İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

AntiBotnet Kampanyası

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhabalar,

Az önce bir saldırı aldım ve yapan kişileri buldum gibi. Sizden de bu konuyla paralel birşey isteyeceğim. Lütfen herkes saldırı yediği ipleri buraya yollasın, firmalar da birleşip hep birlikte suç duyurusunda bulunalım. Hepimiz bu işten para kazanıyoruz ve amacımız insanlara birşeyler verebilmek.
İzleyeceğimiz yolu da belirttim önceki yazılarımda kısaca yine değineyim:

1 ) Ipler için savcılığa başvurulacak
2 ) Trojanlı pclerin incelenmesi için kağıt alınacak ve telekoma başvurulacak
3 ) Savcılık adres tespitini sağlattıktan sonra trojanlı pclerden saldırı kaynağı tespit edilecek.
4 ) Herkes şikayetçi olup ocaklarına incir ağacı dikeceğiz.

Konu sabitlenirse ya da herkes fikrini belirtirse çok sevinirim.

İyi günler.

saldiri.JPG

N

necro

Misafir
Bu iplerin cogundan 2 saat oncesine kadar bende saldiri aldim. özellikle 88.2* tayfasından.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bildiğim kadarıyla bu saldırıların çoğu ev kullanıcılarının PC lerinden istem dışı yapılıyor. Bazı sitelerden pc bot vs. yükleniyor ve istem dışı çalıştırılıyor. Bunları asıl yapanlar nasıl bulunabilir acaba. Savcılıkta bunun kaynağını bulabilicek bir ekip varmı.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
bildiğim kadarıyla bu saldırıların çoğu ev kullanıcılarının PC lerinden istem dışı yapılıyor. Bazı sitelerden pc bot vs. yükleniyor ve istem dışı çalıştırılıyor. Bunları asıl yapanlar nasıl bulunabilir acaba. Savcılıkta bunun kaynağını bulabilicek bir ekip varmı.
botnet ağları araştırılmalı, bu iplerin bir çoğu telekomun ipleri ve dediğiniz gibi istem dışı.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
buna duyarlı biryer?
Bence bunu dikkate bile almazlar. Çünlü bu kadar tecrübeli memur sayımız yok denecek kadar az. Uğraşılması güç şeyler bunlar :)
Tek ip olsa eywallah. Bir kişi olsa eywallah.
Ama bu adım terten başlamaktır!
Bunun yerine web sitesinde yada forumunda illegal iş yapanları tespit edip engellenmeli. Devamındaki adımlar yıldırıcı olmalı ki. Kısa sürede kökü kurusun.
Bu şekilde hangi bir ip ile uğraşılabilecek. Uğraşılsa bile sondan başlamak bu :)

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bişi sorucam peki bu saldırılardan sonra msn yada e-mail ile birileri kalkıp size linux konusunda yada server yönetimi konusunda yardım istermisiniz diye sordumu ?

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar hepimiz bu işi yapıyoruz, sizden sadece saldırı gelen ipleri istiyorum ve şikayetçi olmanızı istiyorum.

Teklan Verimerkezi ile bu olayın üzerine gidiyoruz. Saldırı yapan herkesin peşini sonuna kadar bırakmayacağız.

Yok istem dışı yok bilerek. Farkeder mi? Bu trojan bulaşmış insanlar da internet bağlantılarının başkaları tarafından kötü amaçlı kullanılmasına sanırım izin vermeyeceklerdir. Olası bir problemde de sonuna kadar yardımcı olacaklardır.

Telekom ya da emniyet teşkilatının böyle bir birimi mevcut. İstanbul Maltepe'de internet suçları üzerine işini son derece iyi bilen tanıdığım insanlar da mevcut. Aranan şey sadece pcde çalışan trojan ve trojanın bağlı olduğu ana bilgisayar.

Ben size şu kadar söylüyorum, çoğu insan korkuyor.(Yazanlara değil lafım, pm olarakta bu tespiti yapan arkadaşlar mevcut) Neyden korktuklarını da çok merak ediyorum. Saldırılar yüzünden düşen bir prestijiniz oluyor, sonucunda da artan botnetçi velet sayısı. Bu insanları yakalamak için tüm varlığımı ortaya dökeceğim. Eğer forumda ortak çalışanlar varsa bilemeyeceğim ama o kişilere de cephe alacağım. İnşallah bu saldırıların devamı gelir, inşallah korkupta burada bilgi vermekten çekinenlerin sayısı azalır.

İyi günler.

NOT : Botnet serverlarını tespit edip, en çok bilgi yollayan kişiye ödül vereceğiz.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şu sıralar bir saldırı furyası olduğu bir gerçek ve ben bu forumdaki birilerinin parmağı olduğunu düşünüyorum bu saldırılarda çünki bu forumda saldırı yaşayanların çok olması sitelerinin/serverlarının bu forum üzerinden tespit edildiği gibi bir izlenim bırakıyor. yukarıda yazdığım mesaj ile ilgili e-mail yada msn den mesaj alanlar lütfen buraya yazsın

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu insanlık dışı yaratıklar saldırıp, saldırıları keserek yardımcı olup para sömürmeye çalışıyorlar demekki. Gerçekten sinirlerim son derece gergin, her an birisine hakaret edebilirim. O yüzden yazmayacağım daha fazla. Süreci beklerken lütfen ipleri belirtin diyorum, başka birşey demiyorum.

Hepsinin kökünü kurutacağım.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok büyük konuşuyorsun Cihan,
bir salgının çıkış noktasını bilmezsen Hatta salgının türünü bilmez isen bunu iyileştirmende mümkün olmayacaktır.
öncelikle bir botnet kodu bulmak lazım.
ne yapar nasıl işler nasıl kodlama yapısı vardır....
daha sonra sniffer ile oturup izlemek lazım.
hatta botnet yükleyen sitelere girip o botnetleri kabul etmek lazım
Ki ona komut veren noktayı bulabilelim.
daha mantıklı olmazmı ?

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
botnetin çözümü yok mantık aramayın firewall banlıyana kadar kasar abicim

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Bugün adsl faturası geldi için klasik uyarı kağıtları vs. vardı.
aşşağıdaki gibi bir cümle var uyarı broşüründe;

"Bilgisayarınızı siz korumakla mükellefsiniz. Herhangi biri PC ye girip yasadışı işler yaptıysa birinci dereceden siz sorumlu tutulursunuz. Güncel koruma yazılımları yükleyin bla bla bla.."

Bence telekom olayı kökten koparıp atmış.

bilgislem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Savcılıktan birşey cıkacağını sanmıyorm ne yazıkkı zombi pc lere hiç birşey yapamaz

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok büyük konuşuyorsun Cihan,
bir salgının çıkış noktasını bilmezsen Hatta salgının türünü bilmez isen bunu iyileştirmende mümkün olmayacaktır.
öncelikle bir botnet kodu bulmak lazım.
ne yapar nasıl işler nasıl kodlama yapısı vardır....
daha sonra sniffer ile oturup izlemek lazım.
hatta botnet yükleyen sitelere girip o botnetleri kabul etmek lazım
Ki ona komut veren noktayı bulabilelim.
daha mantıklı olmazmı ?

Saldırı aldığım siteyi tespit ettikten sonra yapan kişileri de buldum ve itiraf ettiler. Çok yakında süreçle ilgili bilgilendirme yapacağım. Büyük konuşup konuşmadığımı da o zaman anlarsın abi :)

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

"Bilgisayarınızı siz korumakla mükellefsiniz. Herhangi biri PC ye girip yasadışı işler yaptıysa birinci dereceden siz sorumlu tutulursunuz. Güncel koruma yazılımları yükleyin bla bla bla.."

Bu da o kişinin başı belaya girdiğinde elinde olmadan yardım etmek isteyeceği anlamına geliyor. Farklı bir ifade çıkaracak varsa yine saygı duyarım.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçen gün bende başlık açmıştım saldırı alıyorum sitelerime diye ve 4 sitem 1 gün hiç acılmadı saldırı yüzünden ve pmyle iletişim kur dediler ne yani onlarmı etti aslında saldırı eden kişiler bir birini taniyor tek bana dokunmasında kime ederse etsin deniyor unutmayınki birgün herkesin başına gelir konuyu acan arkadaşa bence bildiklerimizi verelimki üstüne gitsinler özelikle sunucu sahipleri sizlerin görevi bu saldiri alıyorsunuz güvenlik yok firewall ise asla yaramıyor ben almıştım sonuc başka yere gittim saldiri kesildi ama hitim düştü ondan rakip insanlar ediyor ispat yolu aradım bulamadım bulsaydım dava acacaktım bu konunun üstüne gidin hostcular yoksa müşteri kaybediyorsunuz

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saldırı aldığım siteyi tespit ettikten sonra yapan kişileri de buldum ve itiraf ettiler. Çok yakında süreçle ilgili bilgilendirme yapacağım. Büyük konuşup konuşmadığımı da o zaman anlarsın abi :)

Sevgili kardeşim
siteden sadırı farklı botnet demişsiniz bu farklıdır.
ben bu açıdan bakarak söylemiştim.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abi seninle münakaşa etmek gibi bir niyetim zaten olamaz. Ama adamlar genelde ip değil domain üzerinden saldırıya başlıyorlar. Bu sebepten ötürü hangi siteye de saldırı geldiğini anlayabiliyoruz.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Türk telekom hatalı davranış sergiliyor ne demek ipden biz sorumluysak şikayet ettgimizde bakmakda sizin göreviniz orası böyle hukuk başka derse ee botnetcilerde gezer saldırı eder ancak yazılı olarak ispat yolu alın hukukda yazılı bilgiler artık suçtur adam sahte bilgi etmiş ne olcak diyorsanız mahkemeye verinde karar alınıyor yazi nerden geldi makine vs bilgileri ortaya döküyor tek yolunuz yazılı ispat ve şahit ve avukat mahkeme diyorum ama millet korkuyor ya resmen buraya bilgi bile verilmiyor okuyorlar diye

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5