İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Artık rahatlarsınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bu kadar sıkboğazlık yeter zulm başladı artık, demokrasiden bahsederler okuma hakkını engellerler, demokrasi derler secilme hakkini engellerler.. Sizin demokrasiniz buysa bizde sizin demokrasinize gore hareket ederiz.. Acikcasi ben bu gorduklerimden sonra rahat durmam. Bana gore yumurta dayanmıştır.

Bu arada bence birilerinin istedigi yerede geldik.. Bu vatani bolmeye parcalamaya guclerinin yetmedigini anladiklari gün bizi dinsizleştirmeye ve cahilleştirmeye sanki yemin etmişler.. Baksaniza bu adamlar ya dinsiz yada dinini seven birilerinin basa gectiginde kendileri gibi davranmayalari asip keseceklerini zannediyorlar.. Yada bunlar bizi dinsizlestirmeye and icenlerin torunlari herhalde..

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
yukarıda neden arayanlara , sunulur..daha bolca örnekleri bulunmakta olup , aşağıdakiler sadece özettir..

Uygun ortamlarda ilgili makamların, sürekli dikkatine sunulmakta olan bu faaliyetler; temel değerlerin sorgulanarak yeniden tanımlanması isteklerinden, devletimizin bağımsızlığı ile ulusumuzun birlik ve beraberliğinin simgesi olan milli bayramlarımıza alternatif kutlamalar tertip etmeye kadar değişen geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Bu faaliyetlere girişenler, halkımızın kutsal dini duygularını istismar etmekten çekinmemekte, devlete açık bir meydan okumaya dönüşen bu çabaları din kisvesi arkasına saklayarak, asıl amaçlarını gizlemeye çalışmaktadırlar.

Özellikle kadınların ve küçük çocukların bu tür faaliyetlerde ön plana çıkarılması, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne karşı yürütülen yıkıcı ve bölücü eylemlerle şaşırtıcı bir benzerlik taşımaktadır.

Bu bağlamda;

Ankara’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ile aynı günde kuran okuma yarışması tertiplenmiş, ancak duyarlı medya ve kamuoyu baskıları sonucu bu faaliyet iptal edilmiştir.

22 Nisan 2007 tarihinde Şanlıurfa’da; Mardin, Gaziantep ve Diyarbakır illerinden gelen bazı grupların da katılımı ile, o saatte yataklarında olması gereken ve yaşları ile uygun olmayan çağ dışı kıyafetler giydirilmiş küçük kız çocuklarından oluşan bir koroya ilahiler okutulmuş, bu sırada Atatürk resimleri ve Türk bayraklarının indirilmesine teşebbüs edilerek geceyi tertipleyenlerin gerçek amaç ve niyetleri açıkça ortaya konulmuştur.

Ayrıca, Ankara’nın Altındağ ilçesinde “Kutlu Doğum Şöleni” için ilçede bulunan tüm okul müdürlerine katılım emri verildiği, Denizli’de İl Müftülüğü ile bir siyasi partinin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte ilköğretim okulu öğrencilerinin başları kapalı olarak ilahiler söylediği, Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Nikfer beldesinde dört cami bulunmasına rağmen, Atatürk İlköğretim Okulunda kadınlara yönelik vaaz ve dini söyleşi yapıldığı yolunda haberler de kaygıyla izlenmiştir.

Okullarda kutlanacak etkinlikler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgili yönergelerinde belirtilmiştir. Ancak, bu tür kutlamaların yönerge dışı talimatlarla yerine getirildiği tespit edilmiş ve Genelkurmay Başkanlığınca yetkili kurumlar bilgilendirilmesine rağmen herhangi bir önleyici tedbir alınmadığı gözlenmiştir.

Anılan faaliyetlerin önemli bir kısmının bu tür olaylara müdahale etmesi ve engel olması gereken mülki makamların müsaadesi ile ve bilgisi dahilinde yapılmış olması meseleyi daha da vahim hale getirmektedir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Cumhuriyet karşıtı olan ve devletimizin temel niteliklerini aşındırmaktan başka amaç taşımayan bu irticai anlayış, son günlerdeki bazı gelişmeler ve söylemlerden de cesaret almakta ve faaliyetlerinin kapsamını genişletmektedir.

Bölgemizdeki gelişmeler, din ile oynamanın ve inancın siyasi bir söyleme ve amaca alet edilmesinin yol açabileceği felaketlerin ibret alınması gereken örnekleri ile doludur.
Kutsal bir inancın üzerine yüklenmeye çalışılan siyasi bir söylem veya ideolojinin inancı ortadan kaldırarak, başka bir şeye dönüştüğü, ülkemizde ve ülke dışında görülebilmektedir.

yazan :Türk Silahlı Kuvvetleri

sozt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biz 600 yıl padişahım çok yaşa demeye alışmış bir milletiz. Demokrasi bizim neyimize yahu.

Paşam sen çok yaşaaa. Artık çok huzurluyum...
Şunları da yazayım da tam mutlu ve huzurlu olayım bari...

