İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

adsensede düşüş varmı beyler ?

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yanlış anlamayın da bu topicler artık sıktı biraz.. Her 3 günde bir ya arttı ya düştü diye başlık açılıyor.. Anlayalım artık adsense sabit geliri olan bi yer değildir, gündeme göre ya düşer ya çıkar.. :)
Aslında haklısın ama insan düşüş veya yükseliş yaşadığında bunun sadece kendine özgümü yoksa genel bir durum mu olduğunu öğrenmek istiyor.Bu topicler merakı giderdiğinden yararlı oluyor...

komikhane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aklıma bişey geldi ve kontrol ettim.
Google NASDAQ ta işlem gören hisselerinin durumuna göre bir düzenleme yapıyor olmasın sakın

Aşağıdaki linkte Google'ın borsadaki son 3 ay grafiği var
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=GOOG&t=3m&l=on&z=m&q=l&c=

Hisseler Eylül'ün 12'sinden sonra yükselişe geçmiş yani bizim kazançların düşme eğilimine girdiği zamana denk geliyor.

Adsense kazancımızın yüksek olduğu dönemde yani Temmuz sonu Eylül başı arası da son 3 ayın minimum değerlerinde seyretmiş...

Sonuç olarak Google'ın hisse değeri düştükçe bizim gelirler artıyor, yükseldikçe bizimki azalıyor. Ters orantı var

Ne dersiniz

senin dediğin doğruysa, kazançlarımız düştüğü zaman google hissesi alalım :D :p

levent

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hadi gözümüz aydın.

Google hisseleri düşmeye başlamış :)

bugün ufak bir artış var. sanırım tezim doğru çıkacak
bikaç hafta takip edicem bakalim sonuçlar nasıl olacak. :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Aklıma bişey geldi ve kontrol ettim.
Google NASDAQ ta işlem gören hisselerinin durumuna göre bir düzenleme yapıyor olmasın sakın :)

Aşağıdaki linkte Google'ın borsadaki son 3 ay grafiği var
http://finance.yahoo.com/q/bc?s=GOOG&t=3m&l=on&z=m&q=l&c=

Hisseler Eylül'ün 12'sinden sonra yükselişe geçmiş yani bizim kazançların düşme eğilimine girdiği zamana denk geliyor.

Adsense kazancımızın yüksek olduğu dönemde yani Temmuz sonu Eylül başı arası da son 3 ayın minimum değerlerinde seyretmiş...

Sonuç olarak Google'ın hisse değeri düştükçe bizim gelirler artıyor, yükseldikçe bizimki azalıyor. Ters orantı var :)

Ne dersiniz :)

güzel tespit..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar yanlış anlamayın da bu topicler artık sıktı biraz.. Her 3 günde bir ya arttı ya düştü diye başlık açılıyor.. Anlayalım artık adsense sabit geliri olan bi yer değildir, gündeme göre ya düşer ya çıkar.. :)

niye sıkıyor anlamadım, forumlar canlı olan web sitelerimidir, yoksa sadece bilgi veritabanı mı? bir konu sadece bir defamı konuşulur yoksa benzer olay nüksettikçe mi? burası adsense bölümü, adsense ile ilgili son durumları değerlendirmekten daha doğal ne var onu anlayamadım.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
niye sıkıyor anlamadım, forumlar canlı olan web sitelerimidir, yoksa sadece bilgi veritabanı mı? bir konu sadece bir defamı konuşulur yoksa benzer olay nüksettikçe mi? burası adsense bölümü, adsense ile ilgili son durumları değerlendirmekten daha doğal ne var onu anlayamadım.

valla bende blink gibi düşünüyorum.Artık adsenseyi tanıdık sanırım.Haftalık değil, günlük iniş çıkışlar olabilir.Yeri gelir bir hafta düşük kazanırsınız.Sitesinde böle düşüşler yaşayınca başlık açan kişiler çoğaldıkçada paylaşımdan ziyade geyiğe gidiyoruz. :)

1. Hit düşerse artarsa kazançlar dalgalanır.
2. İçeriğinizdeki en ufak değişiklikde bile kazançlar dalgalanır.
3. Reklamveren sayısı değişirse kazançlar dalgalanır.
4. Sitenizle alakalı keywordlerde rekabet olursa kazançlar dalgalanır.
5. Kupon gibi bazı özendirici hizmetler ortaya gelirse kazançlar dalgalanır.

