İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

55.000 den fazla domain adı

W

webart

Misafir
devam et, onuda açıklayabilirim, taiwanlı bir şerefsiz vardı,

hikayesi kısaca şöyledir.

bundan yaklaşık 3 yıl önce bizden standart host aldı 1 yıllık 19.92$ dan,
bu gerizekalı herif daha domain adını kayıt ettirtmediği domain adından bize sipariş formu doldurmuş, o beyinsize tam 20 defa email attık, bize email atıyor kendi makinasından smtp server kulanarak,ama email attığı domain adını kayıt ettirtmediği için bizim attığımız emailler hep geri dönüyordu. en sonunda attığı email paramı geri verin idi,

bizde hesabınızı açtık ama size attığımız emailler geri dönüyor bile diyemedik.
bu beyinsiz japon askeri de bir kaç yere bununla ilgili yazı yazmıştı, paramı geri verin paramı geri verin bunlar paramı aldılar hostumu açmadılar diye,halbukisi parasına chargeback uygulatmış, yanikendi bankasına yazı yazarak geri almış, bizde geri ödedik tabiki.Bu herif değişik isimlerle sağa sola girerek yazılar bıraktı, çoğunu sildirdik, bir iki tane kaldı onlarıda sildireceğiz. o şerefsizin izini internette bulduk, kendine bir web sitesi açmış konusu webhosting satışı , www.thaint.com ,

olay budur,

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Konusma tarzınıza bir kez daha hayran oldum :)
Eklenti olarak 5 tane resim ekledim hemen devamınıda ekleyerek acıklamasını yapacagım..

W

webart

Misafir
ARKaDaS' Alıntı:
Yok ben mesgul bir adamım..
Sitenizde 182 ülkeye hizmet veriyoruz yazıyorsunuz burada 186 ülke..
Bunun dısında tabiiki 186 Ülkeye hizmet veren birisinin zamanı olmaması cok normal..
Ancak size bir url vereyim. Hatta orada yazılanları aynen kopyalayayım..
http://forum.ceviz.net/showthread.php?t=13666
Grafik rumuzlu arkadasin yazısından bir alıntı :

İlk tanışma

İlk Tepkiler geliyor

İlk tepkiler üzerine yumuşamalar.

Gerçekler ortaya dökülüyor

Gerçekler netleşiyor

Aynen bunları yazmıs sizin sayın admininiz Smavci rumuzlu arkadas. Yani bunları period'lara göre sıralamıs zaten o forumdaki arkadas..
Artı benim gibilere papuc bırakamazsınız.. Cunku sizin hiç papucunuz olmadı.. Yalanmı ?
Bu arada Milliyetcilik yaptıgınızda yabancı forumlarda aldıgınız cevaplardan belli.
Madem biz Milliyetcilik yapıyoruz diyorsunuz ;
Bende bir Türk olarak "Sizden Utanıyorum"..
:) Artı bana host yokmuş.. Ayyy koptum, kırıldım, yıkıldım.. Gel gel buralarıda Yıkılıyoo :)
Burada Bandwith sınırsız yazıyorsunuz. Sitenizde sınır varmış..
Yemin ediyorum bu forumda okuduklarıma bu kadar gülmemiştim hiç..
Pardon yaşınız kaç ?
12 felanmı ?
Neyse size bu kadar yeter.. Afiyet bal şeker olsun efendim :D

EVETben senin hala vatan haini biri olduğunu iddia ediyorum, herşey burda yazılı, komple print et tüm konuşulanları ve akıllı birine götür, oda benim dediğimi diyecektir, sen vatan hainisin! Ruhun vatan haini

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Iste Olay Bundan Ibaret...
Hepsini acıklamalı olarak gormek isterseniz ;
http://technolojik.cjb.net adresini ziyaret ediniz. Bu ş.... kardesimiz nereli sayın webart ?
Haa birde ustte bir yazı var o sitede dikkatimi cekti.
Technolojik.net
This is fraud host !!!!
Cahilliğime verin fraud ne demekmis anlamadım. Üsenmedim baktım sözlükten ;
Fraud = hile. dolandırıcılık. sahtekârlık. dolandırıcı veya hilekâr kimse. sahtekâr kimse. hilekârlık.

Gercekten Turk'ce konustugunuz icin utanıyorum. Ve Milliyetciyim demenizide kınıyorum..

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Hehehhehehe...
Gülüyorum size.. Hani genc bir kız gece yarısı sokak ortasında kalır ya; Aynı o durumdasınız.. Size önerim benimle laf dalaşına girmeyin.. Önce adam gibi pisliklerinizi temizleyin.
Ek olarak : Senin gibi birisinin bana vatan haini demesi beni ilgilendirmiyor..
Bak 7 sayfa kaplamıs sizin konu..
1 Tane mesaj varmı tec... haklı diye ? Veya dogru soyluyor diye..

W

webart

Misafir
merak etme bizi bilen biliyor, ve yıllardır%10 müşteri kaybımız var %90 heryıl eski üyelerimizi yeniliyoruz. biz başarılıyız ya sen kimsin? burda 12 kişi çlışıyor 7/24 ya sen kimsin? biz birçok başarılı işlere imza attık bu ülkede ya sen kimsin?

herkesin bir üslubu var, ve çokda memnunum bu üslubumdan,
yazdıklarımı iyi oku, yaşım 32 2 kez söyledim

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
forum modu olarak fikrim; webart en kısa yazdığın mesajlardaki argo kelimeleri silmezsen maalesef agresif tavrın ve argo kullanmandan dolayı seni banlamak zorunda kalacağım. şirketini savunuyorsan çalışan gibi savun sokaktan parayla tutulmuş bir insan gibi değil.

kişisel olarak fikrim; böyle celallenmenin nedenini bir türlü anlayamadım ya senin bir yaran var bağrıyorsun burada yada tabiri caiz ise sen şirket bağlı hosting satıcısı değil bir "hostçusun" . insanlarla koşurken terbiyeni ve kaliteni takında seni adam saysınlar, senle iş yapsınlar. ben kendimi bildim bileli sizin siteniz maalesef hem abartı mahiyetinde yazdığı site yazılarıyla hemde kalitesiz hizmetiniz den ötürü hep şikayet konusu olmuştur. lütfen hizmetinizi düzeltip öyle ervis sunmaya başlayın....

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Ben kendi halinde birisiyim.
Bana çocuk gibi geliyorsunuzda o yuzden sordum.. Yani olgunluk açısından..
Acaba benmi çok olgunum :D
Yalan söyleyerek elde edilen başarıyı başarıdan saymayacak birisiyim.
7/24 Çalışmakla adam olunmayacagını bilen birisiyim.
Sahtekarlıkla başarılı işlere imza atmanın hic bir önemi olmadıgını bilecek kadar insanım.?
Sen kimsin ?

W

webart

Misafir
şirketimiz her zaman kaliteli olmuştur merak etme, forumlarda sadece rekabet var ve bende heryerde savunuyorum, bende senin üslubunu beğenmedim, burda bize saldırı var kendini bilmeyen müşterimiz olmayan insanlar tarafından.

burda son yazım sataşmayın lütfen hakının bize geçtiğini iddia eden insanlar arasınlar bizi haklarını geri verelim

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
http://technolojik.cjb.net sitesini açan arkadaşı bulup ona söyleyin. Ben kullanıcının bilinçlenmesi icin yazıyorum yazılarımı.
Burası seviyeli olmak kaydıyla demokratik bir platform.
Dolayısıyla yazmak benim ve diğer kullanıcıların hakkıdır. Sizinde hakkınızdır. Ancak üslubunuz yada en azından genel kültürünüz ne yazıkki buna mani oluyor.

W

webart

Misafir
sen öyle zannet, bence üslubum çok iyi sen dilediğin kadar çırpın.

bizim tüm dünyada icraatımız var, binlerc insan var bunlardan biri ile sorun yaşamışsak bu bizim kötü olduğumuzumu gösterir?

senin büyümen daha çok çalışman lazım buraya kolay gelmedik senin burda yazılan 3 adet yazı ile bizi karalayacağınımı zannediyorsun ? ben açık oynuyorum ya sen?

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bak ufaklık. Bunu demek zorunda bıraktın beni. Ben mantık ile hareket ederim. Nereye geldiysen geldin.
Hiçte çırpınmıyorum. Ben yazacaklarımı yazdım. Zaten gerekte yok. Cunku herkes ne mal oldugunuzu biliyor. Bence siz yavaş yavaş yollanın. Hatta oldukca hızlı bir şekilde yollanın. Diğer forumlarda yaptıgınız gibi.
Bu forumda daha fazla profosyonel var. Yani bu kadar dayanabilmis olmanızda mucize.
Ama karakter konusunda hayranım size. Daha doğrusu prensipleriniz konusunda.. Hic vazgecmiyorsunuz yalan söylemek gibi prensiplerinizden..
Açık oynama konusuna gelince açık oynayan sizler değilsiniz. Acık oynayan internet alemi. Göründüğü gibi siz bir yerden kacmaya calısırken diğer bir forumdan aleyhinize bir yazı cıkıyor. Örneğin az önce upload ettiğim resimler hakkında yorum yapamadınız.
Yoksa resimlerimi açamadınız :)
Neyse ufaklık icraatınız varsa, binlerce (!) kullanıcınız varsa Allah daha cok versin..
Nasıl olsa bu dünyada verir, diğer tarafta alır..
Şimdi astalawista.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oncelikle ozur ve duzeltme yapmam gerek . technolojik yerine teknolojik yazarak bir hata yapmisim onu duzeltmek isterim . bu konuda haklisiniz makinalariniz bnet te degil. Ama baska konulara deginecegim. bu bir hatadir dikkatsizliktir karistirmis olabilirim ama webart sen bir host firmasi sahibine benzemiyorsun daha cok sokak agziyla konusan kendini cok bilmis sanan budalanin tekisin . technolojik veya 55 bin hostunuzda gozumuz yok Allah dahada versin umarim 55 000 000 domain host ederde turklerin gururu olursun. Ama sisteminde sende tamamen yalan dolan uzerine kurulusun ve acikcasi ben senin sirket oldugunada inanmiyorum . turkiye'de iki tane hosting sirketi var gercek anlamda karegen ve kriweb . senin 5 yildir host piyasasinda olman 5 yildir musteri kaybetmemen bir gerceklik ifade etmez. http://www.webhosting.info/webhosts/reports/loss_details/transfer/MICROSOFTASP.NET/ buraya girersen 160 larda domain host eden bir firmanin haftalik kaybini gorursun buda senelik %10 a degil doldur bosalt sistemine tekabul eder. sallamaninda bir mantigi var. senin disinda burda herkes gercekleri goruyor sende gormene ragmen gormemezlikten geliyorsun . arkadas sana bu forumlarida terket demis bence biraz yumusak dille soylemis. Sana senin agzinla hitap etmek gerekirse nash . ben 55 bin domain host etsem sanirim suanda is icin yurtdisinda olurdum .
templates konusuna deginmek isterim . o dedigin 7000 tane temp cogu insanin yaramaz CD arsivinde. madem o kadar iyisiniz once sitenize guzel bir temp koyun :)
kolay gele webart

W

Webci

Misafir
Arkadaşlar merhaba;

Ben bu konunun fazla uzamaya başladığını düşünüyorum. Diğer taraftan 20 yıldır bilgisayardan hiç kopmadan aktif olarak sektördeki çok önemli noktalarda görev üstlenmiş bir kişi olarak şahsi düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım.

