İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

75 Gb Alan, 600 Gb bw 25 Domain için Aylık 7,5 Eu

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Subdomaine klasör tayin etmek?

Merhabalar arkadaşlar,

www.mydomain.com/forum şeklindeki klasöre, forum.mydomain.com sub domanini servage'de nasıl ayarlıyoruz?

DNS settings kısmından New Subdomain: forum yazıyorum, ip olarak da servage'yi veriyorum. A name atadığı içinde forum.mydomain.com adresi köke gidiyor. Ama istediğim dediğim gibi /forum klasörü?

Bunu nasıl yapabilirim?

Sevgilerimle.
Zagor.

TAM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
msn istek onayladım

Msn de online ım şu an

Zagor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TAM abime ve CyberTurk arkadaşımıza teşekkür ederim.

Bu arada TAM abiyle kurcalarken SSL kullanabileceğimizi de öğrendim. Bu paypal'da donate kullanırken site bannerının güvenli bölgede olması için çok işe yarayacak. Yapmanız gereken, ftp hesabınızın köküne ssl adında bir klasör oluşturup içersine banner/logonuzu koymanız. Ardından hesap yönetim panelinin sol aşağısında Documentation > Secure Server (SSL) kısmındaki size özel verilen linki kullanarak logo/bannerınızı linklendirmeniz.

Örnek: https://ssl14.servage.net/~scxxxx-TFYF/logo.jpg gibi.

scxxxx buradaki xxxx sanırım müşteri numaranız...

TAM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Orada xxx olan yer herkesin kendine ait müşteri kodu olduğundan kendinize özel. Documantation da SSL altında ulaşabileceğiniz bilgiler mevcut.

e-ticaret sitesi gibi siteler için gerekli olan SSL sertifikasını " shared " lisansı ile tüm host müşterilerinin kullanımına sunmuşlar.

D

Dejin

Misafir
iyide arkadaslar aylik gunluk 20 GB olan trafik limiti aylik 600 GB yapar, size 1100 GB aylik limit diye yazsa ne olur?
Pek anlamis degilim!!!
Neyse bi bildiginiz vardir herhalde.

TAM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bw ve alan yılda 4-5 kere arttırılıyor. En son artışda 600 den 1110 a çıktı.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya ben burdan host aldım almaz olaydım diyebilirim :)

nerden ne işlem yapıcaz bi türlü çözemedim... ftp yer açtım db açtım ama bir türlü mysql çekilcek yeri bulamadım... tecrübeli arkadaşlardan birileri yardımcı olursa çok iyi olur... teşekkürler kolay gelsin...

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla ben yaklaşık 5 aydan beri kullanıyorum en nefret ettiğim ve keşke almasaydım dediğim şey son 2 aydır başlayan aşağıdaki linkte yazdığım database yedekleme sorunu

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=30416&highlight=servage.net

2 aydan beri daha bir sefer database yedekkemesi yapamadım vbulletin forum kullanıyorum toplam veri büyüklüğü 75 mb gzip ile denediğimde 5mb dan sonra download kesiliyor, dediler saat başı dene denemediğim satta başları kalmadı hala yedek alamadım ve bu yüzden çok kızgınım servage ye büyük forum kullanacaklara dikkat diyorum başka bir sorunu yok

Bu yedek sorununu nasıl aşarız bilen varmı vbulletin panelden yapıyorum ftp ye 40 mb dan fazla yazmıyor takılıp kalıyor

phpmyadminden tablo tablo yapıyorum 5mb dan sonra download kopuyor karşıtaraftan

vbulletin admin panelinden indir diyorum yine 5mb civarlarında download bitiyor tek kalan yol ssh oda bu servage de yok ee biz nezaman yedek alacağız belki host değiştirecem buyüzden ama yedeği alamıyorumki başka hosta geçeyim çakılıp kaldık servagede bu yüzden adamlara yazdım hala sorun yokdiyorlar

Bilen varmı bu işi nasıl olacak...

TAM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
ya ben burdan host aldım almaz olaydım diyebilirim :)

nerden ne işlem yapıcaz bi türlü çözemedim... ftp yer açtım db açtım ama bir türlü mysql çekilcek yeri bulamadım... tecrübeli arkadaşlardan birileri yardımcı olursa çok iyi olur... teşekkürler kolay gelsin...

