İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Youtube'a erişim yasağı

YouTUBE yasağı çözüm mü?

• Evet

Kullanılan: 30 23.8%
  • Bilmiyorum

Kullanılan: 2 1.6%
  • Hayır

Kullanılan: 94 74.6%

• Kullanılan toplam oy
    126

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Türk ulusun hasiyeti ve degerleri bir çok şeyin üstündedir. bunları unutmayalım. genel olarak bir çok yorumda gördümki daha önce türk , türkçülük hakkında nutuk atanların yorumlarının tam tersinde görüşler bildirmeye başlamışlar. acaba menfeatlerimiz ulusumuzdan öndemi geliyor bunuda sormak gerekir.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu işe en çok o Yunanlı sevinmiştir. "Bir video koydum, milyonlarca kişinin özgürlüğünü çaldım" diye. Her şeyi en kolay yoldan halletme ve başımızı kuma gömme hastalığı yüzünden bu cennet ülkede sürekli cehennemi yaşıyoruz. Her zaman "Bizi bizden çok düşünen" birileri çıkıp, bir şeyleri elimizden alıyor ya da bu ülkeyi dünyada küçük düşürmenin bir yolunu mutlaka buluyor. Yine başardınız, tebrikler!

Habertürk'de bir ziyaretçinin yorumu. Bence güzel özetlemiş. Ama bu laflardan alınan kim? kimse...

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özgürlüğü çalan yunanlı çocuk değil ki
Bir Sırp prensi öldürdüm dünya savaşı çıkardım demek gibi birşey o. Başka sebep yokmuş gibi. O olaydan olmazdı 2 ay sonra başka olaydan olurdu. (bkz. sığ düşünce)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Benim Kızdıgım nokta bu adalette deki hakkısızlık..

Bakıyorum bu sitenin kapatılması 1 saatte harekete gecildi ve uygulandı hukuk da prosedür hılzı ilerledi. ( tebrikler )

Peki bu hassasiyet neden pkk sitelerine neden uygulanmıyor onlardamı illla bir video hazırlıcak, onlar en kötüsünü yapıyor ulu önderin kurdugu ve bize miras bıraktıgı ülkeyi bölüyorlar ama gel gelelim o siteler halen yayaında.

Neden kapanmıyor diye soruldugunda prosedürler uzun sürüyor vs.. deyip geciştiriyorlar.

+ Çok kişi gördüm milliyetciyiz ölümüne kadar derler ama askerlik zamanı geldimi ya yurt dışına kaçarlar yada uzatıp elinden geldiği kadar geçiştiriler nerede bu vatan sevgisi.. ben bunu anlam veremiyorum.. (haber sitelerdeki yorumlara göre,)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Özgürlüğü çalan yunanlı çocuk değil ki
Bir Sırp prensi öldürdüm dünya savaşı çıkardım demek gibi birşey o. Başka sebep yokmuş gibi. O olaydan olmazdı 2 ay sonra başka olaydan olurdu. (bkz. sığ düşünce)

Ozgurlugu calan elbette o cocuk degil, burada kinaye var.
Ozgurlugu calanlar Youtube u erisime kapatanlar.
Ucurtmayi vurmasinlar filmi de gosterileli cok oldu, ama ne degisti?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
zamanında brezilya da yasakladı yanlıs hatırlamıyorsam, bir mankenin görüntüleri yayınlandı diye. nasıl ki biz sitemizde atatürk'e küfür videosu yayınlarsak bizim sitemiz kapatılacağı gibi, youtube'da da bu yapılırsa kapatılması gayet doğal. bazen Türkiye'de yasayan insanlara inanamıyorum. bir video sitesi kapandı diye Atatürk'e yapılan hakareti görmezden geliyorsunuz. yok rezillikmis de, yok sansürmüs de. bu kadar mail atıldı, videoyu kaldırmayan youtube'un hiç suçu yok öyle mi? Türk adaleti gerekeni yapmıstır, kendisini tebrik ederim. yasa bellidir, Atatürk herseyin üzerindedir. ben baska bir sey de bilmem. dünya basını ne der diyenlere de: yabancı ezikliğin devam etsin, eğer bu iran gibi olmaksa ben 1000 kere iran olmaya da hazırım. yeter ki hassas konularda laf atılmasın. atılırsa da böyle cevabı gelir.
not: bence buna ek olarak, youtube yöneticileri hakkında Atatürk'e hakaretten ötürü dava açılmalıdır. kesinlikle ayrım istemiyorum, cezaları neyse çeksinler. diyebilirsiniz haberleri olacak mı, kim takar bizi diye; umurumda değil, ceza davası açılmasını istiyorum.

