İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Artık rahatlarsınız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
20 sene önce dinsizleştirilmiyorduk sanırım. o zaman da birbirimizi vuruyorduk. ilginç olan 2 tarafın da amacı aynı idi: daha güzel bir Türkiye!

peki bugün ne değişti de dinsizleştirildiğimizi düşünüyorsunuz? neden bugün?

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Çoğunluğun dediği her zaman doğru olan değildir, tıpkı yıllar önce dünya yuvarlaktır diyen Galileo Galilei nin cezalandırılması gibi.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yoo hiç gerek yok ben iktidar olamaz da demiyorum, gene olabilir. Ama önceden yapılan yanlışlar varsa, ki o tartışmalı bir konu, ama olduğunu varsayarsak bile kötü örnek emsal olmaz(bu laf böyle miydi yav emin değilim :D ) Ayrıca bu ülke bayağı uzun zamandır sağ partiler tarafından yönetiliyor, ülkede sağ ve sol kavramları o kadar tuhaf ki, herkes bir diğerinin sahiplendiği değerini işine geldi mi kullanmaya başlıyor, işçi partisi en büyük milliyetçi oluyor, muhafazakar parti AB'ye girmeye çalışıyor, sol parti özelliştirme meraklısı kesiliyor, Türkiye'de sağ sol kavramları zaten sonradan giydirilmiş ama kimsenin üstüne başına uymamış bir giysi gibi, ben sağcıyım solcuyum diyen çoğu kişinin de sağ-sol görüş nedir dendiğinde uzun süre düşünüp tam olarak cevap bile veremeyeceği kavramlar.

Neyse konuyu dağıtmadan, bence biraz olaya objektif bakarsak, ve herkes kendi hatalarını da görmeye çalışırsa, bu sorunların rahatlıkla çözülebileceğine inanıyorum. Misyoner adamlardan kurtulmamız ve vizyoner insanlar bulmamız lazım artık. Şu ankilerin bana göre istisnasız tamamı da misyonerdir. (son c.başkanlığı seçiminde bir adam vardı yav neydi o adamın adı, Mail Büyükerman mıydı o adam nereye kayboldu eheh)

aLcadraz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı filmi izlemekten sıkılmadınız mı? her izleyişinizde de aynı tepki :)

M

MasterTR

Misafir
sistem cok iyi i$liyor masonlar bu sistemin ba$inda oldugu surece sorun olmuyor (bkz suleyman demirel) ama i$ tam terse dondumu yaygara kopuyor neden?

nedenmi, cunku dinsizle$tirme i$leminin ba$indaki ki$iler rahatsiz oluyor ve muhtiralarla vesairelerle IRADEMIZE tecavuz ederek resmen dalga geciyor..

dinsizle$tiriliyoruz otesi yok..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MasterTR merak ediyorum, (iddiana göre Türkiye -dışında-) kaç tane dinsizleştirilen ülke gördün, dinsizleştirme sistematiği hakkında neler biliyorsun, anlatır mısın arada bağlantı kuralım, hak verelim. Bu Masonlar lafını da en son bir Şevki Yılmaz konuşmasında duymuştum, süper komplo teorisi, bir de Mossad var tabi arka planda, içtiğimiz Cola'ların parası da dinsiz orduya ve Türkiye Cami Taşlama Federasyonuna gidiyor.

Çünkü ben şu ortamda, dini ve Kuranı bilmeden, barış dininin adını "kullanarak" sürekli agresif tavırlar sergileyen, Kuran kadar derin bir dili anlayacak eğitim olmadığından anladığı kadarını kendi yorumuna yontarak ilahi temellere dayandırmaya çalışan, dine varoş terörizminin temeli imajı katıp insanları ondan soğutan, sürekli kurumlarla çatışıp kurunun yanında yaşı da yaktıran adamlar dışında dine zarar veren kimseyi görmüyorum, aydınlat beni, ışık saç.

M

MasterTR

Misafir
$uan toplumdaki ahlaki cokuntuyu goremiyecek kadar korsen ben sana daha ne diyeyimki. sende beni anliyacak i$ik oldugunu gorsem inan bana oturur seninle saatlerce tarti$abilirim ama o i$igi gormuyorum sende. ancak saldirarak veya bir$eyleri ki$kirtarak bi yerlere gelebilecegini du$unen birisiyle oturup, kafasindaki onyargilari silip beni dinlemesini istemem hem yersiz hemde yanli$ olur.

sen bu sistemin piyonlarindan biri olmaya devam et ama kusura bakma ben buna tepkisiz kalamam ve kalmiyacam. sadece internette forum / haber siteleri / sozluklerde bunu savunmayla kalmayip bilfiil elimden ne geliyorsa yarin ilk i$im onlari yapmak olacak.
ha bu arada uzun sure yurtdi$inda ya$ami$, (yakla$ik 11 sene) senin gormedigin, bilmedigin bircok $eyi gormu$ ve ogrenmi$ biriyim. oturdugun yerden sallamasi kolay peeeh.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ha bu arada uzun sure yurtdi$inda ya$ami$, (yakla$ik 11 sene) senin gormedigin, bilmedigin bircok $eyi gormu$ ve ogrenmi$ biriyim. oturdugun yerden sallamasi kolay peeeh.
yurtdışındaki Türkler daha bi muhafazakar oluyor , zor tabi , herşeyden uzak kalmak berbat , insanın burnunda tüter,

mastertr döndünmü peki dışardamısın hala,

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
$uan toplumdaki ahlaki cokuntuyu goremiyecek kadar korsen ben sana daha ne diyeyimki. sende beni anliyacak i$ik oldugunu gorsem inan bana oturur seninle saatlerce tarti$abilirim ama o i$igi gormuyorum sende. ancak saldirarak veya bir$eyleri ki$kirtarak bi yerlere gelebilecegini du$unen birisiyle oturup, kafasindaki onyargilari silip beni dinlemesini istemem hem yersiz hemde yanli$ olur.

sen bu sistemin piyonlarindan biri olmaya devam et ama kusura bakma ben buna tepkisiz kalamam ve kalmiyacam. sadece internette forum / haber siteleri / sozluklerde bunu savunmayla kalmayip bilfiil elimden ne geliyorsa yarin ilk i$im onlari yapmak olacak.

yarın ilk iş olarak ne yapacaksınız mesela onu merak ettim? varsa yardım edilecek birşey, yardım edelim kurtaralım yahu memleketi. gençlik arsız oldu, dinsiz oldu, ahlaksız oldu. vay halimize ! :)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam ben hiçbir şey bilmiyorum, piyonum zaten ben de burada atlar kaleler vardır belki, kavga edilecek bir durum yok fikir mütealası bu, niye öyle düşündüğünü örnekleyerek ve karşılaştırma yaparak ifade edersen birileri de okur bağlantı kurar. Ya da kimse tartışmayı derinleştirmeden benim dediğim doğru, çünkü.. öyle.. desin, ordan da bir yere varırız belki. :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Kimin dini gidiyor ya, sana ne kardeşim benim dinimden, onun bunun dininden? Sen deli misin divane misin? Senin dinini zorla elinden alan mı var? Git evinde inan, yatağa giderken ayetel kürsi oku, sabah kalk namaza. Problemin ne ki, elini ayağını tutan, minare bombalayan mı var?

Ya iki paralık adamlar için düştüğünüz duruma bak, yaptıkları 3 kuruşluk iş yok bu insanların, az icraatlerinden bahsetsenize tutturmuşsunuz dini seven dini seven. Cumhurbaşkanlığına karşı çıkıyoruz diye dininiz elden gidiyormuş, yahu ne kadar zayıfmış dininiz, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığına bağlanmış.

Derdiniz belli de neyse. Dinciliği bırakın, günahtır haramdır kardeşim böyle saçmalıklar. Din kişiyle Allah arasındadır. Ordudaki insanlar da müslüman, orada da dua ediliyor. 3 gram tecrübeniz ile gelip burada bol keseden ortaya laf salatası yapıyorsunuz.

Şakayla karışık laf çarpıttık anlamıyorsunuz. Tartışmaların hiçbirinde konuyu takip etmeden araya zınk diye girip din elden gitti, bunlar dinsiz muhabbeti yapıyorsunuz. 20. oldu, yeter artık.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Kardesim din elden gitmiyorsa, ulke elden gitmiyorsa niye karsi cikiyorsunuz? Herkes haksiz sen ve senin gibi dusunenler hakli oylemi, bisey elden gitmiyorsa universitenin onunde onca kiz cocugu niye aglatildi? Din onlara kapanmayi emrediyor diyorlar kapaniyorlar, boyle okunmazmis sana ne? ister ciplak okurlar ister kapali size ne? Ayrica 2 paralik olan senin adamlarin ok?

Siz engel olmaya calisiyorsunuz bizde artik sozumuzu gecirmeye calisiyoruz iste bunu tartisiyoruz. Tartismak istemiyorsan kapatirsin konuyu.. Size yuz kere dedik siyaset yapmayalim sadece webmaster kalalim.. izin veriyorsunuz sonrada niye tartisiyorsunuz diyorsunuz..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Benim adamım yok, ben fikirlerimi yazıyorum. Senin "adamın" başta. Üniversite kapısında ağlayan kızı soksaydı içeriye, elini kolunu ağzını mı bağladım ben de yasa çıkaramadı. Hiçbirşeye ihtiyaçları yokmuş bugün dediler, Cumhurbaşkanı bile seçiyorlarmış, onu da düzenleyecek bir yönetmelik, kanun yapaydılar, unuttular mı işleri arasında? Bunun cevabını yazmıyorsun, dinimiz elden gidiyor yazıyorsun anca. Kendini kandırma, çünkü cevabını sen biliyorsun yazamıyorsun. Niye karşı çıktığımıza dair 150 madde yazdık geçen hafta boyunca, sen zahmet edip okusaydın görürdün, o arada hep din elden gitti, dini sevmiyorlar, bunlar dinsiz yazmakla meşguldün, ara eski topicleri incele çok ilgileniyorsan.

Cumhurbaşkanı gül seçilince din kurtulmayacak, seçilmezse din elden gitmeyecek, sizin kafanız buna basarsa, bütün seçimi, siyasal hayatı din üzerinden yorumlamaya çalışmazsanız herşey yoluna girecek. Çünkü din insanla Allah arasındadır, bak 5. kez yazıyorum, senle, senin inandığın varlık arasında, senin dininin seçimle, ilgisi yok. Seçime karıştırmaya çalışırsan düzeni bozmaya çalışırsan, asker gelir alır. Anlaşılmadık birşey var mı?

Her tartışmayı din konusuna getirip kapattırıyorsunuz, birşey tartışamayacak duruma getirdiniz forumu.
Mywedding, deniz20, egitimsart, Loi, MasterTR, antitrust ve bir kaç kişi daha var, toplu halde kışkırtma yapıp, birbiriniz için şikayette bulunmayın.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Benim adamım yok, ben fikirlerimi yazıyorum. Senin "adamın" başta. Üniversite kapısında ağlayan kızı soksaydı içeriye, elini kolunu ağzını mı bağladım ben de yasa çıkaramadı. Hiçbirşeye ihtiyaçları yokmuş bugün dediler, Cumhurbaşkanı bile seçiyorlarmış, onu da düzenleyecek bir yönetmelik, kanun yapaydılar, unuttular mı işleri arasında? Bunun cevabını yazmıyorsun, dinimiz elden gidiyor yazıyorsun anca. Kendini kandırma, çünkü cevabını sen biliyorsun yazamıyorsun. Niye karşı çıktığımıza dair 150 madde yazdık geçen hafta boyunca, sen zahmet edip okusaydın görürdün, o arada hep din elden gitti, dini sevmiyorlar, bunlar dinsiz yazmakla meşguldün, ara eski topicleri incele çok ilgileniyorsan.

Simdi yasa cikarmaya kalksalar sen ve sizinkiler baslicak yaygaraya "VATANN ELDENN GIDIYORRRRRRRRRR KURTARINN!!" sen yaygara yapsanda farketmeyecek gerci veto edilecek sonra anayasa mahkemesi cart curt.. Bunlar sadece ortami gerce borsayi firlatmaya yarayacak.. Hukumet bunun farkinda ve ortaligi karistirmak istemiyorlar.. Sen bunu gormuyormusun yoksa bu kadar basitmi dusunuyorsun? Cumhurbaskani gelmeden bunlar fasa fiso yani sende biliyorsunda konusuyorsun iste anca cevap verdircen..

Cumhurbaşkanı gül seçilince din kurtulmayacak, seçilmezse din elden gitmeyecek, sizin kafanız buna basarsa, bütün seçimi, siyasal hayatı din üzerinden yorumlamaya çalışmazsanız herşey yoluna girecek. Çünkü din insanla Allah arasındadır, bak 5. kez yazıyorum, senle, senin inandığın varlık arasında, senin dininin seçimle, ilgisi yok. Seçime karıştırmaya çalışırsan düzeni bozmaya çalışırsan, asker gelir alır. Anlaşılmadık birşey var mı?

Din kulla Allah arasindaysa, sizene milletin kuranindan basortusunden türbanindan? sizene? Sizene kardesim isteyen istedigi gibi giyinir istedigi gibi okuluna gider.. Kac yuz kere soylersen soyle bizi sıka sıka bunalttınız simdi bizim dedigimiz olacak.. konusmaya devam edebilirsiniz..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Çok teşekkür ederim, itiraflar güzel oldu. Cumhurbaşkanı gelmeden faso fiso tabi onlar, geldikten sonra yaparsınız. Bir de artık "sizin" dediğiniz olacak. Olur abi, belki başka bahara. Biz yaptık oldu diyenlerin sonunu gördüyseniz, bence öyle çok ünlemli, büyük harfli girişmeyin, elinizde kalır ondan sonra anayasa. Benden dostça öneri.

Ha bu arada tabi devlet yönetiminde sizin istediğiniz olacak ya, burada olmayacak malesef. O konuda üzgünüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5