İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

2 Milyarın olsa ne yapardın ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Jabba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 milyarı 1 ayda bir banka 3 milyar yapamaz en azından bildiğim şeyi söyliyim Türkiyede asla bir banka yapamaz!Yok böyle birşey büyük yalan!.Güzel hayal diyebiliriz buna..

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevaplariniza cevap yazamadim cunku evde degildim.

Banka ornegi : Bankadan alacaginiz 30 YTL 'lik bir bono 'nun gunde size biraktigi miktar 2 YTL 'dir. 2 Milyar ile 'de 66 'tane bono, fon, vs alinir. Alinan fon bono vs. 1 aylik isleme sokuldugu taktirde bu kadar para birakir. bir tanesinden gunde 2 YTL 'elde etmeyi birakin 1 ytl elde ettigimiz dusundugumuzde gunde 66 YTL eder. 66 YTL x 30 siz hesaplayin.

2 Bansettigim olay devletin abd ile olan iliskisinden kaynaklaniyor.

Diger bir sey SIS.COM.TR senin gibi 110-120 $ 'a FDC 'den aldigim bir sunucuyu kalkar musterime aldigim fiyat 210 $ size 220 $ a verebilirim diyip 220 - 230 $ 'a satarsam %100 kar etmis olacagim icin iyi bir derecede zengin olabilirim. Haa su var sana kazanmami diyorum yoo kazan ama daha kisa bir sure once sordugum sunucu ucretine bana 260 $ soyledin. FDC 'de ayni sunucuyu birinin araciligi ile 140 $ 'a alabiliyorum. O yuzden sen bu komedi den ziyade kendi rezilligini ortpas et derim. Insanlara insan gibi yaklas derim.

Simdiye kadar amacim kimseyi kirmak olmadi olamazda. Ama goruyorum ki kendini bilmez bazi insanlar kiriyorsa cevap hakki doguyor demektir.

yasakpara oynamak aptalca islerle ugrasmak gibi sonuna gulucuk isareti birakilan islerden ziyade mantikli insanlarin mantikli yaklasimlari gibi mantikli seyler uretirdim.

Bu kadar iyi olan bir kac kisiye soruyorum ....

Bana turkiye 'de olmayan bir site tarzi soylermisiniz ?

( NOT : Ben soyleyebilirim. Acildiktan 1 ay sonra para edebilecek bir site olmak sarti ile )

Site acip adsense koymak da bu ise cozum degil. Para kiminse nasil kazanacagini o dusunsun ama bazi ahmaklar gibi "aman nasil kazanilir ki" derseniz zaten kazanamazsiniz.

Lutfen sacma sapan yorumlar yazmayiniz. konuyu ben acmadim acan arkadasa cevap yazin. Cevaba cevap yazilmaz ...

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işletme mantığı ve ticari tecrübeden yoksun insanların boş boş konuştuğu bir konu bu.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KerneL32' Alıntı:
Cevaplariniza cevap yazamadim cunku evde degildim.

Banka ornegi : Bankadan alacaginiz 30 YTL 'lik bir bono 'nun gunde size biraktigi miktar 2 YTL 'dir. 2 Milyar ile 'de 66 'tane bono, fon, vs alinir. Alinan fon bono vs. 1 aylik isleme sokuldugu taktirde bu kadar para birakir. bir tanesinden gunde 2 YTL 'elde etmeyi birakin 1 ytl elde ettigimiz dusundugumuzde gunde 66 YTL eder. 66 YTL x 30 siz hesaplayin.

2 Bansettigim olay devletin abd ile olan iliskisinden kaynaklaniyor.

Diger bir sey SIS.COM.TR senin gibi 110-120 $ 'a FDC 'den aldigim bir sunucuyu kalkar musterime aldigim fiyat 210 $ size 220 $ a verebilirim diyip 220 - 230 $ 'a satarsam %100 kar etmis olacagim icin iyi bir derecede zengin olabilirim. Haa su var sana kazanmami diyorum yoo kazan ama daha kisa bir sure once sordugum sunucu ucretine bana 260 $ soyledin. FDC 'de ayni sunucuyu birinin araciligi ile 140 $ 'a alabiliyorum. O yuzden sen bu komedi den ziyade kendi rezilligini ortpas et derim. Insanlara insan gibi yaklas derim.

Simdiye kadar amacim kimseyi kirmak olmadi olamazda. Ama goruyorum ki kendini bilmez bazi insanlar kiriyorsa cevap hakki doguyor demektir.

yasakpara oynamak aptalca islerle ugrasmak gibi sonuna gulucuk isareti birakilan islerden ziyade mantikli insanlarin mantikli yaklasimlari gibi mantikli seyler uretirdim.

