İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Artık rahatlarsınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M

MasterTR

Misafir
elbet oyle yada boyle birgun bu MILLETIN iradesi diger tum guclerin onune gececektir.. MILLET olmazsa hicbir$ey olmaz ne ordu olur ne ba$ka bir$ey

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@welldone: arkadaşım siyasete karşıyım ama iyi bilirim yazardım sebeplerini neden 6 ay aldıklarını ama şimdi farkettim dikkat etmemiştim başlığın, hayatı provokasyon olmuş , yönetim tarafından kilitlenen , darbe çığırkanlığı yapan, ortaya laf atıp milleti birbirine düşürmeye çalışan Mywedding denen p0rno teşvikçisi ki (ISPATLARIM BUNU) kişi tarafından açıldığını o yüzden bir daha yazmıyacağım buraya özele gelirsen konuşabiliriz veya değmez dersen boşver siyasetin hertürlüsünden Allah korusun herkesi. selametle kalın.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu millet Yüce Rabbi O'nu yaratıp nimetler veren Allah'ı için canını verir. Egemenliğini mi vermiyecek Angelo? Sen vermez misin? bu söz vecizedir... En büyük cimbom da fener de denmesin o zaman... En büyük Allah ... yani bir söz denince aynı söz başka türlü denince ilk söz geçersiz mi olur? En büyük fener deyince en büyük cimbom diyemez mi kimse?

Herkes verir, en büyük varlık da Allah'dır. Ama Allah'ın elçisi yer yüzünde olmadığına göre egemenliğini bize anlatacak kimse yok. Egemenlik o yüzden milletin yazılı iken onu silip Allah yazamazsın. O zaman işte bunlar gibi müslümanlıkla alakasız adamlar gelip Allah'ın egemenliğini yönettiklerini iddiaya etmeye çalışırlarsa olmaz.

Hem yazıp silmesini de irdelemedim. Bunu savunduktan sonra gelip egemenlik milletindir deyince gülünç oluyorlar. Bu takım değiştirmek kadar dandik bir mevzu değil yalnız. İdeolojiler öyle 180 derece dönmezler.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlamadığım bir nokta var. Tamam bu ülke laiktir, her Türk vatandaşı bunu korumak zorundadır. Peki bu ülke demokratik değil midir? Ordu yönetime el koyunca bu açıkça demokrasiyi ortadan kaldırmak demek değil midir?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlamadığım bir nokta var. Tamam bu ülke laiktir, her Türk vatandaşı bunu korumak zorundadır. Peki bu ülke demokratik değil midir? Ordu yönetime el koyunca bu açıkça demokrasiyi ortadan kaldırmak demek değil midir?

hiç bir asker darbeye gitmek istemez en azından siyasi veya kendi çıkarları için.. kendileri gerektiğinde gerekli seçim kararını almayı bilirler eğer müdehale ederlerse.. 19 mayısda 23 yaşında adamı meclise getirenleri.. kendisini seçenlere nasıl davranması gerektiğini bilmeyenler bu şekilde gidicekse sonsuz destek alıcakları 10larca insan çıkar dert diğil..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ona bakılırsa değiştirilmesi teklif edilemez maddeler var anayasada, bu da demokratik değil. Hiçbirşey sınırsız değildir. Karşı çıkacak kimse kalmazsa ordu gelir. Demokratik değildir ama çözümdür. 1980'de iş çığırdan çıkınca ordu gelince herkes rahatladı. Şimdi de aynı raddeye varmadan bir uyarı yapıldı, demokrasi demokrasi demeye gerek yok, hele yakışmayan ağızlarda hiç gerek yok.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
hiç bir asker darbeye gitmek istemez en azından siyasi veya kendi çıkarları için.. kendileri gerektiğinde gerekli seçim kararını almayı bilirler eğer müdehale ederlerse.. 19 mayısda 23 yaşında adamı meclise getirenleri.. kendisini seçenlere nasıl davranması gerektiğini bilmeyenler bu şekilde gidicekse sonsuz destek alıcakları 10larca insan çıkar dert diğil..
23nisan olacak

