İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube'a erişim yasağı

YouTUBE yasağı çözüm mü?

• Evet

Kullanılan: 30 23.8%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 1.6%
  • Hayır

Kullanılan: 94 74.6%

• Kullanılan toplam oy
    126

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle saçma karar mı olur ya ?

youtube anasayfasından türkiye'ye atatürk'e küfür mü etmiş ?

bir dengesiz bir video eklemiş. kaldıki böyle videolar tüm ülkelerle ilgili var ve şikayet edersin silinir bu kadar basit ... bakalım internette daha neleri yasaklayacaklar.

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece türkiye'de görülebilir bir uygulama..
hüznükomik, biz dünyaya sırtımızı dönüyoruz hepsi bu,
siz bize hakaret ettiniz, bizde size küstük dedik,
Türkiyeden bir yetkili Youtube ofisini arayıp, diplomatik gücünü kullanmaktan aciz işte..
fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu acıklamayla alakalı bı kaynak gorsek ıyı olur bence ole ortada yazmak kolay warsa kaynak gorelım arkadasım...
bu ıs bole olmas... yasaklama falan sımdı metacafede aynı vıdeolar war orasıdamı engellenecek hadı canım bu ısın bole cozulmeyecegı besbellı

Sanırım yukardaki 2 mesaj sizin bu mesajınıza cevap olacaktır.Ancak daha önemli olan şu

Birisi bir haber duymuş ve forum arkadaşlarını haberdar etmek istemiş.bundan çıkarı yok art niyet yok!. Anca sizin gösterdiğiniz tepkiye bakın
ole ortada yazmak kolay warsa kaynak gorelım arkadasım...
bu anlam veremediğim bir çıkış.bu forumda bu uslüp hoş görülmez..Gerekli cevabı arkadaşlar vermiş.Eğer araştırıpta bulamadıysanız bu cevaplar size yeterli olacaktır.

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Youtube'dan beslenen onlarca sitede haliyle kapatılmış oldu.
Ve hatta turk telekom için iyi bir hamle oldu zira yurtdışı çıkışlarında sıkıntı yaratan sitelerden biri youtube'du, çok bant yiyor olsa gerek ;)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Brezilya yada'da youtube sitesi icin kapama kararı almıştı. Her ülkenin kendilerine göre karar mercieleri vardır. Bundan sonra youtube işlerini daha ciddiye alacaktır kanasındayım.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katılıyorum arkadaşlar. Yasakçı zihniyet başka bir şey değil. Başka yollardan uğraşmak işlerine gelmiyor. Ne mantık böyle bir şey yapabilir. Youtube a tepkimizi verelim ama bunu yasal yoldan yapalım. milleti sopalamayalım değilmi. 4 milyar dünya nüfusundan 70 milyon eksilmiş, youtube da çok üzülmüştür kesin. :). Suçu işleyeni değilde milleti sopalıyorlar.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle haklısınız.Diğer videolarda (PKK vs) ne kadar şikayet ettiysek adamlara videoları kaldrtamadık.Ama işe bu yönünden bakan ne kadar az kişi var.Yasaklara karşı olmak başka şey gerekli yerde yasak koymak farklı.Tüm yasaklar yanlıştır diyebilinir mi?
saygılar..

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burayla Alakası Pek Yok Ama Youtube'a Erişim Engellendi Türkiyeden

Video scripti alan arkadaşlar ne yapmayı düşünüyosunuz yada satan arkadaşlar varmı bi önleminiz sitemizden antisansür programları kurdurmaktan başka çare yokmu?

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk telekom youtube 'u da banladı..

bizim sitelerimizi, alakasız konulardan ötürü banlayan turk telekom youtube uda bugün itibariyle banladı.. siteye girince "Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir !..." yazıyor.

Sitenin engelleme sebebi, Atatürk ile ilgili hakaret içeren video nun bulunması. (Bir yunan vatandaşı tarafından eklenmişti video, duymuşsunuzdur muhakakkak)

Atatürk için hassasiyetim çok açık ve nettir ancak bu engellemenin o siteye değil, bize bir ceza olduğunu düşünüyorum. Sonuçta o tarz bir videonun orada yayınlanmasını Türkiyeden erişimi engelleyerek durduramayız.

İnternette sansüre hayır!

yorumlarınız nelerdir arkadaşlar? sansürlerde iran'ı geçtik. çoğu site gizlii gizli banlanıyor, bir çok absürt siteyide bu şekilde banladılar.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok saçma ve kısırca bir karar.
Sabah haberlerde duyduğumda çok sinirlenmiştim.Youtube yönetiminin her videoya müdahele etmesi olanaksızdır.
Yarın öbürgün kanı bozuğun biri bizim sitelerimize bizim bilgimiz dışında bu videoları gönderse,bizim sitemizdemi engellenecek?

Bu engelin kalkması gerekiyor yoksa youtubedan video gösterimi yapan bir çok webmaster mağdur durumda kalacak.Bir kere video siteleri toptan çöker.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim kızdığım ve üzüldüğüm olay, kıçı kırık bir Yunan, koskoca ülkenin internetteki özgürlüğüyle oynadı. Yanarım yanarım da, buna yanarım.

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim kızdığım ve üzüldüğüm olay, kıçı kırık bir Yunan, koskoca ülkenin internetteki özgürlüğüyle oynadı. Yanarım yanarım da, buna yanarım.

olayın yunanla pek alakası yok.Olay utube nin günlerce yagan maillere ragmen videoyu kaldırmamasıdır.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
--------------------------------------------------------------------------------

Türkiyedne bu beklenirdi zaten.. başka bişi beklenmez. Yolu başka şekilde lehine almaktansa bu şekilde o iş yapanların eline koz verdi. Ya bu konuyu onaylayan hakim veya savcı hiçmi bilmiyor pire için yorgan yakılmıyacagını. Ama görüyorumkü aşırı milleyetçilik duyguları malefest kişisel sorun olarak görmek yoluna gitmiş.

Soruyorum şimdi. site kapandı ve bu tür başka videolar cıktı. Hiç bir türk bunu görmücek yanıt veremicek resmen türkiyenin elini konulu bagladılar.

Türkiye olayla işte böle örtpas ediliyor konuyu böle kapatırlar. Suçlunun peşinden gidip onu bulmak yerine örtpas ediyorlar sadece bu konu degil her olayımızda bu mevcut cete, mafya vs... her konuda örtpas ediliyor.

Yazık diyorum yazık..

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
antisansür programları nasıl kurulur siteye? youtubeden video gösterimine devam etmek istiyorsak?

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haberlerde telekomun ankaradaki binasına saldırı olduğu söylendi biraz önce ne derece doğru bilgisi olan varmı

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5