İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

11'inci Cumhurbaşkanı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
AKP'nin cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül, seçimlerin üçüncü turunda 339 oy alarak Türkiye'nin 11'inci Cumhurbaşkanı oldu.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Allah kolaylık versin herkesin eleştirisi gözü kulağı Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL de olacak.. İşi gayet zor...

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tecrubesi ile basarili bir cumhurbaskani olacagina inaniyorum. Hayirli olsun.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çankaya'ya yakışabilecek kişilerden birisi. hayırlı olsun. Umarım Türkiye bundan çok kazanç sağlar...

M

maiL

Misafir
Eski Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer'in yerini inşallah doldurabilir.
Vatanımıza ve Milletimize Hayırlı Olsun.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hepimize hayırlı olsun. Benim gözümde Abdullah Gül'ü halk seçmiştir. Artık iyisiyle kötüsüyle saygı duyulmalı.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eski cumhurbaşkanının da diğer cumhurbaşlanalrının da yerini dolduracağını ben hiç düşünmüyorum çankayaya da yakışmıyor karısı hele hiç yakışmayacak bugun kara gündür türkiye için umarım korktuğum şeyleri yavaş yavaş sokuşturmazlar canım ülkemize.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğum yerim itibarı ile toprağım Gül e başarılar :p Hayılır uğurlu olsun. Memleketin iradesiyle seçilmiş her bireyin, o makama yakıştığını düşünüyorum. Ailesi ise kendi özelidir. Herkese saygılıyım..

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pembekedi : birileri bu durumu hazmedemese de Abdullah GÜL Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir.
kesinlikle partizanlık yada siyaset yapmak istemiyorum.

Ancak şunu söyleyebilirim bu ülkede istanbulu olsun ankarası olsun izmiri olsun sivası olsun karsı ardahanı urfası adanası olsun, %80lik bir kesimin Annesi , annesi değilse nenesi kesinlikle başörtülüdür ve başörtünün kime ne zararı var bunu ben anlamış degilim.
Karısının ne kötülügünü gördünüz adamın ki yakışmadıgını söylüyorsunuz buna hele hiç anlam veremiyorum.

kesmekes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Halkın bizzat desteğini alarak seçilmiş bir cumhurbaşkanı olması dolayısıyla oraya haliyle yakışmış bir cumhurbaşkanıdır, umarım görevinde başarılı olur.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
eski cumhurbaşkanının da diğer cumhurbaşlanalrının da yerini dolduracağını ben hiç düşünmüyorum çankayaya da yakışmıyor karısı hele hiç yakışmayacak bugun kara gündür türkiye için umarım korktuğum şeyleri yavaş yavaş sokuşturmazlar canım ülkemize.

ya benim anlam veremediğim olay türkiyenin bir müslüman ülke oldugunu unuttugunuz gibi bir izlenim aldım. Sanki bu baş örtüsü yeni icat edildi. Biz eskiden cami degil kiliseye giderdik gibi hissetim kendimi.

Ya Abdullag gül yerine başkası olsaydı en mutlu günmü olucaktı yani buda bence bir ön yargıdır bence sizin siyasi görüşünüzle başkasının bir olmayabilir.

Gül Yapsın baklım görevini yapabilecekmi yapamıyacakmı sonra karar verelim hemen ön yargılı olup kişisele dökmeyin.

Merak etmeyin laiklik elden gitmiyor seriat kurulmuyor buna kimse izin vermez o kadar karamsar olmayın derim.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bana gelene kadar yazılan 14 yorumdan 13 ü bu memleketin hiç bir zaman elden gitmeyeceğinin göstergesidir. Bu günü kara gün diye nitelendiren insanlar allah göstermesin bir gün gerçekten kara gün gelirse ilk başta memleketi terkedecek insanlardır.

Bu lafım üzerine alanındır.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
pembekedi : birileri bu durumu hazmedemese de Abdullah GÜL Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir.
kesinlikle partizanlık yada siyaset yapmak istemiyorum.

Ancak şunu söyleyebilirim bu ülkede istanbulu olsun ankarası olsun izmiri olsun sivası olsun karsı ardahanı urfası adanası olsun, %80lik bir kesimin Annesi , annesi değilse nenesi kesinlikle başörtülüdür ve başörtünün kime ne zararı var bunu ben anlamış degilim.
Karısının ne kötülügünü gördünüz adamın ki yakışmadıgını söylüyorsunuz buna hele hiç anlam veremiyorum.

Şunun ayrımını bile yapamıyorken, sen siyaset yapmak istesen de bir şey değişmez bence.

Başörtü değil bu, türban. Kaç kez tartışıldı. Başörtü, sadece kafayı kapatan bezdir. Türban, ideolojik simgeler barındıran bir şey. Omuzlardan aşağı kadar inen bir bez. İsteyen istediği gibi yorumlayabilir, saçma bulabilir. Ama durum böyle.

Ayrıca, cumhurbaşkanı eşi türbanlı. Baştan belirlenmiş kurallar var. Bazı yerlere türban ile giremiyorsun. Ama aferin, kaleyi içten fetheden ve bu olayı delen cumhurbaşkanımıza alkış gönderelim. İçlerinde ukte kalan insanlar rahatlamıştır.

Şimdi, cevaplar ardı ardına gelecektir. Gelmeli zaten, Türkiye'de artık tamamen siz konuşacaksınız.

