İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Akvaryum

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
70 x 35 x 25 ebatlarında standart bir ölçü vardır genelde akvaryumcularda. Bu senin işini başlangıç için görür. İçine canlı doğuranlar türlerinden atarsan güzel güzel yaşarlar. Toplam maliyet ise en fazla 150-200 TL (Akvaryum, kum, aydınlatma, iç filtre, balıklar) olur.

Gur.Kem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
70 x 35 x 25 ebatlarında standart bir ölçü vardır genelde akvaryumcularda. Bu senin işini başlangıç için görür. İçine canlı doğuranlar türlerinden atarsan güzel güzel yaşarlar. Toplam maliyet ise en fazla 150-200 TL (Akvaryum, kum, aydınlatma, iç filtre, balıklar) olur.

Teşekkür ederim. Bu ölçüler iyi duruyor başlangıç için.

Peki bu bahsettiğim büyüklükte akvaryuma hangi tür balıkları önerirsin tam olarak? Ayrıca aksesuar ve alet(soğutucu vs.) neler koymalıyım?

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15

Peki bu bahsettiğim büyüklükte akvaryuma hangi tür balıkları önerirsin tam olarak? Ayrıca aksesuar ve alet(soğutucu vs.) neler koymalıyım?

Yukarıda bunların cevabını vermiştim zaten. :)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
askere gitmeden önce vardı bir akvaryum ve içi dolu balık şimdi akvaryum bile yok :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34

15 erkek, 10 dişi lepistes, 2 zebra (kanat ve kuyruğu uzun olsun :p ) , 2 çöpçü balığı, 1 vatos güzel bitkiler ve ince kum ile çok güzel bir akvaryum olur hem öğrenmişte olursun

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
15 erkek, 10 dişi lepistes, 2 zebra (kanat ve kuyruğu uzun olsun :p ) , 2 çöpçü balığı, 1 vatos güzel bitkiler ve ince kum ile çok güzel bir akvaryum olur hem öğrenmişte olursun

Dişi sayısı erkekten fazla olmalıdır. Erkeğin 2 katı kadar oranı üretim için idealdir. 4 dişi 2 erkek genelde kullanılan başlangıç rakamıdır. :)

Bu arada nefusa aldıracaksın banada bir akvaryum :p

Al ya çok eğlenceli :)

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ama görünüm için erkek bol bol olmalı bence :p dişi balıklar çirkin oluyor erkekler renk ve gösteriş bakımından güzel

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
düşündüğüm orta boy akvaryumum için tüm sorularımı sorayım

ben canlı doğuranlardan molly balıklarının hastasıyım özellikle balon molly'lere bayılıyorum : ) bunlarla hangi türleri beslemeliyim? sanırım 60 veya 70cm uzunluğunda bir akvaryum verecek arkadaşım jebo dış filtreyle birlikte. Fazla abartı durmayacak şekilde canlı bitkide koymak istiyorum hangilerini önerirsiniz? Beyaz renkte dip malzemesini seviyorum dip kumu tercihi nasıl olmalı bitki için kaç cm kum koyulmalı? 2 çöpçü 2 de cüce vatoz atsam sakıncası olurmu? Abartı gibi olacak ama bir tanede salyangoz koymak istiyorum :D

şimdilik düşündüklerim 3 lepistes-4 moli-bir çift vatoz- bir çift çöpçü

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5