İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Artık rahatlarsınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
tiva; siyasete girmemek için elinden geldiğince yalınsın :p şey gibi siyasetçilerin akıl hocaları olur ya arada laf atıp çekilirler kenara :p

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Orduya kaynak sağlayacak yatırımın yapılmasının neresi kötü? Milyarlarca dolar gayri nizami harbe akıtıyoruz. Para olmadan tank top tüfek yürümüyor:)

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
tiva; siyasete girmemek için elinden geldiğince yalınsın :p şey gibi siyasetçilerin akıl hocaları olur ya arada laf atıp çekilirler kenara :p

Çünkü bizim sorunlarımız bambaşka ve bu sorunlar akpartinin kurulmasından çok öncelerden beri devam ediyor, ben isterim ki üniversite öğrencileri bizler okuduklarımızı, öğrendiklerimizi uygulayamıyoruz, işyeri,fabrika istiyoruz veya TOBB biriken parayı ne yapacağını bilemeyip milyon dolara bina aldığı zamanlarda veya yıllardır ülkenin ilerlemesini engelleyen Koç, Sabancı gibi kurumlara karşı da bir araya gelsin, meydanlar dolsun, gençler geleceğimizi görmek istiyoruz, umutsuz bir hayat sürmek istemiyoruz desinler.

Diğer bir gerçekte nasıl birileri orduya karşı aşırı nefret duyuyorsa, askeriye de de 60-70 yaşındaki annesinin sağlık karnesini eşarplı fotoğrafı var diye kabul etmeyenler var. Bu iki farklı görüşün uç noktaları ülkenin içine ediyor. Forumda bile neredeyse her iki farklı görüş oh ge...dik tarzında başlıklar atacak duruma gelmiş.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet burasi bizim, biz bu ulkeyi kurtulus savasinda dinimizle imanımızla inancımızla aldık.. Ataturkculuk ardina saklanip ulkemizi batirmaya kalkan uc bes serefsize yarin bu halk tokati fena carpacak aralarinda bilinki bende olacagim.. Rahatlarmismisizz... Soyleyecek cok soz varda sana dua et banliyorlar ikidebir..

kimse burada ağa diğil düzgün konuştuktan snra kimse kimseyi banlamaz..

ayrıca belirtmek istediğim bir kaç bişiy var...

diyelimki siz foruma konu açtınız script yazdırıcaksınız bende tamam ben yazarım dedim.. siz benden portal istediniz ben size forum scripti yaptım dolandırıldınız dimi? ben size portal yapıcam demiştim?

ne alaka diyen herkesi parti tüzüğü okumaya ve seçim sonuçları açıklanırken (dikkat çekiyorum seçimden önce diğil sonra) yapılan vaadlere biz bunların hepsini yapıcaz bir listesini internet sitemizden çekebilirsiniz şuan not alabilirsiniz diye vaad edilen olayların kaçı yerine getirilmiştir.. ? bor araştırma entistitüsü kurucak hükümet altından bor çıkan araziyi alıp sonra özelleştirmemişmidir (ayrıntı veremiyorum özel bir konu olması sebebiyle) bor üretim tesisi kurucak hükümet o günden sonra ağzına bir kez bor kelimesi almışmıdır?

dolandırıldım!

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
peki bu ordunun yaptigi nedir?
1997 de yapilan kimilerine gore "postmodern darbe" degilmidir? darbenin postmodernimi olurmu$. bu halkin iradesine yapilmi$ bir saygisizliktir!
asker yerini bilmelidir ve siyasete asla kari$mamalidir. siyaseti siyasetci yapar. ha yapamiyorsa halk buna secimlerde zaten karar verir.
askerde i$ini yapsin ba$ka i$lere el atmasin.. siyaset askerin i$i degil bunu ogrenmeli dedigin gibi o devir bitti gecti artik.

geçiniz halk cezasını verir, seçimlerde karar verir gibi altı hiçbiryerde doldurulamayan söylemleri. herşey belli dengeler üzerine döner. paradan, medyadan tutun da ABD ye kadar oynarlar bu dengelerle. genç partinin nasıl bu kadar fazla oy aldığını hatırlatırım size. Türkiyede kimin iktidar olacağına halk mı karar veriyor zannediyorsunuz yoksa? her taraf işine gelince halk seçmiştir,seçer, halkın iradesine saygısızlıktır, halk cezasını verir der..

