İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsensede düşüş varmı beyler ?

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Ben şunu farkettim düşüş yok hitler düştü o yüzden tıklama oranları düştü diye tahmin ediyorum.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ithamlarımızda kişiyi küçük düşürücü hakaret içeren kelimeler kullanmayalım lütfen.Rep gücü kişinin ödüllendirme ve cezalandırması için verilmiş bir güçtür.Dilediği gibi kullanabilir.. bunu burada değil; rep verenle özelde görüşmelisiniz.Haksız yere aldığınızı düşünüyorsanız, admin ' le tamasa geçebilir repi geri aldırabilirsiniz.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
zıpkın o zaman belli zamanlardaki düşüşlere bir tane örnek verirmisin.Şundan dolayı genel düşüş var diyebileceğin somut bir şeyi paylaşırmısın

bundan önce de düşüşler yaşandı ve sebep olarak çoğuz kez kuponlar gösterildi. bu ani düşmeleri hatırlarsın ama sebebini adwords olup olmadığını kimse tam bilmiyor ama ilk defa birisi çıkıp dediki, google ın borsa değeri arttıkça adsense düşüş gösteriyor, borda değeri düştükçe artış gösteriyor. peki doğrumudur? pek zannetmem ama olabilir mi? pek tabii ki olabilir. ama doğru olup olmamasından ziyade sonuçta ortaya atılmış bir fikirdir, hipotezdir. bunu tartışmanın kimseye zarar olmaz fakat içimizden çıkıp birinin söyleyeceği küçücük bir gözlem ardından beyin fırtınası getirebilir. Kimsenin farketmediği bi şeyi bir başkası farkedebilir. Burdaki pek çok kişinin gelirini olumlu yönde artırabilir.
nasıl ki doların her çıkışında gündeme gelen yüksek faiz ile doları düşürmeli mi düşürmemeli mi polemikleri yapılıyor ve bu herseferinde tekrar ediyor ve de bunu kimse yadırgamıyor ki yadırganacak bir durumda değil zaten bu tarz mesajlarında yadırganmaması gerekir. forumu kirlettiğini düşünmüyorum, tam tersine forumda bir hareketlilik sağladığı için online user sayısını daha yüksek tutarak daha fazla paylaşıma neden oluyor.

sonuç olarakbu tür şeylerin paylaşıp paylaşılmayacağı iyinet in kurallar listesinde yazar. o kurallar içersinde bu tarz postlar yasaklanmış ise siz haklısınız değilse haksızsınız.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
biz postların kurallara aykırılığına asla karışmadık :) Tabiki serbesttir.Bizim düşüncemiz yada ben kendi adıma konuşayım ; dalgalanma olan bir şeyde sürekli yeni başlıkların açılmasıdır.Bu tıpkı; Sedodan ban yedim gibi topiclerin açılmasını andırıyor.Her dalgalanma gören bir topic açarsa, bu konuyu dağıtır ve asla bir şey üretmez.Oysaki verdiğin örnekteki olayı açıklayıcı bir topic herkes için yararlı olur.Sende bilirsinki ; dolar ve faiz ile google ve borsa arasında bir ilgi kurmak tabikide çok yanlıştır.. Bu çok mantıksız olurdu.Ben senden hala örnek bekliyorum.Senin gözlerimden olan bir örnek.İşde o zaman tartışılacak bir konumuz olacak bence.Yoksa bu hafta düşüş var bu hafta çıkış var olaylarının nedenini şu ana kadar bilen çıkmadı.Çıkamazda.Etkileyici onlarca faktör varken, sabitlenme olasılığı sıfırdır.

levent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tür topicleri beğenmeyenler okumadan geçebilirler ama tasvip edilmediği halde konu hakkında not yazılıyorsa, yine de ilgiyle takip edildiğini gösterir bana göre.

Bu tür topiclerin açılma nedenine gelince:
Hepimiz mütemadiyen adsense hesabımızı kontrol ediyoruz, ne oluyor ne bitiyor hangi kanal iyi hangisi kötü... Bunlara bakarak optimizasyonlar yapıyoruz.

Ama ani düşüşler de kafamızda soru işareti bırakıyor. Acaba sorun bizden mi kaynaklanıyor diye.

