İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsensede düşüş varmı beyler ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
yoo ben sıkıldım artık bu işden cidden :) söylemesen, sırcısın anlatmıyorsun, bencilsin derler.Anlatmak istesen, geçişdiriyorsun derler.. Uzun uzun yazsam, çok yazıyorsun derler.
Ben yazılarımda kendi doğrularımı yazarım.Okuyupta, yanlış olduğunu düşünen yazmıyorsa eğer, bana itham edilen bencil kişi sanırım odur.Ben mecbur değilim yazmaya,zorla yazmıyorum.Ama yazınca mecbur okumak zorunda kalınıyor.Olaydan kopmamak için.Ama cidden bişeyleri paylaşmak tepki toplamak.Ne gereği var gül gibi geçinmek varken :) Makara yapmak en güzeli..

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu forumda aynı şeyler dönüp dolaşıp, ısıtılıp önümüze tekrar konuluyor. Bunun sebebi ise Foruma yeni üye olan kişilerin adsense hakkında bilinmesi gereken herşeyi bilmemeleri. Onlar da forumda arama yaparak veya bugüne kadar adsense kategorisine yazılmış olan bütün başlıkları okuyarak yeteri kadar bilgiye sahip olacaklardır.

Adsense ile ilgili bana göre yazılacaklar yazılmıştır. Daha fazlasına gerek yoktur. Bilinmesi gereken elbette yeni şeyler çıkabilir. Ama bu tamamen bizim mantığımıza ve hayal gücümüze bağlı şeylerdir. Biraz daha dikkatli irdelersek ince detayları da gözardı etmemiş oluruz.

Benim bu forumdan bu güne kadar öğrendiğim ve bana en çok faydası dokunduğunu düşündüğüm bilgi şudur; Kimin adsense den ne kadar kazandığı :) Bunun cevabını aşağı yukarı öğrendikten sonra şevkiniz artıyor ve gerisi tamamen size kalıyor..

Adsense konusunda bundan sonrasında konuşulabilecek konular şunlara benzer olabilir.. Bir eft sistemi çıkıyor nasıl işlediği ayrıntıları tecrübe sahibi insanlara sorulabilir.. Veya yeni bir reklam birimi, şablonu çıkmıştır onunla ilgili tecrübeler paylaşılır vb..

Başlıkla ilgili ise sadece şunu söyleyebilirim.. Arkadaşlar bildiğiniz gibi gelirlerin düşmesi veya yükselmesi otuz tane sebebe bağlıdır. Düşüşler ve yükselişlerin herkesde aynı anda görüldüğü fikrine katılmıyorum. Bana göre tamamen site bazlı bir hareketlenmedir...

Beceriksiz acemi sana gelince git kardeşim işine bırak bu ayakları :) Git çaybahçende çayını yudumla.. Veya daha güzel bir fikrim var.. İstanbulda ne işin var.. Gel Çay bahçesini Konya'da seninle ortaklaşa açalım :)

negemezsin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herkes bilgili agzı ıyı laf yapan kısıler:) herkes kendini felsefeci gibi goruyor herkes kendı dogrularında bu yuzden her baslıkda bır tartısma ve söz tartışmaları oluyor.kimse kimsenın ustune cıkmamaya calıssa cok ıyı olur sadece bılgıyı paylaşalım ve eglenelım.herşeye karsıt gorus gostermeye gerek yok

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hakanizme katılıyorum, adsense hakkında yazıp çizecek bi şey kalmadı zaten. konuşulacak bi şey varsa o da google search. bu aralar çok ama çok hareketli. acaip şeyler dönüyor. arama sonuçları eskisinden çok değişik. google ile uğraşıp önlerde pozisyon tutmanın yollarını aramak lazım. ziyaretçi olduktan sonra herr şekilde kazanılır zaten

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
konya çok uzak :) maltepe de yer buldum, sanırım 2-3 aya kadar orayı alacağım.O zaman forumdakilerle kısmetse bir çay partisi düzenlemek istiyorum :p Tanışmış oluruz en azından.Eee bende yeni açmış olacağım, müşteri lazım dimi :p

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
aslında evet herşey konuşuldu ve sürekli aynı şeyler dönüp duruyor.
peki ya herşey tamamiyle anlaşıldı mı adsense de?

mesela bir sayfaya aynı boyut - renkte 3 reklam yerleştirilebilir mi?

bu soruya gelecek farklı yanıtlardan sonra adsense i tekrar tekrar yazmak yeniler için faydalı olabilir belki de !