bütün siyasi ve toplumsal konuşmalarda diğer insanlara kum tanesi gibi bakmayı bırakın artık. ha yok ben çok iyi biliyorum herşeyi diyorsanız, anlatında o engin bilgilerinizden herkes faydalansın.

almasını bilen alır. net olarak yazmışım uyutuluyorsunuz diye. gereksiz laf atacağınıza bunların nedenlerini sorgulayın. ha doğru olduğunu düşünmüyorsanız zaten yazdıklarımın üzerine tartışmanın bir anlamı kalmaz.
birşeyi tartışmak için önce analiz etmeyi bileceksin sonra tarafsız yazmayı. her taraf her yazıda kendi tarafından bakıp yazarsa 'engin' bilgilerimi paylaşmanın kimseye bir faydası olmaz. bunların başına da 'benim ülkem'i koymuyorsa zaten kaile almam, yazmam da..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
almasını bilen alır. net olarak yazmışım uyutuluyorsunuz diye. gereksiz laf atacağınıza bunların nedenlerini sorgulayın. ha doğru olduğunu düşünmüyorsanız zaten yazdıklarımın üzerine tartışmanın bir anlamı kalmaz.
birşeyi tartışmak için önce analiz etmeyi bileceksin sonra tarafsız yazmayı. her taraf her yazıda kendi tarafından bakıp yazarsa 'engin' bilgilerimi paylaşmanın kimseye bir faydası olmaz. bunların başına da 'benim ülkem'i koymuyorsa zaten kaile almam, yazmam da..

gereksiz laf atan ben değilim öncelikle bu konuda uzlaşmak lazım :) ayrıca ben ve bu tarz konularda mesaj yazan kişilerin nedenlerini sorgulamadığını nereden biliyorsun? herkes aptal bi sen mi akıllısın? bir fikrin varsa yazarsın "fikrini" herkesin yazdığı gibi. ama insanları sürekli fikirleri ile küçük görmekten vazgeç burada kimse çocuk değil.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ekşisözlük'te konuyla ilgili bir üyenin yazdığı mesajı sizlerle paylaşmak istedim.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=10804610

bu ülkede demokrasi vardır ve demokrasiye zarar veren bir açıklamadır(!?)

demokrasi;
- akrabalarını ve aynı görüşten ekip arkadaşlarını kayırmak, onlara torpil yapmak demektir.
- kendi görüşünden olanları her kuruma yerleştirmek, kadrolaşmak demektir.
- basına baskı yapmak demektir.
- ihaleleri taşeron ve kendi görüşünden bir firmaya peşkeş çekmek demektir.
- bu ihaleleri alan sorumsuz, terbiyesiz şirketlerin açıtğı bir deliğe küçücük bir çocuk düştüğünde içinin bile sızlamaması demektir. ayrıca halk salakmış gibi, o firmaya ihale yasağı koymadan hemen önce, milyonlarca dolarlık son bir ihale daha vermektir.
- faili meçhul cinayetler üzerine çok düşünmemektir. vatandaşlarını korumamak demektir.
- devletin tüm kurumlarıyla tartışma içerisinde olmaktır.
- temsil ettiğin vatandaşa "ananı da al git!" diyebilmektir.
- bulunduğu yere nasıl geldiğini ve görevini unutup, kendini kral sanmaktır.
- dokunulmazlıkların arkasına saklanıp, halkın verdiği bu yüce görevi kalkan olarak kullanmaktır.
- devletin temel ilkelerine karşı çıkmak, temsil ettiğin halde kendi devletinin avrupa insan hakları mahkemesi önünde kaybetmesine çalışmaktır
- kullanılmak, deliğe itilmemektir(!!!)
- camiler kışlamız, minareler süngümüzdür .... demektir laik bir devlette. çünkü demokrasi sadece bir araçtır.
- kendi istediğin olmadığında ulemaya sormaktır laik bir ülkede.
- 23 nisan'da kuran okuma yarışması düzenlemektir.
- ilköğretim öğrencilerinin düzenlediği bir tiyatro oyununda, oyuna müdahale edip, alkışlarla protesto edilmene rağmen küfürler savurmaktır çocukların önünde.
- hiç umurunda olmayan milli iradeyi demokrasinin üzerine koymaktır.
- ve son olarak yüzbinlerce kişi demokratik haklarını savunmak için sokaklara döküldüğünde, onlarla dalga geçebilmektir.

daha gider bu.tsk'nin bu uyarısı işte bunlara ve bunlar gibi durumlaradır.
umarım halka saygıdan ama tahmin ediyorum korkudan hükümet gereğini yapmalıdır.

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"neden her sene "kutlu doğum haftası" 23 nisan haftasında kutlanıyor" ve " bu sene Hac yine Kurban bayramına denk geldi" diyen araştırmacı(!) gazetecilerin olduğu ülkede her şeyin birbirine girmesi normaldir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
gereksiz laf atan ben değilim öncelikle bu konuda uzlaşmak lazım :) ayrıca ben ve bu tarz konularda mesaj yazan kişilerin nedenlerini sorgulamadığını nereden biliyorsun? herkes aptal bi sen mi akıllısın? bir fikrin varsa yazarsın "fikrini" herkesin yazdığı gibi. ama insanları sürekli fikirleri ile küçük görmekten vazgeç burada kimse çocuk değil.

arkadaşım önce yazımı tekrar oku.

nereden çıkartıyorsunuz darbeyi?
bu devirde böyle birşey olabilir mi? bırakın ideolojileri. devri geçti onların. her yazıda taraf oluyorsunuz, kim olduğunuzu, nerede yaşadığınızı unutuyorsunuz. dolamışlar dilinize bir seçim uyutulup gidiyorsunuz. konuda biriniz tarihe tanıklık ediyor, diğeriniz en büyük Allah diyor.
önce demokrasinin nasıl işlediğini 'gelişmiş' ülkelerde inceleyin ki her açıklamada darbe çığırtkanlığı yapmayın.. bırakın ideolojileri artık ki ülkenizde olanları iyi analiz edin..

bu yazıma katılmayan bir 'taraf' ya da bir kişi varsa bir daha böyle konulara yazmam. sen de bu yazım saçmadır diyorsan sana, senin yazdığın benim olup da diğerlerinin olmadığı şeyleri ithaf ederim, benim gözümde öylesindir..
sorguluyorsan yazacaksın.. doğru bulmuyorsan sebeplerini yazacaksın, üzerine birşeyler karalayacaksın. içinden düşünüp aa bu böyle demiş diyerek burada 3 satırla demogoji yapmayacaksın.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
bu yazıma katılmayan bir 'taraf' ya da bir kişi varsa bir daha böyle konulara yazmam. sen de bu yazım saçmadır diyorsan sana, senin yazdığın benim olup da diğerlerinin olmadığı şeyleri ithaf ederim, benim gözümde öylesindir..
sorguluyorsan yazacaksın.. doğru bulmuyorsan sebeplerini yazacaksın, üzerine birşeyler karalayacaksın. içinden düşünüp aa bu böyle demiş diyerek burada 3 satırla demogoji yapmayacaksın.

demogoji yaptığım yok. ne demek istediğimi anladığını bildiğim ve lafın yerine gittiğinden emin olduğum için şu anda gayet huzurluyum. daha fazla cevap verip konuyu kişisel tartışmaya çevirmeyeceğim, bu, "bu" konudaki son mesajım.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bu devirde askeri darbe olur diyen varsa, ideolojilerin bir işe yaradığını iddia edecek olan varsa, bu konuda Allah'ın yeri var diyen varsa, buna benzer yüzlerce açıklamadan sonra tarih yazıldığını iddia eden varsa, bunun gibi çeşitli dönemlerde çeşitli manipülasyonlarla uyutulmadığınızı iddia eden varsa, ülkemiz üzerindeki oyun oynanmadığını, analiz etmeye de gerek olmadığını söyleyen ve ABD hayalimizdeki demokrasiyle yaşıyor diyebilen varsa.. dedkleriniz onlar içinde geçerli benim gözümde.

öyle 3 satır demogoji yapıp imalı laflara gerek yok. varsa bildiğin yaz o zaman, bana söylediğin gibi. bilmiyorsanız demogojinin kelime tanımını da yapayım.
demogoji: halk avcılığıdır..

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bundan sonra olabilecekler hakkında neler düşünüyorsunuz?
Yani bu açıklamanın sonu nereye gider?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Halk sokaga dokulur herkes cevabini alir, bu halk secmedimi bu hukumeti? Halk bunu istiyor işte körmü olmak lazim görmemek için.. Yeterince dinsizleştirdiler bu milleti zaten bundan ötesine kimse izin vermez

M

MasterTR

Misafir
ho$ bi yazi okudum payla$ayim istedim

olayi acikca ortaya koymu$. bu ulkede askeri demokrasi var o kadar..
sunun adini koyalim biz de rahatlayalim ordu da rahatlasin arkadasim. bu ulke askeri demokrasi ile yonetilen bir ulkedir, hic oyle demokrasi ve hukuk devleti palavlari sikmayalim birbirimize. kabul edelim sunu ve rahatlayalim. asker bu ulkenin gercek sahibidir, bir sey yapilacaksa o yapar, biz de vatandaslar olarak izleriz sadece. kimimiz duruma uzulur, sinirlenir bir seylerin yanlis oldugunu farkeder ama elinden bir sey gelmez; kimimiz de pasalarini nasil ovecegini, nasil alkislayacagini sasirir.

askeri demokrasi. ne kadar oksimoron bir ulkeyiz yarabbim. bir miktar oksi, ama kesinlikle moron.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben açıkçası buna da katılamıyorum. askerin hiçbir gücü kalmamıştır bence. asker bu açıklamalarıyla sivil toplum örgütlerinin yapması gereken görevleri üstlenmiştir. bizim gibi gelişmemiş ülkerlerde bu görevi asker yapar.

bu açıklamanın sonu hiçbiryere gitmez. şuanki konjonktürde iç dengeleri korumak için, birilerinin kaygılanmaması için bu açıklamaların yapılması gereklidir.
olan da budur. üzerine çok konuşulur ama sadece 1,5 sayfa yazıdır neticesinde.
ne cumhurbaşkanını değiştirir, ne de ben Türk değilim diyene savaş açılır. öyle olsa çoktan kerkükte oturuyor olmamız gerekirdi. ama bu açıklamalar zorunluluktur..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
zaten bu kadar arz'a engel olmaya "bu seferde" birileri engel olursa o zaman karsi karsiya gelinir.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
biz de halk 'dediğiniz anlamda' sokağa yumurta dayanmadan dökülmez. biz ancak haritalar yeniden çizildiğinde dökülürüz. biz ancak o zaman birleşiriz anlaşılan. öyle kritik durumlarda ne sağcı, ne solcu, ne fundementalist kalıyor, herkes özüne dönüyor. ama yumurta dayanmadan herkes 'kendi' için uğraşıyor, uğraştırılıyor.. herkes kendi davasında, sanki herkes farklı ülkede yaşıyor.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Pilot Temel, telsize var gücüyle bağırıyordu:
- Ula, sağ motor bozuldu. Düşeyrum, düşeyrum. Meydey düşeyrum. Kule düşeyrum.
Kule hemen cevapladı:
- Mesaj anlaşıldı. Yerinizi bildirin, yerinizi bildirin.
Temel gayet ciddi:
- Pilot kabini, öndeki sol koltuk, pilot kabini, öndeki sol koltuk.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Loi, ya süpersin. Ben gerçekten bu tartışmalardan çok artık senin mesajlarını seviyorum. Arada sırada çıkıp birşeyler yazıyorsun alakasız anlarda. Asker cumhuriyete ve Ne mutlu Türküm diyene anlayışına karşı olanlara karşı uyarı yazısı yayınlıyor. Sen diyorsun ki halkı yeterince dinsizleştirdiler. Yani ben kırk yıl düşünsem bu ikisi arasında bağlantı kuramıyorum ama akıl akıldan üstün işte.

Diğer yazı: ajitasyonun vardığı son nokta. her türlü boku yemeyi demokrasi sayan ülkede böyle ağlayan bebeler her daim yoklamada hazır bulunur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5