İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ajans açmayı planlıyorum ne nedir ? ne değildir?

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
peki bir ajans için home office tarzı yerleri mi tavsiye edersiniz yoksa bir iş hanında yer kiralamayı mı? bugün birkaç yer dolaştım ama kafamdaki gibi birşey bulamadı. ayrıca paket halinde office malzemelerini alabileceğim doğru düzgün ama uçuk olmayan biryer varmıdır ?
kira ödeyeceğinize başta kendi eviniz uygunsa homeoffice daha mantıklı...
önce ufaktan başlamak gerekir diye düşünüyorum.
şirket kuracaksanız ilkbaşta şahıs şirketi kurun."masrafları ve vergiside daha az olur"
400 500 tl'ye şirketi kurarsınız.
istiyorsanız "ankara ticaret odası" ato'ya da üye olursunuz oda yaklaşık 300 tl tutar.
daha sonra ltd'ye çevirirsiniz.
eğer maliyeden adres konusunda sorun yaşarsanız.
ulus'ta yiba çarşısı var 100 150 tl'ye kira "50 tl aidat"'la 4 veya 5.katta adres göstermelik bir ofis'te kiralayabilirsiniz.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
peki bir ajans için home office tarzı yerleri mi tavsiye edersiniz yoksa bir iş hanında yer kiralamayı mı? bugün birkaç yer dolaştım ama kafamdaki gibi birşey bulamadı. ayrıca paket halinde office malzemelerini alabileceğim doğru düzgün ama uçuk olmayan biryer varmıdır ?

Nerede ikamet ediyorsun bilmem ama ofis için herşeyi bir arada bulabileceğin tek yer ikea. Ama dinlenmiş olarak git zira 3-4 saat ancak yeter.
Ajans home ofis olmaz. Müşteri gelecek, kargo gelip gidecek, ileride eleman gerekecek bunları evdemi yapacaksın? Ama param kira için yok dersen freelance çalış adıda ajans olmasın. Müşteri gelmek ister gülünç duruma düşersin. Freelance olarakta faturan olur mali sorunları olmaz. Eğer gerçek bir home ofis düşünüyorsan bunlar normal ofisten pahalı zaten. Rezidans bakman gerekecek ki en ucuzunun aidatı bile 250 TL.

Benim nacizane fikrim ofis kiralaman. Kafandaki yerleri boşver bunun için cebinde bol paran olacak. Düşünmen gereken evine yakın olmalı, ulaşımı kolay olmalı, merkezi olmalı. Gerisi hikaye.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bu söylediğiniz vakıflar ve üyelikler başlangıç olarak bizi fazlasıyla kasar, ne olur örneğin ajansı açtığımızda alır yürür aylık sabit iyi bir kazanç sağlamaya başlarız o zaman neden olmasın.
bir de şu aklıma takıldı şimdi bu bahsettiğiniz yere üye olup o kadar para döktüğümüz zaman bana ayda belli sayıda müşteri gönderebileceklerinin garantisini veriyorlarmı? sonuç itibariyle bu insanlara para vereceğiz.!
kesinlikle acemice hareket etmek istemiyorum emeklemeden depar atmaya çalışmanın hiçbir mantığı yok.

Kardeş, dernek sana ne iş nede müşteri yollar. Derneklerin yöneticileri hali hazırda ajans sahipleri ya da ajanslarda yıllarını geçirmiş tecrübeli çalışanlardır. Sık sık bu kişilerle bir araya gelmen onlarla ahbap olman vesilesiyle uzman oldugun bir konuda seni sağa sola önerebilirler ama bu bildiğin arkadaş, eş-dost ilişkisinden farklı değildir. Dernek üyesi olup birbirlerinin müşterilerine tebelleş olan, fiyat kıran onlarca yer var. Dernek hikaye. Dernek üyesi olmak sosyal sorumluluk projeleri gibidir. Büyük olan tanıdıgı çok olan yerler gün geldiğinde buralara üye olmak zorunda kalırlar, hepsi bu. Yoksa ne toplantılarına, ne buluşmalarına yeni yetmeler haricinde kimse katılmaz. Enterasan eventler, katılımcılar hariç tabi. Hatta yarışmaları bile şuursuzdur. Neyse gerek yok bunlara...Dernek olayı balon yani kısaca :)

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Nerede ikamet ediyorsun bilmem ama ofis için herşeyi bir arada bulabileceğin tek yer ikea. Ama dinlenmiş olarak git zira 3-4 saat ancak yeter.
Ajans home ofis olmaz. Müşteri gelecek, kargo gelip gidecek, ileride eleman gerekecek bunları evdemi yapacaksın? Ama param kira için yok dersen freelance çalış adıda ajans olmasın. Müşteri gelmek ister gülünç duruma düşersin. Freelance olarakta faturan olur mali sorunları olmaz. Eğer gerçek bir home ofis düşünüyorsan bunlar normal ofisten pahalı zaten. Rezidans bakman gerekecek ki en ucuzunun aidatı bile 250 TL.