Benim aklıma şu anda gelen dalgalanmaya neden olan 5 sebep var.Bunlardan bir tanesi bile sizi etkiliyorsa ( etkilememe şansı zaten yok ) kazançlarınızda dalgalanma olur..

Genel düşüşlerde; reklam oranlarında değişiklik olursa tabiki konular açılmalı uzunca tartışılmalıdır.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

becerikli_acemi yazacaklarımı yazmış saolsun. bende eksik kalmıyayım bi örnek vereyim bari :).. öncelikle demek istediğimi "anlamamışsın".

bir şey ya çıkar ya artar. bu dolar kuru değil ki haber verilsin. düşünsene doların kuru yerine her saat başı farklı bi başlık açıp "aa beyler ne ilginç dolar düştü" 1 saat sonra "ilginçtir dolar arttı" gibi başlıklar açarsak abes kaçar di mi?

kaldı ki örneğim bile çok uzak bu adsense konusuna. ben yorulmayın diye diyorum. boşuna bu bölüme girmene gerek kalmıyor bu başlıkları okumak için aç bi notepad alt alta yaz bunları oku daha az yorulursun.

3 gündür kazançlar artışta

3 gündür kazançlar düşüşte

bu bölümde daha güncel ve işe yarayabilecek birşeyleri paylaşmamız gerekir diye düşünüyorum..

saygılar zıpkın

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
niye kimsenin bilmediği birşey çıktı bu konudan ama !
konuşulsun tabii, kaldı ki fazla başkaca şey de çıkmıyor forumda zaten.

redbaron

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bence saçma konuşmusun 1 aydır geliri sabitlemişken böyle birşeyle karşılaştığımda benim gibi diğer arkadaşlarda da aynı durum oluştumu diye meraklanmam seni sıktıysa okumayabilirsin sen böyle birşey yazarak kirlilik yarattığına inanıyorum
bak levent arkadaşımızda başka birşeyler yazmış konuyla ilgili burda başka bir bilgi oluşmuş.Bunu alacağın yerde ukalalık yapmışsın arkadaşım

+ farkettim ki genel bir düşüş var bunu tartışacağımız yer burası ama sen sıkılıyosun sen okuma boşver

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence saçma konuşmusun 1 aydır geliri sabitlemişken böyle birşeyle karşılaştığımda benim gibi diğer arkadaşlarda da aynı durum oluştumu diye meraklanmam seni sıktıysa okumayabilirsin sen böyle birşey yazarak kirlilik yarattığına inanıyorum
bak levent arkadaşımızda başka birşeyler yazmış konuyla ilgili burda başka bir bilgi oluşmuş.Bunu alacağın yerde ukalalık yapmışsın arkadaşım

+ farkettim ki genel bir düşüş var bunu tartışacağımız yer burası ama sen sıkılıyosun sen okuma boşver

Senin durumun nasıl bir durum çözemedim açıkcası..İlk kez google kullanmıyorsundur sanırım.Etrafına bak, bilene sor bakalım acaba bugüne kadar dalgalanmayan hesaba sahip olan varmı ?
Haftalarca 10 dolar kazanırsın gün gelir 3 hafta 200 dolar kazanırsın.İşde google budur.Googleyi çözememişsin ve sanırım yazdıklarımı okumamışsın.Belli etkenler var ve bu sebeple mutlaka dalgalanma olur.Arkadaşımız seni sadece uyarmış ve sana bir yararı olmaz, kimse çözüm bulamaz demiş.Bende şiddetle onunla aynı görüşteyim.Yeni şeyler, yeni fikirler üretmek istiyorsan tabiki bunları tartışalım.Bunun yeri burası zaten.Ama genel düşüş diye bir şey yada genel yükselme diey birşey asla söz konusu değildir.O tamamen belli etkenlere bağlıdır, sana bağlıdır.Soruna cevapsa; bende aksine son 2 haftadır aşırı artış var..Ukalalık olayına gelince; birbirimize karşı kırıcı olmamalıyız.Burası bilgi paylaşım platformudur.İnsanlara; bize davranmalarını istediğimiz şekilde davranalım.

niye kimsenin bilmediği birşey çıktı bu konudan ama !
konuşulsun tabii, kaldı ki fazla başkaca şey de çıkmıyor forumda zaten.

