İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

60 günde Niche Site Yükseltme Rehberi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Titledeki o eşanlamlı kelimenin farkı sadece "2800 hit"tir. Onu neden tercih ettiğini anlamadım bu durumda. Ayrıca anahtar kelime de titlede geçse iyi olur.

Descriptionda da aynı durum var.

Hiç heading etiketi yok.

Anahtar kelimen kategorilerin linkinde var ama o linkler için zaten noindex kullanman doğru olacaktır.

Genel olarak güzel olmaya başladı. Buradaki konuyu kısmen dikkate alısan daha iyi olur: http://forum.iyinet.com/google-opti...ine-optimizationlu-post-girmenin-yollari.html

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Eif siteye googledan bakabilirmisin, bi hata var mı sence?
edit: heading etiketi açarmısın azıcık daha
h1 lerden mi bahsediyosun

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
toprağım headingden önce Google da çıkan W ile başlayan sayfana bak sitede bir de rakiplerinde. Descriptiona all in one dan description girmelisin. Her sayfanın aynı descriptionu çıkmasın.

Titleleri H1 yap alt sayfalarda.

MRGREY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Verdiğiniz bilgiler ve ipuçları için teşekkürler.Webmaster forumlarında bu tür paylaşımları görebilmek mutluluk verici.

Size özel mesaj attım, vakit ayırabilirseniz çok sevinirim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bu sayede ben 2 ayda pr 1 site yaptım :D
bu yöntem tutuyor arkadaşlar

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
ben de inatla takip ediyorum bu konuyu . öncelikle konu için teşekkürler.
yalnız tam anlamadığım şeyler var. birincisi etiketler konusu. ciddi anlamda aklıma yatmıyor. ikincisi de kelime bulma konusunda tam bi netlik sağlayamadım.
birinin dizinin dibinde oturup öğrenme zamanı geldi galiba :)

Serifcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki adsense reklamlarını yaklaşık kaçıncı günde koyalım ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bir niche site özellikle de pahalı kelimeler içeriyorsa hemen adsense reklamları konulması arama motorları tarafından MFA (made for adsense) olarak algılanabilir. Bunun dışında özellikle seomozda son dönemde çıkan yazılarda adwords ekibi ile web spam ekibinin söylediklerinin birbirini tutmadığı ve çok reklam yerleşiminin siteye zarar vereceği yönünde bilgiler yer almakta.

Bunları göz önünde bulundurursak reklam yerleşimi için çok da acele etmememiz gerektiği kanısına varabiliriz.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Eif,yeni başlayanlar için çok güzel bir makale olmuş.
Seni tebrik ederim.

apartopar06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi akşamlar arkadaşlar; bende bulaştım bu işe ama forumdaki -ingilizce-siteden-yuksek-adsense-geliri.
konusundan esinlenerek başladım sitemi açalı 1 hafta oldu tradersignals.org site adı site ingilizce all in seo,quick adsense,realy simle share,rss footer,track google rankings,xml site map eklentilaeri mevut internetten araştırıp bunların ayarlarını yaptım. face sayfası,twitter,linkedin e bağladım . back link hiç almadım, siteyi 8-10 tane rss dizinine ekledim.1-2 tane forex ile ilgili forumda konu açıp makallerimin 2 tanesini yayınladım.bu arada ingilizcem çok az olduğu için makaleleri başka yarlerden bulup google tranlate aracılığı ile çevirip yayınlıyorum . türkiyeden 1-2 arkadaş reklamlara tıklayınca 0,27-0,33 arasında veriyor londaradan bir arkadaşıma tıklattığımda 0,80 verdi bide kazara heralde bangladeşten biri tıklamış ona 0,03 vermiş :)ne çok yazdım biliyorum ama aklıma gelen herşeyi paylaşmak istedim . ilk defa böyle bir işe kalkışan tecrübesiz ben bu siteyi geliştirmek için neler yapabilirim bi incelermisiniz . biliyorum bir sürü talep vardır ama yinede yardımcı olursanız sevinirim.

apartopar06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kusura bakmayın yine ben :) bişey öğrenmek istedim wordpress te yazıların altına etiket ekliyoruz. bu etiketlerin yazı içeriği ile mi alakalı olamsı gerekiyor kullandığımız key word ile ilgilimi yani mesela forex blog keyword ünü kullanıyorum ama yazıda forex blog geçmiyor bu durumda etikete forex blog mu koymalıyım yoksa yazıda geçen bişeymi

teşekkürler ilginiz için.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Etiket yazının içeriği ile ilgili olmalıdır. Arama motoruna "burada bu konu ile ilgili bilgi var" görevini görmelidir. Dikkat edilmesi gereken bazı kurallar:
- etiket yazı başlığı ile aynı olmamalıdır
- etiket meta keywords ile aynı olmamalıdır
- etiketin yazı içinde geçmesi bir artı kazandırabilir
- aşırı etiketleme siteye zarar verebilir
bunlar aklıma gelenler. sitenizi inceleyemedim henüz.

Serifcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
12.gün: Podcast besleme kayıt günü. odiogo.com free servisini kullanarak podcast feed oluşturabilir, podcast dizinlere kaydedebilirsiniz.

Bu işlemi bir türlü halledemedim. Biri yardımcı olabilir mi ?

futli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam bu odiogo sitesine kayıt olduktan sonra sitemize ekledigimiz her konu kendiliginden otomatik eklenecekmi bu siteye.
Ayrıca bir plugin yüklememizi istiyor bu plugin ne işe yarıyor acaba ingilizcem olmadıgından konuya pek vakıf olamadım.
Bilgilerinizi paylaştıgınız için Teşekkürler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Hocam bu odiogo sitesine kayıt olduktan sonra sitemize ekledigimiz her konu kendiliginden otomatik eklenecekmi bu siteye.
Ayrıca bir plugin yüklememizi istiyor bu plugin ne işe yarıyor acaba ingilizcem olmadıgından konuya pek vakıf olamadım.
Bilgilerinizi paylaştıgınız için Teşekkürler.

plugin kullandığımı hatırlamıyorum. kayıt olduktan sonra zaten feed adresi verecek, çeşitli dizinlere kayıt yapabileceksiniz. http://podcasts.odiogo.com/xxx/podcasts-xml.php şeklinde
burada bir kaç dizin adresi vermiştim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ben bu rehberle 2 ayda pr 2 yaptım siteyi :D

apartopar06

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ; tradersignals.org sitem için 2 tane anahtar kelime buldum forex trade, trade forex bu kelimelerin aylık arama sayısı 368000 ortalama tbm leri 16,97 tl rekabetleri orta seviye . sitem için kaçtane anahtar kelime seçmeliyim min-max, site başlığını trade forex blog yaptım (anahtar kelimeyle uyumlu olsun diye doğrumu yapmışım). anasayfa açıklamasına '' forex signals, forex news and reviews, also teaches the articles'' (yazdım bir nevi kategorilerimi içeriyor olsun diye ) sizlerin site başlığı-anahtar kelimeler ve açıklama hakkındaki görüş ve önerilerinize çok ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5