Benim nacizane fikrim ofis kiralaman. Kafandaki yerleri boşver bunun için cebinde bol paran olacak. Düşünmen gereken evine yakın olmalı, ulaşımı kolay olmalı, merkezi olmalı. Gerisi hikaye.
yanılıyorsun.
homeoffice olur
ünlü reklamcıların çoğu homeoffice kullanıyor...
müşteri gelir, bir çay içer ev ortamında konuşulur.
daha samimi olur.
hiçte pahalı değil. rezidans nerden çıkt?,evin bir odasını ofis olarak kullanacak...
bekar insan için homeoffice daha iyi.
24 saat işinin başında olur en azından.
bizim şirketimizde aynı durumda bir merkez var birde homeoffice var.
şirkete 4 aydır gitmiyorum.
evden işleri takip ediyorum..
şu saate 05:21'de şirket'te olacağıma evdeyim ve işimin başındayım..
mutfağa gidip çay demleyebiliyorum,atıştırmalık bir şeyler hazırlayabiliyorum. vs. .)

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Benim zaten homeofisten kastım yine çarşı içerisinde merkezde dükkan şeklinde olan 2 veya 3. katta bir yer yani yine yan dairesinde ev tipi ofis olan bir nevi ev şekline gelmiş iş hanlarında olacak diyebiliriz, dernek işine gelince zaten bulunduğum şehir küçük bir yer şuanda toplasanız ajans sayısı 5-6 yı geçmez nüfusu çok az bu beni açıkcası biraz korkutuyor sadece beni cesaretlendiren şehirin haber sitesine sahibim google da şehiradı haber aramasında ilk sayfadayım dolayısıyla yerel reklamı da bu sitemden yapmayı planlıyorum sizce bu şekilde düşünmekle hata mı ediyorum ? siteme rakip olan birkaç haber sitesi şehir merkezinde ofis açıp sadece sitelerindeki reklam gelirleriyle ayakta durabiliyorsa sanırım bende bunu yapabilirim diye düşünüyorum siz ne derseniz ?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
yanılıyorsun.
homeoffice olur
ünlü reklamcıların çoğu homeoffice kullanıyor...
müşteri gelir, bir çay içer ev ortamında konuşulur.
daha samimi olur.
hiçte pahalı değil. rezidans nerden çıkt?,evin bir odasını ofis olarak kullanacak...
bekar insan için homeoffice daha iyi.
24 saat işinin başında olur en azından.
bizim şirketimizde aynı durumda bir merkez var birde homeoffice var.
şirkete 4 aydır gitmiyorum.
evden işleri takip ediyorum..
şu saate 05:21'de şirket'te olacağıma evdeyim ve işimin başındayım..
mutfağa gidip çay demleyebiliyorum,atıştırmalık bir şeyler hazırlayabiliyorum. vs. .)

Bende şu an ajanstayım nasıl olacak? Rahat çay kahve içmek için demiyorum ben. Neyse çalıştığınız hitab ettiğiniz müşteriyle, çalışmaya bakış açınızla alakalı bu konuda kimseyle legalpara edecek vaktim yok fikrimi söyledim sadece.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Benim zaten homeofisten kastım yine çarşı içerisinde merkezde dükkan şeklinde olan 2 veya 3. katta bir yer yani yine yan dairesinde ev tipi ofis olan bir nevi ev şekline gelmiş iş hanlarında olacak diyebiliriz, dernek işine gelince zaten bulunduğum şehir küçük bir yer şuanda toplasanız ajans sayısı 5-6 yı geçmez nüfusu çok az bu beni açıkcası biraz korkutuyor sadece beni cesaretlendiren şehirin haber sitesine sahibim google da şehiradı haber aramasında ilk sayfadayım dolayısıyla yerel reklamı da bu sitemden yapmayı planlıyorum sizce bu şekilde düşünmekle hata mı ediyorum ? siteme rakip olan birkaç haber sitesi şehir merkezinde ofis açıp sadece sitelerindeki reklam gelirleriyle ayakta durabiliyorsa sanırım bende bunu yapabilirim diye düşünüyorum siz ne derseniz ?

