İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Baykal Hakkında inceleme başlatıldı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yahu kim karıştırıyor Allah'ı dini ? bi bakın geçmiş mesajlara lütfen
en çok karşı olan benim bu konuya. Herkesin dini imanı kendinedir.Kimse benden fazla inançlı değildir. hadi bakalım hodri meydan
terazisi olan gelip ölçsün :D
yani bunu söylersem laf mı olur şimdi? değil elbette.
inancı dini Allah'ı karıştırmadan fikirlerinizi savunun.
bakın bakalım bir kırgınlık oluyormu
deneyelim..

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
yahu kim karıştırıyor Allah'ı dini ? bi bakın geçmiş mesajlara lütfen
en çok karşı olan benim bu konuya. Herkesin dini imanı kendinedir.Kimse benden fazla inançlı değildir. hadi bakalım hodri meydan
terazisi olan gelip ölçsün
:D
yani bunu söylersem laf mı olur şimdi? değil elbette.
inancı dini Allah'ı karıştırmadan fikirlerinizi savunun.
bakın bakalım bir kırgınlık oluyormu
deneyelim..

Favorites bu lafın bile yeter Takva yolunda ne kadar ilerde olduğuna ..
İnancı tam olan biri ben bu kadar inançlıyım gelin bakalım falan gibi laflar etmez.
Haşa sana inancsızsın demiyorum ama sanırım bazı eksiklerin var..

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
yahu ben latife yapıyorum her konuya dini Allah'ı katanları tiye alıyorum :D
inancın tartılmsı ölçülmesi olurmu hiçi mesajın içindeki ince mesajı anlamanız için yazdım.
of offf iyice çıktı çığrından konu
neyse nokta koyuyorum ben bu konuya

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Yapma Allah a$kına diyorum.

Valla buradan öyle duruyor kardeşim benim...

hay çok yaşa visitistanbul
Miami'ye gidiyoruz hadi hazırlan : D

Bırak ya yattın paraların üzerine Miami turu dedik halen 100 Kişi 3000 Dolardan para gönderdi sana bana yollıycan :p

yahu ben latife yapıyorum her konuya dini Allah'ı katanları tiye alıyorum : D
inancın tartılmsı ölçülmesi olurmu hiçi mesajın içindeki ince mesajı anlamanız için yazdım.
of offf iyice çıktı çığrından konu
neyse nokta koyuyorum ben bu konuya

Allah cc razı olsun valla süper olur ...

BayKal ın başının altından çıkıyor bunlar hep Ahh ahh :D

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
aşkolsun. Töbe de günah bak
1500 dolar gönderdim ya sana
dekontu bile saklı bende

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Devlet kurumuna AKP partisi üyesi olsa ederdim. Akp başkanına ve Türkiye Başbakanına yapılmış hakaretler bende oraya şimdi telefon açtım ilgilenecekler. Ben vatandaşlık görevimi yapıyorum.

türkiyenin başbakanı diyorsun ama AKP ye şikayet ediyorsun (yada ispiyonluyorsun aklın sıra)

vatandaşlık görevi devlete olan görevindir partiye degil.

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türkiyenin başbakanı diyorsun ama AKP ye şikayet ediyorsun (yada ispiyonluyorsun aklın sıra)

vatandaşlık görevi devlete olan görevindir partiye degil.

Devlete vatandaş olarak başvuracak imkanım yok. ilgili insanlara ilettim onlar ilgilenecekler. sen bir dilekçe bir avukat parası ne kadar biliyormusun.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Devlete vatandaş olarak başvuracak imkanım yok. ilgili insanlara ilettim onlar ilgilenecekler. sen bir dilekçe bir avukat parası ne kadar biliyormusun.

