İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Zorunlu askerliğe ceza

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine giden bir Türk genci(!) bana zorunlu askerlik yaptırıyorlar dedi ve AİHM bize 5 bin avro ceza verdi.Sizce olay nasıl olmalı.

Bence iç işlerimize karışmamalılar.Otorite boşluğu diyorum.

S

Senbul

Misafir
BU askerlik insanlara nekadar zor geliyor.Kaçmak için olmadık bahaneler olmadık taklalar atıyorlar.
Bu tip davranıslarda bulunanları gorunce kendimi enayi gibi goruyorum.
Biz bu vatan için 18 ay boyunca yuvamızdan sevdiklerimizden ayrı kaldık.
Hiçbir bahane mazerette uydurmadık.
sözde insan hakları mahkemeside bu insancıga hakverip koskoca bir ulkeyi 11000 avro cezaya mahkum ediyor.

P

Paraemon

Misafir
Her Vatan evladı gidiyorsa , zamanında gitmişse , Bunda sonrada Gitmelidir !

Ama Verim konusunda , istemeyen adam asker olsa ne olur olmasa ne olur ,o adamın bu vatana kazandırcagı hiçbirşey olamaz.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
ben asil 15 ay maddi durumu kotu olan ve askere yinede gitmek zorunda olanlara uzuluyorum, doguda evde cocugu, esi ekmek bekleyen ve cok zor durumda olan vatandaslarimiz var.

Devletin bunlari dusunmesi lazim.

Ayrica dunya capinda zorunlu askerlik sade turkiyede degil bir cok ulkede yapilmakta, sadece askeriyede yapmak istemeyenlere onun yerine kamu gorevlisi olarak baska bir iste calistiriyorlar. bugun haberlerde gostermisti.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet katılıyorum.

istemiyorsa yapmasın ama Türk vatandaşlığından çıkartılma karşılığında..

M

Maksim

Misafir
nokie' Alıntı:
doguda evde cocugu, esi ekmek bekleyen ve cok zor durumda olan vatandaslarimiz var.

Şu işi sadece doğuya indirgemesek de tüm yurt genelini kastedere konuşsak, bence bir adım atmış olacağız bi' konuda.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya olay basit yabancılar bizden neden korkuyor askeriyemizdne korkuyor neden askerlerin hepsi vatan için ölebilecek oldukalrını biliyorlar yanai bir para veya menfat için yapmıyor. Onların askerleri paralı asker canı tatlı olunca kaçar veya bırakır..

işte bu olayı zedelemek için yapılan komlo bu dava acan kişi vatan hayini bence her türk genci askerlik yapmalı vatan borcu..

ben o dava acanı buradan kınıyorum

SakaryaLee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet her turk gencinin askere gitmesi gerekli.
Ama askerligini asker olarak yapmali. Gidipte disarida cigeri bes para etmes subayin hizmetciligini yaparak degil.

Askeriyede su anda muamele cok kotu.Ufacik rutbesi olan askeri, mehmetcigi kendi cikarlari icin kullaniyor.Tabi buna herkes dahil degil ama cok var. Dolayisiyla bunun engellendigi taktirde, askerlikten kacanlarin olacagai kanisinda degilim.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
turkiyenin en hassas ve titizlikle ustunde durdugu askerlik icin bence dava acilmasi kotu oldu.

davayi kazanmasiyla beraberde bundan sonra ne olcagi mechul farkli kisiler benzer davalar acip isi olmadik boyutlara getirebilir.

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben evliyim ve 1 cocugum var suan askere gitsem aileme kim bakıcak yada allah korusun şehit düşersem arkamdakilere ne olucak?

ben vatan borcumu yapmıyacagım demiyorum yalnız
bir maddi destegimizin olmasını isterdim...

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Romantlk' Alıntı:
ben evliyim ve 1 cocugum var suan askere gitsem aileme kim bakıcak yada allah korusun şehit düşersem arkamdakilere ne olucak?

ben vatan borcumu yapmıyacagım demiyorum yalnız
bir maddi destegimizin olmasını isterdim...

Maddi desteğin zaten var.. Bir şey olduğu anda oyak ailene yüklü bir bedeli pşin ödüyor bu devletten bağımsız bir sigorta 10 ytl gibi bir bedele yaptırılıyor.. Ardından devletin güvencesi geliyor...

VazgectimSenden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nokie' Alıntı:
ben asil 15 ay maddi durumu kotu olan ve askere yinede gitmek zorunda olanlara uzuluyorum, doguda evde cocugu, esi ekmek bekleyen ve cok zor durumda olan vatandaslarimiz var.

Bak işte dikkat edilmesi gereken en büyük konu bu... Bu insanlar çok zor durumda kalıyor..

D

deja-vu

Misafir
Bir insan ülkesini avrupa insan hakları mahkemesine veripte nasıl suçlu göstermeye çalışır ki? bu vatan hainliği değilde nedir..?

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
VazgectimSenden' Alıntı:
Maddi desteğin zaten var.. Bir şey olduğu anda oyak ailene yüklü bir bedeli pşin ödüyor bu devletten bağımsız bir sigorta 10 ytl gibi bir bedele yaptırılıyor.. Ardından devletin güvencesi geliyor...

Maddi desteği nerde var? Bu Insan askerden dönene kadar devlet bakacakmi eşine çocuğuna?

Bişey olduğu anda oyak ailene yuklu bi bedel öduyor demişsin, illaki şehitmi olmak gerek?

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
askerlik olmalı ama herkesi dağda bayırda yaptırmayacaksın acemi birliğinden sonra insanları meslekleri doğrultusunda devlet için çalıştırmakta bence daha buyuk fayda var yoksa devletde 15-12-6 aylık bölümlerde sırtında boş yere adam besliyor

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kuzenim Pkk'nın en yoğun olduğu dönemde (95 olması lâzım) Şırnak Silopi'de askerlik yaptı, sürekli Irak sınırına geçiyorlardı, geldiğinde psikoloji bozuldu. Sürekli ben tekrar askere gitmek istiyorum diyip duruyordu. Nasıl bir şey anlam veremiyordum, yaşım ufaktı. Ama şimdi düşünüyorum da benim kuzenim, senin ağabeyin, onun kocası olmasa biz şu an ne kadar rahat olabilirdik?! Yaşadığın vatanı korumaktan başka en büyük vazifen ne olabilir?

Bana göre askerlik şimdiki gibi zorunlu kalmalı, kalmalı ki bizim çocukarımızda en az bizim kadar güven içinde uyuyabilsin.

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Guya vatani korumaya gidiyorsun ciğeri beş para etmez rutbeliye karılık yapıyorsun neymıs postasıymıs vatani korumaya geldim sana uşaklık yapmaya kufur yemeye gelmedim.
şahsen zorunlu değilde gonullu olmuş olsaydi birgun askerlik yapmazdim

N

nomak78

Misafir
ben askerliğimi gönüllü komando olarak yaptım. seve seve yaptım. bu adam gelmesede olurmuş askere zaten. yaprak toplamaktan başka bir işe yaramaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5