İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Amerika'daki Turk arkadaslar

K

kirtok

Misafir
Herkese merhabalar. Teksas'in Lubbock adli bir sehrinde yasiyorum. Amerika ya da Amerika'ya gelis ile ilgili sorulari fikirleri olanlarla her zaman fikir alisverisine hazirim. Herkese sevgiler.

herbalife_tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben 19 yasında sıradan birisiyim. oraya nasıl gelir nasıl yerlesir nasıl iş bulurum...
sanırım cok soru sordum :))

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Merhaba kirtok,

Bu konuda rehberlik konusunda ortak bir çalışma yürütmek istersen lütfen benimle [email protected] e-posta adresi ile irtibat kur.

M

mysterykaos

Misafir
Ben De Ayni Konu Ile Ilgili Soru Sormak Istiyorum Turkiyede Ingilizce Ogretm Okuyorum.. Amerika Ya Yerlesmek Amaciyla Nasi Gelebilirim??bilgi Verirseniz Sevinirim..

E

elchin

Misafir
Merhaba,

ABD'de bir çok Türk arkadaşım var. Amerika Türk Dernekleri Assamblesi'nin başkanı Ercüment Kılıc da çok yakın arkadaşım. Geçenlerde onu Bakü'de misafir ettik ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Meclis başkanı ve s. ile görüştürkdük.

Elçin

E

elchin

Misafir
Bu arada, sık-sık ABD'ye gidiyorum. Burada iyi arkadaşlar edinirsem, görüşe biliriz.

Elçin

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar ben eğitimim için 2 sene amerikada kaldım azda olsa tecrübe sahibiyim fikir alışverisinde bulunmak isteyen arkdaşlara yardımda bulunurum ben new jersey n.c kaldım o çevrede iş imkanı sağlarım azda olsa çevremiz var ama şunu unutmayın VATAN GİBİSİ YOK!! :) :)

P

PeterPan

Misafir
Merhaba arkadaşlar,

Amerika'da yaşayan arkadaşlara merak ettiğim birkaç soruyu sormak istiyorum

Amerika'da binalar-apartmanlar nasıl?Sizce Türkiye'dekilerle çok farkı varmı-hangisindekiler daha iyi?
İlginç bina modelleri var mı?

Daha önce Amerika'ya gitmiş tanıdığımız(seyahat amacıyla) ordaki insanların %90'ının şişman olduğunu söyledi,bu doğru mu?

Diğerlerini aklıma geldikçe sormak istiyorum...

M

M@l@tyasporlu

Misafir
valla abdded iş bulmak olayı nasıl onu bi açıklasanız hoş ingilizce mingilizce yok am öreniriz nolacak :D

SakaryaLee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben Universite egitimi icin New York'tayim.
Is imkani soran icin bulabilecekleri isler bellidir.Pompacilik garsonluk.Universite egitimini tr de almis olmasi burda pek birsey ifade etmiyor.O yuzden cok iyi is imkani bulabileceklerini dusunmesinler.Ancak ticarete atilirsaniz ve tutturabilirseniz olabilir.Yada yaratici fikirleriniz olursa.Disaridan bir desteginiz yoksa burda calismadan yasamak cok zor.Gerci calisarak yasamakta cok zor :) cunku maaslar dusuk oluyor ( kacak gelenler icin ) kiralar ise 800 dolar ile 1500 dolar arasinda degisiyor.Varsa sorulariniz elimde geldigince cevaplarim.
Selamlar

V

vaiokids

Misafir
diyelim Makina Mühendisiyiz orda iş bulma gibi bi durum olamazmı?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
vaiokids' Alıntı:
diyelim Makina Mühendisiyiz orda iş bulma gibi bi durum olamazmı?

Yillik brut maasin 60 bin $ in altinda Amrika'ya gelip yasayacaksan hic gelme Turkiye'de is bul. Evli isen bunu 80 bin $ yap.
Turkiye'de hem daha cok sosyal aktivite var hem de orasi Turkiye!

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Tas yerinde agirdir. Bir konuda uzmanlasip yurtdisinda calisabilecek alt yapiya sahip oldugunuza inaniyorsaniz Edirne'den otesine zaten ihtiyaciniz olmaz.
Aksi durumda zaten maceradan baska birsey olmaz.

F

fenerli

Misafir
MoD' Alıntı:
Tas yerinde agirdir. Bir konuda uzmanlasip yurtdisinda calisabilecek alt yapiya sahip oldugunuza inaniyorsaniz Edirne'den otesine zaten ihtiyaciniz olmaz.

aynı yönde düşündüğümüze sevindim

SakaryaLee

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MoD' Alıntı:

cok dogru bir tespit..

Romantlk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla herkes yurt dışına gitme cabasında
yesil kart basvuruları felan millet iyice ucmus oturun oturdugunuz yerde bilmediginiz etmediginiz yerde ne yapabilirsinizki dünyaya yeni gelmis gibi olursunuz.
türkiyede yaşıyorum türkiyede ölürüm :)

ExCLuSiVe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar

Amerika hakkinda genel bilgi ... Amerikada ayakta kalmakta yok olmakta sizin elinizde olan bir sey eger yeteneginiz varsa yaparsiniz ... ben Amerikaya 2 yil once geldim... Ingilizce ogretmeniyim suanda ogretmenlik yapiyorum ama ilk geldiigm zamanlarda her turlu is yaptim... pizzacilik , garsonluk sonra ascilik bile yaptim ama onunu gormen sana bagli kendine inaniyorsan guveniyorsan yok is begenmemezlik yapiyorsan hic gelme birde buranin tasi topragi Dolar degil kim demisse yanlis demis ,,, ayrintili bilgi isteyenlere her turlu bilgi verilir ...

saygilar

Carpediem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iş zaten ilk önce pizzacilik , garsonluk sonra ascilik ile başlıyor sonra Allah yürü ya kulum derse gittiği yere kadar...

ExCLuSiVe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bece durust olan herkes zamanla herseyi elde eder.. eger kisa yoldan zengin olayim dusuncesi varsa kafamizda bizden hic bir sey olmaz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5