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bu başlığa hiç bakmıyordum coşmuşsunuz şaşırdım :)
Tam olarak neyi tartışıyorsunuz anlayamadım.

Ben küçük bir soru soracağım.
İstatisktik ve tık oranlarınıza bakıyorsunuz dimi?
Baktığınızda Tık oranları aynı ama kazançlarda aşırı derecede bir düşüş gözlemliyormusunuz?
Yoksa tık oranıyla kazanç doğru orantılı olarak mı düşmekte.

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konya çok uzak :) maltepe de yer buldum, sanırım 2-3 aya kadar orayı alacağım.O zaman forumdakilerle kısmetse bir çay partisi düzenlemek istiyorum :p Tanışmış oluruz en azından.Eee bende yeni açmış olacağım, müşteri lazım dimi :p

Title: Maltepe Beceriksiz Acemi Çay Bahçesi
desc: Tavşan kanı çay bulunur.
keywords: Çay,maltepe,kaçak,kiraz

anchor text: Çay bahçesi

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Title: Maltepe Beceriksiz Acemi Çay Bahçesi
desc: Tavşan kanı çay bulunur.
keywords: Çay,maltepe,kaçak,kiraz

anchor text: Çay bahçesi

olay budur :D
ama eksik bir şeyler var gibi.Tabiki bence kesin karar verip fırça yemiyelim yine :)

sayfa adresi ; maltepede_cay_bahcesi.htm
içerikdeki ağırlıklı kelimeler ; maltepe, istanbul, çay bahçesi, içecekler, menü, çay, kahve, kola, gazoz, kahve, v.s.
Zip code = tagı
Country= tagı

Ve sayfanın özgün içerik olması, son olarakta ; Google Sağolsun :p

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biraz eksik sanki:)

örnek metatag

<title>hotels in istanbul turkey hotels guide, istanbul hotels list, travel and hotels guide for visiting istanbul turkey, hotels of Turkey Istanbul, all turkey hotels, turkey hotels guide, istanbul hotel</title>
<meta name="keywords" content="turkey hotels, istanbul hotels, hotels of turkey, attractions,istanbulhotel, istanbulhotels, boutique, beyoglu, laleli, aksaray, orient house, hotels istanbul, travel and hotel guide, tours, blue mosque estambul,turchia, topkapi palace, ankara hotels, mugla hotels, bodrum hotels, beyazit, eminonu, byzantine, ottoman, best western hotel, canakkale, anzac,tour, historical hotels, istanbul reservation, sultanahmet, sirkeci, istanbul tours, turkey hotels, hotels in istanbul, istanbul lodging, istanbul discount hotels, taksim hotels, sultanahmet hotels, hotels in sirkeci, sirkeci hotels, istanbul accommodation, istanbul car rental, cheap istanbul hotels, estambul hotels, istambul hotels, turkey hotels, taxim hotels, hotel istanbul, hotel istanbul, istanbul economic hotels, istanbul budget hotels, turkey lodging, buyuk ada, princess island, tan hotel sultanahmet">
<meta name="description" content="istanbul hotels guide for istanbul and all major cities in turkey, hotel in istanbul, hotels in antalya, sirkeci hotels, hotel in sirkeci, istanbul train station, blue mosque, izmir, mugla, fethiye, bodrum, guide of turkey">
<meta name="robots" content="index,follow">
<meta name="category" content="istanbul hotels">
<meta name="distribution" content="global">
<meta name="abstract" content="istanbul hotels, hotels in istanbul, hotels istanbul, turkey hotels, hotels in turkey, hotels turkey, sultanahmet, mugla, izmir, buyuk ada, princess island">
<meta name="expires" content="never">
<meta name="language" content="english, en, englisch">
<meta name="revisit-after" content="7 Days">
<meta name="copyright" content="Copyright ©1997-2005 - http://www.hotelsinturkey.net">
<meta name="Publisher" content="http://www.hotelsinturkey.net">
<meta name="Author" content="IstanbulNet Bil.Yay.Tur-Sey.Ltd.Sti">
<meta name="altavista" content="istanbul hotels, turkey hotels">

