İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ayda 5 Milyona Radyo Paketi

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50 Kişi dinleyici Kapasitesi
%99.9 Uptime Garantisi
Limitsiz Trafik
Web Yönetim Paneli
Yüksek Yayın Kalitesi
7 gün 24 saat Kesintisiz

Ayda sadece 5 YTL

Detaylı bilgi için;

MSN : [email protected]

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Immunity' Alıntı:
50 Kişi dinleyici Kapasitesi
%99.9 Uptime Garantisi
Limitsiz Trafik
Web Yönetim Paneli
Yüksek Yayın Kalitesi
7 gün 24 saat Kesintisiz

Ayda sadece 5 YTL

Detaylı bilgi için;

MSN : [email protected]

kusura bakmazsanız birşey sormak istiyorum,
%99.9 uptime garantisini nasıl verdiğinizi öğrenebilirmiyim?

http://www.hostbul.net/en-iyi-web-hosting-firmalari.asp?tur=uptime
1) doruk.net.tr 99.922%
2) atlaspronet.net 99.892%
3) ekonomikhost.net 99.851%
4) webdevleti.com 99.828%
5) elmahost.net 99.808%
6) peronhost.com 99.771%

Umarım doruk.net ten daha iyi olduğunuzu iddia etmiyorsunuzdur...

L

LabinaHosting

Misafir
Merhaba,

Buraya sizin yazmanız öncelikle yanlış bir şey. Bırakın bunları müşteri düşünsün.

Hostbul'dan aldığınız istatisliklerin hiçbir güvenilirliği yok maalesef. Hostbul sadece firmanın kendi sitesini izler. Firmanın kendi sitesi down olmaz ama müşterilerinin bulunduğu sunucular down olabilir. %99 up garantisi olağan bakımlar dışındaki kesintileri kapsar.

Kaldı ki hiçbir firma kalkıp hiçbir firma hakkında sizin gibi yorum yapmaz. Hoş durmuyor bu tarz yazılar, daha sonra tartışmalar kişiselleşiyor farklı yerlere gidiyor.

Saygılarımızla

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunları müşteriler elbette düşünecek , benim bir müşteri olmadığımı nerden çıkartabiliyorsunuzki ?
Radyo hizmeti satın almak isteyen kişiler var eğer tatminkar bir sonuç alırsam kendi sunucumda barındırmam çünkü ben okadar veremiyorum arkadaşa yönlendiririm ,
dediğiniz gibi hostbuldaki sadece ana siteyi dikkate alıyor ise doruk.net in bile %99.9 değildir arkadaşın bu garantiyi neye istinaden verdiğini öğrenmek istemekte sanırım hakkım olsa gerek...

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LabinaHosting' Alıntı:
Merhaba,

Buraya sizin yazmanız öncelikle yanlış bir şey. Bırakın bunları müşteri düşünsün.

Hostbul'dan aldığınız istatisliklerin hiçbir güvenilirliği yok maalesef. Hostbul sadece firmanın kendi sitesini izler. Firmanın kendi sitesi down olmaz ama müşterilerinin bulunduğu sunucular down olabilir. %99 up garantisi olağan bakımlar dışındaki kesintileri kapsar.

Kaldı ki hiçbir firma kalkıp hiçbir firma hakkında sizin gibi yorum yapmaz. Hoş durmuyor bu tarz yazılar, daha sonra tartışmalar kişiselleşiyor farklı yerlere gidiyor.

Saygılarımızla

Tespitin için teşekkür ederim, gerekli ahlakından dolayı da kutlarım. Düşünen olursa msn adresimi belirttim, konuşabiliriz. Neye dayanılarak söylüyorum onu da açıklarım

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
eğer tatminkar bir sonuç alırsam ...

Ben bir müşteri olarak değerlendirme yapmak istiyorum lütfen burada açıklarmısınız %99.9 uptime garantisini nasıl veriyorsunuz,

Hostbul dan uptime oranlarını aldım ,arkadaşımızında söylediği gibi bu oranlar sağlıklı değil sadece ana sitelerini dikkate alarak yapılmış bir değerlendirme yani normalde doruk.net inki bile %99.9 değil ,

Bu garantiyi verdiğinize göre doruk.net ten daha iyi bir istatistiğiniz var demektirki bunu herkesin bilmesi gerekir.

Lütfen konuyu çarpıtmadan açıklarmısınız neye dayanarak veriyorsunuz bu istatistiki veriyi?

Syg.

L

LabinaHosting

Misafir
zahir' Alıntı:
Ben bir müşteri olarak değerlendirme yapmak istiyorum lütfen burada açıklarmısınız %99.9 uptime garantisini nasıl veriyorsunuz,

Hostbul dan uptime oranlarını aldım ,arkadaşımızında söylediği gibi bu oranlar sağlıklı değil sadece ana sitelerini dikkate alarak yapılmış bir değerlendirme yani normalde doruk.net inki bile %99.9 değil ,

Bu garantiyi verdiğinize göre doruk.net ten daha iyi bir istatistiğiniz var demektirki bunu herkesin bilmesi gerekir.

Lütfen konuyu çarpıtmadan açıklarmısınız neye dayanarak veriyorsunuz bu istatistiki veriyi?
Syg.

Sayın Zahir

Madem bu kadar merak ediyorsun, verirsiniz 5 YTL uptime'ı kendiniz ölçersiniz. Eğer doruk.net den daha iyiler ise gelir buraya yazarsınız. Niye bu kadar kasıyorsunuz herkes merak ediyor...

Saygılarımızla.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
LabinaHosting' Alıntı:
Sayın Zahir

Madem bu kadar merak ediyorsun, verirsiniz 5 YTL uptime'ı kendiniz ölçersiniz. Eğer doruk.net den daha iyiler ise gelir buraya yazarsınız. Niye bu kadar kasıyorsunuz herkes merak ediyor...

Saygılarımızla.

Hemen söyliym neden karıştığımı,
Buranın daha güzel bir Forum olmasını istiyorum,kimsenin yanılmasını istemiyorum , kişilerin reklam yaparken gerçekleri söylemesini yalandan uzak durmalarını istiyorum ( helal kazanç için ) , alıcılara tam ve eksiksiz bilgi verilmesini istiyorum ( bizde bu süreçlerden geçtiğimiz için bizlerin başına gelenlerin aynen yaşanmasını istemiyorum ) , yazılan yazıların arkasında durulmasını istiyorum vs vs ... daha yazılabilecek çok sebep var dilerseniz bi ara yazarım tam liste olarak...

Ayrıca Server bilgilerinide bildirise İşlemci ,Ram , DC ,Radyo için kontrol panel varmı (scpanel) vs vs ,

Bunları yazdığım zaman kötülemek amaçlı yazdığım iddia ediliyor ancak bunları yazarsanız ilerde oluşabilecek çatışmalar, prestij kayıplarınız olmayacaktır yani eksik yazmak veya yanlış yazmak size birşey katmayacak aksine kaybettirecektir...

Ayrıca müşterilere bırakmak fikrinizede katılmıyorum , ben %100 uptime garanti ediyorum dersem neye dayanarak bunu söylüyorsun demelisiniz müşteriler denesin test etsin burada paylaşsın yaklaşımı bence hatalıdır...

Burası forum olduğuna göre paylaşım esas temadır , birşeyler biliyor iseniz bunu gizlemek foruma uygun bir davranış olmayacaktır...
Syg.

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir' Alıntı:
Hemen söyliym neden karıştığımı,
Buranın daha güzel bir Forum olmasını istiyorum,kimsenin yanılmasını istemiyorum , kişilerin reklam yaparken gerçekleri söylemesini yalandan uzak durmalarını istiyorum ( helal kazanç için ) , alıcılara tam ve eksiksiz bilgi verilmesini istiyorum ( bizde bu süreçlerden geçtiğimiz için bizlerin başına gelenlerin aynen yaşanmasını istemiyorum ) , yazılan yazıların arkasında durulmasını istiyorum vs vs ... daha yazılabilecek çok sebep var dilerseniz bi ara yazarım tam liste olarak...

Ayrıca Server bilgilerinide bildirise İşlemci ,Ram , DC ,Radyo için kontrol panel varmı (scpanel) vs vs ,

Bunları yazdığım zaman kötülemek amaçlı yazdığım iddia ediliyor ancak bunları yazarsanız ilerde oluşabilecek çatışmalar, prestij kayıplarınız olmayacaktır yani eksik yazmak veya yanlış yazmak size birşey katmayacak aksine kaybettirecektir...

Ayrıca müşterilere bırakmak fikrinizede katılmıyorum , ben %100 uptime garanti ediyorum dersem neye dayanarak bunu söylüyorsun demelisiniz müşteriler denesin test etsin burada paylaşsın yaklaşımı bence hatalıdır...

Burası forum olduğuna göre paylaşım esas temadır , birşeyler biliyor iseniz bunu gizlemek foruma uygun bir davranış olmayacaktır...
Syg.

Ne diyeyim ki ben şimdi. Kullananlara sorun mesela? Ben bu işi kar için yapmıyorum. Webmasterlıktır Cihan KIZILGÜL'ün ekmek teknesi. Çok mu iyiyim o konuda da? Bilmem, müşterilerim memnun ki referans oluyorlar bana.

Hosting işini neden yapıyorum? Bilmem?... Yazmıştır Cihan biryerlere bunu... Sizsiniz ya ticari ahlakı savunan. Araştırın Cihan KIZILGÜL sizin gibi DÜRÜST arkadaşlardan neyi istiyor? Protesto kısmına mesaj yazdım daha ilk geldiğim günlerde. Cihan bu paketleri neden satıyor? Ona da cevap verelim, 4 tane sadece tasarımını yaptığı müşterilerine ayırdığı serverı var. Bu serverlarda genelde firma olduğu için hitleri yok denilecek kadar az. Cihan'da extra aylık giderini yok etmek adına burada paket kiraliyor. Cihan KIZILGÜL burada belki de maliyetine paket sağlıyor. Overselling yapmadan dürüstçe sağlıyor. Müşterilerine "Beyfendi şu an kullandığınız serverda 3 reseller pakedi olacak, fazlası olmayacaktır" demeyi ticari açıdan uygun buluyor ya da ne bileyim yazdıklarının hep arkasında duruyor.

Paket sağlayan bir arkadaşımızsın, hizmet sunuyorsun anladığım kadarıyla. Bu tarz hareketlerdeki amacın nedir? Memnun değil misin serverından? Meslek arkadaşıma bak sen gel Cihan sana bedava versin 5 GB alanı. Cihan bunları yazıyor ve sağlıyor ki müşterisi de memnun. Memnun olmazsa Cihan o aleti gider Y A K A R !

Fazla para da asla gözüm olmadı, tasarımla uğraşıyorum emeğimden para kazanmak hoşuma gidiyor. Umarım senin de gidiyordur. Ama emin ol alnımın akıyla kazandığım için bence senden daha mutluyum.

Bu kadar şeyi neden yazdım? Belki de işimi ciddiye alıyorum ve haksız eleştirileri kabullenemiyorum ya da sanane değil mi benden? Bunları söylemek en doğal hakkın çünkü kişisel bir düşünce bu. Ama ekmeğime, emeğime, iş ahlakıma dil uzatırsan sana karşı daha fazla seviyeli olamam. Herkes hakettiğini yer, fazlasını yiyemez. Yerse de burnundan gelir, bunu bilesin. Ben mi yaparım bunu tövbe haşa Allah korkusu taşıyorum. Gücüne inanıyorum. Lütfen yararlı gördüğünüz hizmetleri övün yermeyin.

Radyoya da gelince o p3 1000 MHz ve 512 mb. Ram 40 GB. Harddisk (bunu neden yazarlar bilmem ama bende yazayım BELKİ BİR BİLDİKLERİ VARDIR.) Ne kadar komik değil mi? Başkası olsa bundan 100 tane hesap açar. Cihan napar? 1 tane müşterisi var 10 tane daha satarsa çorbasını çıkarır. Çok acıtasyon oldu bunlar değil mi? Okuyun bence azıcık özünüzü hatırlarsınız. Paraya ihtiyacım mı var? Yooo, her insan kadar belki var belki de yok.

Son olarak Cihan sana ne der biliyor musun? İnsanlara hizmet sağla, İLK KENDİNİ ELEŞTİR ben bunu yaptım şu fiyata verdim helal olsun bana yaa de, ondan sonra burada insanları kandıranları eleştir. Tamam mı? Ha bu arada sunucu Almanya lokasyonludur. Shoutcast kuruyorum herkes gibi bir tek kendi paneli var. Tamam mı ? İnşallah bazı insanlar bunları okur da dürüstlüğü ilke edinir. Mesajımın alt tarafına bak, imzamda ne yazıyor. Saygılar, Cihan KIZILGÜL...

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim Cihan bey,
Öğrenmek istediğim
p3 1000 MHz
512 mb. Ram
40 GB HDD bu Radyoyu sağladığınız server ve anladığım kadarı ile herhangi bir istatistiki sonuç yok elinizde %99.9 uptime olduğuna dair e bu yoksa bunu yazmasanız daha iyi olmazmı ? hem kaç kişi bakarki orada %99.9 uptime oranı yazıp yazmamasına ?

İşinizde başarılar dilerim ancak lütfen daha sonraki yazılarınızda daha ayrıntılı bilgi verirsiniz server ile ilgili siz ve müşterileriniz sıkıntı yaşamazlar...
Syg.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zahir,

Sen şu anda bir kavram kargaşası içerisindesin.Immunity %99.9 uptime GARANTİSİ veriyor.Kesinlikle %99.9 uptime olacak anlamına gelmez bu.Bunun anlamı şudur."Biz satışı yaparken %99.9 uptime garantisi verdik.Eğer bu oran %99.9'un altına düşerse zararınızı ücret almadan karşılarız"

Gerçek hayatı düşün.Son zamanlarda Arçelik ürünlerini 7 yıl garantili satıyordu.Bu ürünün 7 yıl hiç arıza yapmayacağı anlamına değil,arıza yaparsa tamirinin ücret alınmadan yetkili servislerce yapılacağı anlamına geliyor.

Ayrıca Cihan Bey'in de dediği gibi sunucu özelliklerinin forumda belirtilmesi saçma bence.İsteyen müşteri olursa tabi ki paylaşılır ama müşteri istemeden sunucu özelliklerinin yayınlanmasının bir anlamı yok.

Ne adamlar gördük çok çok iyi makinalarla aşırı derecede kötü hizmet veren.Tam aksini de çok gördük.

Sonuçta bence gücen sunucu özellikleriyle sağlanmaz.Şöyle bir girip referans listesine bakılır.Bu adam kaç tane siteye hizmet veriyor.Hizmet verdiği sitelerin büyüklükleri ne?

Şöyle düşünelim.İyinet A firmasından hizmet alıyor diyelim.(Bir an için kendi sunucusu olduğunu unutalım)

Sen de iyinet'in iyi takipçilerindensin ve iyinet'in kesintisiz yayın yaptığını görüyorsun.Bu saatten sonra A firmasının sunucusunda 1 GB RAM olsa ne olur 10 GB RAM olsa ne olur?Önemli olan firmanın ama öyle ama böyle sana kaliteli hizmeti vermesi.

Bunlar benim şahsi düşüncelerim.Herkesin düşüncesine de saygı duyarım.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu kapanmıştır diye düşünüyorum ancak kapanmayan noktalar var ise devam edelim,
Öncelikle şunu belirtmek isterim ,
Sana şunu garanti ederim hizmeti al daha sonra garantimi yerine getiremezsem ücretini iade ederim veya tazmin ederim mantığı yanlıştır,
şöyleki örnek veriyorum : Ben sitemden Google reklamları ile günlük 30 dolar kazanıyorum (varsayım) A Hosting firması ile anlaştım aylık 20 ytl karşılığı sitelerimi transfer ettim okadar emek harcadım vesselam herşey tamam dedim güzel güzel yayına geçtik ancak iki gün sonra site kapandı bir hafta boyunca elimde backuplar olmadığı için transferde yapamadım zarar ettim 210 dolar (daha kötüsüde var bilgilerin kaybolması konu dışı olacağı için girmiyorum) sizce A Hosting firması bunu tazmin edecekmi ?? Elbette hayır etmeyecek eğer alabilirseniz 20 ytl nizi alıp soğuk bir su içeceksiniz. Bunun için diyorum zaten dikkatli olun diye.çok yaşadığımız için butür mevzuları herkes bilsin istemek hakkımızdır sanırım...
Radyo için bu örnek geçerli olmayabilir belki gerçi ancak Fm ise olay farklı oluyor ,Fm den yayın yapan radyolar ile çalışıyorum adamlar 1 dakika kopma olsa beni arıyorlar problemmi var ne oldu niye böyle oluyor diye ??
İlerde sıkıntı yaşamamak için başta herşeyin açık seçik yazılması taraftarıyım dediğiniz gibi alınan hizmet önemlidir ancak Server sağlıklı olmadıktan sonra hizmeti veren kişi süper olsa ne yapabilir ??
bu yazım için değildir genel bir yazıdır başta herşeyin açıklanması ve alıcı tarafından bilinmesi teması ile yazmış olduğum bir yazıdır lütfen kimse üzerine alınmasın ...
Syg.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@zahir, Dünyadaki bütün uptime garantiler, sağlanamazsa para iadesi şeklinde yapılır. Hiçbir sistemin uptime garantisi olmaz zaten. Garanti zararı karşılamak amaçlıdır...

Başka türlü zaten hangi sunucu özelliği uptime garantisinde yeterlidir değildir bunun ayırımını kimse yapamaz...

Kimi 110 dolara FDC server alır 30 gün kesinti yaşamaz makinasını doğu configre eder, kimide Equinixten 2000 dolara alır makinası 5 günde bir kesilir yanlış yönetimden...

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kasım ayından beri kendi sunucum üzerinden satış yapıyorum.Toplamda 3 kere sunucu değiştirdim.Şu anda 3. sunucudayım.İlk ikisi yüksek özellikli VPS idi.

Şimdi şöyle düşünelim.Sunucumda 5-6 tane büyük forum var ve VPS'ten dedicated'a geçmemin tek sebebi bu forumları VPS'in kaldırmaması.Şimdi ben burda yazarım sunucu özelliklerini işte şu kada işlemci şu kadar ram falan diye.

Peki ilerde birşey oldu ve bu forumlar benden ayrıldı diyelim.Sitelerin hepsi html ile hazırlanmış işlemci ve ram kullanmayan siteler oldu.Bu durumda benim bu siteler için bu kadar iyi bir sunucuya ihtiyacım olmaz ve şu anda ödediğim paranın dörtte biri fiyata gider VPS kiralar ordan yayına devam ederim.

Bu ticaretin kuralıdır.Para kazanmak için elinden geldiğince az masraf yapıp elinden geldiğince çok satacaksın ki para kazanabilesin.

Bunları anlatmamdaki sebep şu.Ticaretten gerçekten anlayan birisinin kendini dükkanının güzelliğiyle kanıtlaması yanlış.Önemli olan verilen hizmet.

Yine gerçek hayata dönelim.Televizyonlarda çok sık çıkıyor.Çok lüks dekore edilmiş lokantalar,pastaneler,cafeler v.s.Mutfağa bir giriyorlar pislik yuvası.İnsanın midesi kaldırmıyor.Ama bir sürü de ufak fazla lüks olmayan ama tertemiz yerler var.Bu buna benzer.Senin sunucun istediğin kadar yüksek özellikte olsun.Sen hizmeti veremedikten sonra gerisi boş.Ama sen en kötü sunucuda bile iyi bir sistem uzmanı olarak kesintisiz ve hızlı hizmet verdikten sonra sen bir tanesin.

Burdaki "sen" kelimeleri zahir için değil.Genelleme anlamında.Kimse üstüne alınmasın.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BiLHost' Alıntı:
Peki ilerde birşey oldu ve bu forumlar benden ayrıldı diyelim.Sitelerin hepsi html ile hazırlanmış işlemci ve ram kullanmayan siteler oldu.Bu durumda benim bu siteler için bu kadar iyi bir sunucuya ihtiyacım olmaz ve şu anda ödediğim paranın dörtte biri fiyata gider VPS kiralar ordan yayına devam ederim.
söylediklerinize katılıyorum ancak dediğim gibi tazmin olayı sadece host olacağı için host alacak kişinin tazmin olaylarına yer vermeyecek şekilde düşünüp hareket etmesi gerekmektedir.
Ayrıca Bilhost bence bu söylediğiniz ticari olmayacaktır sizin açınızdan ,bugün serverınızda forum kalmadı diye yarında olmayacağı şeklinde yatırım yapmak bence sizi zorlayabilecektir.
Bence en mantıklısı ticari kaygılardan uzak olarak bir süreliğine (min 4 ay) Servera devamlı yatırım yapmak bugün 200 doılar veriyorsanız heray bir upgrade ile 4 ay içerisinde süper sonuçlar elde edebilirsiniz , daha sonra zaten Server özellikleriniz ile herkes sizi tercih edecektir tabi yönetim konusundada az çok becerikli iseniz...
Syg.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sektörün kuralı bu zahir.Değiştiremezsin.En büyüğünden en küçüğüne herkes uptime garantisi verir.Zararı karşılar karşılamaz o firma ile müşteri arasında bir sorun.Bu konu hakkında kimse yorum yapamaz.Bugün layeredtech bile veriyor uptime garantisi.Onların da zararı karşılayacağı şüpheli.

Senin mantığınla bakarsak olaya bu sektörde güvenecek adam kalmaz.

Ayrıca ticaret konusunda büyüklerimden öğrendiğim bir söz var."Vakti geldiğinde küçülmeyi bilmeyen yok olur"

Bunun örneklerini de gerçek hayatta çok gördüm.Her zaman büyük oynamanın bir anlamı yok.Aylık 50$ ödeyerek çok rahat bir şekilde işime devam edecekken 150-200$ ödeyerek geleceğe boş yatırım yapmanın bir anlamı yok.Sadece bir takım koltuğu olan birinin 5 oda 2 salon bir evi tutup sadece 1 odasını kullanıp diğer odalar için boşa para ödemesi gibi birşeydir bu.

Ama sonuçta herkesin ticaret stratejisi farklı.Senin stratejine de saygı duyarım.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet neyazıkki ,
ben kimseye uptime garantisi vermiyorum vermemin benim açımdan güven artırıcı değil zedeleyici olduğuna inanıyorum sonuçta verilipte tutulmayan sözler daha fazla güven sarsıcı olacaktır,

yukarıda yazdıklarınızı benim zaten uygulayabilme gibi bir şansım yok http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=29022 bakarsanız 10 tanesini belirttim orada serverda butür forum vs Ram,işlemci tüketen Siteler çok olduğu için benim mecburen kaliteli makine almam gerekiyor,

Ancak yeni bir makine alırsam sanırım yine aynı özelliklerde ve mümkünse daha iyi özelliklerde bir makine alırım, iki üç ay belki altı ay dolduramayabilirim ancak bu maliyete katlanmak müşteri memnuniyeti sağlayacağı için 6 ay zarar ederim daha sonra kazanmaya başlarım , Herşeyin başı sabırdır...
Syg.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşte sen de olayı çözdün kendi kafanda.Kendi ticaret stratejini anlattın.Ben olsam böyle yaparım şöyle yaparım,şunu garanti ederim şunu etmem diye.

Burda herkes bunu yapıyor.Cihan Bey de bunu yapanlardan biri.Ve bu durumda bize sadece onun stratejisine saygı duymak kalıyor.

Hayırlı satışlar Cihan Bey.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır ben Cihan bey in stratejisine zaten saygı duyuyorum , ancak uygun olmadığına inandığım birşey yazılmış orada ( %99.9 uptime garantisi ) bunu nasıl verebildiğini sordum , varsa istatistiki bir çıktısı bunu bizimle paylaşmasını rica ettim ,hostbul dan bir veri aldım bu durumda doruk.net ten daha iyi bir uptime garanti ediyorsunuz bunu nasıl başaracağını merak ettiğim için bu veriyi paylaştım, ayrıca server bilgilerinin ve hizmetlerin açık bir şekilde yazılmasının kendisi için daha iyi olacağını söyledim ,

Server özelliklerini söyledi ,uptime için herhangi bir verisinin olmadığını anladım yazdıklarından ve başarılar diledim ...

Kimsenin yazdıklarına müdahele etme taraftarı değilim ancak bir problem görürsemde bunu sormaktan kendimi alıkoymam...
syg.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5