Bu kadar iyi olan bir kac kisiye soruyorum ....

Bana turkiye 'de olmayan bir site tarzi soylermisiniz ?

( NOT : Ben soyleyebilirim. Acildiktan 1 ay sonra para edebilecek bir site olmak sarti ile )

Site acip adsense koymak da bu ise cozum degil. Para kiminse nasil kazanacagini o dusunsun ama bazi ahmaklar gibi "aman nasil kazanilir ki" derseniz zaten kazanamazsiniz.

Lutfen sacma sapan yorumlar yazmayiniz. konuyu ben acmadim acan arkadasa cevap yazin. Cevaba cevap yazilmaz ...

yasakpara olayını ben yazdım yanınada gülücüğü ben koydum adam 2 milyarın olsa ne yapardın demiş banada yasakpara mantıklı geldi söyledim istediğim yazımın yanına gülücük koyarım istemediğime koymam hesapverecek değilim.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genel bir cevap kisisel itham degil sadece sis.com.tr icin kisisel bir ithafda bulundum ... Lutfen cevaplari carpitmayin. Bir yalnis varsa ozur dilerim.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eyvallah kardeş
bu sözden dolayı öyle bir mesaj yazdım kişisel değilse ben özür dilerim

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi bonu risksiz dedigin fiyatları veriyor.. gunde 6 saatimi direct imkb ye baglı borsa data hattına baglı monutorde geciriyorum ve bunları da kendi capımda takip ediyorum.( biliyorum demiyorum takip ediyorum ). risk alarak bile düşeş bir hisse alsanız bunu %yi cok nadir zmanlarda yakarsanız

bunları da arastırmadan kendine bir soru sor.. neden bankalar aylık 2.4 civarı kred veriyor ve dedigin sekılde degerlendirmiyor parayı ya da neden faiz fiyatları YILLIK %30 u gecmiyor suan ..( buyuk harflerle yazdım yıllık )

son olarak lutfen bildiginiz konularda kesin biliyormus gibi yazınız :]

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konu gittikce tarafimca budaklaniyor. Ben kendime guvendigim icin boyle bir cevap da yazdim. Ama soruyu soran arkadasin sorusundan ziyade herkes benim cevabim ile ilgileniyor.

Son Kez ...

( Closed )

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KerneL32' Alıntı:
Bu konu gittikce tarafimca budaklaniyor. Ben kendime guvendigim icin boyle bir cevap da yazdim. Ama soruyu soran arkadasin sorusundan ziyade herkes benim cevabim ile ilgileniyor.

Son Kez ...

( Closed )

amacım sana karsı bir sey ispatlamak vs deil.. Ancak yerli yersiz yaptıgın çıkışlar sonucu hata yaptıgınız farkına varmana ramen bu konuyu surdurdun ...

bilmedigin seylerin sonuna -ebilir , belki, emin deilim, atıyorum ama belki tutar, gibi tahmin de bulundugun seyleri yaz..

yazdıgın gercek dışı denklemleri kesin gibi gostermek baskalarına yanlış bilgi vermektir.. Bu da bence yalan soylemekle aynıdır.

konuya closed demenden ziyade mantılı cevap yazman daha yakışık alır..

bilmiyorum bunları demen bile daha mantıklı bir cevap bence..

bu konuya da bu kadar fazla cevap yazmamın tek sebebi ulkemizde bir cok insanin fikri olmadan bir cok konu hakkında yaparım ederim bilirim demesine karşı oldugum icindir..

sana hayatta basarılar... ustteki tavsiyemi istersen aklında tutarsın istersen tutmassın senin tercıhin..

saygılar..

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Herkes aldigi parayi geri koysun.
Besturk.net, hocam al sen su 2 milyari. kapansin bu konu burda. Senin 2 milyar klavyelere zararli geldi:)

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
besturk.net' Alıntı:
Merhabalar..
Hep konuşuruz;
-keşke sermayem olsa..
-Ah bi param olsa neler yaparım
- Parasız olmuyo bu işler 1-2 milyar yeterli olurdu
- vs vs.

Peki arkadaşlar soruyorum..
2 milyarınız olsa internette nasıl değerlendirirdiniz ?
Ne gibi yatırımlar yaparsınız, nasıl kullanırsınız ?
Yada 2 milyarı olanlar nasıl kullandılar ? Verim aldılarmı ?

Yardımcı olursanız sevinirim... :p

konu dagildi sana cevap vermeyi geciktirdim kusura bakma..

oncelikle kuracagınız işe baglı olmakla birlikte 2000ytl ile yapılabilecek en mantıklı is ticarettir.

ticarette sana tavsiyelerim ise;

- once alıcından emin oldugun mallerı al ( 2000ytl ile cok fazla şeşit sansın yok malesef)
- toplumun bir defada cok cabuk para verdigi ama yuksek %karlı malları sec.

kişilere 1000ytl e aldıgın malı 1200ytl ye zor satarsın ama 1 ytl ye aldıgını 3ytl ye bıle satarsın..( bknz hersey 1 milyoncular ordakı malları bırım fıyatı 50.000 ile 280.000 arası degisiyor )

- elindeki malı satmadan yeni mal cok fazla alma piyasa devalı degisken..

son olarak size iş olarak yatırım dusunuyorsanız emlakcılık tavsıye ederim remax.com tr de calısmalarına muthıs hızla devam ediyor istanbulda olmayan arkadaslar siteden basvuru yapabılır :] az sermaye ıle iiyi ve duzenlı calısma cok guzel para getırıyor bılgınıze..

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MoD' Alıntı:
Herkes aldigi parayi geri koysun.
Besturk.net, hocam al sen su 2 milyari. kapansin bu konu burda. Senin 2 milyar klavyelere zararli geldi:)

:] ne guzel konusuyoduk .. hem ben o 2000ytl yi borsaya yatırdım bile hemen geri veremem kusura bakmasın artık ..

turkcerap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sis.com.tr nin alıp sattıgı host neden batıyor sana merak ediyorum zorla satmıyor sanırım

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@devilsdance

Her insanin mutlaka iyi bildigi bir konu gercektir. Sozlerimin ve soylediklerimin arkasinda oldugum gibi kendime ait projelerimi aciklama taraftari degilim. Bunun nedeni ise yillardir acikladigim ve gerceklestirmek istedigim projelerimi duyan insanlarin maddi durumlarindan dolayi benden daha once hayata gecirmis olmalari. Hak verirsiniz ki Turkiye 'de emege saygi cok az deger goruyor. Bu nedenden oturu "2 milyar ile 20 milyar kazanirdim" konusunu bariz bir sekilde aciklayamiyorum. Internette 8. senemin icindeyim. Benim projelerim genelde internet ortaminda yuruyecek olan projeler. Daha onceden 1999 yilinda olan projelerimden bir tanesi su anda yapiliyor ve cok iyi para kazandiriyor. Sehirlere ait is rehberleri kurup sehirlerdeki firmalardan cok dusuk fiyatlar ile reklam alip buyuk gelir elde etmek. Her sehirde binlerce firma var. Her firmadan yillik 10 YTL 'ye reklam aldigimiz var sayilirsa cok buyuk bir rakam elde edebiliyoruz. Ozellikle bu iste bulundugumuz sehirde tek isek. Ben bunu gelistirip kagit uzerinde bitirdigim zaman boyle bir proje turkiyenin hic bir sehrinde hayata gecmemisti. Ama simdi her sehirde boyle birsey mevcut. Diger bir projem eski kare ixir kutulari icinde hosting paketleri satmak. maliyeti 1.142 YTL 'ye geliyor bugunun parasi ile. Hazir hosting paketleri dusunun. Paketler ozelliklerine gore fiyatlandiriliyor. 15-20-30-50 YTL 'lik hosting paketcikleri. Iclerinde kontor kartlari gibi kartlar var. ftp sifreleri ftp bilgileri herseyleri hazir. Iclerinde bir tane de firmaya ait tanitim bilgileri. Bunun bir calismasini yapmistik. ve cok iyi tutabilecegini gorduk. Cunki internet her gecen dakika buyuyor. Malesef bu proje de calindi benim bildigim 4 firma bunun hazirligi icinde fakat hic biri henuz piyasa da degil. Ben bu proje icin visual basic de ftp user:pass larini hazirlayan ve her kullaniciya ozel bir tanitim cd si hazirlayan programi bile yazmistim. Diger bir projem turkiye 'de kredi karti kullanamayan firmalara kredi karti hizmeti sunmak. Sitenizde kredi karti ile satis yapmak istiyorsunuz ama imkaniniz yok ozellikle hosting firmalari icin. Gelip benden bu hizmeti aliyorsunuz kredi karti sayfasinin arayuzunu vs. hepsini kendiniz hazirliyorsunuz. Bense satislarinizdan %1 komisyon aliyorum. Boyle bir sisteminde kodlarini vs. hepsini yazdim fakat buda gerceklesmedi cunki baska firmalar tarafindan yapilmaya baslandi. adresini hatirlamadigim 1 tane firma bu hizmette faaliyet veriyor su anda. Diger bir projem sanal bir dunya icin bir site kurmak. Siteye uye oldugunuz da dogmus gibi oluyorsunuz. hic birseyiniz yok sadece belli bir paraniz var. O para ile istediginiz seyi yapabiliyorsunuz. Gecinemediginiz zaman iflas ediyorsunuz. Yemek yemediginiz zaman ( belli bir zaman ) acliktan oluyorsunuz. vs. gibi bircok ayrintisi vardi. Malesef boyle bir projeyi de hayata gecirmek icin maddi destek bulamadim. Goreceginiz gibi halkimiz felaket bir sekilde cicek yetistirme sitelerine rabet ediyor. Girip siteden sadece cicegi suluyor. Boyle bir proje olsa eminim oyun tutkululari gibi bunun da meraklisi olacaktir. Diger bir proje Online Futbol Menejerlik oyunu. Bunun da kodlari vs herseyi bitmis bir sekilde. Diger menejerlik oyunlari gibi degil. Bildiginiz CM4 gibi takiminizi kuruyorsunuz transfer islemleri var futbolcu bonservisleri mac oncesi hasilat mac sirasinda kullanilan otopark yerlerinden elde edilen gelir bilet satisindan elde edilen gelir sari kart cezasi kirmizi kart cezasi stadyum kapasitesi gibi bircok ayrintisi var. Bu sistem icinde maddi destek yok malesef. Bilindik uzere CM4 hastalari dunyada cok fazla. ve daha bircok proje. Sanirim simdi somut deliliniz oldu. Ilk basta abartili gelecek olan dusunceleri mantikli ve web bilgisi iyi olan birisine sordugunuz da bu projelerin ne kadar cazip gelecegini goreceksiniz. Ama simdiki projemin malesef calinma korkusu ile saklamak durumundayim.
Unutmadan futbol menejerlik sitesi 2001 yilinda vegool.com domaini ile vezzy ve kanald sponsorlugunda hayata gecmis bir projedir. sonrasinda sponsorlar desteklerini cektikleri icin site kapanmak durumunda kalmistir. bu sitenin ne kadar gecmisi oldugunu bilen biliyor. domain whoisinde ise goreceksiniz kisa bir sure once kaydedilmis ( 1 sene gibi ) buda o zamanlarda maddi krizden dolayi domainin dusmesinden kaynaklanmaktadir.

