İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

60 günde Niche Site Yükseltme Rehberi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Rica ederim. İlerleyen dönemlerde konu ile ilgili daha fazla paylaşımlar yapmayı düşünüyorum.

SeA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ellerine sağlık güzel yazı olmuş..Daha detaylı bir makaleyi ve devamını merakla bekliyorum..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bunu yeni siteme uygulucam, bakalım nasıl sonuçlar doğuracak, 2 ay sonra yazarım sonucu :D

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hocam iyide belli birgünden sonra bu site güncel olma şartlarına uymuyor ? bide şu tatilleri ve uyumaları kaldırsak bunu 60 güne değil 20 günede yayabiliriz :) şu blog backlink profil backlink olaylarınıda abartmadan programlarla yapsak olurmu ?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
2pac bu program "niche site" için düzenlenmiş. Küçük bir niche sitenin güncel olmasına gerek yoktur. Binlerce backlinke ihtiyacı yoktur. Siteyi yapar yükseltirsin, webe atar ve unutursun. O sana para kazandırmaya başlar.

20 güne yaysak olmuyor filtre yiyor. Arama motorunun güvenini kazanması gerekir.

Program kullan ama bu siteler için değil. Çok backlinke ihtiyaçları yok.

Site yapmadan önce karar vermek gerekir: küçük bir niche site mi yapılacak otoriter bir blog mu. Bu karar sitenin yükselmesi için ne yol izlenmesi gerektiğini gösterecek.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Site yapmadan önce karar vermek gerekir: küçük bir niche site mi yapılacak otoriter bir blog mu. Bu karar sitenin yükselmesi için ne yol izlenmesi gerektiğini gösterecek.

yabancıların link satışlarında vs yazdığı "niche blog", "niche site" kavramı şimdi kafamda netleşti. teşekkür ederim.

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
pekala hocam bir tane niche site deneyeceğim. ama bunu ücretli domain host yerine bloggerla yapsam olurmu ? birde ilk olarak seçtiğim kelimenin aylık arama hacmi ne kadar olsun ne tavsiye edersiniz mesela ayda 100.000 defa aranan bir kelimeyle 60 günde yükselebilirmiyiz

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ayda 100.000 defa aranan bir kelimede yükselmek isteyen senin dışında 9999 kişi olabilir. Bu 9999 her gece yatmadan önce bu kelimede 1. sıraya gelme hayalleri kurabilirler. Bu kişilerin arasında bu işi kafaya takıp profesyönelce çalışmalar yapanlar olabilir....

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
hemen para kazanmak gibi bir sıkıntın yoksa, basit kelimelerde biraz takılabilirsin.

örneğin: scotts grass seed
2900 exact araması var.
google 161.000 sonuç veriyor.
kolay bir kelime, ama ilk sırada official site var. tek sorun o.

zoysia grass seed
2400 exact araması var
90.000 küsür sonuç var
ilk sırada exact domain sonuç var.

bu tarz kelimeler ara. ben hızlıca bunu buldum, ama 5-6 bin exact arama, aynı seviye rekabet kelime bulursan iyidir.

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
bide burda para kazanmak derken kastınız adsense mi ? hemen para kazanmak gibi sıkıntım yok tabi. bu tarz arama hacimleri az ve az sonuç veren güzel kelimeler biliyorum (; ama 200-300 defa aranan kelimelerde bloğu ilk açtığım gün ilk sırada çıktığım oldu. yani 2000 defa aranan bir kelime için 60 günlük çalışmaya değmez. yardımlar için teşekkürler

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
bide burda para kazanmak derken kastınız adsense mi ? hemen para kazanmak gibi sıkıntım yok tabi. bu tarz arama hacimleri az ve az sonuç veren güzel kelimeler biliyorum (; ama 200-300 defa aranan kelimelerde bloğu ilk açtığım gün ilk sırada çıktığım oldu. yani 2000 defa aranan bir kelime için 60 günlük çalışmaya değmez. yardımlar için teşekkürler

Çok rekabetçi kelimede de site yapabilirsin. Ama o sitenin yükselmesi çok fazla zaman ve çaba gerektirir. Yap tabii ama onun yanında niche siteler yaparsan bir kaç tanesini paralel şekilde yükseltirsin ve bir süre sonra sana para kazdıran blogların olur.

Adsenseden para kazanılacaksa adsense TBM 1 doların üstünde kelime hedeflenmeli.

Başka bir affiliateden para kazanılacaksa o affiliatede rekabeti aşırı olmayıp iyi para kazandıran ürünler tercih edilmeli.

2pac

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
evet hocam bu çalışmayı yapsam yapsam affiliate işi için yaparım zaten adsensenin 1 ayda kazandırdığını affiliate 1 günde kazandırıyor. o yüzden daha önce adsenseye bulaşmamştm ama sitenin bi köşesinde reklamlar dursa ve ek gelir getirse fena olmaz.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
2000 lik kelime için 60 gün zaten uğraşma. Şöyle düşünebilirsin ama, 2000 lik 50 tane site açıp 50 sine paralel 60 gün uğraşırsan 60 günü sonunda ortamlara akarsın.