Türkiye laiktirrr laik kalacakkkk.
Ne mutluu Türküm diyene....

Oh bee....

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben pazartesi borsadaki hisselerim ne olacak onu düşünüyorum, dinim imanım para. Baştada AKP gibi parayla, pulla zerre ilişkisi olmayan, dinlerini çok seven insanlar olduğu için tir tir titriyorum şu anda.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Loi, ya süpersin. Ben gerçekten bu tartışmalardan çok artık senin mesajlarını seviyorum. Arada sırada çıkıp birşeyler yazıyorsun alakasız anlarda. Asker cumhuriyete ve Ne mutlu Türküm diyene anlayışına karşı olanlara karşı uyarı yazısı yayınlıyor. Sen diyorsun ki halkı yeterince dinsizleştirdiler. Yani ben kırk yıl düşünsem bu ikisi arasında bağlantı kuramıyorum ama akıl akıldan üstün işte.

Diğer yazı: ajitasyonun vardığı son nokta. her türlü boku yemeyi demokrasi sayan ülkede böyle ağlayan bebeler her daim yoklamada hazır bulunur.

Sen baglantı kurmak icin kendini zorlama ben soyleyeyim, asker cumhuriyete karsi olanlara degil "daha dindar ne mutlu türküm diyene" diyenlere karşı uyarı yayımlıyor(zaten kimse cumhuriyete karşı degil), tabi senin tarafından bu farklı şekilde algılanıyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
daha inançlı türkler olarak anlatmak istediğin nedir?

M

MasterTR

Misafir
loi dediklerine katiliyorum. turkiye dinsizle$tiriliyor ve bu sistemli bir $ekilde yapiliyor.
gavur almandan gavur yunandan ne farkimiz var? buyrun sorun kendinize bu soruyu bakalim cevap alabilecekmisiniz. sizde bende bu oyuna alet oluyorum ve sistemli bir $ekilde dinsizle$tiriliyorum.
laik bir devlet kurmak icin sava$ti dedelerimiz canakkalede vs.. ama sonumuzun boyle olacagini bilseler inaniyorum buyuk bir cogunluk canlarini bir hic ugruna vermezlerdi. elbette vatan topragi cok kutsaldir ve ugrunda $uan $u dakika gozumu kirpmadan canimi veririm. ama dedelerimizin kemikleri sizliyor. cunku gavur almandan tek farkimiz bu topraklari kazanmak icin dedelerimizin doktugu kan! ama geldigimiz nokta gavur almandan belkide 100 kat daha a$$agisi..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
asker cumhuriyete karsi olanlara degil "daha inancli türklere ve ne mutlu türküm diyene" diyenlere karşı uyarı yayımlıyor(zaten kimse cumhuriyete karşı degil)

Loi cidden ama abartıyorsun artık, kim belirliyor kimin daha inançlı olduğunu, inançmetre diye bir cihaz mı icad oldu? İmanın kimde olduğu hiç belli olmaz, o Allah'la kul arasında cereyan eden bir hadise, öte yandan kimin onu sömürdüğü çok belli olur.

Ayrıca bunu da yanlış anlama; askerle ilgili kurduğun şu cümle adli bir suçtur, sinirle yazdığını varsayarak düzeltmeni tavsiye ederim, sözünü yedi falan gibi de algılamam düzeltirsen, hakkında işlem yapılabilecek kadar ciddi.

Koyu yaptığım kısımla ilgili artık diyecek birşey yok, binlerce örnek gösterilebilir aksine dair ama nasıl bakarsan öyle görürsün derler.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
daha inançlı türkler olarak anlatmak istediğin nedir?

Müslümanım diyip Kuran okumaya, dinin gereği olan şeyleri yerine getirmeye çalışanlardan bahsediyorum.. Şehitliğin bir din kavramı olduğunu bilenlerin, vatanı uğruna ölenlerin cennetle şereflendirildiğini bilenlerin ve bunu bilerek savaşa katılp canını verenleri anlatmak istiyorum.

Yani,
Müslümanım diyip, dinimize kısıtlama getirenlerden bahsetmiyorum. Dinine daha fazla bağlı olup bu milleti idare etmek isteyenlere engel olanlardanda bahsetmiyorum..

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
laik bir devlet kurmak icin sava$ti dedelerimiz canakkalede vs..

çanakkale savaşı sırasında osmanlı devleti vardı ve savaşanların laik bir devlet kurmak bir yana, laik devletin anlamı hakkında dahi bilgisi yoktu. ayrıca laiklikte cumhuriyet kurulduktan sonra işlenmiş bir kavramdır.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Loi cidden ama abartıyorsun artık, kim belirliyor kimin daha inançlı olduğunu, inançmetre diye bir cihaz mı icad oldu? İmanın kimde olduğu hiç belli olmaz, o Allah'la kul arasında cereyan eden bir hadise, öte yandan kimin onu sömürdüğü çok belli olur.