bu tarz kısır döngülere girilirse forumdan birşeyler beklemekte zor açıkcası.Değişken olan bir şey üzerine bu kadar yoğunlaşmak yanlıştır.Google analatikçilerin dediği bir laf var.Sen işine bak, adsense hesabına çek geldimi diye gir sadece.Bu profesyonel çalışanların lafıdır.İçerikleri özgündür.Adamların reklamdan oynama ve düşüş-çıkış beklentileri sabittir.Siteleri tek içeriktir ve reklamveren kitleleri bellidir.Bizlerse; farklı çaışıyoruz.Direkt kazanç üzerine.Hal böyle oluncada mecburen en ufak değişimde hatamı yapdık ? aaa hep bu takdiği uygulayım mantığını kullanıyoruz.

Ben başlıklara hala karşıyım.Kimsede fikrimi değiştiremez açıkcası.Ama benim karşı olacağım demek, başlık açılmayacak demek değildir :) İsteyen tabiki açar ama benim gözümde sadece kirlilik oluşturur.Genel düşüş olmadıkça herkesin hesabında oynamalar olabilir.Buna çare bulma, fikir arama gibi şeylerde sadece boş çabalardır.bu konulardan birşeyler öğrenemeyiz.
En basit örneği; Eklediğiniz tek bir kelime bile sitenizde çıkan reklamları ve cpmsini değişitrebilir.Hal böyle olunca nasıl olacakta düşüp, çıkıtğını anlayacaksınız ?Google komisyoncu sadece..Hitinize ve kalitenize göre size para ödüyor.Googlenin size yaptığı bir şey değil.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bende buay kazançlarda baya bir atış var 10 tıka 1 doalra yakın aldığım oluyor bu zamanlar nazar değmesin :)

Impetus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana öyle geliyor ki Google yeni bir şeyler deniyor. Yaptıklaır şu: bazı siteleri ödüllendiriyorlar. Yani benim adsense yayinlayan 10 küsür sitem var. Ancak bunlardan bir tanesi içeriği ve kalitesiyle diğerlerinin çok önünde. bu sitenin gelirlerinde son günlerde ciddi artışlar var. Bu tezi doğrulayabilecek olan var mı?

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

laflarına dikkat et. saçmalayan ukala davranan kirlilik yaratan sensin yeni yetme.

sen bunları 1 aydır konuşuyorsun. bu adsense topiğinde ki başlıkları 2 sene önce ben açtım ben millete öğrettim. o adsense hakkında herşey soru cevap kısmının %90ını ben hazırladım.. xmlsr nickinin 2004 de yazdıklarını oku çok şey merak ediyorsan..

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Blink , haklı .
Ukalalık yaratan sen olmuşsun redbaron.
ithamlarındada dikkatli olsan fena olmaz hani.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
xmlsr nickinin 2004 de yazdıklarını oku çok şey merak ediyorsan..

şimdi tanıdım seni ;)

şimdiki lafım acemiye :) her gün yeni şeyler paylaşacak kadar fazla bir olgu yok, adsense ile ilgili her şey fazlasıyla yazıldı çizildi, daha kime ne söyleyebiliriz bilmiyorum. ayrıca bende seninkinin tam tersine bu durumun konuşulabilecek bir konu olduğunu savunuyorum. belli dönemlerde senin bahsettiğin maddelerin hiç birisiyle alakası olmayan düşüşler artışlar yaşanıyor, eğer herkeste durum aynıysa bu durum araştırılası bir durumdur. sebebi konusunda yorumlar yapılıp belki bi noktaya ulaşılabilir veya ona göre davranış oluşturulabilir.
fakattt bu demek değildir ki, her ani çıkışta ve yükselişte bu tarz başlıklar açılabilir. tabi ki açılmamalı. sonuç olarak duruma göre değerlendirme yapmak lazım.
benim bir önceki post da yazdıklarımda aslında legalpara değil, gerçekten de soruydu... "forumların ne olduğu" konusu.... belki başka bir konu altında bunu da tartışmalıyız, ya da herkes biliyor ben bilmiyorsam birisi bana söylesin :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
zıpkın o zaman belli zamanlardaki düşüşlere bir tane örnek verirmisin.Şundan dolayı genel düşüş var diyebileceğin somut bir şeyi paylaşırmısın

mstfsz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet . bende de dusus var. hemde %50 gibi bir oranda. hadi hayırlsı bakam

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5