Tabi bu iş için sistem lazım, hosting lazım, uğraşacak yürek derinliği lazım. :)

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Efsane olan tarafı nedir? Ona göre belki efsaneleri çoğaltabiliriz. Rep için teşekkürler.

Açıklayıcı, net, herkesin anlayabileceği ve uygulayabileceği basitlikte kaliteli bi paylaşım.
Daha önce de söylediğim gibi, İyinet'in kalitesine güvenip üye olmama sebep olan bi paylaşım bu, belki de bu yüzden benim için efsane olmuştur.

• Like
Reactions: Eif

SeA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ben küçük küçük niche siteler yapmaya karar verdim !

öncelikle blogspot ile başlasam olurmu ?
kendi üyeliğimden yeni bir sürü ingilizce blog açsam sorun teşkil eder mi ?

Yabancı bir üyelik mi almalıyım ? O zaman da adsense onaylanmaz tabi !
Blogspot yapmanın yararları -zararları nedir ?

yada .blogspot .wordpress.com uzantılı niche sitelerim fark eder mi ilerisi için ?

Paraya kıydım blogspot değilde normal siteler yapmaya başladım bu seferde bunlara tr olmayan bir host şart siz neyi önerirsiniz ? Hostgator baby paket mantıklı mı ayda 10 lira gibi bir ücrete sınırsız özellik ile ? Başka bir öneriniz var mı ? Host konusunda dikkat etmem gereken noktaları belirtirmisiniz ?

Diğer taraftan genelde arama hacmi 1-5 k siteleri seçiyorum elde ettiğim veriler ile google.com da arama yapıyorum hangi siteler varsa uzak durmalıyım o kelimeden hangi siteler varsa korkmamalıyım ? EMD olayı falan var tam anlamadım bu konuları biraz açıklar mısınız ?

şimdilik sorularım bu kadar cevaplarınızı bekliyorum...

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Ben küçük küçük niche siteler yapmaya karar verdim !

öncelikle blogspot ile başlasam olurmu ?
kendi üyeliğimden yeni bir sürü ingilizce blog açsam sorun teşkil eder mi ?

Yabancı bir üyelik mi almalıyım ? O zaman da adsense onaylanmaz tabi !
Blogspot yapmanın yararları -zararları nedir ?

yada .blogspot .wordpress.com uzantılı niche sitelerim fark eder mi ilerisi için ?

Paraya kıydım blogspot değilde normal siteler yapmaya başladım bu seferde bunlara tr olmayan bir host şart siz neyi önerirsiniz ? Hostgator baby paket mantıklı mı ayda 10 lira gibi bir ücrete sınırsız özellik ile ? Başka bir öneriniz var mı ? Host konusunda dikkat etmem gereken noktaları belirtirmisiniz ?

Diğer taraftan genelde arama hacmi 1-5 k siteleri seçiyorum elde ettiğim veriler ile google.com da arama yapıyorum hangi siteler varsa uzak durmalıyım o kelimeden hangi siteler varsa korkmamalıyım ? EMD olayı falan var tam anlamadım bu konuları biraz açıklar mısınız ?

şimdilik sorularım bu kadar cevaplarınızı bekliyorum...

Üşenmeyip yazmışsın bu kadar soruyu ya valla helal olsun.. :D
Tabi bunları, konunun sahibi olarak Eif'in cevaplaması daha sağlıklı olacaktır ama ben de bi şeyler mırıldanayım Eif cevaplayana kadar..

*Blogspot ile başlasan olur, ki bence onunla başlamalısın hiç tecrüben yoksa. Bir sürü blog açmanın hiç bir sakıncası yok.
*Yabancı üyeliğe gerek yok. Zaten üyelik dediğin şey; gmail hesabı. Adsense onayı için bilgilerini doğru girmen tabi ki önemli.
Blogspot'un yararlarını zararlarını anlatamam, bu bir ilimdir, yaşayarak öğrenmelisin.. :D Ama korkma, memnun kalacağının garantisini verebilirim, kaliteli bi servis Blogspot.. :)
*İstersen daha sonra kendi özel domainini kullanabilirsin.
Ama wordpress.com'dan blog açmanı önermem çünkü adsense reklamlarına izin vermiyolarmış.
*Hosting farketmez. Hosting piyasası ile çok haşır neşir değilim ama bilinen yerlerden şaşma derim sana. Hostgator'u tavsiye ederim, 8 Dolar zaten aşırı bi ücret değil, hatta kupon kodları bulabilirsen 1 ay deneyebilirsin.
*"... hangi siteler varsa uzak durmalıyım o kelimeden hangi siteler varsa korkmamalıyım ? ..."
Bu konuda seni yanlış bilgilendirmek istemem, çünkü ben herhangi bir ölçü birimi kullanmıyorum göz kararıyla yapıyorum bunu.. :p
Zaten bunu anlamak çok zor değil..

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Soruları pm attığı için pm den cevaplanmıştır. Bir az yoğunluğum var geç cevap yazdım.

Site işlerinde tecrübeli olmayanlar bence de bloglarda denemeler yaparak başlayabilirler.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Eif hazırladığım siteyi bi check etsene, sence böyle nasıl, title desc falan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5