Ben hala ilk mesajımda yazdığım düşüncedeyim. Bu olayı protesto edenlerin sevdikleri insanların videoları bu siteye eklense eminimki koşa koşa mahkemeye verirler... Ama insanlar 3-5 dolar kazancakları hitleri için bu Cumhuriyet'in kurucusuna yapılmış hakaretlere izin veren bir "şirketi" savunuyorlar.. Yazık... Neyseki senin gibi düşünen bilen insanlar var bu ülkede...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kimse o şirketi savundugu falan yok. olan şey ulu önderimize yapılan hakeretin bu şekilde türklere ceza vermesi oldu. video yu yayınlayan ceza alacakken türk halkı ceza aldı.

soruyorum sorunun köküne inmektense neden örtpas ediliyor kızdıgımız nokta bu bu engellemek emimize ne geçti. hiç yapan yaptı türk halkının gözünü bandlamak haksızlık..

1 önce yazdıgım mesajıda okumanı tavsiye ederim konunu derinini anlıcaksın..

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kimse o şirketi savundugu falan yok. olan şey ulu önderimize yapılan hakeretin bu şekilde türklere ceza vermesi oldu. video yu yayınlayan ceza alacakken türk halkı ceza aldı.

soruyorum sorunun köküne inmektense neden örtpas ediliyor kızdıgımız nokta bu bu engellemek emimize ne geçti. hiç yapan yaptı türk halkının gözünü bandlamak haksızlık..

1 önce yazdıgım mesajıda okumanı tavsiye ederim konunu derinini anlıcaksın..

bütün mesajları okudum, 98 den beri Türk Internetinin içindeyim, Barış'ın dediği gibi gerçekten acı bir olay bir sansürü savunmam. Sizin burda anlatamadığınız pllop'unda yazsınıda belirttiği gibi, geçmöişte bu "şirket" ile sorun yaşanan tüm olaylar bu tür mahkemelerle ancak çözülebildi.

Yani bu yapılmasaydı sizce alternatif olarak bu "şirket" nasıl terbiye edilirdi.

Bakınız en geç bir aya belki daha kısa bir sürede site açılacak ve otomatik bir filitre ile ataturk keywordlu tüğm videolar manuel kontrol edilecek ve bir daha böyle bir videoya izin verme hayvanlığını yapamaycaklar...

Kabul etsenizde etmesenizde bu işin tek yolu budur yasal bir işlem yapılmıştır ve bunun iranla falan uzaktan yakından alakası yoktur...

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok saçma olmuş ama hadi hayırlısı ceza vs verselerdi. veya bütün siteyi kapasınlar dava açıp ta .

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
You tube a o kadar mail gitmesine rağmen videoyu 2 gün süreyle kaldırmaması düşündürücü bir olay bence bir de bu yönden bakın olaya..Aynı olay meta cafe de oldu anında video kaldırıldı.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hı hı çok doğru yaptılar "kaldırın videoları yoksa küseriz" dediler.

madem gözdağı verilecekti aranırdı amerika dış işleri bakanı, kuruluşlarınıza dikkat edin yok sa böyle olur gibi göz dağı vermek varken;

siteye küstüler. evet çok güzel.

Gücümüz buna yetiyor bizim galiba;

- israil artık öldürme yoksa küseriz.
- youtube kaldır videoları yoksa vallaha küserim.
- Irak orada kürdistanı kurdurursan ayıp edersin, 10 yıl konuşmam senle kafama sıkar giderim!
- vs, vs, vs

Millet "bu olacak yoksa avrupa birliğini unut, sana petrol yok, sana su yok" derken biz küselim.

Savunun tabii küsmek ne güzel.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Yazdıkların çok saçma geldi bana Caesar bu da bir tepki şeklidir site belki tekrar açılacak ama youtube bence Türkiyeye bağlı yazdıklarının tam tersinin olduğunu düşünüyorum..