Devlete vatandaş olarak başvurmak BEDAVA
ve bu tür şikayetler için AVUKAT TUTMAK GEREKMEZ !
bunları çok iyi bilirim.

tarafı olduğunuz tarafı korumanıza lafım yok . ama bunu sanki "ülkenin başbakanını koruyormuş da ona kızmış" gibi yapmanız yanlıştır.

başbakana söylenen hakaretleri M.S.B lığına ÜCRETSİZ olarak bildirebilirsiniz.

bakın size yolu da gösterdim.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben susuyorum, Engin Ardıç konuşuyor. Bizden değil, sizden biri. ;) (Buradaki biz-siz tanımlamalarını, ben değil, ayrımcılık yapan arkadaşlar çıkartmıştır, bu memleketi siz-biz diye bölenler yani. ;) )

Bugün kimsenin iplemeyeceği yazı

Huyum kurusun, yanlış günlerde ters yazılar yazmaya bayılırım, 'zamanlama sanatını' sevmem. Kimse üstünde durmayacak, kavga gürültü arasında bizim yazı davulcu yellenmesi gibi kaynayıp gidecektir. Ama içimden ve elimden böylesi gelir...

Dersem de inanmayın, bu yazı bugüne cuk oturuyor, anlayan için.

Geçenlerde Atatürk'ün 'hiç bilinmeyen' birtakım fotoğrafları yayınlandı. Daha doğrusu, sayın cumhurbaşkanımız 'köşkten giderayak' Atatürk'ün terekesini toplatmış, birtakım özel eşyasıyla birlikte bu resimleri de kayıt kuyut altına aldırmış.

Özel eşya arasında Atatürk'ün yorganı, daktilo makinesi, kitapları falan da var. (Aaa, Atatürk de, sizin benim gibi, gece yatınca üstüne yorgan çekiyormuş yahu!)

Fotoğraflar, aslında son derece sıradan, siz ya da ben çektirsek aile albümüne girmeye bile değmeyecek çarçur şeyler.

Daha önce de yayınlanmıştı buna benzer bazı görüntüler, Atatürk Florya köşkünün kumsalında, yanında küçük Ülkü... Atatürk sandalda kürek çekiyor... Atatürk, traktöre binmiş, hasat yapıyor... Atatürk, golf pantalonu üzerinde, Orman Çiftliği'ni geziyor...

(Beşinci başkanımız Cevdet Sunay merhum, Atatürk'ün bu kıyafetini pek sever, ordu manevralarını teftişe gittiğinde aynı golf pantalonunu giyer, yani 1967 yılında 1937 yılı gibi pantalon paçalarını çorabının içine sokar, elini de dıştan cepli avcı ceketinden göğsüne daldırırdı... Kafasında da kasket tabii...)

Bu yeni bulunan resimlerden birinde, Atatürk salıncakta sallanıyor... Ve de pek içten gülüyor o güzel mavi gözleriyle... Belli ki çocuk gibi sevinmiş...

Birinde, Fikriye Hanım'la fayton gezisi yapıyor, Büyükada çamlığında herhangi iki sevgili gibi...

Bir diğerinde, kafasında şapkası, Diyarbakır şehrinin surlarını, kale kapısını inceliyor... Başını kaldırmış, yüzünde azıcık şaşkınlık, biraz merak var... Herhangi bir gezgin gibi...

Birinde, gene bir kumsalda, gene Florya olmalı, ayağında espadril, sırtında bornoz... Ama çubuklu bornoz, Gaffur pijaması gibi.

Böyle böyle, toplam 26 bin, evet 26 bin fotoğraf varmış!

Eee, ne var bütün bunlarda, diyeceksiniz.

İnsan var.

Bugün İzmir'de bir profesör, Atatürk'e 'adam' demiş olduğu için yargılanıyor ve dört buçuk yıl hapsi isteniyor.

Sizin de bu fotoğraflara vereceğiniz tepki, 'adam' mı 'cüdam' mı olduğunuzu gösterecektir.

Ankara'da birisi 'Atatürk yakası bağrı açık, saçı dağınık gösterilemez, filmlerde Atatürk'ü canlandıracak oyuncular da özel hayatlarında mazbut olmak zorundadırlar, içki içen, gece hayatı olan sanatçı Atatürk'ü oynayamaz' gibilerden bir laf etmişti de geçenlerde...

Neyse, eskiden Atatürk'ü canlandırmak da yasaktı, çok şükür az da olsa ilerleme kaydettiler.

Atatürkçüler iki 'fraksiyona' ayrılırlar:

Bir, onu putlaştırmaya çalışan bozkır çemişleri... Onlara göre Atatürk üşümez, acıkmaz, yorulmaz. Latife Hanım'dan başkasına da yan bakmaz.

Bunlar, ondan o diye sözederken o'yu da büyük harfle yazan takımdır... Atatürk'ü peygamber, Çankaya'yı Kabe, Anıtkabir'i türbe, Atatürk portresini ikona, Nutuk'u da kutsal kitap olarak görürler.

Bir de bizim gibi Atatürk'ü çok sevenler, düşünceleriyle de 'insanlığıyla' da sevenler vardır, içkisiyle, aşklarıyla, yalnızlığıyla, zaaflarıyla, bu arada elbette yanlışlarıyla da.

Kavganın yalnızca 'şeriatçılarla Kemalistler' arasında olduğunu düşünüyorsunuz. Yanılıyorsunuz.

Bozkır çemişlerinin aslında Atatürk'ü sevmediklerini, ondan yararlanmaya, onu kullanmaya çalıştıklarını da biliniz.

(Akşam)

Sözün bittiği yer işte burasıdır.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
(Buradaki biz-siz tanımlamalarını, ben değil, ayrımcılık yapan arkadaşlar çıkartmıştır, bu memleketi siz-biz diye bölenler yani. ;) )

Senden önceki ağacın dalını kırdı diye sen de kırarsan, kısa zamanda ortada ne ağaç kalır, ne de seni güneşten koruyacak gölgesi.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adaletin gecikmesi adaletsizliktir. 22 temmuzda herkes görüşünü sandıkta verecektir..

ankara

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oyumu chp ye vermektense amacı belli olan malum partiye vermeyi tercih ederim

Çünki hiç değilse o malum partilerin amaçları belli

chp nin amacını bilen varmı aranısda ben bilmiyorda olabilir.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önümüzde bu kadar bariz bir örnek varken bari bunu söylemeyin. Gerçi, kısa vadede benim söylediğim geçerli olsa bile, uzun vadede elbet sizin söylediğiniz geçerli. ;) Bugün çıkmassa, yarın çıkar durumu yani. ;)

Deniz Baykal'ın sözüne de diyecek birşey yok. Bu millet Deniz Baykal'ın nasıl birisi olduğunu ve amacının ne olduğunu gayet iyi biliyor. Adamı eleştirmiyorum ben, adamın işi bu zaten, muhalefet adı altında provokatif sözler söyleyip ortalığı karıştırmak, memleketin içine etmek. Görevini gayet başarıyla yerine getiriyor yani. :) Tebrik etmek lazım.

Saygılarımla.
Kerem

chp nin yaptıklarını onaylıyorsun yani sen dogrumu anladım teprik ederim demişsin ne yapti ne hizmet verdide teprik ediyorsun ortalıgı bir birine kattıgı içinmi teprik ediyorsun acaba

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
chp nin yaptıklarını onaylıyorsun yani sen dogrumu anladım teprik ederim demişsin ne yapti ne hizmet verdide teprik ediyorsun ortalıgı bir birine kattıgı içinmi teprik ediyorsun acaba

Evet sevgili arkadaşım, aynen öyle. Bugün "solcu" diye tanımladığımız cenahta yer alan bir çok arkadaşım, yine aynı cenahın en yüksek oy oranına sahip olan CHP için hiç iyi şeyler söylemiyor. Hadi bizleri geçtik, sonuçta karşıt görüşlere sahibiz onlarla. Lakin, CHP'nin oy beklediği kitleler dahi onları eleştiriyor, hele Deniz Baykal'ın üslubunu ve tavırlarını kesinlikle kabul etmiyor. 2 sene önce rahmetli Ecevit için bir torba laf söyleyen Deniz Baykal, 2 gün önce grup toplantısında rahmetliyi öyle bir övdü, öyle bir övdü ki ağzım açık kaldı. Yine aynı Deniz Baykal, Anayasa Mahkemesi'nin kararı açıklanmadan önce "red kararı çıkarsa bu ülkede çatışma çıkar" gibi inanılması zor bir ifade söyledi. Bunlar doğru şeyler mi? Kesinlikle değil.

Yapılan bu ve bir çok hareket aslında onların hayallerindeki amacı uygulamak için gösterdiği çabalar. Sizin de söylediğiniz gibi, ortalığı birbirine katma amacına sahipler ve bunu gayet başarılı bir şekilde yapıyorlar. O sebeple kendilerini tebrik ediyorum. ;)

Saygılarımla.
Kerem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5