Doğrusu haber siteme güvenerek evden kalkıpta bir ofise gitmeyi düşünmezdim. Bakış açısı tabi ama ben yapmazdım böyle bir şey.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Doğrusu haber siteme güvenerek evden kalkıpta bir ofise gitmeyi düşünmezdim. Bakış açısı tabi ama ben yapmazdım böyle bir şey.

tabi büyük bir şehirde bu radikal bir karar olur ama küçük bir şehirden bahsediyoruz bunu göz önünde bulundurmanız lazım diye düşünüyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
tabi büyük bir şehirde bu radikal bir karar olur ama küçük bir şehirden bahsediyoruz bunu göz önünde bulundurmanız lazım diye düşünüyorum.

Şehrin kaynaklarını düşünerek fikir vermem ne kadar doğrudur bilemiyorum. Sitenin getirisi ve mevcut gelir hedefleri nelerdir, rakipler neler yapıyor, kiralar ne alemde, ulaşım sorunu var mı vs. gibi pek çok detayı düşünmek gerek. Ben kendi adıma kararları vererek kimseyi rakip görmedim ya da şöyle-böyle olması lazım diyerek hiç bir şey düşünmedim. Çevrem nasıl hareket ediyorsa umrumda olmadı. Hala da öyle. Ben kararlarımı verirken iş-müşteri ilişkisi değerine göre hareket ettim. Ben neler yapabiliyorum, müşteri neler istiyor ve ne kadarına nasıl cevap verebiliyorum...Bunlar kararlarıma şekil verdi. Her iş için pek çok doğru var. Ancak bu doğruları nasıl yönettiğiniz, kendinize ne kadar faydaya çevirebildiğiniz önemli. Aksi halde adam kum satarak para kazanıyor diye onun fikirleri bizim için ne kadar değerli olabilir?

Dolayısıyla pek çok doğru var. Ama şartlara göre nasıl ayrıştırmak lazım bu önemli. Bence asıl soru şu olmalı senin için.

"İhtiyacım nedir?"

Bu soruya çevreni, lokasyonunu ve bilgi-becerini katarak cevap vermen gerekli. Şu an bir ofise çıkmak senin için ihtiyaç mı? Home ofis mi ihtiyaç? Yoksa sıkı bir yer kiralayıp tonla para harayarak dekorlu bir yer mi senin ihtiyacın? Ya da hiç bir şeye ihtiyacın yok ama çevrendeki hareketemi ayak uydurmak istiyorsun? İleriki hedefin nedir? Bunlar kişisel cevapları bir tek sen biliyorsun. Ona göre karar vermen mantıklı olabilir.

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Bende şu an ajanstayım nasıl olacak? Rahat çay kahve içmek için demiyorum ben. Neyse çalıştığınız hitab ettiğiniz müşteriyle, çalışmaya bakış açınızla alakalı bu konuda kimseyle legalpara edecek vaktim yok fikrimi söyledim sadece.
gözün aydın..
ne olursun iddia et..
sizin o değerli vaktinizi almak istemiyorum ama sizin gibi ajansta çalışan bir reklamcının fikirlerine ihtiyacım var...

ali taranda zamanında benim gibi düşünmüş...
ali taranı tanımıyorsan hakkında biraz bilgi vereyim..
yetenek sizsiniz türkiye'de bir ara juri üyeliği yapan amca.
çalışanlarına işe geç kalmamaları ve işe zamanında gidip gelmeleri için araba satın alan, eski eşine aylık 20.000 tl nafaka ödeyen bir reklamcı...
Ali Taran Kendisi dahil ekibi için "Artık herkes evinde çalışacak" kararı aldı."Ajansta tuvalet beklemeye, yolda ömür tüketmeye nokta koyuyoruz" dedi.
Ali Desidero’lu, Banu Alkan’lı, Fatih Terim’li reklamlarıyla, Aganigi Naganigi’li, ‘Çakar Çakmaz Çakan Çakmak’, ‘Artık Çok Oluyoruz’ gibi sloganlarıyla akıllarda yer eden başarılı işlere imza atan genç parti ve dolandırıcıı cem uzan'ı barajı geçmeye kadar yaklaştıran 40 yıllık reklamcı Ali Taran Home Office'e geçti...
Ali Taran'ı tanıyorsan başka isimlerde verebilirim değerli reklamcı.