Birkaç gün önce reklam renginizi değiştirdiğinizi düşünün. Sonra gelirde ani bir düşüş.

Bu tür topiclerle sorunun genel olup olmadığı anlaşılıyor. Bunun neresi kötü hala anlamış değilim.

Borsa konusuna gelirsek; bir an için aklıma öyle bir ilişki olabileceği geldi ve baktığım sıradaki sonuç tutarlıydı. NASDAQ borsasına müdahale edecek bir babayiğit varsa beri gelsin :)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle bu tür başlıkların açılması taraftarıyım.
Ben mesela şu sıralar foruma pek takılamıyorum. ben 3 ay önceki konuyamı bakacağım düşüş var artış var diye.. çok büyük saçmalık bu. Bence forum güncel kalmalı tabikide 2-3 gün önce açılan konun üstüne alt alta aynı topici açmak mantıksız... Sonuç olarak bu tür başlıkların açılması taraftarıyım.

Bu arada benimde kazançlarda düşüş var. Yıllarır adsense kullanıcısı olaraktan sürekli iniş ççıkışlar olduğunun farkındayım. Ama tartışarak sebeblerini ortaya çıkartabiliriz bi nebze olsun...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Kesinlikle bu tür başlıkların açılması taraftarıyım.
Ben mesela şu sıralar foruma pek takılamıyorum. ben 3 ay önceki konuyamı bakacağım düşüş var artış var diye.. çok büyük saçmalık bu. Bence forum güncel kalmalı tabikide 2-3 gün önce açılan konun üstüne alt alta aynı topici açmak mantıksız... Sonuç olarak bu tür başlıkların açılması taraftarıyım.

Bu arada benimde kazançlarda düşüş var. Yıllarır adsense kullanıcısı olaraktan sürekli iniş ççıkışlar olduğunun farkındayım. Ama tartışarak sebeblerini ortaya çıkartabiliriz bi nebze olsun...

yıllardır adsense kullanıcısı olarak, deneyimlerine dayanarak bana bir tane genel düşüş nedeni söyleyebilirmisin rica etsem lovemove ?

levent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'ın çalışanlarına maaş ödeme zamanı olabilir mi acaba :)

Bir sebep olmadan da düşebilir. Sonuçta binlerce adwords hesabının günlük bütçe, click başına maksimum ödeme gibi seçeneklerinin kombinasyonundan ibaret bu iş.

Sonuçta adwords ile reklamverenler Google'ın dolayısıyla bizim müşterimiz. Dükkana ne kadar çok müşteri girerse kasa o oranda dolu olacak.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden bunu bana soruyorsun bende onu merak ediyorum?

Sebebini bilsem sebebiyle ilgili yorum yaparım. Senin söylediğin sebeblerden etkilenmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz ama daha birçok sebeb olabilir. Kesinlikle google stratejisini sabit sebeblere dayandıramayız.

beceriksiz_acemi bana böyle bir soru sorma sebebini çok merak ediyorum?
Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu?

yıllardır adsense kullanıcısı olarak, deneyimlerine dayanarak bana bir tane genel düşüş nedeni söyleyebilirmisin rica etsem lovemove ?

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birde şu olaydan çok rahatsız oluyorum hemen belirteyim. Burada insanların google yetkilisi gibi herşeyi "%100 böyledir, böyle yaparsan böyle olur" gibi dile getirilmesini yanlış buluyorum. beceriksiz_acemi Her yazılan google yazısının altına 2-3 sayfa uzunluğunda yazılar yazmandan google nin türkiye yetkilisiymiş gibi davranmandan rahatsız oluyorum. yeni bir başlıkta tartışmak isterdim ama yeri geldi belirtmek istedim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben sadece senin yazdığın mesaj üzerine bu soruyu sordum.Aslında benim anlatmak istediğimde senin cümlelerinde saklı.
Senin söylediğin sebeblerden etkilenmemesi gibi bir durum söz konusu olamaz ama daha birçok sebeb olabilir. Kesinlikle google stratejisini sabit sebeblere dayandıramayız.
Değişken sebepler var ve bu sebepleri kimse bilemiyor.Bu başlıkların açılmasıda bence bu yüzden çok yanlış.Ben sadece bunu söylemek için sana o soruyu sordum.Yoksa sana bir kastım yok, sakın yanlış anlama :)

