İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense hesapları kapatmaz ! Neden mi ?

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Merhaba ,

Birkaç arkadaşım ve bugün foruma açılan bir konu üstüne yazdığım makaleyi okumaktasınız.ADSense oldu olalı , hesabı kapatılanlar google paramı çaldı , hakkımı yedi vs. diyor.Şimdi , bakalım bakalım kimin hakkını yiyor ? www.adsense.com girelim.Hesabım a tıklayalım.En alta in in in in ...

Mülkiyet Bilgileri
İçerik için AdSense: ca-pub-sizin kod 68 % yayıncı gelir payı
Arama için AdSense: partner-pub-sizin kod 51 % yayıncı gelir payı

Oturup düşünelim şimdi.Adsense bizim hesabımızı neden kapatsın ? kendine %32 lik bir pay alıyor.Yani bu ne demek ? Oturduğu yerden kazanıyor kazanacağını.Şimdi diyeceksinizki " Ata hesabımızı kapattığında payın %100 ünü alıyor. " bende size diyorum ki , http://tr.wikipedia.org/wiki/Google girin buraya.Sağdaki yerlere bakın.

Gelir increase31.3% $ 21.796 billion (2008)
İşletme gelir increase30.4% $ 6.632 billion (2008)
Net gelir increase.6% $ 4.227 billion (2008)
Varlıklar increase $ 31.768 billion (2008)
Öz kaynak increase $ 28.239 billion (2008)
Çalışan sayısı 20,164 - March 2009

20k kişiyi geçindiren bir şirket , sizin 100$ ınıza , 50$ ınıza bakmaz :)

sehrialem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
zaten google gözünden bakınca paraya yatma gibi bir şeyin olması mümkün değil hesabın kapatılmasının tek neden yayıncıların kurallara uymaması. Adsensenin de amma kuralı var ama bazen ne kadar doğru reklam yayınladığınızı düşünsenizde yanlış bişeyler yapabiliyorsunuz. O yüzden dikkatli olmak lazım :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yerinizde olsam bu kadar emin konuşmam. Adsense'in örneğin verimsiz hesapları kapattığı artık bir sır değil.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Bunu çok kişi önemsemez ama, Adsense "hesap sicili" diye bir şey var. Burada açık bir şekilde belirtilmiş: hesabınızın iyi sicilini korumaya yönelik ipuçları...

Database konusunda tabii bir sıkıntı yok. Ama reklamverenlerin ağa olan güvenini arttırma daima sözkonusudur.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Yayıncı politikası gereği hile yapan hesapları hukukî olarak kapatmak zorundadır. Yani eğer bir hesabı bile göz ardı ederse suç işlemiş olur.

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Google bunu reklam verenlerin hakkını korumak için yapıyor.Düşünün, o reklamverenlerden biri de siz ola bilirsiniz. Sahte tıklara para harclamak istermisiniz?...

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
1. AdSense bir hesabı kapattığında, hesapta bloke edilen parayı reklamverenlere geri iade ettiğini söylüyor. Bu açıklamaya göre paranın üstüne yatma diye bir sorun yok.

2. Günde defalarca "ne kadar kazandım?" diye bakmaktansa bir defa olsun girip AdSense politikalarını okumak lazım.

3. @Eif'in bahsettiği doğrudur. En azından verdiği linkten bunu teyit edebilirsiniz. Verim unsuru reel hayatta ya da iş yaşantısında zaten sık karşılaştığımız bir durum değil mi? Çözüm üretmiyorsan kapatmasında bir sakınca yok.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Adsense kişi değildir; bir programdır ve bu programa göre maximum verimlilikte işletmenin yürütülmesi gerekmektedir.
Manuel müdehale minimumdur ve manuel müdehale gerektiren konular toplanarak programlaştırılır.
Adsense geri ödemeleri bile programlıdır ve şirket bundan zarar görmez, kar elde eder.

Soru: Peki adsense kurallarına tam uyulsa bile hesabı neden kapatır?
Cevap: Programda geçerli tüm kuralları biliyor muyuz?

Bekir Cem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kadar kesin konuşmamak lazım. Zira Adsense hep aynı şeyi yapıyor. Kabul: Bir Adsense yayıncısı kuralları bilmeli. Adsense ne yapıyor peki? 100$'ı geçip, pin de gelmek üzereyken banı veriyor. Reklam verenden aldı parayı, ziyaretçiler reklama tıkladığında sayaçta da gösterdi tıklandı diye. Yani aldığı paradan bizim hakkımızı vermiş oldu. Peki biz parayı çekemeden ban yiyince noldu? Reklam verene ödemeyi geri mi yaptı sanıyorsunuz? Hayır. %100 kar yaptı.

Peki koskoca Google, devamlı yeni algoritmalar üreterek arama sonuçlarını geliştirmeyi hedefleyen ve geliştiren Google, sizce Adsense süzgecine daha farklı ve kimsenin emeği gitmeyecek şekilde bir sistem geliştiremeyecek kadar aciz mi? Hayır, değil; ama ben de %100 kazanç sağlasam, benim de o sistemi geliştirme isteğim olmaz.

Bilmem anlatabildim mi?

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Hayır, değil; ama ben de %100 kazanç sağlasam, benim de o sistemi geliştirme isteğim olmaz.

Bilmem anlatabildim mi?

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/07/15/googledan-rekor-ciro-aciklamasi

Google amca milyar dolarlar ile oynarken senin hesabında biriken 100 dolar için kendi adınımı karalayacak? Hangi dünyada yaşıyorsunuz?

Bir kere kendi söylediğin ile çelişiyorsun. Sen reklamlardan ne kadar çok kazanırsan Google'da o kadar çok kazanacak. Altın yumurtlayan tavuksan neden seni kessin?

Kuyruk acısı bunlar..

Bekir Cem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/07/15/googledan-rekor-ciro-aciklamasi

Google amca milyar dolarlar ile oynarken senin hesabında biriken 100 dolar için kendi adınımı karalayacak? Hangi dünyada yaşıyorsunuz?

Bir kere kendi söylediğin ile çelişiyorsun. Sen reklamlardan ne kadar çok kazanırsan Google'da o kadar çok kazanacak. Altın yumurtlayan tavuksan neden seni kessin?

Kuyruk acısı bunlar..
Hangi konuda kendi söylediğimle çelişiyorum? Bi' de belirtseydin de cevap verebilseydik değil mi? Google'ın yaptığı tamamen yasal zaten. Hesabı kapatma hakkı da var.

Ben hala Google'dan kazanıyorum. Alternatif yollarla kazanç sağlama şansı olmayan webmasterlar da hala kullanıyor, hesabı kapatılsa bile. Ben diyorum ki sistem üstüne sistem geliştiren Google neden Adsense'e adam gibi bir sistem geliştirmedi hala, neden insanların parası içeride kalıyor? Sen de kendi kendine film oluyorsun, kuyruk acısıymış, tavuk kafasıymış, ördek beyniymiş; yardırıyorsun.

Tekrar ediyorum: Google haksız yere ban vermiyor; fakat sistem öylesine esnek ki 500$'lık hesabın geri dönüşü olmayacak şekilde kapatılabiliyor, reklam verene geri ödeme de yapmıyor. Para Google'da kalıyor öylece.

Ek olarak: Tartışma böyle yapılmaz. Önce insanlara karşı fikirlerini savunurken nasıl konuşulacağını öğren. Bizi tavuklarla, kuşlarla muhattap etme.

retrospektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
Tekrar ediyorum: Google haksız yere ban vermiyor; fakat sistem öylesine esnek ki 500$'lık hesabın geri dönüşü olmayacak şekilde kapatılabiliyor, reklam verene geri ödeme de yapmıyor. Para Google'da kalıyor öylece.

Ek olarak: Tartışma böyle yapılmaz. Önce insanlara karşı fikirlerini savunurken nasıl konuşulacağını öğren. Bizi tavuklarla, kuşlarla muhattap etme.

Bunu nereden biliyorsun? Cebine indirdiğini nerede gördün?

Nasıl konuşmuşum, ya da nasıl konuşmalıyım? Sorunun ne senin?

Ekleme: http://www.google.com/support/forum/p/adsense/thread?tid=32194e3ee9bc6ddc&hl=tr

Bu sanırım yeterli bir açıklama sana ;)

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
20k kişiyi geçindiren bir şirket , sizin 100$ ınıza , 50$ ınıza bakmaz

Söylemeye çalıştığın şey zaten bu cümlende geçiyor. Google bu kadar büyük bir firma, şirket... neden kalkıp senin 100$ baksın. Dünyada yüzlerce site var ve yüzlerce adsense kullanıcısı var. Aylık en küçük ihtimalle 1000 kişinin hesabının banlandığını düşünsene. 1000x100$ = 100.000 $ bu küçük bir rakam mı sence? Google madem benim hesabımı kapatmıyor, peki neden hesabımdaki 10.000 $ şuan cebimde değil? Ne oldu parama neden alamıyorum şuan? Google hesabı kapatır hemde öyle kapatırki bütün emekleriniz bir anda yok olur.

Yalnız google kafasına göre hesap kapatmaz. Googleninde belirli kriterleri vardır ve o triterleri yerine getirmeyen kullanıcıları hemencecik banlar. (Gerçi son zamanlarda adsenseden uyarı maili aldığını söyleyenlerde yoğunlukta ama neyse...)

Kendini düşün en basitinden; sen bir şirket olsan %100 varken neden %30 - 40 ile yetinirmisin? Hele bide bunu kullanan, kaliteli, alternatifi olmayan, dünyaca kullanılan bir sistemin varsa?

Google adsense hesabını kapatır ve 100$ - 500$ kaybolur bir anda ama sonraki gün gene adsense hesabı açar devam ederiz. O yüzden googleye bir alternatif çıkmayana kadarda bu böyle devam edecek ve google bütün payı isteyecek.(kuralları dahilinde)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Genel içerikli bir site açın. Hit sağlayın. Hiç hile hurda yapmayın, adam gibi gelir elde edin.

Ödeme zamanı gelsin. Google amca paranın üstüne yatsın. Sebep genel içerikli site, hedef kitlesi yokmuş, reklamverenler için tehditmiş. Reklamlara zorla tıklatmasanızda bu gibi saçma mantıkları var google'ın.

Eğer birgün sudan sebepten kapanırsanız bu konuya yazın lütfen çünkü hiçbir hilem olmadığı halde ben hala hergün korkarak giriyorum hesabıma. Hiç belli olmaz bu iş.

taylan_b

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Google milyon dolarları hepimizin 3-5 dolarıyla kazanıyor.Zaten adamlar tekel oluşturdu internet reklamcılığında.
Google'ı savunan arkadaşlar anladık geliriniz iyi adamları seviyorsunuz ancak google'ın sicili çokda iyi değil bu konuda ABD ve Avrupa'da bir çok dava kaybetti haksız yere kapattığı ve paralarını vermediği adsensezedelere karşı.Türkiye'de kapatıyorlar hesabı yatıyorlar paranın üzerine en fazla 100-200 dolar içinde kimse gidip dava açmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5