çalıştığın ajans atcw home office'den daha iyi firmalarlamı çalışıyor?
ALLIGATOR
ATLAS
BMC
DERBY
FAWORİ
FİLLİ BOYA
KVK
MAVİ
SOYAK
TEX (ROMANYA)
AKAI
ARKO
ARZUM
BİM
BP
CAPRI SUN
ÇİLEK
DR. RENAUD
DURU
E.C.A.
FINDIK TANITIM GRUBU
FİNANSBANK
FİNDUX
GENÇ PARTİ
HÜRRİYET (Özel Proje)
İXİR
KOMİLİ
MARKS&SPENCER
RUMELİ HOLDİNG
SAGRA
SUPERONLINE
TADIM (Özel Proje)
TELSİM
TTNET
TÜRK TELEKOM
UNITEL
VAPİO?
VESTEL
YAPI KREDİ BANKASI
alitaran.com
atcw.com
Ali Taran Creative WorkShop ATCW Home Office

Ekli dosyayı görüntüle 4576
Ekli dosyayı görüntüle 4577
Ekli dosyayı görüntüle 4578

gail

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Hocam öncelikle şunu belirteyim. Seninle aynı forumda geziyoruz diye aynı seviyede değiliz emin ol. Tanımadığın kişilere internet üzerinden edindiğin bilgilerlede hava atmaya kalkma. Önce karşısındaki kişinin neyi nasıl bildiğine emin ol ondan sonra kulaktan dolma fikirler ver.
Ali Taran dediğin kişiyi senin gibi medyadan değil şahsen tanıyorum. Sen kuruluş aşamasında home ofis diyorsun Ali Taran yıllarını geçirdikten sonra home ofis yaptı. Ayrıca home ofis senin düşündüğün mantıktada değil ofisi var yerli yerinde duruyor kafa adamlar home çalışıyor. Kendi yurtdışında zaten tr de değil. Çizgi altı işleri için çalıştığı ajans isimlerinide veriyim istersen bilgin olsun. İşkembeden sallama. Bi de gittin Ali Taran örneğini verdin ne diyim sana ben :)

Senin dediğin home ofis fakirlikten home ofis. Sen hangi kafadasında Ali Taran gibi birinin senin düşündüğün tarzda home ofis çalışacağını düşündün? Senin dediğin fakir home ofisi :). Düşündün diyorum hiç bir şey bildiğin yok boyuna atıp tutuyosun. Yukarıda listelediğin markaları bildiğin home ofis düzeninde rüyanda görürsün. Sen ajans görmemişsin belli ki. Home ofis nedir onu bile bilmiyosun. Evde halı üstünde laptop la çalışmayı home ofis sanmışsın sen. İlk mesajlarına laf etmedim ama kalkıp bana bulaşıyorsun. Web sitelerini gezerek toparladığın bilgilerle kendine fakir fukura bir dünya kurmuşsun sallayıp duruyorsun 8 m2 odandan.

Banada öyle abuk sabuk, saçma sapan toplama bilgiler verme. Ayrıca legalpara eden sensin ben legalpara etmem yaşadığım bilgiyi veririm. Hayal aleminde, okuduğum bir kaç yazı ile tribe girip yaşamıyorum ben. Seninle hiç bir alakam yokken, durup dururken bana bulaşıyorsun rahatsızmısın sen? Senin toplama bilgilerin yanlışsa, sağdan soldan duyduğun yüzünü bir tek televizyonda gördüğün bir adamın iş düzenini nasıl olurda, hangi kafayla savunuyorsun. Daha ne yaptığını bile bilmiyorsun.

Dediğim gibi aynı forumda gezdiğin insanları senin kadar zannetme. Ben senin gibi duyduğumu ya da okuduğumu değil yaşadığımı tecrübe ettiğimi anlatıyorum. İnsanı çileden çıkaracak abuk sabuk şeyler söyleme bak işine.
aynı seviyede değiliz....
katılıyorum sana.
36 yaşına gelmişsin hala bir ajansta sürünüyorsun ne diyeyim...
çaycımısın trafikermisin alaylımısın her ne ayaksan.
atıp tutmakla olmuyor..
ali taranı medyadan tanıdığımı,ajansın ve home office'in ne olduğunu bilmediğimi nerden biliyorsun.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
hayırlı uğurlu olur inşallah
teşekkür ederim,

arkadaşlar şimdi yavaş yavaş parçaları birleştiriyorum, size sormak istediğim şey isim hakkı ile ilgili.
örneğin ajans için düşündüğümüz isim "abc ajans" bunu kullanabilmek için ne gibi bir yol izlemeliyim?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5