@Permission,
Kimin nasıl bir ideoloji savunduğu belliyken, kimse "görevini nasıl yapar daha belli olmaz" diyemez. Ayrıca, laiklik elden gitmez, izin vermez kimse diyorsun da, %46 var bu ülkede. Tabi milli görüşçüleri saymıyorum bile. Türkiye'nin yarısından fazlası laiklik düşmanı. Cümlelerimizde "laiklik" geçince, dalga geçmeye çalışılıyor. Ağızlarına sakız yapanlar, "ben laik bir insanım" diye boş boş konuşanlar utansın. Onların yüzünden kötü gözle görülmüyor muyuz zaten...

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
laikliğin nasıl elden gittiğini şeriatın nasıl kurulduğunu 5 sene içinde çok yavaş yavaş ve hiç ilgisi yokmuş gibi sinsice sokuşturulan yasa değişiklikleriyle göreceksiniz.

müslüman ülkesi olmasıyla alakası yok permission o zaman burası hep müslüman ülkesiydi atatürkün türkçe alfabe getirmesine gerek yoktu ve şapka devrimine de gerek yoktu başörtü vardı çünkü burası müslüman ülkesiydi atatürkün bunları yapmasına bu ülkeyi modern bir avrupa ülkesi yapmak için bu kadar uğraşmasına ne gerek vardı ki?

başını örtene bişey dediğim yok benim evinde örten örtsün buna kimse karışmaz bu bir simge zaten dinine bağlı olduğunu başkalarına göstermek isteyen ve simge kullanarak bunu iyice pekiştirmek isteyenler kullanabilir bunun için bişey demiyoruz ama devlet dairelerinde mecliste özel kurumlarda okullarda üniversitelerde ve köşkte simge kullanılmasına kesinlikle karşıyım. evet şahsi fikrimdir katılan katılır katılmayan katılmaz bunu da tartışmam zaten çünkü kişisel fikir bu. ben bu seçimden hiç hoşnut değilim bunu dile getiriyorum herkes ülkesi için iyi olanı ister umarım da öyle olur.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Şunun ayrımını bile yapamıyorken, sen siyaset yapmak istesen de bir şey değişmez bence.

Başörtü değil bu, türban. Kaç kez tartışıldı. Başörtü, sadece kafayı kapatan bezdir. Türban, ideolojik simgeler barındıran bir şey. Omuzlardan aşağı kadar inen bir bez. İsteyen istediği gibi yorumlayabilir, saçma bulabilir. Ama durum böyle.

Ayrıca, cumhurbaşkanı eşi türbanlı. Baştan belirlenmiş kurallar var. Bazı yerlere türban ile giremiyorsun. Ama aferin, kaleyi içten fetheden ve bu olayı delen cumhurbaşkanımıza alkış gönderelim. İçlerinde ukte kalan insanlar rahatlamıştır.

Şimdi, cevaplar ardı ardına gelecektir. Gelmeli zaten, Türkiye'de artık tamamen siz konuşacaksınız.

@Permission,
Kimin nasıl bir ideoloji savunduğu belliyken, kimse "görevini nasıl yapar daha belli olmaz" diyemez. Ayrıca, laiklik elden gitmez, izin vermez kimse diyorsun da, %46 var bu ülkede. Tabi milli görüşçüleri saymıyorum bile. Türkiye'nin yarısından fazlası laiklik düşmanı. Cümlelerimizde "laiklik" geçince, dalga geçmeye çalışılıyor. Ağızlarına sakız yapanlar utansın.

İyide şimdi türbanla girilmesi kurallarca yasak olan yere biz gireriz gibi ibareler ben duymadım görmedim ben diyorum bekliyelim ve gülün tavrı nasıl olucak biraz ön yargılı olmayın yaa.

Bu gülün secilmesi halk tarafından sanmayın ki laiklik düşmanları destekledi hayır bu diger siyasi partilerin ( chp ) secim zamanı aldıgı tavırlar ve ülkeyi kausa süreklemeye çalışan partilere karşı bir cevaptı bence o kişilere karşı alınan bir inatlaşma kararıydı. Şimdi Gül destekleyen veya akp ye oy veren herkes türbanlı laik degilmi onumu demek istiyorsun %46 ile ??

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bencede cankayayi dolduramaz . Çankaya'yı doldurabilmesi icin terorist affetmesi , milyonlar orucluyken su icmesi , karisinin basortusu takmamasi , cenaze namazi kilmamasi gibi icraatlari olmasi gerekiyor .

Çankaya'ya çıkan Cumhurbaskani'nin karisinin basinin acik yada kapali olmasi seni ilgilendirmez .

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu yeni cumhurbaşkanının haberiydi ve pembekedi sen direk olarak muhalefetliğini ve ülkenin gelecegini gidecegini yazmaya basladın.

Ben mevcut partiye oy vermedim annem vermedi babam vermedi, ancak benim annemde türbanlı benim halalarımda oy vermedi ve 2 tanesi hocalık yapıyor digeride ilahiyat fakültesini 1.likle bitirmiş ve mevcut partiye oy vermedik diye 6 yıl sonra taini çıkmıştır kpssden aldıgı puan doğrultusunda. Bu sizin laiklik şunluk bunluk gerçekten sadece batıda konusuluyor, bizim buralarda (doğu , güneydoğu anadolu) konusulmuyor, kolay kolayda konusulmaz. Çünkü muhalefet ise kendinde kalır iktidar ise kendinde kalır herkes işine gücüne bakar ve gerektiginde de büyükleri konusur.

Bu ülkenin başına seçilerek gelmişse bir şahsiyet, bu zamanda bile bırakın biraz siyaseti de hayırlı olmasını dileyin lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5