Kusura bakma. Bir sebepten dolayı 3-4 gündür nete giremiyordum Şu an bir alabildim PM leri Msn e ekledim Fakat yoksunuz 22.00 gibi tekrar gireceğim.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar hosting ne kadar ucuz öyle.

ben şimdi üstüne para veren hosting firması arayacağım (belki o da vardır)

şaka bir yana servage.net imzalı iki arkadaşa da özelden bir şey sordum.
umarım ilgilenirler

Teşekkürler.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CemYilmaz' Alıntı:
Valla ben yaklaşık 5 aydan beri kullanıyorum en nefret ettiğim ve keşke almasaydım dediğim şey son 2 aydır başlayan aşağıdaki linkte yazdığım database yedekleme sorunu

http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=30416&highlight=servage.net

2 aydan beri daha bir sefer database yedekkemesi yapamadım vbulletin forum kullanıyorum toplam veri büyüklüğü 75 mb gzip ile denediğimde 5mb dan sonra download kesiliyor, dediler saat başı dene denemediğim satta başları kalmadı hala yedek alamadım ve bu yüzden çok kızgınım servage ye büyük forum kullanacaklara dikkat diyorum başka bir sorunu yok

Bu yedek sorununu nasıl aşarız bilen varmı vbulletin panelden yapıyorum ftp ye 40 mb dan fazla yazmıyor takılıp kalıyor

phpmyadminden tablo tablo yapıyorum 5mb dan sonra download kopuyor karşıtaraftan

vbulletin admin panelinden indir diyorum yine 5mb civarlarında download bitiyor tek kalan yol ssh oda bu servage de yok ee biz nezaman yedek alacağız belki host değiştirecem buyüzden ama yedeği alamıyorumki başka hosta geçeyim çakılıp kaldık servagede bu yüzden adamlara yazdım hala sorun yokdiyorlar

Bilen varmı bu işi nasıl olacak...

bu konuyu bilen yokmu yada burada olup servage kullanan arkadaşların çoğunun db si bu kadar büyük değilmi büyük db si olup bu sorunu yaşamayan birisi varsa bu sorunu nasıl aştığı duymak isterim doğrusu kafayı yemek üzereyim bu yedek olayından dolayı...

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben 6 aylık almıştım , aldıktan 1 ay sonra yeni hosta geçtim. Boşu boşuna onu almış oldum.

Normal bir hostumda günde 10 gb giden band bunda 25 gidiyordu.

Ayrıca hesabınızı fazla kastınız makineyi diyip kapatabiliyorlar , siteleriniz tam tavan yapmışken .. PAT ! darbe geliyor 1 gün kapatıyorlar mesela..

TAM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burada 1 gün kapanma olduğunu hiç duymadım Bw günlük hesaplandığı için en fazla 1-2 saat kapalı kalıyor ( ..dur herhalde ).
Ben 35 civarı site barındırıyorum. Biri günde 16 gb yiyen bir resim host, mp3 ve pdf arşivi de barındırıyorum. ne bw sebebi ile ne başka bir sebeple off olmadı hiç.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Malesef benim başıma geldi. Ama çok memnun olan arkadaşlarımda var servage'a üye yaptırdıgım.
Bu arada TAM , ben sizin alt üyenizim.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hala bir bilgi bekliyoruz insallah bir bilen çıkar konu 3 mesaj üstte yedeklem sorunu...

E

eyciey

Misafir
CemYilmaz' Alıntı:
Hala bir bilgi bekliyoruz insallah bir bilen çıkar konu 3 mesaj üstte yedeklem sorunu...

Günlük sql komut sınırı var. Belli bir komut sınırında hesabın o günlük sqla kapatılıyor. Diğer gün tekrar açılıyor. Bildiğim kadarıyla böyle.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
CemYilmaz benim sql de baya büyük 100 mb dan fazla ama yedeklemede sorun çıkarmıyor ama benim mysql 5 veri tabanı..

Bu arada servage nin bandwith hesabı balondur, kendi sunucumda denediktikten sonra 1 aylığına aynı siteyi buraya attığımda aylık 4GB ı 20 GB gösterdiğini farkettim.

Ve yine söyleyim, çok fazla sql kullanan bir web siteniz varsa servage ye bulaşmayın. Saatlik saçma sapan sınırları var.

Ayrıca en kötüsü servage günlük yedek almıyor... Yedekler komple makinaya alınıyor. Hesbınızı geri yüklemek isterseniz

Sorry it is impossible to restore a single account :)

gibi saçma sapan bir cevap geliyor aman yedeksiz iş yapmayın, CemYilmaz sende bir yolunu bul mutlaka yedek al...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi