İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Awbs Hakkinda Detayli Bilgiler Dersler

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sorunlara cevap gelmiyor ama yinede sorayım istedim :)

Yeni Hesap açan kullanıcılara mail gitmiyor.. Ticket vs gibi mailler çalışıyor.. sadece ilk üyelikte gitmiyor ne yapmam gerekli ?

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

Unlimited lisans aldık. Ancak şu an sitemizde aşağıdaki mesajı almaktayız. Konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadaşımız varmı? Neden bu mesajla karşılaştığımızı anlayamadık. Şimdiden Teşekkürler.

AWBS License Error: Unable to validate license.
Please contact the software vendor.

eğer aylık lisanstan unlimited lisansa geçti iseniz ve lisans aldığınız firma unlimited lisansınızın aktif olduğunu söylüyor ise awbs nin install klasörünü tekrar yükleyin sitenize ve 2. adıma kadar yani license: Active mesajını görene kadar ilerleyin NOT: kesinlikle 2. adımdan ileri geçmeyin. Bunun ardından install klasörünü sitenizden silmeyi unutmayın.

Ayrıca license.dat dosyanızı ftp programınız ile BINARY modta ve awbs nizin kurulu olduğu dizine (index.php nin olduğu dizin) yüklediğinizden emin olun

Bunun dışında serverınızda awbs scriptin awbs serverları ile iletişimini bloklayan bir yazılımsal/donanımsal firewall olmadığından emin olun.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://forum.iyinet.com/215288-post5.html

Mesajı gördüm fakat Daha değişik Şekilleri yokmu ? Daha önceden Türkçeleştirilmiş bi sql den çekip yüklemek gibi bişey filan ?

Tek tek editlemek Çok zor..

awbs e-mail templatelerini databasede email_templates isimli tabloda saklamaktadır elinizde bu tablonun türkçeleştirilmişi mevcut ise phpmyadmin aracılığı ile mevcut olan email_templates isimli tabloyu silerek elinizdeki türkçe email_templates tablosunu import edebilirsiniz NOT: bu işlemden önce kesinlikle databaseinizin yedeğini alınız.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sorunlara cevap gelmiyor ama yinede sorayım istedim :)

Yeni Hesap açan kullanıcılara mail gitmiyor.. Ticket vs gibi mailler çalışıyor.. sadece ilk üyelikte gitmiyor ne yapmam gerekli ?

awbs database inize phpmyadmin ile giriş yapın email_templates isimli tabloya geçin burada id si 1 olan satır yeni üye emailinin olduğu templatetir bu satırın email_templates tablosunda var olduğundan ve id sinin 1 olduğundan emin olun.

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
awbs database inize phpmyadmin ile giriş yapın email_templates isimli tabloya geçin burada id si 1 olan satır yeni üye emailinin olduğu templatetir bu satırın email_templates tablosunda var olduğundan ve id sinin 1 olduğundan emin olun.

Evet var fakat sorun devam ediyor..
Yeni birşey farkettim yeni üye olan kişiye gidecek olan mail "Admin" adına yollanıyor öyle bi mail olmadığı içinde nobody de beklemede kalıyor..

Demirmedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu sürüm yükseltmeyi adım adım anlatacak birisi varmı acaba

Bilgi Host

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar;

Ben Awbs ile ilgili birşey sormak istiyorum

şimdi söle bir örnek veriyim.

ben paypal hesabını aktif ettiğim zaman sitede yazdığım YTL fiyatları 25.65YTL ise paypal sayfasında 25.65USD olarak geçiyor ben bunun USD karşılığının tahsil edilmesini istiyorum mesela 25.65YTL ise 21.64USD olarak görünmesini istiyorum ve awbs sisteminde bu şekilde nasıl yapabilirim bu konuda bilgi almak istiyorum.

gf8

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
selam arkadaşlar
şöyle bir sorunum var demicem şu şekilde sorunlarım var kelimesi ile başlicam :)

öncelik olarak gectiğimiz gunlerde makinem format yedi.

bir kaç gun önce AWBS mi 0 hali ile FULL son sürümünü kurdum
Eski cektiğim sql yedeğimi geri yükledim şu anda bakıldiğinda herşey yolunda gibi.

lakin : kredisi olan birisi site üzerinden sipariş verdiğinde

daha önce bu siparişler
aşağidaki resimde kırmızı içine aldiğim şekilde karşima çıkıyordu

awbs.jpg

ama artık kredisi olanlar sipariş verdiğinde

yukarıda kırmızı içine aldiğim şekilde benim karşima sipariş listesi çıkmamaktadir..

diğer bir sorun ise :

ticket ile gelen giden mesajlar artık müşteriye email olarakta gitmemeye başladı..

bu sorunları

nereden nasıl düzeltebiliriz yardımcı olurmusunuz.

Bilgi Host

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Awbs bir türlü mailler gitmiyor stmp ayarları filan hepsi tamam cron ayarlarıda tam olarak ayarlı ama nedense awbs phpmail ile stmpmail calışmıyor.
sunucu kaynaklı bir hatada yok.

-----Hesap Acma Problemi
Awbs yeni bir şipariş geldiğinde ödeme onayı yaptıktan sonra run diyerek acıyorum fakat faild hatası veriyor daha sonra whm baktığımda ise hesabı acmış görüyorum.

server ayarları hesap ayarları hepsi tam

kısacası awbs faild hatası veriyor ama whm panelde hesap yaratılmış görünüyor.

curl zend hepsi yüklü sorun tam olarak nerde acaba bir bilgisi olan varmı.

2.6.3 kullanıyorum awbs 0 dan kuruldu.

bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

yani kısacası 3-4 gün önce calısan modüller simdi ofline oldu calısmıyor nedir bu sorun sebebi nedendir anlam veremedim

MedyaServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Öncelikle WHM'ye giriş yapın ve sol menüden "Setup Remote Access Key" seçeneğine tıklayın.Açılacak olan sayfada "Current Access Key" adı altında uzun ve karışık bir kod çıkacaktır.Bu sayfa açık dursun..

Diğer bir pencerede AWBS'ye yönetici olarak giriş yapın.Üst menüden "Configuration" linkine tıklayın.Açılacak olan sayfada "Hosting Setup" kategorisi altında bulunan "Server Setup" linkine tıklayın.

Açılacak sayfa AWBS'ye eklenmiş sunucuları listeleyecektir.Listenin üstünde "Add New" linki var.Ona tıklayın.Bir popup penceresi açılacak ve sizden sunucu bilgilerini isteyecektir.İlk ekrana sunucu bilgilerini girdikten sonra ikinci ekranda sizden kullanıcı adı ve şifre isteyecektir.Bu ekranda kullanıcı adına WHM kullanıcı adınızı,şifre kısmına da WHM'den alacağınız o uzun Remote Access Key'i girin ve ilerleyerek sunucuyu ekleyin.

Hepsi bu..Kolay gelsin..

Bunlar yapılmasına rağmen test sırasında halen aşağıdaki hatayı alıyorum.

Initiating Server Testing......Test FAILED: No response
RAW:

Testing Complete. If errors are noted, correct and test again.

Uzun bir süredir bu sorunu halledemedik gitti. Forumu da araştırdım aynı sorunları yaşayan kişilere önerilen yolları denememe rağmen bir türlü bu sorunu halledemedim.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ayarlar doğru ise awbs nin kurulu olduğu ve bağlanmaya çalıştığınız sunucudaki yazılımsal/donanımsal firewall ların bu bağlantı denemelerini bloklamadığından emin olun.

genchacker

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar Selam

www.gnchosting.com/install/install.php girdiqim Zaman Bembeyaz bir sayfa cıkıyor Bunun Nedeni Nedir acaba Oncesinde DB yanLıs die bi hata weriodu includes içine dbconfig i duzeLttim tekrar attım bu seferde Beyaz sayfa cıkmaya basLadı Yardımcı olabilirmisniz Acaba Bana

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaslar Selam

www.gnchosting.com/install/install.php girdiqim Zaman Bembeyaz bir sayfa cıkıyor Bunun Nedeni Nedir acaba Oncesinde DB yanLıs die bi hata weriodu includes içine dbconfig i duzeLttim tekrar attım bu seferde Beyaz sayfa cıkmaya basLadı Yardımcı olabilirmisniz Acaba Bana

AWBS dosyalarınızı serverınıza FTP programınız ile BINARY modda yüklediğinizden emin olun emin değilseniz awbs script dosyalarını serverınızdan silip FTP programınız ile BINARY modda tekrar yükleyerek deneyin.

Ayıca şu konuyada göz atın lütfen:
http://forum.iyinet.com/awbs/85803-awbs-icin-pdf-formatinda-resimli-turkce-kurulum-klavuzu.html

MedyaServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

Ticketlardaki türkçe karakterlerin çıkmaması sorunu neden kaynaklanıyor acaba, bilgisi olan varsa belirtirse sevinirim :)

Birde E-Mail leri HTML olarak derlememize izin vermiyor.

E-Mail templatelerini HTML olarak seçip, HTML kodları kullanıldığı zaman yine TEXT halinde gösteriyor.

Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

İyi çalışmalar.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
admin/configuration/Extended System Configuration a girin:

Setting: content_lang Value: tr-tr

Setting: cfcharset Value: ISO-8859-9

Olduğundan emin olun

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,

Birde E-Mail leri HTML olarak derlememize izin vermiyor.

E-Mail templatelerini HTML olarak seçip, HTML kodları kullanıldığı zaman yine TEXT halinde gösteriyor.

awbs admin panelindeki e-mail editörünün HTML desteği yoktur e-maillerinizi bir html editörde hazırlayıp admin panelinde o e-maili html olarak seçin ve e-maili hazırladığınız editörden html kodları kopyalayıp yapıştırın

MedyaServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
admin/configuration/Extended System Configuration a girin:

Setting: content_lang Value: tr-tr

Setting: cfcharset Value: ISO-8859-9

Olduğundan emin olun

Dediğiniz gibi yaptım fakat tr karakterleri halen göstermiyor.

O bölümde bulunan diğer ayarlarda herhangi bir değişim yapmam gerekiyor mu ?

MedyaServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yeni ticket açarak denedinizmi ?

Evet denedim fakat sorun devam ediyor.

Aslında tam olarak sorun şu.

Admin panelinde karakterlerle ilgili hiçbir problem yok.

Sadece mail adresine giden ticket bildirimlerinde türkçe karakterler çıkmıyor. (Ticket açıldı,ticketa cevap yazıldı,ticket kapatıldı vs..)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5