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Eğer başta demokrasiyi amaç değil araç olarak benimsediğini ifade edenler varsa onları indirip yerine demokrasiyi amaç edinenleri koymak da bence biraz demokrat bir davranıştır. ;)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
nereden çıkartıyorsunuz darbeyi?
bu devirde böyle birşey olabilir mi? bırakın ideolojileri. devri geçti onların. her yazıda taraf oluyorsunuz, kim olduğunuzu, nerede yaşadığınızı unutuyorsunuz. dolamışlar dilinize bir seçim uyutulup gidiyorsunuz. konuda biriniz tarihe tanıklık ediyor, diğeriniz en büyük Allah diyor.
önce demokrasinin nasıl işlediğini 'gelişmiş' ülkelerde inceleyin ki her açıklamada darbe çığırtkanlığı yapmayın.. bırakın ideolojileri artık ki ülkenizde olanları iyi analiz edin..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Eğer Gül' ün böyle bir amacı varsa buna ordudan önce bu halk engel olacaktır, TSK gibi bir kurumun böylesine bir açıklama yapması ülkemizi dışarıda küçük düşürmüş, bize taraf oluşturmuş olabileceğini düşünüyorum.
Ne mutlu Türküm demeyen 6.5 Milyar insan var şimdi hepsi düşmanımızmı?
Ben şuna inanıyorum, eğer birisinin hatası var ise Cumhuriyet karşıtı, laiklik karşıtı birisi Cumhurbaşkanlığı gibi bir makama oturması söz konusu ise bunun kesinlikle devletin yargı organları tarafından engellenebilmesi gerekmektedir. Hatta millet vekili olabilmesi bile düşündürücüdür, Türkiye büyük millet meclisi gibi bir çatı altına irticai düşünceleri olan insanlar nasıl girebilirki? Yokmu bu ülkenin yasası kanunu?
Ha durum başka ise, ülkedeki kaos ve karışıklığı arttırma niyeti ise yine yeri ve zamanı geldiğinde bu halk herkese gereken tokatı atacaktır.
Değil 3-5 devlet düşmanı 72 millet gelse tepemize binse biz yine ne özgürlüğümüzden, ne namusumuzdan, ne inançlarımızdan ödün vermeyiz, bunu ben değil tarih söylüyor.
Eğerki bu yazıyı bir kesimin düşüncelerine göre yorumlayacak olursak Malatyadaki cinayetlerinde azmettiricisi bu hükümet ve yandaşlarıdır, o halde laik ve demokratik devlet anlayışı zedelenmektedir bu durumda zaten ordunun iş başına gelmesi gerekmektedir.
Meydanlarda parklarda bahçelerde bahsedilen çocuk ve kadınların sloganlarını attıkları şeyin terör örgütü olduğunu biliyormusunuz? Bunu bir hükümet nasıl olurda destekleyebilir? Nasıl olurda bunlara neden olabilir? Eğerki böyle bir durum var ise ordu şu an darbe denilen olayı gerçekleştirmesi gerekir.
Yok asıl laflar başka bir tarafa ise "şak şak" cılar üzülecek gibi görünüyor.
Uzun lafın kısası, sağcısı ile, solcusu ile, müslümanı ile, yahudisi ile bu ülke bir bütündür, bizler için bu devleti kurmuş canlarını vermiş olanlara saygımızı asla yitirmemeliyiz ve unutmamalıyız.
Bizler asırlardır olduğu gibi bir arada kardeşce yaşamayı başarmalıyız, bizim kanımızda kalleşlik yok. Ne mutlu Türküm diyemeyen varsa çıkar ben karşıyım der bizde görürüz.
Eğer gerçekten bu devlete millete düşman olan siyasetçiler var ise bunların bir an önce ortadan temizlenmesi gerekir ve bilen herkesin bunları ortaya çıkarması gerekir ortaya laf atıp kaybolmak doğru değil.
Eğer böyle birşey yoksada Atatürk ve Türlük üzerinden siyaset yapılmasını en az din üzerinden yapılan siyaset kadar salakça buluyorum...
Siyaset ile benim inançlarımın, kültürümün, atalarımın, geçmişimin bir alakası olamaz... Siyasetçinin işi benim daha iyi, daha güvende, daha sağlıklı yönetilebilmemdir başka bir işi yoktur.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ne üzerinden siyaset yapacaksın başka, Türkiye'de yaşadığına göre Türklük üzerinden yapacaksın. Ne mutlu Türk'üm diyeceksin, Türk nasıl mutlu olur bunun için çalışacaksın. Asırlardır mutlu filan yaşamadık bu hikaye de bayatladı artık, ilk fırsatta herkes bıçağı çekti. Bu mozaik edebiyatı ziyadesiyle haramzade yetiştirdi memlekette. Almanya Almanlar'ın, Fransa Fransızlar'ınsa, burası da Türkler'in. Bu kadar basit bir olay.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Ne üzerinden siyaset yapacaksın başka, Türkiye'de yaşadığına göre Türklük üzerinden yapacaksın. Ne mutlu Türk'üm diyeceksin, Türk nasıl mutlu olur bunun için çalışacaksın. Asırlardır mutlu filan yaşamadık bu hikaye de bayatladı artık, ilk fırsatta herkes bıçağı çekti. Bu mozaik edebiyatı ziyadesiyle haramzade yetiştirdi memlekette. Almanya Almanlar'ın, Fransa Fransızlar'ınsa, burası da Türkler'in. Bu kadar basit bir olay.
Evet burasi bizim, biz bu ulkeyi kurtulus savasinda dinimizle imanımızla inancımızla aldık.. Ataturkculuk ardina saklanip ulkemizi batirmaya kalkan uc bes serefsize yarin bu halk tokati fena carpacak aralarinda bilinki bende olacagim.. Rahatlarmismisizz... Soyleyecek cok soz varda sana dua et banliyorlar ikidebir..

