İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Atma uzan Din Kardeşiyiz:)

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Geçenlerde 10 yıllık vade ile daire aldım. Önceden hayal gibi gelen şeyler şimdi sıradan geliyor insana.

Aktif ticaret dediğiniz şey çok stresli olay galiba, ben normal ticareti tercih ederim.

haklısın, para zaten emlak sektörüne aktığı için diğer alanlarda dönen para oldukça azaldı, fakat şimdiden bir çok bankanın bir sürü gayrimenkulü oldu, önümüzdeki günlerde gözüken o ki, bi sürü banka, bankacılığı bırakıp emlakçılığa başlayacak. tabii inşallah benim düşündüklerim gerçekleşmez.
ayrıca benim dediklerimi doğruluyorsun, ileriye borçlanıp şu an bizim olmayan bi refah artışı yaşıyoruz. Bu arada, stresli falan değilim ama hükümetin yetersizlikleri apaçık ortadayken kuru kuruya savunman da çok anlamlı değil.

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haklısın, para zaten emlak sektörüne aktığı için diğer alanlarda dönen para oldukça azaldı, fakat şimdiden bir çok bankanın bir sürü gayrimenkulü oldu, önümüzdeki günlerde gözüken o ki, bi sürü banka, bankacılığı bırakıp emlakçılığa başlayacak. tabii inşallah benim düşündüklerim gerçekleşmez.
ayrıca benim dediklerimi doğruluyorsun, ileriye borçlanıp şu an bizim olmayan bi refah artışı yaşıyoruz. Bu arada, stresli falan değilim ama hükümetin yetersizlikleri apaçık ortadayken kuru kuruya savunman da çok anlamlı değil.
1-Sonuçta leasing firmaları da bu mantıkla çalışmıyor mu?
2-Ben 100binYTL lik bir ürünü tek seferde ödeyip satın almak yerine taksitle ödesem daha mantıklı değil mi? Halbuki benim o parayı yan yana birarada görmem mümkün değil. Geçici refahı engelliyim diye niye kendimi sıkıntıya sokup tek seferde ödemeye kalkıyımki?

Ekonomi eğer bozuksa çözümü nedir? İthal bakan mı gerekiyor, enflasyonun 3 basamaklı olması mı gerekiyor veya deveülasyonlar.. vs. mi gerekiyor? Teknik mevzulardan anlamadığım için soruyorum.
Yada Cem Uzan'dan mı medet ummalıyız?

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende teknik mevzular konusunda çok fazla sahip birisi değilim, yanlış anlaşılmasın, sadece bilgim dahilinde yorumlar yapıyorum. olayın çözümü öyle kolay değil, topraklarımızdan ya da kendi karasularımızdan bir yerlerden 100 binlerce ton petrol, doğalgaz vs değerli bir maden çıkmadıkça bu ekonomi kolay kolay düzelmez ama iyileştirilebilir. benim asıl eleştirim şu andaki sahte refah artışını (kimine göre böyle bir artış zaten yok) AKP nin başarılı bir ekonomi politikası gibi göstermesi. ithal bakan olayını falan daha önce gördük denedik, bi işe yaramadığını hep beraber zaten tecrübe ettik. ayrıca yüksek enflasyonun olduğu bi ülkede kimse önünü doğru düzgün göremeyeceği için bu hiç de iyi olmaz :)
Cem Uzan'a gelince, ben kendimi hırslı birisi olarak görürüm ama bu adam aşmış, gerçekten çok hırslı ve de bir o kadar sıradışı bir adam ve en önemlisi siyasi bi kişilik değil. başbakanlık makamını kendi siyasi ideolojisi doğrultusunda istemiyor, belki ego tatmini, belki şirketleri açısından ekonomik çıkar. ama şurası kesin başbakan olursa ilk yapacağı şey Erdoğan'ı siyaset haritasından silmek :D
ben bu adamın diğerlerinden çok daha fazla şey yapacağına kesinlikle inanıyorum. daha önce de dediğim gibi ya bizi iyice soyar soğana çevirir ya da kesinlikle TR yi çok çok iyi yerlere taşır ki ben ikincisine inanıyorum.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
2712 ay vade ile ev satılıyor olması nasıl bir refahlık seviyesi ölçümü olabilir ki? Dünya para satmak için birbirini yerken, faizler yerlerde sürünürken bunun ne gibi bir fantazisi var ki? Asıl önemli olan şu, sen çok düşük faizlerle Türkiye'ye getirdiğin yurt dışı kaynaklı krediyi, burada neye kullanıyorsun. Ev alıyorsun, ithalat yapıyorsun, araba alıyorsun. O paralar istediği kadar vadeyle olsun ödenir. Ama sürekli tüketim toplumu, üretime ve teknolojiye kaynak ayrılmadığı sürece, borcu borçla döndüren ekonomi sahibi olursun, ondan sonra piyasa tıkanır, enflasyon sıfıra düşer. Nedir bunun adı, dengeli ve istikrarlı siyaset mi?

Atılım olmadıkça, heyecan olmadıkça, toplum beyinsiz oldukça tepeye kimi koyarsan koy farketmez. Hızla Amerikan toplumu gibi beyinsiz, ot, dünyadan haberi olmayan, bilinçsiz tüketici bir toplum olduk. Tek fark orayı onlarca senedir, belli bir akım yönetiyor. 100 sene önce koydukları doktrinler bugün uygulanıyor. Bizim ise değil 100 sene, 100 günlük bir atılım planımız bile yok, bizim atılım planımız Avrupa Birliği. %90'ının seni istemediği, senin halkının da %90 girmek istemediği bir topluluğa zorla gireceğim deyip, bütün iç dış siyasetini buna göre oturtuyorsan hiçbirşey sorgulamadan zaten çekip gitmen lazım.

Vur yumruğunu masaya kardeşim, Dünyanın en büyük ilk 15 ekonomisinden biri değil misin, Dünyanın en büyük 5 ordusundan biri sende değil mi, iki kıtayı bağlayan doğalgaz, petrol boru hatları sen de değil mi, geleceğin madeni borun %90 ı senin yatağının altında değil mi.. Ekonomi bozuksa çözümü namustur, şereftir, haysiyettir, ingilizin fransızın önünde el pence divan divan durup, burada köylüye sataşacağına adam gibi adam olmaktır, tarihine layık olmaktır, vizyon sahibi olmandır.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hiç bir mesajı okumadım. son 2 mesaja cevap yazacağım yanlıs anlamayın. sıcak para girmeyen sene mi vardı Türkiye'ye. su an allahtan faizler düsük de daha az kaymak yiyorlar sadece. bir de seçimlerden sonra geliri artmayan parti söyler misiniz, varsa öyle bir parti ben oyumu vereyim hemen. bu bir çıkar iliskisidir. adam o kadar para harcıyor, tabi ki seçimi kazanırsa adamını alacak. ben almam diyene de ben inanmam. keske inanabilsem, ama inanmam.

Ne kadar acı değil mi... yolsuzluk, dolandırıcılık normal geliyor bize artık...... Yapana tepki göstereceğimize "herkes yapıyor" deyip geçiyoruz.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu adam aptal değil.. Amerikayı felan dolandırdı gibi saçmalıklara inanmayın. Amerikayı dolandırmaya değil Cem Uzanın, Türkiye Cumhuriyetinin gücü yetmez.. Motorola paranın tamamını el koyulan Telsim'den tahsis etmiştir. Zaten bu eleman da göz göre göre başbakana, tek başına iktidar olmuş partiye laf atacak kadar mal değil.

vardır bi bildiği.. hesapladığı...

%10 hayal ama.. %7,26 neden olmasın :)

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cem uzan bana göre tayyip erdoğondan çok çok daha iyi.

tayipin seçim propagandalarından biride dokunulmazlıkların kalkacağı yönündeydi. ama dokunulmazlıkların kalktığı falan yok tayyipin, apdullah gülün, maliye bakanın ve şuanda mecliste oturan akp milletvekillerinin çoğunun, yolsuzluk, ihaleye fesat karıştırma, dolandırıcılık vb. tarza açılmış bir dünya dosyası var. Ama bunlar bir köşede duruyor. Neden çünkü dokunulmazlıkları var. YARGILANAMIYORLAR

heee bu şekilde suçlardan dolayı açılmış davaları var diye suçlu oldukları anlamına gelmez. ama yapmadıkları anlamınada gelmez. O yiğit dediğiniz tayyip madem çıkacak yiğit gibi kendini bu davalardan temizleyecek ve tertemiz olarak ülkenin başında oturmaya devam edecek. dokunulmazlıkları kaldırırmı dersiniz? bence imkansız bunu yapması. sebebi zaten net...

N

NRT

Misafir
Bu adam 1 senedir ne var ne yoksa satar sonrada kacar. Gerçi şimdide aynı şeyleri yapıyorlarda....

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yazılanların hepsini okudum. "ankaraya deniz getireceğim" diyen adamdan ne beklersinki? :) cem Uzan için bu adam bu ülkeyi feraha çıkartır diyenlere sadece gülüyorum. Ve cem uzan da olmasa siyaset hiççekilmezdi en azından siyasette tebessüm edebileceğimiz bir karakter olması güzel.. Bu ülkeyi feraha çıkartacak adam pek çıkmayacak gibi görünüyor. Ülke zaten sömürüleceği kadar sömürüldü çok zor bu ülkeyi düze çıkartmak.. ama orta seviyelerde kalması herkesin işine gelecektir..

Vur yumruğunu masaya kardeşim
Her sözünüzde vur yumruğu masaya kardeşim var. Nereye yumruk vuruyorsun kolaymı zannediyorsunuz yumruk vurmak masalara. Ne olsun yani her masaya yumruk vursunlar ülkeyi kaosa sürüklesinler. diğer ülkelerle düşman konumuna gelelim. olmadı savaşa gireriz değilmi? bu nasıl bir zihniyettir anlamak mümkün değil.. Şöyle bir laf var bilirmisiniz.. "Öfkeyle kalkan zararla oturur" Burdan atıp tutmakla olmuyor bu işler..

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
net bir ifade ile bu seçimlerde oyumu genç parti ye vercem .)

M

MerKuR

Misafir
2 ci kez secilmezse görüsün dolar ve euro son gaz gider ve ozaman anlarsınız neyse burası yeri degil cem kazanmasında :)

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Doğru dolar alır başını gider çiftçi anasına küfür yer asker azar yer bu böyle sürer gider :)

M

MerKuR

Misafir
Genel olarak bakarsak istikrarlı bi yönetim var. ama anası alayanlarda var. :)

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Neyse benimde yazacak çok şeyim var sizinde en iyisi uzatmamak :) oylar uzana :p

M

MerKuR

Misafir
evet oylar uzana telsim den konturlarda bize :D şaka dabi 1000 oyum olsa 0,001 vermem :)

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 ci kez secilmezse görüsün dolar ve euro son gaz gider ve ozaman anlarsınız neyse burası yeri degil cem kazanmasında :)
Tarih tekerrürden ibarettir. Tabiiki faizciler dövizcilerin işine yarar, bunun çok örneklerini eski yönetimlerde gördük.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5