İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Askerlik görevimi yapamadım,hakkınızı helal edin

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında vatani göreni yapan ve dünden bu yana kayıp olan askerin montu göl çevresinde bulundu. Bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

276620100629064630231.jpg

Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında vatani göreni yapan ve dünden bu yana kayıp olan er O.K'nin Eğirdir gölü kenarında bıraktığı montun içinde ''Askerlik görevimi yapamadım. Hakkınızı helal edin'' notu bulununca, polis ve Isparta İl Afet ve Acil Durum ekipleri bölgede arama çalışmalarına başladı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Eğirdir Gölü kenarında bir vatandaş tarafından mont bulundu. Montun biri cebinde diğeri de üzerinde aynı kişi imzalı iki not bulundu. Yapılan araştırma sonucunda montun Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda vatani görevini yapan Giresun'un Görele ilçesine bağlı bir köyün nüfusuna kayıtlı 1990 doğumlu O.K'ye ait olduğu belirlendi.

İlk notta ''Askerlik görevimi yapamadım ama hakkınızı helal edin. Beni ararsanız gölde arayın'', ikinci notta ise ''Kimse beni istemiyor, artık huzura kavuşmak istiyorum. Kimse ölümümden sorumlu değildir. Suyu arayın, suyun dibinde olacak cesedim elbet sahile vuracak. Elveda. Affedin beni canım ailem'' yazdığı ortaya çıktı.

Durumun polise bildirilmesi üzerine, Eğirdir Dağ Arama Kurtarma (EDAK), Jandarma, Isparta Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ile polis dün öğle saatlerinden bu yana kayıp olduğu bildirilen O.K'yı arama çalışması başlattı. Arama çalışmaları Eğirdir Limanı ile Otogar arkasındaki göl kenarlarında devam ediyor.

haber7.com

Yapma be! Ailene yazık! Kendine yazık! 15ay için, dünyanı ve ahiretini yakmaya değer mi?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Ailesi bu çocuklara din, insanlık eğitimi vermez mi?
Sabrı, kanaatı öğretmez mi?

arwen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya 40 gun sonra askere gideceğim o kadar mı lanet bir yer solesenize !!! :mad: insanı oldurecek gibi mi bir yer

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
yok,
askerlik özellikle son 3-5 ayı çok rahattır.
eve gelince askerliği özlersin bile.
disiplinden anlamam, free adamım diyorsan; disipline girmek için ilk başta biraz ezilmen şart.

BlackThorn

1
İyinet Üyesi
Reaction score
49
ya 40 gun sonra askere gideceğim o kadar mı lanet bir yer solesenize !!! :mad: insanı oldurecek gibi mi bir yer

16 ay askerlik yaptım gittim geldim üstündende 5 sene geçti. İlk dönemler biraz kasıyor ama sonra alışıyorsunuz. Ayrıca herkesin bunu tatması lazım diye düşünürüm.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
İyi de yazdığı notu ele alırsak ve gerçekse bunun askerlikle bir alakası yok.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Daha Askere gitmedim. Askerlik bu kadar kötü bir şeyse gitmeyelim. Bana koyacak tek şey galiba hatundan:)sarıl:) ayrılmak olacak. Oda bekler sanırım :D

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
15 ay askerlik yaptım.
Komando eğitimi gerçekten çok zor izmir foçada binadan atlayan adamlar bile var.
Arkadaşlar ölmek kolay,öbür dünyada çekeceği azabı bir kenara koyun hadi Allah korkusu yok diyelim, geride kalan ailesi ne yapacak.Annesini vs. sevdiklerini düşünen adam kesinlikle böyle bir şey yapmaz.
Askerlik adamı adam yapar ayrıca sivil hayatta kim dost kim düşman askerde anlarsınız.Benim 100 arkadaşım vardı hepside mevzu olsun ,derdim olsun gelirlerdi.Tabi karşılıklı idi bizde onlara giderdik ama askerde 1 tanesi aramadı.Döndüm hiçbirini adamdan saymıyorum.

Silence-

0
İyinet Üyesi
Reaction score
26
Aynı şekilde bende İzmir/Foça'da yaptım.Komando olarak.Eğer oraya düşerseniz,Mutlaka intihar aklınızdan geçer.Tabi Allah korkusu olan bu düşüncesini her ne olursa olsun siler..Foça'da zaten her ay mutlaka en az 2kişi kendini vurur.. Lanet bir yer Foça! Hayatım boyunca bu kadar ezilmedim! Çekmediğim yapmadiğim kalmadi.Ömrümden hayatımdan kendimden bezdim 3ay boyunca.Usta birliğinde iyice rahata kavuştuk.Hele tezkereci olunca paşa sensin! :)

Ama şuan çok özlüyorum.Askerliği değil tabi, o ortami..Orda ki ortam bambaşka birşey!Gidecek olanlara Allah sabir versin,sağ salim dönmeleri dileğiyle..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ya olen bir insanin arkasindan nasil ilginc bu kadar rahat konusabiliyorsunuz anlamiyorum? Aranizda bir insan uretmenin ne kadar zor oldugunu bilen birileri var mi, kac kromozom gerek filan, sevgi, ask, ve bunlardan dogan bir tohum? Insan cani soz konusu oldugunda daha degerli ne var dunyada

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Angelo o kendi canına değer vermedikten sonra başka insanlar napabilirki...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Askerlikle ilgili olsa dediğinde haklısın ama öle olduğunu sanmıyorum ve mektuplarıda destekler nitelikte.Yani askerlikte zorlansa ynalızlıktan bahsetmez gibime geliyor...

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Askerlikle ilgili olsa dediğinde haklısın ama öle olduğunu sanmıyorum ve mektuplarıda destekler nitelikte.Yani askerlikte zorlansa ynalızlıktan bahsetmez gibime geliyor...

mathiaxbars beni yanlış anlamışsın.

İyi de yazdığı notu ele alırsak ve gerçekse bunun askerlikle bir alakası yok.

Askerlik belki de içinde bulunduğu durumu doğal olarak dahada kötülemisini sağlamıştır.

Şunu demek istiyorum mathiaxbars bir insan intihara kalkışıyorsa, kalkıştıysa veya öyle bir şeye meilli ise biz buna "eeee madem istiyorsun git geber" mi deriz yoksa "dur kardeşim ya derdin nedir hele bi söyle bakalım, çaresini arayalım"...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Şimdi şöle düşün İntihara meyilli birini tespit edemessinki.Her insan bir gün bunalımda , sıkıntıda veya yanlızlıkta olabilir.Herkes yaşar o duyguları ister istemez.Böyle bir düşüncee kadar geldiyse gidip kendi söyliyecek çaresini arıyacak.

Orda intihar edicem dediğin an sallamıyacaklarını düşünemiyorum bile...

Baskının yoğun olduğu yerlerde herkese verilsin psikolojik destek diyecem ama o da olma ihtimali zayıf birşey.

Karışık konu bizim atıp tutmamızla olmaz ince olarak düşünülmeli ondan uzatmıyorum :eek:ha:

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2

Üstad askerlik yaptın mı
Zaten askerlik koymuyor adama yanlızlık koyuyor.Bir laf vardır ''Asker vurulunca değil,Unutulunca ölür'' Emin ol askerlikteki yanlızlık hiç bir yerde yok.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Halbükü al beni koy mutfağa.Sonra dert tasa kalıyormu askeriyede :kahve::bira:

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Benden daa ala intihara meyilli birisi var mı yahu!
Ama tek başıma gitmem, pembeli oğlan, bip ve yağmağçok hatta özenti de gelsin benle

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5