İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

60 günde Niche Site Yükseltme Rehberi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Konu hiçbir zaman gündemden düşmez ama zaten ana kelime bende. Aylık araması 200 300 olan long taillerinde 1. sıraya çıkmak çok kolay ancak 15K kelimeden hayır gelmiyor, onlardan ne gelecek. Söylemek istediğim pazar zaten belli, 1 sene sonra artmayacak ki pazar daha çok para kazanayım. Ancak adwords'de reklam verenler çoğalırsa ki, beklemeye değer mi bilmem. Ha vakit bulup Türkçe bu tarz 50 site açabilirsen iyi.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
200 300 olan long taillerinde 1. sıraya çıkmak çok kolay ancak 15K kelimeden hayır gelmiyor, onlardan ne gelecek.

o kelimeler 15 k kelimeden daha pahalı olabilir, ona göre reklam çıkabilir, googleden kullanıcı o kelime ile gelince reklamların çıkmasında çerezler de etkili oluyor, böylece daha pahalı reklam çıkabilir. Ayrıca 3 reklam birimi kullanıp kullanmama konusu bence çok önemlidir.

Pazar zaten belli, 1 sene sonra artmayacak ki pazar daha çok para kazanayım.

Pazar artmasa da gelir artıyor. Sıfır domainde çıkan reklamlarla eski sitede çıkan reklamlar arasında fark oluyor. Bunun mantıklı açıklaması olmayabilir, ama sitede bir değişiklik yapmıyorsam, hitinde de önemli artış yoksa gelirin her sene bir az daha artmasının başka bir açıklaması yok herhalde.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Adsense konusunda çok bilgili değilim, bir yorum yapamayacağım. 1 ünite, 3 içerik kullanıyorum ben. Üniteye hasbelkader tıklayıp 10 reklama tıklayan adamlar olmasa zaten öbür türlü hiç olmayacak :) Gelen kelimelerin reklam kalitesine etki ettiğini bilmiyordum. Deneyelim.

Oleey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Az önce bir web sayfasi aldim Almanca tatil hemde tam kelimesine uygun, Özgün makaleler ve sade bir tasarimla seo uyumlu bir tasarim düsünüyorum. Almanca bilenler anlarlar. Turkisch Urlaub tam olarak alan adi bu sizce ne olur bu konuyu da uygularsam

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
"turkisch urlaub" olarak arama sonucu vermiyor bana.

"türkei urlaub"
"hotels in der türkei"
"türkei hotels"
bu şekilde aramalar çıkıyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Hayır Oleey. Adwords'dan baktım. Aylık aramalarını incelemek istedim. Sonuç çıkmıyor.

Oleey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Him anladim, en uygun kelime buydu diger bahsettikleriniz doluydu. Ayrica hotel üzerinden özgün icerik, makale bulmak zor olacak diye bunun üzerinde calismam gerekiyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Him anladim, en uygun kelime buydu diger bahsettikleriniz doluydu. Ayrica hotel üzerinden özgün icerik, makale bulmak zor olacak diye bunun üzerinde calismam gerekiyor.

Bu şekilde arama yapan yoksa çalışman sana ne kazandıracak? Almanya'da mısın. Kendin de Adwordsu kontrol edip bak bence.

Oleey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Evet Almanya´dayim bakiyorum ancak iste aklima ilk gelen bu olunca bunu aldim. Biraz calisalim bakalim ne sonuc verecek. Bu konu üzerinden baslayip devam edecegim hemde.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
"türkisch für urlauber" falan aranıyor ama çok az. Domaini aldıysan yapacak bir şey yok ama yoğunlaşman gereken kelime bu değil. Arama sonuçlarına göre kendine orta rekabette para kazandırabilecek kelimeler seçmelisin.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
dediklerini uygulamak sabır işi Eif. yorumların birisinde arkadaş 'bodoslama atlamak' demiş, ha işte biz Türkler onu yapıyoruz, sonra da konu açıyoruz sandboxa girdim diye, niche olayını tam olarak kavrayamadım ben, bu işten çok kazanılıyorsa derinliklere inmenin zamanı geldi ozaman. seoros.com vardı niche olayına değinip duruyorlardı. hala öyleler mi bilemem, aklıma geldi yazayım dedim.
tşk ettim.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
dediklerini uygulamak sabır işi Eif. yorumların birisinde arkadaş 'bodoslama atlamak' demiş, ha işte biz Türkler onu yapıyoruz, sonra da konu açıyoruz sandboxa girdim diye, niche olayını tam olarak kavrayamadım ben, bu işten çok kazanılıyorsa derinliklere inmenin zamanı geldi ozaman. seoros.com vardı niche olayına değinip duruyorlardı. hala öyleler mi bilemem, aklıma geldi yazayım dedim.
tşk ettim.

Niche olayında kavrayacak pek bir olay yok. Niche belli kitleye hitap eden, niche kelime de belli kitleye hitap eden kelimedir. Büyük çaplı veya küçük çaplı olabilir. Seçilen para kazanma yöntemi ne olacaksa ona göre niche bulunmalıdır. Türkiye'de ağırlıklı adsenseden para kazanıldığı için ona göre kelime seçimi yapılmalıdır. Rekabet aşırı olmamalıdır, ama yok da olmamalıdır. Rekabet yoksa para da yok. "aç bir kitle" olmalıdır. Bu yeni çıkan bir ürün de olabilir, belli sektörde kullanılan bir terim, kelime de olabilir, belli ürün grupları da olabilir. GG yi açtığında en çok rağbet gören ürün isimlerinden de çıkabilir, D&R ı gezmeye gittiğinde oradaki kitap isimlerinden de çıkabilir. İşin sırrı iyi seçimde, gerisi gelir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
hımm demek ki niche buymuş, o kelimeyi nasıl bulucaz ki :D akıl lazım, düşünmek lazım

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Adwords kelime aracı elinin altında olsun. Gerisi gelir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
google trends var, o yardımcı olabilirmi sayın hocam

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
çok para kazanmak için çok hit mi? üstün zekamı?
benim anlayamadığım kısımlardan bitanesi buydu, organik hitim çok olursa google da daha çok bilineceğim, reklamlarıma daha çok tıklanacak(?) forumtr sizce niche bir sitemi? yoksa aşırı hiti olduğu için mi bu kadar reklam döndürüyor ve bir sürü firmadan aylık milyarları götürüyor?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Niche değil. Bütün siteler niche olmak zorunda değil. Çok rekabetli kelimelerde iyi yerlere gelerek çok hitle çok para kazanabilirsin. (sürümden kazanma gibi bir şey oluyor Türkçe sitede) yada küçük Niche site ile az hitle çok para kazanabilirsin. Büyük bir Niche site ile yine çok para kazanabilirsin. İki yöntemi de aynı anda kullanıp farklı siteler yapabilirsin.

Niche seçimi yaparken seoquake zaten yüklüdür, onunla kelimede ilk sırada çıkan domainler analiz edilmeli. Eğer domainler eski ve backlinkleri güçlü ise o kelimeden vazgeçilmeli.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
hımm anlamaya başlıyorum
tşk

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5