<meta name="scooter" content="istanbul hotels, hotels in istanbul, turkey hotels, hotels in turkey, turkey hotel, buyuk ada, princess island">
<meta name="yahoo" content="istanbul hotels, hotel in turkey, hotels in istanbul, accommodation turkey">
<meta name="dmoz" content="istanbul hotels, hotels in istanbul, turkey hotels, hotels in turkey">
<meta name="AOL" content="istanbul hotels, istanbul hotel, istanbul reservation, istanbul tours, turkey hotels, hotels in istanbul, istanbul lodging, istanbul discount hotels, taksim hotels, sultanahmet hotels, istanbul accommodation, istanbul car rental">
<meta name="excite" content="istanbul hotels, istanbul hotel, istanbul reservation, istanbul tours, turkey hotels, hotels in istanbul, istanbul lodging, istanbul discount hotels, taksim hotels, sultanahmet hotels, istanbul accommodation, istanbul car rental">
<meta name="lycos" content="istanbul hotels, istanbul hotel, istanbul reservation, istanbul tours, turkey hotels, hotels in istanbul, istanbul lodging, istanbul discount hotels, taksim hotels, sultanahmet hotels, istanbul accommodation, istanbul car rental">
<meta name="audience" content="all">
<meta name="googlerobot" content="http://www.hotelsinturkey.net/keywords.txt">
<meta name="robots" content="http://www.hotelsinturkey.net/keywords.txt">
<meta name="revisit-after" content="7 days">
<meta name="category" content="travel, istanbul hotels, hotels guide istanbul turkey">
<meta name="classification" content="istanbul hotels, turkey hotels, hotels in istanbul, turkey hotels, hotels in turkey">
<meta name="search" content="istanbul hotels, hotels in istanbul, all istanbul hotels, place to stay istanbul, istanbul accommodation, istambul Hotels, hotels in istambul, istanbul hotel, istanbul hotel reservations, online reservation for istanbul hotels">
<meta name="google" content="istanbul hotels, hotels in istanbul, turkey hotels, hotels in turkey">
<meta name="rating" content="general">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">
<meta http-equiv="pics-label" content='(pics-1.1 "http://www.icra.org/ratingsv02.html" comment "ICRAonline EN v2.0" l gen true for "http://www.hotelsinturkey.net" r (nz 1 vz 1 lz 1 oz 1 cz 1) "http://www.rsac.org/ratingsv01.html" l gen true for "http://www.hotelsinturkey.net" r (n 0 s 0 v 0 l 0))'><link href="yeni/style.css" rel="stylesheet" type="text/css"><link rel="shortcut icon" href="/icon.ico">

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
%50 ' sini kullanmam bunların :)

<meta name="copyright" content="Copyright ©1997-2005 - http://www.hotelsinturkey.net">
<meta name="Publisher" content="http://www.hotelsinturkey.net">
<meta name="Author" content="IstanbulNet Bil.Yay.Tur-Sey.Ltd.Sti">
<meta name="altavista" content="istanbul hotels, turkey hotels">

<meta name="scooter" content="istanbul hotels, hotels in istanbul, turkey hotels, hotels in turkey, turkey hotel, buyuk ada, princess island">
<meta name="yahoo" content="istanbul hotels, hotel in turkey, hotels in istanbul, accommodation turkey">
<meta name="dmoz" content="istanbul hotels, hotels in istanbul, turkey hotels, hotels in turkey">
<meta name="AOL" content="istanbul hotels, istanbul hotel, istanbul reservation, istanbul tours, turkey hotels, hotels in istanbul, istanbul lodging, istanbul discount hotels, taksim hotels, sultanahmet hotels, istanbul accommodation, istanbul car rental">
<meta name="excite" content="istanbul hotels, istanbul hotel, istanbul reservation, istanbul tours, turkey hotels, hotels in istanbul, istanbul lodging, istanbul discount hotels, taksim hotels, sultanahmet hotels, istanbul accommodation, istanbul car rental">
<meta name="lycos" content="istanbul hotels, istanbul hotel, istanbul reservation, istanbul tours, turkey hotels, hotels in istanbul, istanbul lodging, istanbul discount hotels, taksim hotels, sultanahmet hotels, istanbul accommodation, istanbul car rental">
<meta name="audience" content="all">
<meta name="googlerobot" content="http://www.hotelsinturkey.net/keywords.txt">
<meta name="robots" content="http://www.hotelsinturkey.net/keywords.txt">
<meta name="revisit-after" content="7 days">
<meta name="category" content="travel, istanbul hotels, hotels guide istanbul turkey">
<meta name="classification" content="istanbul hotels, turkey hotels, hotels in istanbul, turkey hotels, hotels in turkey">
<meta name="search" content="istanbul hotels, hotels in istanbul, all istanbul hotels, place to stay istanbul, istanbul accommodation, istambul Hotels, hotels in istambul, istanbul hotel, istanbul hotel reservations, online reservation for istanbul hotels">
<meta name="google" content="istanbul hotels, hotels in istanbul, turkey hotels, hotels in turkey">

revisit nedir ? Bot belirtilen sürede gerimi gelecek ? :)

<meta name="robots" content="index,follow">
bu ne için :? ben bunuda saçma buluyorum.İndexleme demedikten sonra bence gerekmiyor.

title keywords description category language olsa yeterli.Diğerleri çokda gereklimi bilemiyorum.Botlardada sanırım bir kısıtlama var.10 kb ' dan sonrasını görme gibisinden. ( tam rakamı bilmiyorum bu rakam temsili )

http://www.hotelsinturkey.net/keywords.txt burada ilginç :) güzel bir spam yöntemi..

Dip not; yazdıklarım onaysızdır, kesinlikle tasdik edilmedi sadece benim tarafımdan denendi.Lütfen bu mesajı ciddiye almayın.

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bunu neye göre belirlemiş acaba...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
otomatik dizin olayı.

aramanette bunu yapmışdık.İçeriğe uygun olarak yada category belirtmesine göre, databasedeki siteleri otomatik olarak dizine kaydeder.Bundaki amaçta odur.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir kaç gündür takip edemedim bu başlığı baya yazı yazılmış. çok gereksiz savunmalar yapılmış..
çok komik bir durum ya :)

insanlar bilgilerini paylasma için tecrubelerini paylasmak için kuruluyor bu forumlar sende fikrini söyle ama kırıcı değil yapıcı fikirler olmasına dikkat... sen bilgi almaktan rahatsız olabilirsin ama bu foruma bilgi almak için gelenler var..

ZIPKIN
beceriksiz_acemi

Forumda yazmıs oldugu yazıları biraz incele derim sana bak bakalım rahatsızlık vericimi yoksa bilgilendirici mi?...
rahatsızlığımı kendisine yönelttiğim kişi bu olayı anlamış fakat bazı insanlar anlamamakta ısrar ediyor.

Teşekkür ediyorum zıppkın ve beceriksiz_acemi arkadaşlarım anlayışınız için..
çay içmeye ne zaman gidiyoruz :D

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde şu olaydan çok rahatsız oluyorum hemen belirteyim. Burada insanların google yetkilisi gibi herşeyi "%100 böyledir, böyle yaparsan böyle olur" gibi dile getirilmesini yanlış buluyorum. beceriksiz_acemi Her yazılan google yazısının altına 2-3 sayfa uzunluğunda yazılar yazmandan google nin türkiye yetkilisiymiş gibi davranmandan rahatsız oluyorum. yeni bir başlıkta tartışmak isterdim ama yeri geldi belirtmek istedim.

bir kaç gündür takip edemedim bu başlığı baya yazı yazılmış. çok gereksiz savunmalar yapılmış..

rahatsızlığımı kendisine yönelttiğim kişi bu olayı anlamış fakat bazı insanlar anlamamakta ısrar ediyor.

Teşekkür ediyorum zıppkın ve beceriksiz_acemi arkadaşlarım anlayışınız için..
çay içmeye ne zaman gidiyoruz :D

bu laflardan sonra hadi arkadaslar çay içmeye :)
daha öncede belirttim komiksin :)
sen tek basina gösteri yapsana...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5