Ayrıca bunu da yanlış anlama; askerle ilgili kurduğun şu cümle adli bir suçtur, sinirle yazdığını varsayarak düzeltmeni tavsiye ederim, sözünü yedi falan gibi de algılamam düzeltirsen, hakkında işlem yapılabilecek kadar ciddi.

Koyu yaptığım kısımla ilgili artık diyecek birşey yok, binlerce örnek gösterilebilir aksine dair ama nasıl bakarsan öyle görürsün derler.
Ben yanlis birsey soylemedim yazilanlardan anlasilani soyledim.. Ornek gostereyim demissin bende ornek gosteririm ama ben aramizda olanlari kastediyordum. Sen bu rejime karşımısın? Bana gore degilsin, peki sana göre ben karşımıyım?

Ben bu soruya kendi adıma da cevap vereyim yeniden, degilim aslada olmayacagim aksine ben bu rejimin KESIN bir taraftariyim bunuda soylediklerimle ispat ediyorum..

Diyorumki bu millet kendine vekil seçmiştir, vekilde bizim adimiza cumhurbaskanimizi sececektir, secmesi gerekir. Peki suandaki durum nedir? Suandaki durum vekilimizin cumhurbaskanimizi secmemize engel olmaktir..

Cumhuriyet, halkın kendi kendini yonetmesi ise ezici cogunlukla kurulan bu hükümetin secmis oldugu cumhurbaskanina niye sacma sapan itirazlar edilmektedir?

M

MasterTR

Misafir
çanakkale savaşı sırasında osmanlı devleti vardı ve savaşanların laik bir devlet kurmak bir yana, laik devletin anlamı hakkında dahi bilgisi yoktu. ayrıca laiklikte cumhuriyet kurulduktan sonra işlenmiş bir kavramdır.
yani demek istiyorsunki dedelerimiz dinsiz bir millet olu$sun diye sava$ti.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen gene de onu düzelt, birşey kaybetmezsin :)

Diyorumki bu millet kendine vekil seçmiştir, vekilde bizim adimiza cumhurbaskanimizi sececektir, secmesi gerekir.

İşte o kısım sıkıntının temeli, seçim sistemindeki aksaklıklar yüzünden %30=%60 edebiliyor. Daha önce yazdığım postu pasteleyeyim.

Bugün halkın çoğunluğunun üzerinde birleştiği bir aday olsa bunların hiçbiri sorun olmazdı. Sorunun kaynağı %25-30 oyla genele hükmetme ihtirasından doğuyor. Bu bir spor müsabakası, veya konsol oyunu olsa diyebilirdik ki, evet sistem öyle olduğu için az oyla çok güç almış bir dahaki sürümde değiştirirler sistemi bir daha olmaz bu seferlik böyle olacak artık. Ama Cumhurbaşkanlığı seçimleri "bu seferlik de böyle oluversin canım" denilecek kadar ucuz şeyler değil. Bu 184 dü 256ydı, rakamsal bir oyun da değil. Bu ciddi bir iş.

Kimse "ben ne dersem o" diyeni sevmez.

anahtar kelimeler: emrivaki, oldu bitti

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bugün halkın çoğunluğunun üzerinde birleştiği bir aday olsa bunların hiçbiri sorun olmazdı. Sorunun kaynağı %25-30 oyla genele hükmetme ihtirasından doğuyor. Bu bir spor müsabakası, veya konsol oyunu olsa diyebilirdik ki, evet sistem öyle olduğu için az oyla çok güç almış bir dahaki sürümde değiştirirler sistemi bir daha olmaz bu seferlik böyle olacak artık. Ama Cumhurbaşkanlığı seçimleri "bu seferlik de böyle oluversin canım" denilecek kadar ucuz şeyler değil. Bu 184 dü 256ydı, rakamsal bir oyun da değil. Bu ciddi bir iş.

Kimse "ben ne dersem o" diyeni sevmez.
Senin dedigine bakarsak her hükümet bu seferlik böyle olsun bari ile bu noktaya gelmiştir.. Yok öyle bişey, millet solun başımıza getirdiklerini yeterince gördü bu sefer sağ a oy vercem dedi bu hükümette kuruldu. Şimdi bu hükümetede cumhurbaşkanımızı seçmek nasip oldu, onlarda en güzel şekilde seçeceklerdir. Ben dilerimki hayırlısı olur. Sonuc olarak bir cumhurbaşkanı seçilecek öyle yada böyle ama sana şunu söylüyorum eğer bir sonraki seçimlerde AKP yine iktidar olmazsa bende gelip senden özür dileyecegim.. Aksine daha fazla milletvekili ile iktidar olacak diyorum. Cünkü bezdi millet çektiklerinden.. Kısacası ortada bu seferlik böyle olsun diye bişey yok zaten, bu halkın kararı.

M

MasterTR

Misafir
saatler 25 yil geri aliniyor
bu oyuna alet olmayin, oldurmayin!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5