Örnek ;
Siteniz bir araba kiralama sitesi.. Bir ay çok iyi kazanıyorsunuz ancak birden düşüşe geçiyor.Hemen paniğe kapılıyorsunuz, araştırıyorsunuz, başlıklar açıyorsunuz, mailleşiyorsunuz v.s. ama bakıyorsunuzki nedenini bilmiyorsunuz.Çünkü google kazancını etkileyen onlarca faktör var ve bunlar sürekli değişiyor.Bence bu sebeple bu başlıklar yanlış.

Yaz bitti turizm siteleri azmı kazanır çokmu kazanır ? İşde bu genel düşüşdür.Sebebi nedir ? Reklamveren sayısı azalır, yayın yapan site sayısı artar, tatile talep azalır v.s. İşde bu genel düşüş konusu tartışılmalıdır.MEsela sektörel düşüşler ve zamanlarıyla ilgili olabilir.Turizm portalı olan deneyimlerini paylaşır, ticaret portalı olan deneyimlerini paylaşır ve yerimizde saymamış oluruz.Şahsi görüşümce; güncellik olarak bu konular iyidir.Foruma renk ve hareket katar.Ama kimseyede yarar sağlamaz.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
birde şu olaydan çok rahatsız oluyorum hemen belirteyim. Burada insanların google yetkilisi gibi herşeyi "%100 böyledir, böyle yaparsan böyle olur" gibi dile getirilmesini yanlış buluyorum. beceriksiz_acemi Her yazılan google yazısının altına 2-3 sayfa uzunluğunda yazılar yazmandan google nin türkiye yetkilisiymiş gibi davranmandan rahatsız oluyorum. yeni bir başlıkta tartışmak isterdim ama yeri geldi belirtmek istedim.

Verdiğim rahatsızlık için özür dilerim.Yazılarımın insanları rahatsız ettiğini bilmiyordum.Bir daha uzun yazmam sizi rahatsız etmem.Uzun yazmamdaki amaç düşüncemi, savunduğum görüşü iyice izah edebilmekdi.Forum kurallarında sınırlama olmadığı için bu hakkımı el verdiğince kullanmak istemiştim.Buda uzun bir yazı oldu.Neyse son uzun yazı olsun.Uyardığınız için çok teşekkür ederim.
Başarılar..

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

çok komik bir durum ya :)

insanlar bilgilerini paylasma için tecrubelerini paylasmak için kuruluyor bu forumlar sende fikrini söyle ama kırıcı değil yapıcı fikirler olmasına dikkat... sen bilgi almaktan rahatsız olabilirsin ama bu foruma bilgi almak için gelenler var..

ZIPKIN
beceriksiz_acemi

Forumda yazmıs oldugu yazıları biraz incele derim sana bak bakalım rahatsızlık vericimi yoksa bilgilendirici mi?...

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yine ortalık karışmış, yurdum insanının forumu , sözüm forumdan dışarı:)

Macos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok ortalik falan karışmadı :) o fikrinini söyledi bende fikrimi söyledim benim ki yapıcı oldu onun ki yıkıcı :)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tartışmaya açık konularda kesin ifadeler kullanılmasına, kendi beynimizde yarattığımız cin fikirlerin ?!? google ın gerçeği gibi gösterilmesine veya algılatılmasına bende karşıyım. ben kesin ifadeler kullandım mı bilmiyorum ama (yapmışımdır muhtemelen, huyum kurusun :p ) yaptıysam da özür dilerim...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
tartışmaya açık konularda kesin ifadeler kullanılmasına, kendi beynimizde yarattığımız cin fikirlerin ?!? google ın gerçeği gibi gösterilmesine veya algılatılmasına bende karşıyım. ben kesin ifadeler kullandım mı bilmiyorum ama (yapmışımdır muhtemelen, huyum kurusun :p ) yaptıysam da özür dilerim...

ben kesin ifadeler kullandığım için özürümü diledim.Ondan sonrada adsense konusunda post atmadım :) uzatmasak sanırım daha iyi olur.Tekrar özür dilerim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5