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ben farklı bi açıdan düşünüyorum.Ya düşünmeyeyim diyorum ama düşünemeden kendimi alamıyorum.Bu videoyu internethaber bomba haber olarak ,youtube yi kurban seçip bi komplo kurmuş olmasın? Haberciler emin olun bu tür şeyleri yapıyor.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bütün mesajları okudum, 98 den beri Türk Internetinin içindeyim, Barış'ın dediği gibi gerçekten acı bir olay bir sansürü savunmam. Sizin burda anlatamadığınız pllop'unda yazsınıda belirttiği gibi, geçmöişte bu "şirket" ile sorun yaşanan tüm olaylar bu tür mahkemelerle ancak çözülebildi.

Yani bu yapılmasaydı sizce alternatif olarak bu "şirket" nasıl terbiye edilirdi.

Bakınız en geç bir aya belki daha kısa bir sürede site açılacak ve otomatik bir filitre ile ataturk keywordlu tüğm videolar manuel kontrol edilecek ve bir daha böyle bir videoya izin verme hayvanlığını yapamaycaklar...

Kabul etsenizde etmesenizde bu işin tek yolu budur yasal bir işlem yapılmıştır ve bunun iranla falan uzaktan yakından alakası yoktur...

Tamam haklısın terbiye konusunda Youtube iyi bir ders verildi ama bunun terside olabilirdi. Yani Youtube.com Türkiyedeki kullanıcıdan ne kadar kazaç elde ettiğini bilemem belki hiç belki az.

Youtube.com Geri dönüp bir daha olmuyacak demek yerine siz bilirsiniz diyebilirdi ve bu yunanlının yaptıgı yanına kar kalırdı diye düşüyorum.

Ben adaletten yanayım suçlu olan cezasını bulmasını isterim benim düşüncem bu tür konularda olayı asıl işleyene bu terbiyeyi vermek lazım. Buda nasıl olur yasal haklarımızı kullanarak tabiki.

Nasıl bir bankadaki müşterinin hesabına giren kişiyi amerikadan takip edip buralara kadar gelip yakalanıp ceza alıyorsa, Bu işlemdede alması gerekliydi.

Ama bakıyorumki bir bankadaki müşterinin hakları Ulu Atamızdan Daha degerli gibi görünüyor ve Atamıza yapılan saldırıda bu işlemlerden hiçbiri uygulanmıyor ve direk kısa yoldan bazı şeyler yapılıyor.

Fazla siyasetten konuşmayı sevmiyorum ama inş bu durumları artık bir ders edinizi..

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir !...

www.youtube.com sitesine erişim İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 2007/384 sayı ve 06.03.2007 tarihli kararı gereği engellenmiştir.

Access to www.youtube.com site has been suspended in accordance with decision no: 2007/384 dated 06.03.2007 of Istanbul First Criminal Peace Court.

haydin geçmiş olsun :D metacafe ye yüklenelım :)

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
az önce ntv haber bültenlerinde izledim lafın başını kaçırdım ama anladığım kadarıyla video kaldırılırsa ban kalkacakmış. youtube inada bindirmeyip ki bunlar ciddi işler inat falan olmaz, videoyu kaldırırsa sorun kalmayacak ban tekrar kalkıcak. ayrıca kendi fikrim böyle bir şekilde tepsi konulması bence iyi olmuş. bende kendi video sitemden youtube ağırlıklı olarak video çağırıyordum sitenin %80 i şuanda gitmiş durumda ama tepki bence güzel. video'yu kaldır yoksa erişimini engellerim. sonuç engellediler. diğer etap> kaldır videoyu engelini açalım. benim haberden anladığım bu.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yasak kalktı zaten.
http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber.do?haberno=510244

sadece turktelekoma resmi evrak gitmedi oda akşama faxlanır dns ler günellemeleside 2-3 gün alır gibi.

Bunun üzerine YouTube yetkilileri harekete geçti. Yetkililer, Türk Telekom'dan Mustafa Kemal Atatürk'e ve Türk bayrağına ingilizce hakaret içerikli yazıların yer aldığı video görüntüsünün yayınının durdurulduğunu belirtti. Türk Telekom yetkilileri de savcılığa durumu savcılığa bildirerek erişimin engellenmesi yasağının kaldırılmasını talep etti. Savcı Altınok bugün ikinci kez başvurduğu nöbetçi mahkemeden site yetkililerinin gereğini yaptığını kaydederek yasağın kaldırılmasını istedi. Mahkeme, talep doğrultusunda yasağı kaldırdı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5