İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

18 Milyon Blogger Şokta

Z.YÜKSEL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
İnternetin sonu gelmiyor daha yeni başlıyor denilebilir.İleride hayat internet olucak.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Arkadaşlar ben girebiliyorum, anlamadım nasıl yasak. Sıkıntı yaşayan var mı?

T

trgy

Misafir
2 gün içinde bazı google ip leri ile birlikte kapanacakmış. Google'ın bazı servislerine erişim yine mümkün olmayacakmış.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Analytics kodları gene kaldırcaz galiba.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Sonunda google bizi bannlıcak görcekler o zaman ...:eek:lmadı:

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Oldu olası Google arama yı da engellesinler. Dışa kapalı internet şeklinde yaşayıp gidelim. Çinliler gibi Baidumuzu yapalım.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
Bir blog kültürümüz vardı onuda elimizden alacaklar gibi gözüküyor

T

trgy

Misafir
Ek olarak;

Yasak nedeni digitürk'ün açtığı davaymış. Ligtv yayını yapan blogspot sitelerden dolayı bu sonuç oluştu bunu da bilmek gerekir. Yani biz webmaster olarak bir yasağı daha kendimiz getirdik. Kaşınanı kaşırlar mantığı.

Son olarak şunu ekleyebilirim;

Kolayca engellemek yerine blogspot ile iletişim içinde olunsa ve belirlenen yerler kapansa ve o tarz blogların açılmayacağına dair söz alınsa bu konu anında çözüme ulaşır ama blogspot sanırım hit almak için böyle bir iletişim içerisine girmiyor.

WonderWorker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Şuan SuperOnline Kullanıcıları BlogSpot Sitelere Giremiyor.Söylenenler Göre 2-3 Gün İçerisinde TTNET Kullanıcılarıda Sitelere Bağlanamayacakmış.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Ek olarak;

Yasak nedeni digitürk'ün açtığı davaymış. Ligtv yayını yapan blogspot sitelerden dolayı bu sonuç oluştu bunu da bilmek gerekir. Yani biz webmaster olarak bir yasağı daha kendimiz getirdik. Kaşınanı kaşırlar mantığı.

Son olarak şunu ekleyebilirim;

Kolayca engellemek yerine blogspot ile iletişim içinde olunsa ve belirlenen yerler kapansa ve o tarz blogların açılmayacağına dair söz alınsa bu konu anında çözüme ulaşır ama blogspot sanırım hit almak için böyle bir iletişim içerisine girmiyor.

Sadece lig tv yayını yapanlar kapansın o zaman, çok saçma bir uygulama. 3-5 kişi için 18 milyon zarar blog görüyor.

Bu arada arkadaşlar ücretli domain+blogspot host sıkıntı yaşarmıyım, bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Sadece lig tv yayını yapanlar kapansın o zaman, çok saçma bir uygulama. 3-5 kişi için 18 milyon zarar blog görüyor.

Bu arada arkadaşlar ücretli domain+blogspot host sıkıntı yaşarmıyım, bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Host orda olduğu için sıkıntı yaşayacaksın maalesef :(

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Dns Sunucularini Değiştirenlerde normal tabi
o yüzden sorunsuz girenler var genel olarak suan erişim yok

yazık oluyor valla.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bloggerde şu anda önemli bir blogum yok ama, arkadaşlarımın adına üzüldüm.

Ayrıca, benim bir siteye erişim hakkım nasıl elimden alınıyor anlamış değilim. Yani bunu küçük çocuk da söyler, yanlış yapanı uyarsınlar, cezalandırsınlar, her kesi nasıl cezalandırabiliyorlar.

:sinir:

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
İşini gelmeyen konuda herkes konuşur.Bende bana dokunan konularda konuşurum.Sizlerin yaptığı gibi

peki birde digiturk tarafı siz olmayı düşündünüz mü? Adamlar haklı google blog sitelerini denetlemiyor ortaya birsite atıyor herkes burada at koşturabilir diyor o zaman işler değişir.

Sonuçta adamlara para yatırıyor bir çok kişide çıkıp ligtvleri yayınlıyor orada ligtv satın alan taraf var parasını veren müşteriler var ve müşteri potensiyeli taşıyan insanlarda ücretsiz izliyor.

Buna göre digitürk zarar görüyor sizler değil bu yüzdende konuşmanız çok kolay.

Digitürk zarar görürken google para kazanıyor daha fazla ziyaretci sitelere giriyor daha fazla adwords kredileri eriyor daha fazla para kazanıyor.Buna göre digiturk haklı yapması gerektiği şeyde.

Yani google açıp kontrol etmediği bir sistem sonucu kapatılmaları hak ediyor.Sizlerde burada karlı olduğunuz için yazıyorsunuz.

Bizler günde 3 5 dolara adsensedem talim olurken birçok insan ligtv adı altında blogları açıp günde 100dolarlara yakın para kazanıyor zaten birde bize zarar verdikleri halde adamları destekliyorsunuz?

Ben salakmıyım sabah akşam içerik kasmak ile uğraşacağım adamın teki gelecek usulsüzlük ile ligtv yayını koyacak benden fazla kazanacak resmen usülsüzlüğü destekliyorsunuz ama yaptıklarınız ayıp zarar gören taraf siz olabilirdiniz,

Burada bütün blogsitelerin zarar görmesinin sorumlusu google adam gibi girilen içerikleri kontrol eden mekanizmayı devreye soksa kimse zarar görmez google işine geldiği için ligtv içeriğini bloglara koyduruyor bunun sonucunda oluşan kullanıcı zararının tek sorumlusu googledir.

Googlede şunu diyebilir banane arkadaşım kullanmasaydınız blogspot sözleşmede yazıyor her zaman sitenize ulaşılabilir olacak diye bir kural yok diye,

moy203

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok artık ya saçmalık bu 5-6 site yüzünden binlerce bloga girdirmicekler.DNS le girilir umarım.

alicin12

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Beyler herşeye he deyip geçtiğimiz gibi bunada he deyip geçelim biz PADİŞAH'dan (RTE) dahamı iyi bilicez ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5