M

MasterTR

Misafir
bu devirde böyle birşey olabilir mi? bırakın ideolojileri. devri geçti onların. her yazıda taraf oluyorsunuz, kim olduğunuzu, nerede yaşadığınızı unutuyorsunuz. dolamışlar dilinize bir seçim uyutulup gidiyorsunuz. konuda biriniz tarihe tanıklık ediyor, diğeriniz en büyük Allah diyor.
önce demokrasinin nasıl işlediğini 'gelişmiş' ülkelerde inceleyin ki her açıklamada darbe çığırtkanlığı yapmayın.. bırakın ideolojileri artık ki ülkenizde olanları iyi analiz edin..
peki ordunun yaptigi bu aciklama nedir?
1997 de yapilan kimilerine gore "postmodern darbe" degilmidir? darbenin postmodernimi olurmu$. bu halkin iradesine yapilmi$ bir saygisizliktir!
asker yerini bilmelidir ve siyasete asla kari$mamalidir. siyaseti siyasetci yapar. ha yapamiyorsa halk buna secimlerde zaten karar verir.
askerde i$ini yapsin ba$ka i$lere el atmasin.. siyaset askerin i$i degil bunu ogrenmeli dedigin gibi o devir bitti gecti artik.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34

Ben Türküm angelo ama bu ülkede Türk olmayan, müslüman olmayan onca halk var onlarıda öyle üstüne basıp geçemezsin, o zaman malatyada işlenen cinayet çok mantıklıda böyle birşey düşünecek olursak... Ne mutlu Türküm diyene demek kanı sadece Türk olanların demesiyle olacak birşey değil, eğer öyle olsaydı Atatürk gibi büyük bir devlet adamının bu devleti kuran adamın Hitlerden farkı olmaz onca devlet adamı Atama bu denli saygı duymazdı. Ben milliyetçiyim ama senin söylediğine göre yaşasın benim milletim gerisi ya köle yada düşmandır, başka seçenek yoktur.
Ne üzerinden siyaset yapılacak konusuna gelince ekonomi olabilir, devletimizin dışarıdaki menfaatleri olabilir, eğitim olabilir, kültür olabilir, turizm olabilir, tarım olabilir, ticaret olabilir belki bu saydıklarım birilerini ilgilendirmiyor olabilir ama 72 milyon insanı ilgilendiren konular bunlar...
Misal ben hangi partiye oy vereceğim konusunda kararsızım, hatta oy vermeyi düşünmüyorum ama bu gün çıksın bir parti lideri desinki eğitim kurumlarındaki yozlaşmaları bitireceğiz, daha ilköğretim çağındaki öğrencilere uyuşturucu satıp bunlardan rant elde edenleri bitireceğiz, ülkenin eğitim düzeyini arttıracağız desin ben kesinlikle o partiye oy veririm.
Bu söylediklerim ağız değil yaşam.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37

bütün siyasi ve toplumsal konuşmalarda diğer insanlara kum tanesi gibi bakmayı bırakın artık. ha yok ben çok iyi biliyorum herşeyi diyorsanız, anlatında o engin bilgilerinizden herkes faydalansın.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu forumun ne zaman kitleneceğini merak ediyorum açıkçası.. Ha Angelo?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Loi:
Doğrudur. Ben de o sebepten AKP gibi din sömürücü bir grup tarafından kurulmuş partiden mümkün mertebe uzak durarak, dinimi, imanımı kötülüklerden arındırıyorum:) Ben dindarım onlar dinci, ben Türk'üm onlar Türkiyeli.

osahin:
Atatürk zamanında öyle yapmış diyorsun da o zamanlar hayatta mıydın? Zaten savaşlardan bitmiş bir coğrafyada tabiki herkes kardeşti. Bugün altımızı eşenleri Atatürk öyle yaptı diye görmezden gelecek halimiz yok. Açıkçası haramzade kimse bu ülkeden ayağını keserim. Adım Hitler olacaksa bile bir mahsur görmüyorum. Adamlar bizi kessin biçsin, canımıza kastetsin, biz de diyelim ki barış kucak mozaik. Bu arada milliyetçilik kendi milletini sevmektir zaten, tüm milletleri kucaklamak değildir. O milliyetçilik kavramına yeni bir soluk getirdiler de komiğin ötesi bir durum. Herkesi kucaklayacaksam beynelmilelci oluyorum ben, milliyetçi filan değil. Ben milletimin hakkını korur kollarım, diğerinin hakkını kendisi düşünsün, bütün devletler böyle yapıyor. Türkiye'nin özel bir durumu neden oluyor anlamıyorum, yıllardır enjekte ettiler bunu biz de hakikaten dünya bu şekilde yürüyor sanıyoruz.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
OYAK ın Türkiyenin 3. veya 4. büyük sermaye gücü olması , ordunun asli görevine gölge düşürmüyor mu ?
Benzer bir durum dünyanın hiçbir ülkesinde yok sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5