İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ben ne iş yapıyorum

fat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
soranlara cevap vermek zor oluyor...

3 sene önce işi gücü bıraktım fulltime adsense ağırlıklı affiliate programların bilimumuyla geçiniyorum...

webmaster değilim html dışında başka programlama vs bilmem...

ww forumlarında da gördüm ordada pek cevap bulunanamış..kem küm diyor millet..

durumu aynı ve fikri olan var mı?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ben de aynı şekilde, webmaster değilim ama bir fark bunun benim hobim olması.
google ve adsenseden anlarım sadece. para karşılığı site yaptırır ve içerik ve adsense yöneticiliği yaparım.
internete bakışım bu; site yöneticiliği. en iyi içeriği sunmak, googleda ilk sırayı almak ve temiz para kazanma yollarını sağlamak..

onlarca sitem var 3-4 ünü html kendim yaptım. bunun dışında ne kodlamalarla ilgilenecek zamanım oldu, ne de buna ihtiyaç duydum. 100-200 veriyorum, siteyi açıyorum zaten 1 ayda bu parayı çıkartıyor! ben enerjimi google a veriyorum..

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendinizi php asp gibi programlama dillerinde geliştirip webmasterım diyebilrsiniz ama su an ki durumunuz için bir sıfat bulamıyorum bende :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ama iş olarak bakıyorsanız bir site ile ilgili karşılaşacağınız herşeyi bilmeniz gerekir ki hem işinize saygınız olsun hem de para kazanmak gibi gerekleri yerine getirebilesiniz. buna host, dil, tasarım, adsense dahil. işiniz bu ise sitelerinizin gerçekten ve herşeyiyle 'profesyonel' olması gerekir.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Ben kendimi tanımlıyacak bişey bulmadım , ama şöyle diyim reklam yönetimi benim işim:) Bende kodlama bilemem , hatta bazı şeyleri yeni yeni öğreniyorum ancak işimde de iyiyim :D (hobi olarak yapıyorum tabi bu işi yani google olmayınca ölmem)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
AdsenseMaster yada AdIncomeMaster olabilirsiniz :)

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
soranlara cevap vermek zor oluyor...

3 sene önce işi gücü bıraktım fulltime adsense ağırlıklı affiliate programların bilimumuyla geçiniyorum...

webmaster değilim html dışında başka programlama vs bilmem...

ww forumlarında da gördüm ordada pek cevap bulunanamış..kem küm diyor millet..

durumu aynı ve fikri olan var mı?

"patromaster", "bossmaster" , "veresiye veren , vermeyemaster" , "yol fordun ,internet adsemasterın" , "adsemastersın dediler , kızı verdiler"

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bense, takipçi diyorum.Bence yapdığımız iş ( bende aynı işi yapıyorum ) tamamen mantıklı bir iş.Sponsorlar önceden bu kadar revaçta değildi.Bir google geldi, pir geldi.. İykide geldi.Bir site yapıp 400-500 dolar almaktansa, sürekli kazanç kapısı getirdi.Cidden bu işde hile yapmadan, copy,paste yapmadan adam gibi çalışarak çok büyük paralar kazananlarda var.Sürekli kazanç olarakta devam ediyor.Aslında her firma gelişmeler karşısında bir yön çizerler.MEsela yazılım mevsimi, tasarım mevsimi gibi takvimler oluştururlar.Bir nevi bizde kişisel takvimler oluşturuyoruz.Tabiki konu içinde.Kışdan yaz için hotel sitesi hazırlama, kışın sigortaya yönelme gibi..

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
webmaster olmak için kodlama veya tasarım bilmeye gerek yok. onlar ayrı segmentler. internet uygulumaları yazanlara (php, asp, jsp, cfm vs..) "webcoder" , grafik tasarımını yapanlara "webdesigner" diyoruz zaten.

siteyi yönetebilen insanlar (bence) webmasterdır. yeri geldiğinde siteyi tanıtan yeri geldiğinde sitenin içeriğini ekleyen kişilerdir. şirket değilsen tek başına açtığın her sitenin webmasterı oluyosun yani. ama şirketsen (yurtdışı genellemesi böyledir) her bölümün ayrı departmanı var ve webmaster tabiri neredeyse hiç geçmiyor. içerik yöneticisi yani "content administrator" devreye giriyor bu sefer.

fat veya pigeon sizler gelirleri internet tabanlı kişiler olduğunuz için sadece patronuz veya içerik uzmanıyız deseniz daha iyi olur. kendi kendimin patronuyum demenin tadı bambaşka ;)

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
birkaç isim tavsiyesi de benden olsun

mysitesense'ci
google işcisi
adsense amelesi
reklamcı

;)

Glory

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
webmaster olmak için kodlama veya tasarım bilmeye gerek yok. onlar ayrı segmentler. internet uygulumaları yazanlara (php, asp, jsp, cfm vs..) "webcoder" , grafik tasarımını yapanlara "webdesigner" diyoruz zaten.

siteyi yönetebilen insanlar (bence) webmasterdır. yeri geldiğinde siteyi tanıtan yeri geldiğinde sitenin içeriğini ekleyen kişilerdir. şirket değilsen tek başına açtığın her sitenin webmasterı oluyosun yani. ama şirketsen (yurtdışı genellemesi böyledir) her bölümün ayrı departmanı var ve webmaster tabiri neredeyse hiç geçmiyor. içerik yöneticisi yani "content administrator" devreye giriyor bu sefer.

fat veya pigeon sizler gelirleri internet tabanlı kişiler olduğunuz için sadece patronuz veya içerik uzmanıyız deseniz daha iyi olur. kendi kendimin patronuyum demenin tadı bambaşka ;)

Açıklamış ztn ;) ama temiz adsense kullanıcıları iyi kazanınca çok mutlu oluyor insan.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
4 - 5 yıldır site işlerındeyım,
amaç şimdilik farklı kategorılerde farklı sıteler esahıp olmak bir çok sitem var kımıne 30k kımıne 10 kişi giriyor ama en azından her sektorde bende varım dıyebılıyorum ufakda olsa bugun için veya gelecek aylariçin değil onumuzdekı 3 - 4 sene sonrası için uğraşıyorum bunada sanırım bir şey denılmes :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5