: bence buna ek olarak, youtube yöneticileri hakkında Atatürk'e hakaretten ötürü dava açılmalıdır. kesinlikle ayrım istemiyorum, cezaları neyse çeksinler. diyebilirsiniz haberleri olacak mı, kim takar bizi diye; umurumda değil, ceza davası açılmasını istiyorum.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube erişimi resmen engellendi.
bi protesto başlatalım arkadaşlar, böyle saçma bir iş olmaz ya.
göremeyenler buradan baksın

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
İstedikleri kadar banlansınlar. Bizlerin önüne böyle engeller koyarlarsa bizde illegal yollarla siteyi açarız. Proxy yazarak siteyi açabiliyorsunuz :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
youtube erişimi resmen engellendi.
bi protesto başlatalım arkadaşlar, böyle saçma bir iş olmaz ya.
göremeyenler buradan baksın
neresi saçma bunun allah askına. birazcık mantıklı düsünün. türkiye'nin en zengin adamının adam öldürünce hapse atılmamasını istemek gibi bir sey sizin bu yaptığınız.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neresi saçma bunun allah askına. birazcık mantıklı düsünün. türkiye'nin en zengin adamının adam öldürünce hapse atılmamasını istemek gibi bir sey sizin bu yaptığınız.
birader senin verdiğin örneğe keskeralaka derler,
youtube un adam öldürme gibi bir suçu mu var? Aksine herkese faydası olan bir kurum. Yunanlı bir salağın yüzünden bunlar olacak şey mi?

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop bir yöndede haklı, bence bazı webmasterlar (kimsenin günahını almayayım) kendi video sitelerindeki -var ise- videolar açılmayacağı için sitem ediyor gibi.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye ne kaybetmiştir:

- Youtube'dan seçme dünyadaki çeşitli dangalaklıklar haberlerini
- Her video altındaki cinsel açlık ve cehalet silsilesi yorumları
- Kendi üretmediği içerikle, sırtını youtube'a dayayarak para kazanan video sitelerini
- Türkiye'nin yurtdışındaki imajını herşeyin üzerinde tutan, yabancı kompleksli insanların elindeki eksik bir kozu
- Interneti youtube'dan ibaret sanan, youtube'un 2 sene önce açılmış bir video sitesi değil internetin tamamı sanan insanların sükunetini
- Hırsızlık yaparken yakalandığında nerde özgürlük insan hakları gibi bağıran adam gibi, her cezaya özgürlüğe vurulmuş bir darbe olarak karşı çıkma kolaycılığına alışmış insanların suskunluğunu

Türkiye ne kazanmıştır:

- Hızlı ve yerinde gerekçeli müdahalesiyle milli değerlerine sahip çıkan bir imaj
- Bu tip durumlardaki hassasiyetinin internet kamuoyunda bilinilirliği ve ona göre haraket edilmesini sağlayacak nota
- Üretmeden, tek bir siteye muhtaç olunarak webmasterlık yapılamayacağını anlayan/ması gereken zihniyet
- Özgürlüğün, hukuka ve kişi/devlet haklarına itibar edildiği sürece olacağını irdeleyen, benzer durumlarda emsal olacak bir yargı kararı.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Türkiye ne kaybetmiştir:

- Youtube'dan seçme dünyadaki çeşitli dangalaklıklar haberlerini
- Her video altındaki cinsel açlık ve cehalet silsilesi yorumları
- Kendi üretmediği içerikle, sırtını youtube'a dayayarak para kazanan video sitelerini
- Türkiye'nin yurtdışındaki imajını herşeyin üzerinde tutan, yabancı kompleksli insanların elindeki eksik bir kozu
- Interneti youtube'dan ibaret sanan, youtube'un 2 sene önce açılmış bir video sitesi değil internetin tamamı sanan insanların sükunetini
- Hırsızlık yaparken yakalandığında nerde özgürlük insan hakları gibi bağıran adam gibi, her cezaya özgürlüğe vurulmuş bir darbe olarak karşı çıkma kolaycılığına alışmış insanların suskunluğunu

Türkiye ne kazanmıştır:

- Hızlı ve yerinde gerekçeli müdahalesiyle milli değerlerine sahip çıkan bir imaj
- Bu tip durumlardaki hassasiyetinin internet kamuoyunda bilinilirliği ve ona göre haraket edilmesini sağlayacak nota
- Üretmeden, tek bir siteye muhtaç olunarak webmasterlık yapılamayacağını anlayan/ması gereken zihniyet
- Özgürlüğün, hukuka ve kişi/devlet haklarına itibar edildiği sürece olacağını irdeleyen, benzer durumlarda emsal olacak bir yargı kararı.

Merhaba,
katılmamak namümkün.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
youtube zaten bir eğlence sitesi değil, video barındırma sitesidir.
bir webmaster forumunda erişim engellemesine karşı çıkılması da gayet normal.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop bir yöndede haklı, bence bazı webmasterlar (kimsenin günahını almayayım) kendi video sitelerindeki -var ise- videolar açılmayacağı için sitem ediyor gibi.
bu konuda haklı olabilirsin, ama ufak hesaplar yapmayın arkadaşlar,
öncelikle bu etik bir konu.
Ülkemizde özgürlüklerin kısıtlanması hoş bir durum değil,
belki kimi cenahlar bu durumdan milli bir haz çıkarabilir ama bilirsiniz mitinglerin çok meşhur bir sloganı vardır, "susma, sustukça sıra sana gelecek"
özgürlük herkes için istenmelidir, sadece kendi için istenen özgürlük, özgürlük değildir.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Etmemesi dogalmı sence tabiki eder neden sonuçta oda kendi masraflarını cıkartmak için para kaznaması alzım ve bir anda kazancı kesilmesi her konuda etkiler.

Ben tabiki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına bir söz veya şey yapıldıgında tüylerim diken diken olur her zaman da öyle olmuştur yapılan şeyleri ben tazvif etmiyorum bunu yapn beşlki 14-16 yaşında abi cocuk tabiki cocuk diye hakeret edebilir anlamına gelmez kesinlikle edemez.

Ama lakin bu videoyu kaldırtırp ve bu video yu yayınlayan hakkında uluslarası dava acıldıgında bu videoalrında kanıt gösterildiğinde mutlaka iyi sonuç alacaktı türkiye.

Şimdi soruyorum Youtube.com enllendi şimdi hakereklet bittimi ulu önderimize yapılan hakaretlere vs.. bizim elimiz kolumuz baglımı oturmamız olcak. Ama maleseft bunu yaptılar. Türkiyeden kapatılası keşke çözüm yolu olsaydı. Ama çözüm degil.

Asıl suçlu aranması gerekirken olayı örtpast etmek oluyor buu Türk halkının gözüne bir band cekip görmeyin, duymayın, bilmeyin diyor bu olayda.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu olaydan sonra hiti düşen varmı anlamadım ben ama hitim yarı yarıya düştü hala gerekli kelimelerde ilk sırada çıkarken googlede

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Türkiye ne kaybetmiştir:
Bu sözüne cavp vermek istiyorum sana soruyorum bu tür bir video paylaşım sitesi türkiyede kendi imkanları ile yapılanbilirmi yapanda ne kadar türkiyede imkan ve ücretlere göre yapabilir ?

ve bu sözlerinde diyorumki sen kendi web sitenin içeriğindeki herşey sana yit ve hiç bir siteden kaynak vs alıp sırtımı onlara dayamıyorum diyorsun dogrumu anlmaışım ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Peki bu siteye hemen müdehale etmesi şimdi diyorsunuzki adaletin ve hassas konulardaki durumunu görüyoruz diyorsunuz..

o kadar pkk sitesi acık cayır cayır yayın yapıyor ama ben hiç birine bu englleme yapıldıgını görmedim ve bu siteler türkiye içerikli site yabancıda degil. neden bu konularda brokratik yollara takılıyor deniliyorda bu konuda takılmıyor.

ben bu adalette dengesizlik görüyorum demekki işine geldilermi istediğini kararı anında alıyorlar ama bu pkk sitelerinde neden brokratik yollar diye savunuyorlar ayıp.

ayıp ayıp

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
zamanında brezilya da yasakladı yanlıs hatırlamıyorsam, bir mankenin görüntüleri yayınlandı diye. nasıl ki biz sitemizde atatürk'e küfür videosu yayınlarsak bizim sitemiz kapatılacağı gibi, youtube'da da bu yapılırsa kapatılması gayet doğal. bazen Türkiye'de yasayan insanlara inanamıyorum. bir video sitesi kapandı diye Atatürk'e yapılan hakareti görmezden geliyorsunuz. yok rezillikmis de, yok sansürmüs de. bu kadar mail atıldı, videoyu kaldırmayan youtube'un hiç suçu yok öyle mi? Türk adaleti gerekeni yapmıstır, kendisini tebrik ederim. yasa bellidir, Atatürk herseyin üzerindedir. ben baska bir sey de bilmem. dünya basını ne der diyenlere de: yabancı ezikliğin devam etsin, eğer bu iran gibi olmaksa ben 1000 kere iran olmaya da hazırım. yeter ki hassas konularda laf atılmasın. atılırsa da böyle cevabı gelir.
not: bence buna ek olarak, youtube yöneticileri hakkında Atatürk'e hakaretten ötürü dava açılmalıdır. kesinlikle ayrım istemiyorum, cezaları neyse çeksinler. diyebilirsiniz haberleri olacak mı, kim takar bizi diye; umurumda değil, ceza davası açılmasını istiyorum.

iyide kardeşim youtube nin işine gelecek madem dediğin gibi adamlarda bu işin parçası o zaman türkler yok artık şimdi küfür eden yok veya videoyu silin diyen yok.

adamlar türklere göstermek için değil türklerin şerefinizi zedeleyerek bu videoyu tüm dünyaya izletmek için yayınlamıyorlar mı?

eee kaldırın diyen olmayacak şimdi rahat etmeyecekler mi???

senin hakkında bu forumda ben geliyorum "ploop dolandırıcı" yazıyorum. sende beni engelliyorsun okuyamıyorsun.

Ama foruma giren 10.000 kişi okuyup hakkaten ploop dolandırıcıymış diyor ama sen görmüyorsun. Bu mudur olay?

Sonuçta herkes seni dolandırıcı görcek. Sen görmüyorsun diye herkes görmezden gelmeyecek.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye ne kaybetmiştir:
Bu sözüne cavp vermek istiyorum sana soruyorum bu tür bir video paylaşım sitesi türkiyede kendi imkanları ile yapılanbilirmi yapanda ne kadar türkiyede imkan ve ücretlere göre yapabilir ?

ve bu sözlerinde diyorumki sen kendi web sitenin içeriğindeki herşey sana yit ve hiç bir siteden kaynak vs alıp sırtımı onlara dayamıyorum diyorsun dogrumu anlmaışım ?

Öncelikle mesele benim veya sizin ne yaptığınız değil ne yapılması gerektiğidir. Bu karara pikniktube'un çok üzüldüğünü sanmıyorum örneğin, veya myspace kapatılsa siberalem veya garantiarkadas ın çok üzüleceğini sanmıyorum, kendi üretenler bundan etkilenmediği gibi, kendi imkanı olmasa bile bu işe emeğini ve azmini koyan insanlar(bir clone script ve youtube video db koyup google'dan medet umanlar değil) bu durumu avantajlarına da çevirebilir o tip özensiz örnekleri alt ederek.

gokseltoprak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yapılan Şey Kesinlikle Doğrudur .. Atatürk'e Yapılan Bu Saygısızlığa Bir Şekilde Tepki Koymak İstediler .. Ve Gayette Güzel Tepki Oldu Bence .. Fakat Bazı Arkadaşların "Kafamızı Kuma Sokmak" Tabirine Uyuyor Şuanda Durumumuz .. Başka Türlü Tepki Veremezdik .. Birde Bunu Düşünün ..

Olaya Birde Webmaster Olarak Bakıyorum ..

2 Adet Video Sitem Var .. Ve Değerleri Yarı Yarıya Düşmüş Durumda .. Ayrıca Geçen Ay Youtube Botu Almıştım :) Parasını Bile Çıkaramadım .. :D Hitleri Google Kaynaklı, Düşmez 1-2 Hafta .. Yeni Bir Db Eklerim Yine Eski Haline Döner .. Ama Yinede Çok Uğraştıracak Bu Durum Bizi ..

Haklı Bir Karar, Fakat Çıkarlarımıza Uygun Değil .. ( Tamamen Kendi Adıma Yaptığım Yorumdur )

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
aslında biraz burunlarının sürtmeleri iyi olabilir türkiyenin değerini anlarlar (az da hit almıyolar türkiyeden).Ama eğer site bir süre sonra açılmassa saçmalığın önde geleni olur.

hayis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

http://news.google.com/news?hl=en&r...ie=UTF-8&ncl=1114235368&filter=0&sa=N&start=0

bussinessweekten forbese kadar bir sürü haber kaynağında yer alıyor haber.

ata'nın koyduğu muassır medeniyetler seviyesine kestirmeden ulaşmak için mükemmel bir yol gerçekten, eminim ki, mustafa kemal hayatta olsaydı o bile bu kadar yaratıcı bir yaptırım uygulayamazdı.ironi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5