Paylasimsa eger buyrun paylastim...

Gerisi size kalmis ...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@turkcerap

"Haa su var sana kazanmami diyorum yoo kazan" demisim dikkat edersen kimsenin ekmeginde gozumuz yok cok sukur. Olay zorla satmak degil zaten. Bana fiyat soyledi kabul etmedim bitti gitti. Bu kadar basit. Baskasi alir o baskasinin problemi. Benim degil. Yapilan sey ticaret degil o kadar ...

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaşlar hayal lerle olmuyor bu işler. Mantığını zekasını kullanan herkes hedef belirleyen ve istekli olan herkes 2000 ytl değil 200 ytl ilede büyük işler başaracaktır... zaten belirli bir hedefi olmayan insanların ağzı laf yapar sadece. ben bunu yapıcam ben bunu edicem gibilerinden. size son bişey fazla konuşmak değil fazla iş yapmak!!!

turkcerap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kardes sen maddi sıkıntıdan domainim dustu diyon 6 dolar bulamadınmı bir yerden gec bu lafları goruntu var ses yok

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://web.archive.org/web/20010626181754/http://www.vegool.com/

baska soze gerek yok alttaki yaziya dikkat et kafi vebevi vezzy var mi baska ? Merak etme bol keseden atmiyorum ... Soyledigim herseyi ispatlayabilirim ...

Maddi sikintiya gelelim. Eger senin de baban 700 kilo yukun altinda kalmis olsaydi. Calisamayacak durumda olsaydi, asini komsularin pisirip getiriyor olsaydi o zaman degil domain sigara da icmezdin ... Bu tip ailevi konulari katmak istemezdim ama 7 $ in hesabini yapanlar icin bunu bile aciklamak gerekiyor iste ...

iste vegool orda bakabilirsiniz ...

ekstra olarak ...

http://web.archive.org/web/*/http://www.vegool.com

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi