İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Awbs Hakkinda Detayli Bilgiler Dersler

WebEvin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Kdv değeri için gereken ayarı yaptım Configten Payment Setup tan Tax Rate yi 0.1800 yapmama ragmen sipariş sonunda üstüne kdv değeri eklenmiyor bir eksikmi var yada acmam gereken başka bişi var teşekkürler.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

AWBS'ye bir ürün (hosting paketi,sunucu v.s.) eklerken "Item is taxable" seçeneğini işaretlemeniz gerek.Aksi halde KDV eklemesi yapılamaz.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kullanıcı kayıt olurken bazı bilgileri eksik yazdığında Image Verification değeri sayfayı elle refresh yapmazsanız hep aynı kalıyor. Veya Image Verification yanlış yazılırsa yine aynı resim geliyor oysa ben onun sürekli değişmesini istiyorum.

Ayarlayabileceğim bir yer bulamadım, arkadaşlar bilgisi olan var mı acaba?

WebEvin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

AWBS'ye bir ürün (hosting paketi,sunucu v.s.) eklerken "Item is taxable" seçeneğini işaretlemeniz gerek.Aksi halde KDV eklemesi yapılamaz.

İlgin için tşkler Hosting Package Setup ta Item is taxable diye bi seçeneğe rastlamadım başka yerdemi acaba?

C

cibek

Misafir
Onlinenic

Merhabalar,
buradaki tüm mesajları okudum. ve bilgiler çok güzel. Yalnız benim şöyle bi sorunum var...
Onlinenic apisi için herşey düzğün olmasına rağmen error vermekte. Test yaparken usen/pass hatası vermekte. onlinenicin sayfasında anlattığı gibi yapsam da aynı.

OnlineNIC Registration API uses TCP/IP protocol in the way of Clients-Server.
Real Server: www.onlinenic.com Port: 20001 Login Info: your account ID Password:Account Password
Test Server: 218.5.81.149 Port: 20001 Login Info: 135610 Password: 654123

bunun için eksik birşeyler mi var? yoksa biz mi beceremedik. Önceki sayfada bahsi geçen ip bildirme olayı olabilir mi? AWBS nin sitesinde bunu kullananlar ve hatta çalıştıranlar olduğu halde bizde neden olmaz. En son güncel sürüm mevcut. Herşe tamam bir tek api kaldı.

Şimdiden teşekkür ederim.

www.serajans.com

trwebhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bizde AWBS lisansı aldık ama dertler başlıyor awbs hakkında bilgimiz %2 şekilde denecek kadar : )

Bilgi Host

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar Arkadaşlar;

Ödeme Seceklerinde Bank/Write yazan yerdeki bilgileri değiştirmek istiyorun yani söle
bank/write secince orda ödeme miktarı banka bilgileri olması gerekiyor birde fatura ile şipariş id var bir türlü değiştirebilcem php bulamadım bilen varsa bir yazsa cok memnun olurum.!

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

v2.6.1 sürümü çıkmış ekranda güncelleyebilirsiniz yazısı var ama hesabıma girdiğimde awbs.com da böyle bir yükseltme göremedim.

v2.6.0 dan v2.6.1 e çıkma ne yapmam lazım.

Şimdiden teşekkürler..

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
awbs yi pleske entegre edebilmek için neler yapmamız gerekiyor ?

İşte en güzel ve cevabı en uzun olan soru :) müsait bir zamanımda detaylı açıklamaya çalışayım yaşayabileceğin bir çok sorun ve bir çok çözümü var awbs+plesk entegrasyonunun ençok şuna dikkat et:

plesk server bilgilerini awbs ye girdiğinde o sayfadaki server testi linkine güvenme çünki awbs+plesk te plesk server bilgileri awbs ye girilip awbs den o server test edildiğinde aslında bağlantı kurulabildiği halde awbs hata verebiliyor awbs server testine güvenmek yerine plesk server bilgilerini awbs ye girdikten sonra sitenden bi paketini sipariş et ve awbs den o siparişi onaylayıp sonucu takip et (hesabı plesk panelde açıp açamadığını kontrol et)

Bu arada awbs ile pleskte otomatik hesap açarken sorun yaşarsan awbs debug mode u aç ki sorunun ne olduğunu takip edebil.

Not: debug mode u açmak için: www.domainin.com/admin/qadmin.php buradan [Debug Mode: Off] ise tıkla ON olacak.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar hala eline awbs nün son sürümüne geçiş için upgrade geçmiş olan yokmu??

Bilginize,

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba

v2.6.1 sürümü çıkmış ekranda güncelleyebilirsiniz yazısı var ama hesabıma girdiğimde awbs.com da böyle bir yükseltme göremedim.

v2.6.0 dan v2.6.1 e çıkma ne yapmam lazım.

Şimdiden teşekkürler..
Kalıcı lisans ise ve yıllık lisans ödemesini yapmamışsanız çıkmıyor olabilir.

letreset

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
AWBS Genel Kullanım Soruları

Merhaba arkadaşlar benim bir kaç tane sorum olacak.
1) Bu script reseller üzerinde çalışırmı? (illa vps ya da dedicated mı lazım)
2) Manuel olarak müşteri hesabı açabilirmiyim ve içerisine sahip olduklarını set edebilirmiyim? (daha önceki müşterilerim için)
3) Hesap açarken illa domain resellerleri mi kullanmalıyım? Başka bir yerden domain alıp kullanıcıya o bilgileri nasıl gönderecem ve kullanıcının hesap güncelleştirmesini nasıl yapacam?
4) Eğer böyle bir durum varsa domaini aktif ettikten sonra yine manuel olarak host hesabını nasıl açtırtabilirim?
5) Ödeme olarak sadece havale olmasını nasıl sağlayabilirim? Müşteri ödemeyi yaptıktan sonraki işlemlerim neler olmalı.
Aslında tüm sorular birbiri ile bağlantılı sayılır. Örnek bir olay üzerinden anlatılırsa herkes kolayca anlayabilir.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba arkadaşlar benim bir kaç tane sorum olacak.
1) Bu script reseller üzerinde çalışırmı? (illa vps ya da dedicated mı lazım)
2) Manuel olarak müşteri hesabı açabilirmiyim ve içerisine sahip olduklarını set edebilirmiyim? (daha önceki müşterilerim için)
3) Hesap açarken illa domain resellerleri mi kullanmalıyım? Başka bir yerden domain alıp kullanıcıya o bilgileri nasıl gönderecem ve kullanıcının hesap güncelleştirmesini nasıl yapacam?
4) Eğer böyle bir durum varsa domaini aktif ettikten sonra yine manuel olarak host hesabını nasıl açtırtabilirim?
5) Ödeme olarak sadece havale olmasını nasıl sağlayabilirim? Müşteri ödemeyi yaptıktan sonraki işlemlerim neler olmalı.
Aslında tüm sorular birbiri ile bağlantılı sayılır. Örnek bir olay üzerinden anlatılırsa herkes kolayca anlayabilir.

1) cpanel resellerlarda çalışır plesk resellerlarda uzaktan hesap açamazsın ancak pleskte manuel hesap açıp awbsye ekleyebilirsin
2) hepsine evet
3) awbs nin modülleri ile desteklediği bir yerden domain resellerınız yok ise domainleri o resellerdan manuel açarak awbs deki müşterilerinize ekleyebilirsiniz ancak bu durumda domainlerini müşterileriniz awbs den yönetemez sizinle bağlantı kurup değişiklikleri size bildirip sizin yapmanızı istemek zorundadır Fakat awbs bu domain sürelerini takip eder ve ödemeleri geldiğinde sizide müşterinizide e-mail ile uyarır
4) domaini awbs ye ve müşterinize ekledikten sonra manuel host açmanıza gerek yok müşteriniz üye girişini yapıp host sipariş ederken awbs de sizin firmanızda kayıtlı domainimi hos edicem seçeneğini seçip sizin eklemiş olduğunuz domaini seçerek host sipariş edebilir
5) Ödeme modüllerinden sadece eft/havaleyi aktif edip diğerlerini kapatabilirsiniz bu durumda müşteri siparişini verir banka hesabınıza eft yapar ve size bilgi verir eft yaptığı konusunda bankanızdan eft nin ulaştığını kontrol ettikten sonra awbs adminden o siparişin faturasını ödendi olarak işaretleyip aktif edebilirsiniz.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kalıcı lisans ise ve yıllık lisans ödemesini yapmamışsanız çıkmıyor olabilir.

Süresiz aldım ama 1 yıllık destek talebi yani domain ismi değiştirme filan sona erdi ama lisans süresiz.. ne yapmam lazım. yükselten bir çok yer gördüm hiç kimse paylaşmayacakmı?

Saygılarımla,

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Süresiz aldım ama 1 yıllık destek talebi yani domain ismi değiştirme filan sona erdi ama lisans süresiz.. ne yapmam lazım. yükselten bir çok yer gördüm hiç kimse paylaşmayacakmı?

Saygılarımla,

Destek süresi dolduğunda bir miktar ödeme yaparak (miktarı hatırlamıyorum) destek almaya devam eder aynı zamanda yükseltmeleri de alabilirsiniz.

Yamaları alabilenlerin yardım edemezler çünkü yasal olmayacaktır ve AWBS scripti online olarak kontrol ettiği için yakalanırsın.

Arkadaşlar benim de bir sorunum var;
AWBS 2.6.1'e geçtikten sonra Contack Form'dan her gün 3-5 tane spam geliyor. Daha öneceleri yoktu ve ip'ler sürekli değiştiği için banlayamıyorum. Bunun bi,r yolunu bilen var mı veya aynı sorunu yaşayan. ?

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Destek süresi dolduğunda bir miktar ödeme yaparak (miktarı hatırlamıyorum) destek almaya devam eder aynı zamanda yükseltmeleri de alabilirsiniz.

Yamaları alabilenlerin yardım edemezler çünkü yasal olmayacaktır ve AWBS scripti online olarak kontrol ettiği için yakalanırsın.

Arkadaşlar benim de bir sorunum var;
AWBS 2.6.1'e geçtikten sonra Contack Form'dan her gün 3-5 tane spam geliyor. Daha öneceleri yoktu ve ip'ler sürekli değiştiği için banlayamıyorum. Bunun bi,r yolunu bilen var mı veya aynı sorunu yaşayan. ?

awbs adminden contact form için olan captcha (resim doğrulama) yı aktif edin bu 2.6.1 ile ilgili bir şey değil spam bot lar yeni dadanmıştır sitenize.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5