1- Windows kurmasını öğrenerek bilgisayarcıyım diye ortaya çıkanlar,
2- ISA, PCI, SCSI gibi basit HardWare terimlerinin ne anlama geldiğini öğrenip insanları anlamadıkları bir kaç kelime ile kandıranlar,
3- Mesleğimizi ayaklara düşürenlerden utanıyorum.
Bizim mesleğimiz en saygın meslek gruplarının, en başında gelmeliydi bence.

Söylediklerinizin bir tanesi hariç, hiç birisine katılmıyorum. Bende diliyorumki Türk Bilgisayar sektörü, çok çok ilerilere taşınsın. 55000 değil 55.000.000 domain barındırın. Ülkemizin adı, mesleğimizin adı ve hak ettiği yer gerçekten bulunsun.

Bilgi olması açısından aşağıdakileri yazıyorum.

Türkiyemizde öyle bir firma varki, Dünyanın en büyük 3.DataBase ine, Avrupanın en büyük DataBase ine sahip. 1 Günde İncremantel olarak 80 TByte Backup alınıyor. Hafta sonları veya ay başlarında (1 Günde) alınan datanın miktarı 200 Tbyte. Bu sürekli bu şekilde her ay data miktarı artarak devam ediyor. Bu firma her yıl dünyanın en büyük Storage firmaları olan EMC ve HITACHI den TeraByte larca disk almakta. Ben istediğim her diskin kapasitesini nerdeyse %50 artırabilecek her türlü teknik donanıma sahibim. Kaldı ki oradaki insanlarda aynı durumda.

Lafı fazla uzatmaya gerek yok. Hiç bir disk yapısı ve kompleksi asla sınırsız olamaz. Bu günkü teknoloji buna müsade etmiyor. Etseydi şayet bahsetmiş olduğum firma her yıl milyonlarca dolar disk için bütçe oluşturmazdı.

Biraz olgun düşünün. Hangi firmanın ne kadar host kullanıcısı olduğu önemli değil bence. Hizmetini ne kadar kaliteli verdiği, ne kadar az problemle karşılaştığı ve müşteri memnuniyetinin ne ölçüde oluştuğu bence daha önemli. Ülkemizde sektörümüzü temsil eden biz neferlerin, müşterilerini memnun edecek bilgi ve tecrübeye, teknik donanıma, kaliteli hizmet anlayışının var olmasına bakmak gerekir. Dış müşteri diye tanımladımız site sahiplerinin aslında bizlerin ekmek teknesi olduğunu unutmadan hareket etmek gerekir. Ekmeğini yediğimiz mesleğimize hiyanetlik etmemek gerekir. Hepimize hayırlı kazanç kapıları diliyorum. Herkes kendi nasibini yer. Kimse kimseyi karalamasın. Buna gerek yok. Müşterilerimizinde bu satırları okuyarak hosting alımını yaptıklarını unutmadan yazmak gerekir.

Her şey daha güzel bir Türkiye için.

Saygılarımla,
Webci

yeniwebmaster

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
gidişim suskundu ama dönüşüm muhteşem oldu.

5 Yıldır Sizlerleyiz!

500 MB Web Alanı
Sınırsız Bant Genişliği
Alan Adı DNS Yönetimi
Ücretsiz Teknik Destek
Xeon Sunucularda Host
10 POP3 email
ASp, Access, PHP, MySQL
mini paket aylık 2 dolar. KDV DAHİL

Alan adınızı şimdi yıllık 9 .95 YTL 'den başlıyan fiyatlarla kayıt edebilirsiniz ! Alan Adı Yönetimi Paneliniz ile birlikte. Kayıt edebileceğiniz alan adları uzantıları:
com, net, org, info, cc, tv, com.tr, net.tr, info.tr, biz.tr, org.tr, web.tr, gen.tr, av.tr, dr.tr, bbs.tr, name.tr, tel.tr, bel.tr, k12.tr, co.uk, org.uk, me.uk, plc.uk, ltd.uk

http://www.webteknolojisi.com/

yeni sitenin adresi bu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi