İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Arkadaşlar DİKKAT YUZUK.ORG SAHİBİ DOLANDIRICIDIR!!!

S

suikast

Misafir
terbiyeni bozmadan yazarsan sevinirim , yarın söyle annene gitsin baksın hesabına konusun iş bankası ile , referans numarası var elinde ! Eğer dolandırıcı değilsen parayi iade edersin!

Sen bu adama abim diyorsun , benimle anlaşsa birşey olmazdı diyorsun bunu resmen kabul ettin arkadaşlar buyrun siz yapın bunun yorumunu

"bana güvenmeyip abimle anlaştı herşeyi ona yolladı umrumda değil "

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
suikast : anlıyorum sinirlisin ve gerilmişsin, fekat burda atışmak seni sonuca ulaştırmayacak, adam bu tip olaylarla oldukça sık karşılaşıyor anladığım kadarıyla pişkin pişkin tavırlarından belli -saldırganlaşıyorda arada- , kendini hiç üzme yargıya filen de gerek kalacağını sanmıyorum, müşteri temsilcini ara ( yada bu tip olaylarla sık sık karşılaşan ve tecrübesi olan Garanti Teknoloji'yi ara), annesinin hesabına havale yapmışsın (ben olsaydım aynen şöyle konuşurdum)

"Internet üzerinden bir alışveriş yaptım ve dolandırıldım, edindiğim bilgilere göre havaleyi yaptığım kişi alışveriş yaptığım kişinin annesi (kuvvetle muhtemel yaşı tutmadığı için annesinin hesabını kullanıyordur), yine kendisinin beyanı "annem avukat ne halin varsa gör paranı vermiyorum geri" kısacası ben dolandırıldım, kuvvetle muhtemel annesinin bu olaydan haberi yok, lütfen benim adıma hesap sahibiyle yada hesap sahibinin müşteri temsilcisi ile görüşüp bana yardımcı olurmusunuz? yasal yolara başvurup süreçi uzaklaştırmak istemiyorum, yaşı küçük olmasına dayandırıyorum bu tip bir hata yapmasını eğer araya girip benim ricamı geri cevirmezseniz olayın çözüleceğini düşünüyorum. ilginize teşekkürler"

ama yok ben bu adamın bana yaptığı karısında ne sessiz kalmak ne de cezasız bırakmak istiyorum dersen, yarın sabahtan hemen bir avukata git, elindeki chatlogları, mailleri ve dekontları (avukata gitmeden önce bankana uğrayıp kaşeletip al) götürmeyi unutma. Hemen bir dilekçe yazıp işlemlere başlayacaktır kuvvetle muhtemel.

net alemi biraz daha dikkatli olmak lazım vesselam.. gelmiş geçmiş olsun

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada bu tarz bi olayla ben de karşı karşıya kaldım, aynı şekilde 1e1 aynı olaylar, garanti teknoloji girdi devreye ve ne hikmetse normal şartlarda amerikadan 1-2 haftada hesabıma geçmesi gereken swift 2 güne hesabıma düştü. garanti teknoloji tecrübeli bu konularda alırlar :)

afiet

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[DeviL]' Alıntı:
darxis yaşım 23 askerliğim 5 yıl tecilli maslak özel ayazağa ışık üniversitesinde okuyorum 2. sınıf O hesabı 5 Yıl önce kullanıyordum o günden beri yeni bi hesap açtırma ihtiyacı duymadım hala da durur Kendime ait 4 tane kredi kartım var ( o hesapları bile kullanmam iş bankası çok yakın çünkü ) olayı anlamama sebebin ben satıcı değilim parayı alan yada alacak olanda değilim...

OK.

zaten arkadaşın işi ne senle ne abinle, diek hesap sahibi ile muhatab olunacak.

benim ilgim alakam yok diyorsun ama hukiki yola başvurduğu anda gerçekleşecek seneryoyu bir canlandır istersen kafanda.. sana da dokunacak ucu.

istersen ben sesli düşünerek senaryoyu canlandırayım?

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
[DeviL]' Alıntı:
darxis yaşım 23 askerliğim 5 yıl tecilli maslak özel ayazağa ışık üniversitesinde okuyorum 2. sınıf O hesabı 5 Yıl önce kullanıyordum o günden beri yeni bi hesap açtırma ihtiyacı duymadım hala da durur Kendime ait 4 tane kredi kartım var ( o hesapları bile kullanmam iş bankası çok yakın çünkü ) olayı anlamama sebebin ben satıcı değilim parayı alan yada alacak olanda değilim...

bende daha once nette 300 ytl dolandirildim..su ana konu hakkinda tum basliklari okudum..her mesajinde celiskili ifadeler veriyorsun..ayrica piskinliginde dikkatimden kacmadi..bu adami dolandiran kiside %99,9 sensin..

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[DeviL]' Alıntı:
:) çok film izliyorsun ;)

çok pişkinsin :)

fekat şunu da belirteyim, bu tip meseleler mağdur edilen kişilerin genelde maddi yetersizliklerinden ötürü hukuki yola başvuramamaları üzerine dolandırıcı milletini daha da bi heveslendiriyor dolandırıcılık hususunda.

fekat ibreti alem olsun derse dolandırılan arkadaş, kitle olarak maddi manavi destek göreceğine eminim ve üstüme düşen maddi + manevi desteğide kendisinden esirğemeyeceğimi burdan söyleyeyim. herkez 8-10 birşeyler koysa avukat parası çıkarki, kafana kamu davası da gelicek eğer böyle olursa :)

radres

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya bu adam 500 milyon dolandırmış seni. Benim milyarlarca liram + kaç senelik sitelerim gitti. Bir şekilde bulabiliyorsan bul dayan kapısına. Bu türler başka şeyden anlamazlar. Ha genelde benim eniştem şu dayım şu bana birşey yapmak kocaman bilmem ne ister gibi konuşan adamlar zaten ezik tiplerdir hiç korkma.

Git üstüne 50-100 milyon arası birşey bende koyacağım dava paran için söz.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende 50-60 ytl destek çıkabilirim..bende daha önce bu durumlar ile karşılaştığım için arkadaşın halini anlıyorum..

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[DeviL]' Alıntı:
sana ne ? ADminler Bu adamlar niye bu kadar zıplıyor ? :)

veled-i zina'ları temizlemek için her türlü yola varım
herkez banane derse sen ve sen gibiler ürersiniz

S

suikast

Misafir
Arkadaşlar Destekleriniz için Teşekürler ben kendim bu iş için özel olarak para bulucam böyle dolandırıcıları internet aleminden temizliycez işşallah ,

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
helali ve haramı ayırt etmeden yetişen insanlar böyle oluyor. Sanki devil gidip o hesasba yapılan transferlere bakamıyor ve abisiyle iletişime geçemiyor. Demekki gocunduğu bir şeyler var!suikast sen bunun dediği bana bişeyler yapamassın lafına bakma. Sen elindeki her şeyin yazılı çıktısını al, gerekli yerlere onaylat ve başvurunu yap. Geç olur ama güç olmaz. Allah cezasını verir.

W

w0w

Misafir
devil farkında değil ama bunun banka soymaktan farkı yok. 4 arkadaşıyla gidip banka soyarken yakalanmak, polise de ben soymuyordum arkadaşlarımla dolaşmaya çıkmıştık onlar bankaya girdi ne olduğunu bile bilmiyorum demeye benziyor. Suçu durmadan başkasına atıyor abisi ya da akrabası olması onun umrunda değil. Bide anlamadığım annenin falan konuyla alakası yok niye durmadan annem avukat diyosun? Benim babam başbakan olsa napcan boku yemiştin yani ben sana söyliyim :) Affetmezdim vallaha..

E

European

Misafir
Suikast..
Deneyimli biri olarak ve bu konularda bilgi sahibi olarak sana şunu diyebilirim :

hemen suç duyurusunda bulun ve bu forum yazılarını " çok acil " kayıt et..çıktısını al ve noterde onaylat. Avukatın bankaya başvursun ve onaylı dekont alsın.Göreceksin işlemler ne kadar " hızlı " ilerliyor..

İyinetadmin " resmi başvuru " olunca sana bu şahsın kişisel bilgilerini ( ip location dahil ) vermek zorundadır..

inan bana bu işler artık eskisi gibi..canına okurlar adamın..
İstanbul Sultanahmet Mahkemelerinden biriliyorum.her gün Onlarca dava gelmekte buna benzer ve inan bana hepsi çok seri şekilde sonuçlanmaktadır..

Bu işin peşini bırakma derim ben..

tarla değil burası..

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu ve bunun gibi olaylara izin verdikçe bunlar dahada büyüyecek ahmet olmayacak mehmet olacak 500 olmayacak 5000 olacak.

devil ayrıca verdiğin o eniştem savcı yazısını şiddetle düzenlemeni öneririm, emin ol 1.dereceden devlet dairelerinde akrabası olmayanlar olanlardan 1 kaç kademe daha üstte tutulurlar bu gibi olaylarda çifte standart olmaması için. yani annen avukat olmasaydı eniştende savcı olmasaydı daha çok korunurdun..

suikast seninde yapacağın bir telefon açmak ve darxisin dediklerini demek olmadı:
" kardeşim ben parayı yatırdım adamda beni dolandırdı işte ben bunu iddia ediyorum x senedir bankanızın müşterisiyim burası dağbaşımı hergün onlarca reklamınızı izliyoruz yok internet bankacılığı yok bilmem ne bu kadar güvensizmi bu" diye köpürmek..

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forum ortamı bılgıyı paylaşmka yorum yapmkadır anlsanda anlamasanda yparısn yorumunu forumun mantığı budur.... bilgi paylaştıkca buyur (wardom:p)

neden konuyu donup dolaştırıp maile msn e getiriyorsunkı; adamın derdı msn ıle fılan değil zaten senınlede değil adamın derdı kendısını bır kadının hesap numarası ıle kendını dolandıran kişilerle ilgili, o kişilerin içinde kimin bulunduğu burdakılerı bağlamaz bılemıyorum yanı...

Diğer konu, şoyle bir olay var sen parayı yatırdın pek ısen hizmetı almadığını nasıl ispatlıyacaksın ? muhasebecı oalrak düşünüyorum havale geçtın ama neye ıstınaden ? karşı taraf dıyebılırkı arkadaşım bana havale gonderdı ıhtıyacım vardıye diyebılır sanmıyorumkı bu kişi bir firma olsun faturası olsun vs...

Hakkını elbette arıyacaksın, ama bana kalırsa işin zor gibi gorunuyor, sonucda mahmekemeye çıkıp ben para yatırdım script karşılığında bana vermedıler scriptlerı dityeceksın karşındakı adma hiç utanmadan sıkılamdna şunu dıyebılecek;
YALAN ben kendısıne mail aracılığı ile yolladım veya ınternetten kendısı aldı ancak almadığını ıdda ederek verdığı parrayı gerı almaya çalışıyor ortada fatura yok ıcraat yok
parayı hesaba yatırrmışsın buyuk yanlış once faturasını alacaksın borçlanacaksın sonuc oalrak kişisel kanaatım butun forum aksını ıdda etsede davayı açsan pek kazanamayacağını düşünüyorum
(iki tarafıda tanımam kişisel yorumumu yaptım ben)

crawler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer gercekten sunlu ise bu adam -ki öyle gözüküyor- bende destek vermeye hazırım ..
darxis in dediği gibi 15-20 kişi ufak birşey koysa bide tanıdık avukat bulunsa hallolur.

S

suikast

Misafir
Devil adama hala abim diyorsun ;
Hesabına EFT Yaptığım şahıs Cahide Ekşi Annen, Para onun hesabında sen abimle iş yaptın diyorsun abinle ne konuştuysak sende ordaydın , hatta abin dedi ki Devil atacak FTP ye script i bende gelir 5 dk da kurarım ,
o akşam sana dekontları gönderdikten sonra , sen dedin 20 mb dosya atıyorum FTP ye script i bütün gece ssh tan izledim hiçbir bağlantı dahi olmadı server a ve hatta sana dedim script i http erişimi olacak bir yere at ben serverdan indireyim sen ne dedin bana ben başladım artık boşver.Başlanmış değil server a bağlantı bile kurmadın sen o akşam,

Kendini çok zeki zannediyorsun sanırım ama burası dağ başı değil , Abinlede konuş annenlede konuş bu parayı güzellikle bana geri gönderin!!!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi