İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Adsense ten kazanamayanlar

yozgatlı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPPKIN' Alıntı:
nacres : snapnames.com accountune ekle, sana açık artırma zamanını söyler, fakat bu açık artırma zamanına kadar bazı domainler sahipleri tarafından tekrar alınabiliyor. (10 domainden ikisi)

swerflow : eywalah

yozgatlı : oradaki bilgiler yahoo nun sanırım. tam emin değilim. yalnız şöyle bir orantı vereyim. overture ın aylık olarak 250 arama yapıldığını belirttiği bir kelime gurubunda sitemin biri ilk sırada çıkıyor ve bana bu kelime gurubundan google dan günlük 80 kişi geliyor. 80*30 = 2400, overture aylık 250 dediğinden google aylık 2400 kişi gönderiyor ortalama. değerlendirmeni buna göre yap istersen.

tşk. benim şöyle bir düşüncem var msn de overture reklam larını kullandığına göre msn aramalarınında sonuçlarını veriyor olabilir diye düşünüyorum.

NaCReS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPKIN' Alıntı:
nacres : snapnames.com accountune ekle, sana açık artırma zamanını söyler, fakat bu açık artırma zamanına kadar bazı domainler sahipleri tarafından tekrar alınabiliyor. (10 domainden ikisi)
bu boşalacak domainler illa açık arttırmaya mı çıkıyo? benm demek istediim mesela bi domain şubat 2005 te register edilmiş 1 yıllığına... dolayısıyla şubat 2006 da süresi dolmuş.. eski sahibi veya başka herahngi birisi takip etmezse bu domain ne kadar süre sonra alınabilir hale gelir?

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
domain in tescil sure bitiminden uc ay sonra domain düser

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"biraz bütçe ayırıp www.networksolutions.com ve dolayısı ile www.snapnames.com, www.pool.com, www.enom.com gibi yerlerden backlinkleri kuvvetli, hali hazırda yabancı ziyaretçisi olan ve ya bu konuda gelecek vaad eden domain avlamaya bakın (şu ana kadar ben 3 tane düşürdüm ve askerliğim yüzünden ve de en önemli sitemin sandboxa girmesi yüzünden günlük 15 usd ye düşen kazancımı 4 ayda günlük 120 usd civarlarına çıkarmamdaki en büyük destekçi bu 3 sitedir)."

yazina ek olarak; almak istediginiz domainin Arama Motorlarindan banlanip banlanmadigini kontrol etmeyi unutmayin ...

Saygilar ...

Katre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arada bende bişi sorayım elimde temiz ing pr3 olan bi domain var onu enhızlı nerde satabilirim..

C

chemeng

Misafir
ZIPKIN bilgiler ve üşenmeyip bu kadar yazdığın için tebrik ederim valla. helal olsun sana adsense kazançları...

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
chemeng' Alıntı:
ZIPKIN bilgiler ve üşenmeyip bu kadar yazdığın için tebrik ederim valla. helal olsun sana adsense kazançları...
:) teşekkürler do.stum

aklıma gelmişken yine ; alacağınız domainin değerini artıran bir diğer unsurda domainin yaşıdır. ne kadar eskiyse o kadar iyi diyebiliriz.
http://www.webconfs.com/domain-age.php
bu adresten toplu olarak yaş ölçümü yapabilirsiniz. sanırım burasıda www.archive.org verilerini kullanıyor.
ayrıca www.archive.org un bu domaine ait siteyi kaç kew crawl ettiği de bazı domain alıcıları için önemli olabiliyor.

herkese bol kazançlar.

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Elimde www.on1.info domaini var daha yeni aldım sayılır.
dediğin kontrolü yaptım.
1 - on1.info - 3 years 6 months old

Tam 3,5 Yaşında Ama archicve.org da yaptığım araştırmada içerik hakkında pek bişi anlamadım. Biriniz bi bakıp bana içeriğin ne olduğunu soyleyebilir mi ?

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
eskiyen bir konuyu canlandırıyorum ama bunun için yeni bir başlık açmak istemedim.
benimle beraber www.snapnames.com dan domain alan hemen hemen herkes domaini alır almaz sedoya ve ya benzer yerlere ya parkediyorlar ya da siteye hemen adsense kodunu yapıştırıyorlar. dün itibarı ile snapnames.com dan aldığım toplam domain sayısı 11.
benimde açık artırmaya girip fiyatlar abartı yükseldiği veya açık artırma saatini kaçırdığım için alamadığım bir sürü domainin pr si sıfıra düşmüş. sadece benimkiler yükselmiş, backlinklere ve future pr a güvenipte aldığım toolbar pr si sıfır olan ve her birine minimum fiyat olan 60 usd verdiğim 6 tane domainden 4 tanesi pr 5, kalan 2 si ise pr 4 oldu. ben bu domainleri parketmedim, adsense veya benzeri bir kod koymadım, alır almaz eski konusuna uygun içerik yerleştirip hafta da ortalama 1 - 2 sayfa ekleyip ana sayfada ufak tefek değişiklikler yapıp google ın gözünde siteyi canlı tutmaya çalıştım.
o kadar sitenin arasından diğerlerinin pr larını düşüp benimkilerinin sürpriz yapacak kadar yükselmesi sanırım tesadüf değil. sonuç olarak sabreden derviş sabretmekten gebermiyor çoğu zaman.
bu sabretme olayını konunun başında belirtmiştim, özellikle yeni arkadaşlara bir defa daha tavsiyem para kazanmakta kesinlikle acele etmeyin, bu işlerde çok güzel para var, daha da iyisi heyecan var. ziyaretçim ha arttı ha artmadı, pr düştü düşmedi, ziyaretçi 2000 oldu olmadı, adsense bugün kaç usd olacak derken bi ay sonu geliyor çek kesiliyor ve tahsil edildiğinde banka hesabınızda sabrın ve çalışmanın mükafatını görüyorsunuz ama önce sabır ve tokgözlülük. fake sitelerle, pop uplarla yani içerik hedefli olmayan ziyaretçilerle 3 - 5 gün para kazanılır ancak.
(pr si düşen domainlerden bazıları, www.dream-islands.com, www.holidaymarketplace.com) , http://livepr.raketforskning.com/?u=www.mixtravel.com
(konuya ilgi gösteren, msj gönderen, rep gönderen tüm arkadaşlara ayrıca teşekkürler, bir ara konuyu iyice toparlayıp bi belge halinde düzenleyeceğim, böyle çok parça parça oldu. eklemek isteyen varsa onlarınkilerle beraber güzel bir döküman olur.
bol kazançlar)

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ZIPPKIN sen bu bilgileri düzenle, moderator arkadaşlar da mesajı sticky olarak yerleştirsinler forumun tepesine bence. Böylece herkes yararlanmış olur.

CemYilmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burada 1 domain için 60 dolarmı vermiş oluyorsun ve sende kalma ihtimali nedir

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
önce üye olurken kredi kartını kontrol etmek için 1 usd falan çekiyorlar,
daha sonra , http://www.networksolutions.com/domain-name-registration/adv-search.jsp adresinde konuya göre arama yapıp beğendiğin analiz ettiğin domainleri hesabına ekliyorsun, açık artırma zamanlarını takip ediyorsun, domainleri hesabına eklemekle her birisi için 60 usd önermiş oluyorsun. eğer 60 usd ye sende kalırsa hesabından çekiyorlar parayı, ama başka birisinde kalırsa haliyle ücret ödemiyorsun. satış açık artırma usulü ve 3 gün sürüyor, bi domaine senden başka teklif veren olmazsa 3 günü beklemeden direk kartından çekip sana mail atıyorlar ve networksolutions.com da senin için otomatik olarak açılmış kontrol panelinden name server ayarlarını yapıp kullanmaya başlıyorsun.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vışşşş benim 1$ ım gitti mi şimdi :D
az daha 50 tane domain elimde patlıyodu, iyi ki gönderdin son postu,
teşekkürler ZIPPKIN

B

Baria

Misafir
Ben 5 6 tane domain buldum ama hepside PR 0 en aşagı 5 yıl kayıtlar.

birde bir domain var almaktan vazgeçtim cc de para yoktu çekememiş heralde domain üzerinde you won:60$(payment pending) yazıyor. ben bunu nasıl silerim? sunku karta para yatırınca otomatik olarak cekecek sanıırm o domainide ben istemiyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi